Palm Tungsten T3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Palm Tungsten T3


08.12.2003 | 16:00
Vec se godinama dvoumim izmedju nekog PDA i papirnatog rokovnika i na kraju odaberem rokovnik, uredno prepisem sve od proslogodisnjeg u novi i budem miran dok se ne sjetim da ponovo moram sve prepisati. Tada pozelim imati funkcionalni PDA.

Vidio sam po oglasima Palmov Tungsten T3 pa me zanima moze li mi itko prenijeti iskustva iz prve ruke? Da sam kupovao nesto prosle godine, kupio bih Sony Clie. Ove godine ne znam ni sam sto bih kupio ako se konacno na to odlucim, a pomoglo bi i par hintova za vaganje odluke kupiti ili ne kupiti.

Moze li se na PDA "normalnom brzinom" pisati, ne znam... zapisnik na nekom sastanku? Ne treba mi fancy gadget koji glumi adresar na mobitelu. Za to imam T610. I iPod. Treba mi "igracka" s kojom mogu ponekad i nesto "nacrtati" (skice), ali, prije svega, da sluzi kao elektronska biljeznica. Notebook nije opcija, prevelik je i ne stane u dzep.

Slusam.
08.12.2003 | 16:24
Elem, glede pisanja u real timeu - ako pišeš brzo ne lovi ti slova kak se spada, a trebalo bi imati neki mekši stylus. Od silnog kuckanja o screen diže mi se kosa na glavi. Ja sam više za diktafon opciju na PDA.
Za sitnije bilješke - da, zapisnik - uh. Da ti je bar neka tipkovnica za PDA, onda možda.

To su moja iskustva s Visorima.
  • ozren
  • Posjetitelj
08.12.2003 | 16:50
Za pisanje negdje vani dosta tesko ce to biti real time, dosta ovisi i o tvojoj spretnosti. Ali meni je najdraza opcija sto sve podatke s Maca mogu preko credla bacit na visor i onda tamo gledat kad mi traba. U svakom slucaju korisna stvar.
08.12.2003 | 17:59
Ovdje bih dodao jednu bitnu stvar. Točnost prepoznavanja teksta kod PDA ovisi i o brzini procesora. Visori svi redom (osim najnovijeg Treo 600) imaju spore procesore, pa je istina da malo lošije prepoznaju unos teksta. Ja sada imam Sony Clie NR70V, koji ima Motorolu na 66Mhz i sasvim pristojno prepoznaje rukopis. Može se dosta brzo pisati. Tungsten T3 im ARM na 400Mhz i vjerujem da brzina unosa nije nimalo upitna, tj isključivo ovisi o spretnosti korisnika. Istina nisam ga isprobao (nažalost), ali sam svojevremeno imao priliku isprobati jednoga IPAQ-a koji je također imao ARM i sve je išlo vrlo glatko.
Što se tiče odabira Palm-Sony, možda nije zanemariva činjenica da Sony službeno ne podržava Mac-a (iako provjereno radi s njim).
Baš sam sada malo pregledavao PDA-ove na Internetu i moram reći da bi moj trenutni izbor definitivno bio Tungsten T3. Sony UX 50 je također zgodan, ali je prenatrpan featurima, pa je adekvatno i skuplji
08.12.2003 | 19:26
Meni cijeli taj koncept izgleda promašeno. Možda jednog dana kada to bude nekako pametnije i daleko moćnije... papir i olovka su mi još uvijek daleko bolji - barem za moje nevelike potrebe. No, s druge strane ja možda nisam meritoran - naime, koliko sam za neke stvare fanatični tehnofil toliko sam za takve gadgete pravi tehnofob.
09.12.2003 | 19:02
Jel' vidio netko T3 uzivo? Zanima me kakva mu je slika "na suncu". Referenca mi je totalno neupotrebljiv ekran na T610.
10.12.2003 | 01:17
FYI Dzimbeg ima Tungsten, ne znam koji, jucer je bio na Retrobitu s njim. Iz onoga sto sam vidio, kuciste je odlicno, slika je izvrsna. Nisam isprobao pisanje... kontaktiraj ga i vidi. Kupio ga je pred par dana.
10.12.2003 | 14:29
Da ne ostane nedoreceno - pogledao sam njegov Tungsten E i ugodno me iznenadio! Upis teksta je odlican, ekran je citljiv i na danjem svijetlu (pri kojem se na T610 samo nesto naziralo!), a i cijena od oko 2100 kn mu je super. Sad krecem u potragu za komparativnim recenzijama E i T3 modela!
11.12.2003 | 01:58
I mene je cijena iznenadila, ocigledno cijene padaju. Zadnji put kada sam gledao nesto slicno sve je bilo 3500 kuna pa na gore.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO