MacBook Air 11inch (early 2015)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Air 11inch (early 2015)


26.01.2020 | 15:03
Ja ništa više ne razumijem, ali pratim temu i razvoj situacije
26.01.2020 | 15:23
eric_davidich kaže:
Maloprije sam upikovao,da kad pokušavam upaliti laptop a ona baterija i dalje stoji kako stoji i prikazuje punjenje, izvadim Magsafe i nakon 1,2sek vratim magsafe,laptop se bootoje, i to bez loadinga,nego kao da je bio u sleep modu čitavo vrijeme.Nekih 7sek je trajalo paljenje laptopa.... zbunjen sam..


Napravi uredan shutdown. Baš shutdown. I onda ga pusti da se puni preko noći
26.01.2020 | 15:23
Bertone kaže:
Ja ništa više ne razumijem, ali pratim temu i razvoj situacije

Naručit ću I/O board za svaki slučaj...
26.01.2020 | 15:24
Koji qac ti tražiš savjete ako uvijek sve napraviš suprotno?
26.01.2020 | 15:36
smayoo kaže:
Koji qac ti tražiš savjete ako uvijek sve napraviš suprotno?

Zato što, koji god sam savjet dobio, ne bi mi pomogao, ne bi se ništa promjenilo..
26.01.2020 | 15:41
smayoo kaže:
Koji qac ti tražiš savjete ako uvijek sve napraviš suprotno?


26.01.2020 | 17:07
eric_davidich kaže:
smayoo kaže:
Koji qac ti tražiš savjete ako uvijek sve napraviš suprotno?

Zato što, koji god sam savjet dobio, ne bi mi pomogao, ne bi se ništa promjenilo..


Kako ne bi? Da si poslušao moj prvi savjet, ne bi kupio pokvareni laptop.

Ajde sad, zaozbiljno, napravi regularni shutdown i onda ga pusti da se puni.
26.01.2020 | 17:54
Pokvarena baterija tjera komp u hibernaciju.
Pokvarena baterija se beskonačno puni.
26.01.2020 | 17:57
Inače da, ali ovdje je baterija vjerojatno OK, nego ju je on isisao do dna jer mu punjenje nije radilo
27.01.2020 | 07:25
Baterija je isisana koliko je moguće, ali i dalje se u nekim situacijama laptop upali, čak sam ga jutros koristio 1h bez problema, no kad bi ga odpojio od punjaca, laptop bi radio 2,3min (jer ima 4%) te se ugasi i sve iz nova.. rekao sam jučer, laptop je bio 13h na jebenom punjaču I dalje ništa
27.01.2020 | 09:15
Posljednji, treći put - NAPRAVI UREDNI SHUTDOWN i onda ga pusti na punjaču preko noći.
27.01.2020 | 10:06
Uredno, ostavit ću ga 24h da se napuni pa ćeš dobit informacije...
03.02.2020 | 23:24
Laptop se punio 5 dana, na kraju kad sam ga palio, opet se pojavila prazna baterija,tek nako 10 min, se upalio i piše 4%..
Izvadio sam bateriju,koristio ga 40ak minuta,i onda se ugasio sam od sebe te ponovo upalio.Citao sam po internetu,i te pronašao "grešku". I/O je crkao. Kupio sam drugi, te postavio. Međutim, nije se ništa promjenilo. Lampica i dalje ne gori. Vjerovatno je neki čip crkao. Malo sam gledao šematske prikaze matične, i djelomično sam našao čip do kojeg je problem,mada to ću ostaviti ljudima koj i to rade.
Prilozi:
03.02.2020 | 23:57
Prije nego se u to upustiš, probaj ipak negdje naći nekog s originalnim Apple punjačem da ti ga posudi pa vidjeti kako se onda ponaša.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.02.2020 | 01:31
Ako nije los punjac i ako nije losa baterija (oboje se da provjerit lagano). Kao sto Smayoo kaze, posudi punjac i/ili ak si vican, otvori ga, i otkvaci bateriju (makar je u tom slucaju puno sigurnije IZVADIT ju van i vidi da li radi normalno samo na punjacu....


Prvo sam mislio da ti je riknuo DCin (sto je jednostavan i jeftin DIY popravak), ali ovo ipak smrdi kao da je SMC prdnuo...

Problem sa SMCom je kaj nije centraliziran na ploci, vec je rastrkan okolo i u principu nije lako u potpunosti popraviti, ali moze se...


Lako saznas ako je problem u SMCu jer ga se moze "zaobici" prilikom startanja sistema. Neko vrijeme sam ga i sam tako koristio - imao sam slican problem na 2008 MBP kojem je rikuo SMC, ali nije preporucljivo. Ventilatori se vrte na maximum, komp nije brz kao sto bi trebao biti, ne prepoznaje bateriju itd...

Na tvom kompu bi se trebalo moc napravit da odstekas punjas, drzis tipku za paljenje 10 sekundi i dok ju jos drzis, ustekaj punjac i trebao bi cut ventilatore kao da zele odletit i sistem bi se trebao dici...


Sto kaze Hardware Test?
05.02.2020 | 14:21
smayoo kaže:
Prije nego se u to upustiš, probaj ipak negdje naći nekog s originalnim Apple punjačem da ti ga posudi pa vidjeti kako se onda ponaša.

Već sam pisao o tome da sam probao 4 vrste punjaca.. jedan original 45w, jedan kinez od 45w i od 60w i jedan autopunjač. Tri kineska punjaca su upalila laptop,odnosno samo je došla indikacija da se laptop puni dok original uopšte ne daje ni na lampici svjetlo nit se laptop pali te da prikaze punjenje..
05.02.2020 | 14:24
Dijete kaže:
Ako nije los punjac i ako nije losa baterija (oboje se da provjerit lagano). Kao sto Smayoo kaze, posudi punjac i/ili ak si vican, otvori ga, i otkvaci bateriju (makar je u tom slucaju puno sigurnije IZVADIT ju van i vidi da li radi normalno samo na punjacu....


Prvo sam mislio da ti je riknuo DCin (sto je jednostavan i jeftin DIY popravak), ali ovo ipak smrdi kao da je SMC prdnuo...

Problem sa SMCom je kaj nije centraliziran na ploci, vec je rastrkan okolo i u principu nije lako u potpunosti popraviti, ali moze se...


Lako saznas ako je problem u SMCu jer ga se moze "zaobici" prilikom startanja sistema. Neko vrijeme sam ga i sam tako koristio - imao sam slican problem na 2008 MBP kojem je rikuo SMC, ali nije preporucljivo. Ventilatori se vrte na maximum, komp nije brz kao sto bi trebao biti, ne prepoznaje bateriju itd...

Na tvom kompu bi se trebalo moc napravit da odstekas punjas, drzis tipku za paljenje 10 sekundi i dok ju jos drzis, ustekaj punjac i trebao bi cut ventilatore kao da zele odletit i sistem bi se trebao dici...


Sto kaze Hardware Test?


Mjenjao sam DC IN, nije do njega uopšte..
trenutno koristim laptop sa isključenim punjačem te laptop se koristi nekih 40min te se ugasi saam od sebe.. upalit ga ne mogu dok ga ne iskopčan iz punjaca te ponovo prikopčam.. tad se saam upali te dvaput se bootuje, odnosno čuje se dvaput ona melodija kao na svakom starijem Mac(book)u.
05.02.2020 | 14:25
Hardver test nisam radio ali dobro si me podsjetio
05.02.2020 | 15:01
eric_davidich kaže:
Hardver test nisam radio ali dobro si me podsjetio

Ne mogu da uradim test jer piše “Spojite strujni adapter za pokretanje Apple dijagnostike.”
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 43 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Riba, Sank, ZeljkoB, Anonimci (634)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO