MBP 16" 2019 napajanje preko USB-C
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MBP 16" 2019 napajanje preko USB-C


15.07.2022 | 06:51
Elem, stroj intenzivno koristim zadnjih nekoliko dana, otkako sam prebacio sve sa starog Maca na njega i sad možda otkrivam toplu vodu (jer mi je prethodni Mac iz 2015, s magsafe2 napajanjem i TB2 konektorima), ali evo, zanima me čuti je li to samo moj problem ili je to jednostavno tako, tj. da znam trebam li dići neku reklamaciju prema trgovcu od kojeg je Mac kupljen (imam godinu dana jamstva).

Uglavnom, kad sam u uredu, Mac je na stolu, spojen na Apple Thunderbolt Display 27", preko originalnog Apple adaptera TB3/TB2. To sve radi OK. Magsafe napajanje koje daje ATB ne koristim, odlučio sam ne kupovati onaj jedan jedini što na tržištu postoji adapter s magsafe(2) napajača na usb-c uređaj, jer su korisnički komentari užasni, cca trećina se žali da to ne radi uopće ili gotovo uopće.

Prva ideja mi je bila da napajanje izvedem USB-A/USB-C kabelom s jednog od ATB portova. To radi, pa prestane (Mac kaže "source: power adapter, battery not charging", funkcionira, ali se baterija lagano, lagano prazni). Kad jednom prestane, više neće i ne pomaže ištek-uštek ni s jedne, ni s druge strane. Nagađam da je problem u tome da USB port s ATB ne daje dovoljno struje kad potrebe narastu (kad se zavrti AutoCAD i Windows virtualka i još 2-3 zahtjevnije web stranice).

Međutim, zbunjuje me to da tada niti USB-C napajač i kabel koji su došli s Macom (po svemu sudeći, originalni Apple, ali ne mogu biti 100% siguran), a niti OWC USB-C napajač i vrlo solidan kabel deklariran na 100W snage - također ne rade.

I što onda? Najgluplja windows fora . I thunderbolt prema ATB, i napajanje uštekani su s desne strane (Mac ima po dva USB-C porta sa svake strane). Preštekam napajanje (s vanjskog USB-C napajača) na lijevu stranu - i radi.

Nisam još probao što ako uštekam napajanje s ATB USB porta na lijevu stranu Maca jer mi je kabel prekratak, moram malo razmjestiti stvari po stolu da to probam.

Uglavnom, zanima me ima li tko slično iskustvo? Dakle, da Mac ne može uzeti dovoljno struje ako se napajanje spoji na istu stranu na koju je spojen i thunderbolt link? Nisam, naime siguran trebam li (mogu li) to smatrati neispravnošću ili je to - jednostavno tako...
15.07.2022 | 12:07
Moje iskustvo je drukcije, ali nepotrebno sada konkretno spominjati detalje. Rjesenje:

eshop.macsales.com/shop/owc-thunderbolt-hub

Za najmanje zivciranje i maksimalni financijski trosak, rjesenje je ovaj dock i adapter koji vec imas TB2/TB3.


A sada ozbiljnije...

Citao sam davno da ti macovi (koji ti imas) imaju na jednoj strani manju propusnost (podataka, jel) (na onoj dalje od TB kontrolera na maticnoj ploci). Medjutim, kakve to veze sa strujom ima...nema i nema smisla da bi imalo.

Meni ovo zvuci kao neispravan dio dal na macu ili u punjacu koji si dobio.
16.07.2022 | 17:52
Svjestan si da taj hub ukida smisao Apple Thunderbolt Displaya?
Ali OK, recimo da idem u tom smjeru, u kombinaciji s nabavom većeg monitora (da, Davore, priznajem da sam jednom prije bio izjavio kako mi nikad neće trebati 30" monitor na stolu... ), taj OWC hub ujedno daje i napajanje prema Macu?

Hvala ti za informaciju, malo sam progooglao i - pronašao obratnu situaciju

eshop.macsales.com/blog/61253-power-your...from-the-right-side/

taj članak se poziva na ovaj post:

apple.stackexchange.com/questions/363337...ertab=active#tab-top

To je sasvim drugi problem od ovog kojeg ja imam, ali pokazuje da fkt ima neke veze s koje strane se ušteka napajanje.
16.07.2022 | 18:17
I ja sam čuo za te lijevo/desno probleme koji proizlaze iz nekog tehničkog ograničenja. Nisam to istraživao, ali znam da se o tome dosta pisalo. Proguglaj malo po MacRumors forumu.
16.07.2022 | 18:26
Mrmlj... gunđ... "#!"%"#...
16.07.2022 | 21:23
Oooo... jbt, nemre ni jedna tema proći bez lijevih i desnih
17.07.2022 | 01:14
Jel vidiš... Ja sam htio desno, a ono me tjera lijevo i štaću...
  • Anonimac
  • Posjetitelj
17.07.2022 | 03:40
smayoo kaže:

Nisam, naime siguran trebam li (mogu li) to smatrati neispravnošću ili je to - jednostavno tako...


To je - jednostavno tako. I nije neispravnost. Slične stvari se događaju i u PC svijetu već godinama na prijenosnicima gdje to "lijevo-desno" i količina periferije i mjesta na koje je priključena igra ulogu. Imao si ranije onu neku temu baš tvoju u kojoj su ti nestajali uređaji na hubu nekom i cijeli hub.

Imaš tu "nesreću" da si zahtjevan korisnik sa specifičnim workflowom i kad od stroja koji ima dovoljno snage biti prijenosnik za sve tvoje potrebe pokušaš napraviti stolno računalo na 1 ili 2 kabela to jednostavno ne ide.

USB A port zaboravi kao izvor napajanja za bilo koje trošilo snage veće od 18W.

Imali smo temu TB4 vs USB-C - power delivery.... netko je tražio kabel i način kako da poveže neki hub koji ima i USB C i PD port na sebi, i prijenosnik. Znam da si sudjelovao i da smo raspravljali o tome i da sam objašnjavao razliku i da ima veze s ukupnom propusnošću sabirnice.
17.07.2022 | 08:38
Daddo kaže:
smayoo kaže:

Nisam, naime siguran trebam li (mogu li) to smatrati neispravnošću ili je to - jednostavno tako...


To je - jednostavno tako. I nije neispravnost. Slične stvari se događaju i u PC svijetu već godinama na prijenosnicima gdje to "lijevo-desno" i količina periferije i mjesta na koje je priključena igra ulogu. Imao si ranije onu neku temu baš tvoju u kojoj su ti nestajali uređaji na hubu nekom i cijeli hub.


To je bio problem s običnim (prastarim) malenim USB hubom koji je u specifičnoj situaciji izazvao pad napona napajanja na upstream USB hubu ugrađenom u ATB. Zamijeno sam spravicu i problem je bio nestao.

Imaš tu "nesreću" da si zahtjevan korisnik sa specifičnim workflowom i kad od stroja koji ima dovoljno snage biti prijenosnik za sve tvoje potrebe pokušaš napraviti stolno računalo na 1 ili 2 kabela to jednostavno ne ide.


Ma evo, čak i ide, samo ne onako kako sam prvotno zamislio...

USB A port zaboravi kao izvor napajanja za bilo koje trošilo snage veće od 18W.


Ma, to sam i pretpostavio da neće ići, ali sam ipak želio probati jer je rješenje kojim izbjegavam điđanje dodatnih uređaja. Nisam očekivao da može namaknuti 100% snage, ali mislio sam da bi moglo raditi na način da pokriva potrebe dok nema zahtjevnog softvera u radu. Međutim, jednom kad ispadne, ostane zablesiran...

Imali smo temu TB4 vs USB-C - power delivery.... netko je tražio kabel i način kako da poveže neki hub koji ima i USB C i PD port na sebi, i prijenosnik. Znam da si sudjelovao i da smo raspravljali o tome i da sam objašnjavao razliku i da ima veze s ukupnom propusnošću sabirnice.


Ne sjećam se te teme uopće. Možeš li je, molim te, probati ti pronaći?
17.07.2022 | 13:10
Ali to ispadanje je i prije bilo prisutno. Kada se port (pre)optereti ispadne i jedino reset pomaze.
  • Anonimac
  • Posjetitelj
17.07.2022 | 19:24
izvoli…
18.07.2022 | 21:39
hvala!
  • Anonimac
  • Posjetitelj
19.07.2022 | 04:58
Bilo je i ovo...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 19 minuta
  • drlovric: Ja koristim FluidVoice diktiram vise od 70% mailove, kao i text poruka.
  • smayoo: :D
  • Bertone: Ma znam kako diktiranje funkcionira ali iskreno se ne sjećam kada sam zadnji put čuo tišinu :(
  • smayoo: To naravno da ne funkcionira ako više ljudi priča u glas ili ako ti radio svira dok pričaš.
  • Bertone: Ma to sa diktiranjem je pušiona, nevezano za poruke nekidan vozim mamu doma i trebam nešto ženu pa je pokušam nazvati no auto ponavlja da ne razumije,... na kraju sam morao reći mami da malo zašuti :D
  • smayoo: Ne smiješ diktirati kako normalno pričaš. Kad se priča usporeno i jasno razdvaoja riječi, točnost je ≥90%
  • smayoo: :-D
  • Bertone: Znam, zato često i dobijem haiku od poruka :D
  • smayoo: Diktiraj poruke u vožnji. Radi sve bolje.
  • Yonkis: Bertone, ne mogu, vozim. :)
  • Bertone: Eto današnje mladeži, vozi i piše poruke,... ajd se sad sam kazni :)
  • Yonkis: "obaviti", pobjeglo mi, naletio sam na šaht u vožnji.
  • Yonkis: Kloba, ne možemo ti ga MI aktivirati, to moraš sam bavi
  • Kloba: Pozdrav ekipa ima neki znalac da mi aktivira whats app?
  • smayoo: A propos smještanja konektora... :P
  • smayoo: U Beogradu ulazi stari deda sa štapom, klimavo i s mukom u gradski autobus, obrati se vozaču: "Mladiću reci mi gde bih mogao da smestim kosti...?", a vozač na to skoči ljutito: "Nemoj da tebi Kosta smesti!" :D
  • Bertone: Bolje i straga nego kad ga Apple smjesti ispod :D
  • jura22: I smjestila ga straga.
  • smayoo: To je sve EU standardizirala na USB-C. :D
  • jura22: Izgleda da mora biti više od dva konektora!
  • jura22: Landtag Brandenburg ih ke nabrojao: Gejevi, lezbijke, androgini, birodne osobe, trans muškarci, trans žene, rodno promjenjive osobe, rodno kvir osobe, interseksualne osobe, interseksualne žene, interseksualni muškarci, transseksualne osobe, transseksualne žene, transseksualni muškarci, trans osobe, transmuške osobe, transženske osobe, rodno fluidne osobe, panrodne osobe, osobe s dva duha (
  • jura22: Misliš da se smiju stavljati samo muški ili ženski konektori?
  • smayoo: :D
  • Riba: Po muskim i zenskim konektorima.
  • jura22: Zašto ženski robot mora imati sise? U stvari, zašto uopće postoje muški i iženski roboti? Kako ih tazlikovati?
  • smayoo: @bbosnjak, otvori temu u forumu pa pitaj da ti se jave jabučari iz Zagreba ili okolice koji imaju monitor iz te generacije da probaš s njihovom ciglom
  • smayoo: Aha, to ima vanjsku ciglu za napajanje? Pa da, onda svakako treba probati s drugom ciglom prije ikakvog servisa.
  • jura22: Sumnjam. Rekoi su neka nabavim nateriju i onda je budu zamijenili. U stvari, trebao sam je nabaviti, sam zamijeniti i inda njima odnjeti novce.
  • dpasaric: Za Cinemu 23 prvo provjeri da nije samo napajanje, 90% slučajava bude to.
  • Riba: Vjerojatno su pretrpani poslom kao i svi.
  • jura22: Vidim hvalite RAM servis. Ja sam ih pitao za promjenu baterije pa su poceli kolutati s ocima. Kao da su me htjeli otpiliti.
  • jura22: Jok, Ludbreg je centar svijeta.
  • bbosnjak: Jbg. mi Zagrebčani mislimo da smo u cetru svijeta. Hvala na linku.
  • Riba: Kad ljudi ne kazi lokaciju obicno se radi o Zagrebu. :) U tom slucaju preporuka za [link]
  • Riba: A gdje se nalazis?
  • bbosnjak: Imam Apple Cinema Display 23-Inch. Radio je ok do prije mjesec dana i prekrasan je. Imao je jednu crtu mrtvih pisela po sredini ali koga briga kad je tako elegantan i dobru sliku ima. I onda je prestao raditi. Ima li igdje servis koji bi to mogao pogledati i možda popraviti ili bi to možda netko udomio pa se time pozabavio. Ne mogu se natjerati da ga odnesem na glomaznni otpad ko da je neki šte
  • smayoo: [link]
  • Pongy75: Meni se čini i jedno i drugo, app šema. A vaditi se na bilesnu djecu, ako je to uopće istina je krajnje bezobrazno. Ovo mjesto nikad nije bila takva zajednica.
  • drlovric: Ja sam slab na djecu i radio bih pomogao i u ovom konkretnom slucaju. Vec sam to radio ovdje. Samo nisam shvatio kakvu pomoc on ocekuje konkretno. Da skupimo pare za M4 ili da mu ga nekako nadjemo unutar njegovog budzeta. Taj dio mi nije jasan...
  • Pongy75: Napad je najbolja obrana - kad te uberu!
  • Sarek: I stvarno mu nitko nije ništa loše napisao, a on je odmah krenuo u neke obrambene teze
  • Sarek: Meni je isto bilo čudno da na jasno postavljeno pitanje krenu traktati nečega što nema veze s pitanjem. Dva su moguća scenarija ili se čovjek pogubio u svemu i samo se krivo izrazio ili je stvarno neka muljaža. U svakom slučaju trebalo bi objašnjenje od dotičnog člana ili ako je ovo drugo u pitanju neka admini reagiraju
  • jura22: Tu je pitao nesto za MacMini M4 > M4 Pro
  • jura22: [link]
  • Pongy75: Avioni, milioni. kamioni
  • matijazx: -- to je bila prevara. Kolega forumaš mu je htio posuditi svoj Mac, al ovaj nije htio. Scammer.
  • Pongy75: Malo popratiti postove, sve je bez logike. Šarena priča, ima svega.
  • jura22: 8.2.2025. Pise da je sve prebacio s M4 na M4 Pro, ne znam tko je ovdje lud?
  • jura22: Cijela prića je čudna. Pošto se radi o bolesnom djetetu ne želim griješiti dušu.
  • marioart: izgelda da je obrisana... ja sam se ponudio za pomoc dvaput, ali sam izignoriran... cudna situacija

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO