Nabava novo harda
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nabava novo harda


03.06.2020 | 15:19
Pozdrav,

U razmišljanju sam o kupovini novog vanjskog HDD-a, pa razmatram i dvoumim između ova dva modela, ima li itko bilo kakva iskustva sa navedenim proizvođačima, vidim da ih i sam Apple preporučuje na svojim stranicama. Nrkako više naginjem na Lacie.

lacie.com.hr/proizvodi_detalji.cfm?id=5835&kat=35

ili

www.aviteh.hr/g-technology-g-drive-mobil...b-1000gb-silver.html
03.06.2020 | 15:33
Osobno bi rađe uzeo vanjski enclouser of OWCa i SSD po mom izboru unutar. Primjerice imam ovaj:
www.owcdigital.com/products/mercury-elite-pro-dual-mini

2xSSDa unutra složena u RAID0 i spojena na iMac. Leti kao zvjerka. Imam još nekoliko njihovih ladica i moram priznat da su odlične. Dodatno, ova konkretna ladica je single cable, tako da je izuzetno pogodna za mobile korištenje.

Ne znam koja ti je namjena sa tom ladicom, ali eto, my2c.
03.06.2020 | 16:20
Skladište glazbe, skupilo se toga po ranim USB stickovima i jednom hardu od 250 GB, htio bih nešto kvalitetno, pouzdano i lijepo, a da je jedna kutija.

Ipak je u pitanju 15 godina truda oko ripanja, slaganja i tagiranja glazbe.
03.06.2020 | 16:25
Ako je to nešto što bi bilo stacionarno, a ne nužno prenosno, onda možda rađe ići na NAS opciju. No u svakom slučaju i prethodna solucija je super pod pretpostavkom da se kvalitetno backupira.
03.06.2020 | 16:39
Ja bih gledao izbjeći Lacie, jer se prave pametni i formatiraju diskove na neki svoj njanja format. Krepa ti uređaj i više ne možeš do podataka, makar je disk ispravan.
03.06.2020 | 17:09
Uzmi vulgaris generic vanjsko kućište bez mudrolija i kupi za njega ogroman 3.5" HDD i ciao.
03.06.2020 | 17:17
@smayoo - čekaj malo, znači Lacie diskove u stvari ne možeš normalno formatirati u APFS ili FAT32, već u neki njihov format. Ako sam dobro shvatio.

@rusty - disk bi bio stacioniran, a ja se baš ne razumijem u pojmove kao što su NAS ili RAID. I to bi se prištekalo recimo jednom tjedno, za prebaciti na njega ono što se napravilo, a onda s njim u ladicu od stola.

Moram još provjeriti da li Music app u Catalini dozvoljava čitanje glazbe sa vanjskih diskova, u tom slučaju bi ga ostavio prištekanog.

E da, Lacie mi se učinio interesantnim zbog USB-C konektora, što je po meni dobar ulog za neki danas-sutra budući Mac.
03.06.2020 | 17:41
drpongra75 kaže:
@smayoo - čekaj malo, znači Lacie diskove u stvari ne možeš normalno formatirati u APFS ili FAT32, već u neki njihov format. Ako sam dobro shvatio.


Prije dosta godina se netko i ovdje na to požalio. Kasnije sam jednom imao i osobno prilike to provjeriti i radi toga sam Lacie prekrižio zauvijek. Ne mogu tvrditi imaju li još uvijek takvu idiotsku politiku, ali ni ne želim. Izbor na tržištu je prevelik i ja ne vidim baš nijedan razlog da opravda njihovu cijenu koja je iznad prosječne, a za lošiji proizvod.

Google me vodi na ovu stranicu, koju sam samo letimično pogledao, po njoj se čini da ipak više ne rade tako, ali pročitaj pažljivo

www.lacie.com/gb/en/manuals/rugged/usbc/...atting-partitioning/
03.06.2020 | 17:50
Hvala, malo ću to proučiti, idući tjedan je tjedan odlaska u Zagreb i kupnje novog diska. A baš sam se zapalio za Laclie.
03.06.2020 | 18:37
Ukoliko ne to potreba onda bi svakako poslušao Davorov prijedlog na tvom mjestu.
04.06.2020 | 00:23
Ne znam što pravila foruma kažu o ovom, ali bum postao pa ako ne smije ići bum obrisao.

Ovo je popis diskova koje trenutno ima raspoložive lik kod kojeg ponekad kupujem hardver:

2.5'' eksterni
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Toshiba canvio 2TB - 430kn
Maxtor 4TB - 630kn
Zapakirani Toshiba canvio 2TB - 450kn
Zapakirani Toshiba canvio 2TB - 450kn
WD elements 1TB - 250kn

... pa kad to usporedim sa cijenom koju si linkao u prvom postu, ma da Lacie dela kućišta i elektroniku od što znam čega, preskupo je za 1TB kapaciteta bez obzira na USB C.

Inače, meni te Toshibe ne leže jer imaju ulazni USB konektor zalemljen direktno na HDD pa je bolja opcija kaj je Davor napisao, vulgaris ili malo bolje eksterno 2,5" kućište i onda biraš sam koji ćeš disk staviti unutra. Osobno mogu preporučiti neko od Sweex kućišta (to iz prve ruke jer imam i 2,5" i 3,5" i nikad nikakvih problema ni sa jednim).
04.06.2020 | 12:04
Da zanemarimo tvoj trud, vrijeme i cijenu te kolekcije glazbe, ako samo gledamo koliko das novaca za taj HDD (uz eto neki odokativni rok eksploatacije 2-3 godine) mozes imati Deezer ili Spotify ili Apple Music (pogotovo sa 6mj gratis) pretplatu za iste pare. I imas svu glazbu koja ti moze naumpasti. Ikada

Ako su bas neki ultra full cool fajlovi ili osobna produkcija, a ne samo onako glazba za slusanje, ja bi kupio polovan Synology NAS, zveknuo disk u unutra i koristio ga za jos svasta nesto.

My2c
04.06.2020 | 12:34
Ne slažem se. Ovisi kakvu glazbu slušaš. Od onog što ja slušam, ispada da dosta toga nije dostupno preko tih servisa.
04.06.2020 | 15:41
Dosta toga što ja imam je na tim servisima nedostupno. Nadalje, nisu to tagovi ni omoti kakvi bi me zadovoljili.

Na te servise gledam kao na podstanarstvo, dok plaćaš, imaš sve, šta hoćeš i gdje hoćeš, ali ne platiš li jedan mjesec - letiš van i ostaješ bez svega.

Pobornik sam privatnog vlasništva u punom smislu riječi, ne volim nikakve vrste najmova.

Odlučio sam za Lacie od 2TB, manjih trenutno nema u ponudi.
05.06.2020 | 09:19
@smayoo:
Vjerujem da streaming nije za svakoga. Eto meni bas odgovara sto mi ti servisi predlazu muziku, stalno otkrivam nesto novo jer ja pojma nemam sto bi slusao ili sam jednostavno prelijen pa da to kategoriziram i pretrazujem po autoru/zanru/godini... Zaboravim i sta imam u tim arhivama.

Kad sam s kcerkom u autu slusam jedan zanr, kad pijem slusam drugo, kad sam na techno partiju slusam trece...

Malo me trzne kad mi u recommend (discover) listi nakon Sabana Saulica upadne Carl Cox, pa sam to razdvojio aplikacijama

Zato imam Deezer i YT Premium Music da mi se ne brkaju liste. Fizicki sam to razdvojio, iako se vjerojatno moze i unutar iste app razgraniciti. Al eto reko sam vec, prelijen sam
05.06.2020 | 09:24
I jos jednom veliko hvala nepoznatom Jabucaru koji mi je rekao za YT premium.

Smijesnih $1.76 mi skida mjesecno za YT bez reklama i dobio sam u tom paketu njihov odlicni glazbeni servis za koji nisam znao ni da postoji (cini mi se sve sto postoji objavljeno na YT nalazi i unutar te glazbene aplikacije, live svirke, coveri, remixi, alternativna muzika i sl). Super otkrice za cijenu jedne kave. A vi samo kupujte diskove i arhivirajte
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 13 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Sank, tino1, Anonimci (541)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO