Mac 5,1 (2010) nema slike nema tona. Evo sta ima..
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac 5,1 (2010) nema slike nema tona. Evo sta ima..


31.08.2020 | 16:31
Nadam se da sam privukao paznju clickbait naslovom

Eto, ja sam se jutros digao iz sleepa, a moj Mac nije. On cak i nije u sleepu vec kao da je u dubokoj komi.

Mislio sam da je preko nici nestalo struje, ali pritiskom na power button se nista ne dogadja. Apsolutno nista (kasnije se ipak nesto dogodi, pa citaj dalje).

Prvo mi palo na pamet da je riknulo napajanje. Nevjerojatno, ali istinito, with a little help from my friends sam u nekoliko sati dosao u posjed drugog napajanja.

Sad dolazi dio u kojem se ipak nesto dogodi... Nakon sto sam ugradio drugo napajanje i spojio kabel na njega, nakratko je bljesnula crvena lampica iz prostora gdje stoje dijagnosticke diode. Osim toga se nista drugo nije dogodilo. Cak se ne upali ni bijela lampa kod poser gumba.
Kratko nakon toga sam ponovo pritisnuo power dugme i cuo se samo njezni klik.

Prije par dana sam komp nadogradio grafickom karticom i novim parom procesora.
Do danas je sve radilo normalno. Tu i tamo bi se pri renderiranju culi ventilatori. Nisam sad siguran jel od grafulje ili procesora. Vecinom sam rendao preko procesora jer su, zacudo, brze rendali od graficke.
Temperature proceva mislim da nisu isle preko 55-60 stupnjeva, a i za Nortbrige mislim da je max bilo 65 stupnjeva. Podatke za graficku nemam.

Proceseori su x5780, a grafulja je gtx 970. Dakle, nisam napravio nikakav overkill niti ubacio neku komponentu s kojom se komp nije sposoban nositi.

Danas planiram vratiti stare komponente u komp da vidim hoce li se ista dogoditi.

Nadam se samo da nije maticna. To bi me dotuklo.
Da je do napajanja, vjerojatno se ne bi upalila ni ta crvena lampica.

Ako netko ima sto pametno (ili manje pametno) za reci, spreman sam poslusati...
(Samo nemojte reci da je maticna u pitanju. To je taboo.)
31.08.2020 | 16:54
Sad sam se sjetio jednog detalja koji je mozda i nebitan, ali cisto da ne bude da sam zatajio neku informaciju...

Naime, sinoc sam napravio nesto sto jos nikada nisam napravio - iskljucio sam mis iz monitora i ukljucio ga u USB na poledjini kompa.

Mislim, i to je jos sinoc normalno radilo. Komp je riknuo preko noci kad ga nista nije opterecivalo.
31.08.2020 | 19:16
Te maticne nemaju na sebi onu on board bateriju?
31.08.2020 | 19:22
Jesi mijenjao procesore? Crvena se lampica pali ako ne prepozna procesor. Vjerojatno treba dotegnuti hladnjake. Ne pitaj me kako to znam...
31.08.2020 | 20:56
Stroj si sinoć stavio sam u sleep? To znaš da 5,1 s third-party grafičkom na novim sistemima ne može sam otići u sleep, to ga sruši, moraš ga uvijek "ručno" sleepati. No, restart to uvijek sredi, tako da je kod tebe neki drugi problem čini se.

A ovo s hladnjacima smo Djuro i ja već prošli, to svakako prvo probaj!
31.08.2020 | 21:26
Riba kaže:
Te maticne nemaju na sebi onu on board bateriju?


Pa ne znam
31.08.2020 | 21:51
Kao što možete vidjeti, pišem s našim dijakritičNim znakovima, što znači da se javljam preko tastature i monitora spojenih na Mac iz naslova, a ne preko gay-phonea.

U međuvremenu sam pokušao dotegnuti šarafe na hladnjacima, ali nije se imalo šta dotezati.
Osim toga mi je Mmrzlja vratio staru ATI karticu, pa sam nju upiknuo umjesto "nove" Evge.
Eto, komp radi.

Probat ću još jednom staviti "novu" karticu kad mi Mmrzlja vrati kablove za nju (Da, malo razmjenjujemo komponente ko sličice za album) Čisto da vidim hoće li se stvar ponoviti.

Zanimljivost je to da sam, pri uočavanju nerada kompjutera, prvo pomislio "Samo da nisu procesori". Karticu sam platio 3x više, ali procevi su me baš oduševili. Kartica mi nekako intuitivno nije sjela i možda sam je obeshrabrio negativnom energiom. Jbga, i kartice su... neka... energetska bića. Imaju slojeve kao luk ili ogrovi

@dpasaric: Stroj je normalno radio nekoliko dana od ugradnje komponenti. Išao je sam u sleep i isto tako je sam ujutro izlazio iz sleepa. Bez problema. Upratio sam tu na forumu da postoje neki problemi oko toga, ali meni se to nije događalo. Meni je komp zamro bez znakova života. Ni restart, ni nogice, ni krilca, ni kljun.

Još uvijek ne vjerujem da sam danas došao i u posjed drugog napajanja, čisto da vidim jel u tome problem... Mislim, ko to može?

Idem se napit od sreće.

Pusa svima i hvala na pomoći!

Nadam se da se ova tema neće nastaviti u negativnom smislu.
31.08.2020 | 22:01
Nego, još uvijek me muči taj miš... Nekako preskače. Ne hvata svaki klik. Hoću prevući folder (ili neki dokument) s jednog kraja ekrana na drugi, a on to ispusti na pola puta, ako ne i ranije.
Po novom normalnom baš moram jače stisnuti tipku da bi on držao. Ak stisnem labavo, ko da nisam ni stisnuo. Počeo mi se ponašati kao žena. I ona više voli da je jače stisnem neko da sam kilav.
Ne znam sad jel da tražim novu ženu ili da se učim stiskanju na ovom mišu...

Hm...
31.08.2020 | 22:36
Pametan muškarac zna da ti žena to bolje valja što je dulje voliš. Dakle, ne traži novu ženu, žena je kao i vino.
Što se miša tiče, kužim da je ži(v)čani, ali nisi napisao koji. Apple "sapun"? Ili neki drugi?
31.08.2020 | 23:34
smayoo kaže:
Pametan muškarac zna da ti žena to bolje valja što je dulje voliš. Dakle, ne traži novu ženu, žena je kao i vino.
Što se miša tiče, kužim da je ži(v)čani, ali nisi napisao koji. Apple "sapun"? Ili neki drugi?


Zar nisu muskarci kao vino?
No, dobro.. Ajd necu trazit drugu dok se ova potpuno ne ukiseli

Mis je Razer Abyssus v2.0. Sad je vec prosao 2 godine, pa vjerujem da mu otkazuje prekidac. Tak je i prethodni Razer negdje trajao, pa sam ga ja popravljao i potpuno izgubio Mislim, ko jos nosi misa na servis?

Vidjet cu jel mogu desno klikalo sa starog staviti na lijevo klikalo ovog ne-bas-novog. Mozda i ovog “popravim”
31.08.2020 | 23:38
Ako ti samo lijevi klik radi nepouzdano (a gibanje je glatko, ostale tipke isto), onda nema što, sigurno je do tipke.
31.08.2020 | 23:40
Kao vino? Što starije, to kiselije!
31.08.2020 | 23:54
Je li miš USB ili BT? Ako je BT, problem je često "šum" više BT uređaja, napravi novo uparivanje, pa možda dobiješ drugi kanal i onda bude radio mekano.

Obično bude to, mora raditi skroz smooth kada je sve ok. Mada, može taj problem biti i zbog hardverskog problema pri pristupu disku npr, vidio sam i to, kada je nešto baš pokvareno na data sabirnici pa davi cijeli stroj.
31.08.2020 | 23:55
Promaklo ti je, napisao je da je bio preštekao miša iz monitora u Mac
31.08.2020 | 23:59
Gjuroo kaže:
Zar nisu muskarci kao vino?


Možda jesu. Ali ja ne pijem ta vina. Samo ova... druga.


No, dobro.. Ajd necu trazit drugu dok se ova potpuno ne ukiseli


Kao i vino, i žene moraš pravilno čuvati i njegovati pa se neće nikad ukiseliti. Kao što znaš, vina trebaš čuvati polegnuta i povremeno ih okrenuti malo.
01.09.2020 | 11:54
Riba kaže:
Te maticne nemaju na sebi onu on board bateriju?


moja 5.1 ima bateriju
01.09.2020 | 12:07
@glitchy miš

upali geekbench i gledaj da ti ne svjetle crvene lampice uz hladnjak,
to ti trokira sa Ati 5770?
Prilozi:
01.09.2020 | 13:17
nmrzlja1 kaže:
@glitchy miš

upali geekbench i gledaj da ti ne svjetle crvene lampice uz hladnjak,
to ti trokira sa Ati 5770?


Ovo s mišem nije baš toliko ozbiljno i komplicirano. Samo je lijevi klik postao malo "tvrđi"
01.09.2020 | 13:22
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Zar nisu muskarci kao vino?


Možda jesu. Ali ja ne pijem ta vina. Samo ova... druga.


To je tako šovinistički, a ako još radiš razliku između crnih i bijelih vina, onda si i rasist


No, dobro.. Ajd necu trazit drugu dok se ova potpuno ne ukiseli

Kao i vino, i žene moraš pravilno čuvati i njegovati pa se neće nikad ukiseliti. Kao što znaš, vina trebaš čuvati polegnuta i povremeno ih okrenuti malo.


Ovo si tako lijepo rekao da ću te citirati prvom prilikom
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 49 minuta
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO