Monitor za obradu fotografije 10bit, Adobe RGB ...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Monitor za obradu fotografije 10bit, Adobe RGB ...


26.10.2017 | 10:58
Sjećam se vremena kad je "starija ekipa" jamrala kako su CRTovi bolji od "novih" flat ekrana ... ja sam radio sa flat ekranima još na studiju i na faksu je ovo bio avion > is.gd/mZN5co
26.10.2017 | 11:30
U Poslovnom dnevniku je grafika imala takav - ali kompletno računalo s onom kockom.
28.10.2017 | 06:07
@smayoo, prije 10 godina i mi smo bili mlađi 10 godina.
02.11.2017 | 18:52
Pitanje:

Još dvojim izmežu HPa i drugog EIZA, ali cijene koje mi se sviđaju su na jednoj od ove dvije stranice.

www.senetic.hr/
www.eizo-monitor.com.hr/

Za senetic sam saznao putem nabava.net a eizo-monitor je linkao zabac.
Da li tko od vas zna za ove firme i imate li kakva iskustva s njima?

Senetic su izvan Hrvatske, tako da šalju DHLom robu u roku od 5 dana. Obzirom da stiže iz vana, zanimalo bi me koliko vam se čini riskantno?

Naspisali su mi u mailu ovo:
[quot]Ako imate validan VAT/OIB (EU porezni) broj onda ne treba plaćati nikakav porez ni kod nas 23% ni kod vas 25% u Hrvatskoj.
Zato sto ne kupujete robu iz Hrvatske.[/quot]

Kupujemo na firmu, tako da bi nam to jako odgovaralo, ali me zanima što je sa granicom onda?
Ne naplate li porez onda tamo?

Hvala svima.
02.11.2017 | 19:13
ecvis17, kakvom se grafikom točno baviš?
Ja sam završio srednju grafičku, smjer tehničar za tisak. Iskustvo jako slabo, gotovo ništa - malo kod onog Rose na Trešnjevci i malo na sitotisku na Črnomercu u Cerić Print Shop.
Ali to je bilo davno...
Uglavnom, puno sreće u poslu!
02.11.2017 | 19:24
ecvis17 kaže:
...

Naspisali su mi u mailu ovo:
[quot]Ako imate validan VAT/OIB (EU porezni) broj onda ne treba plaćati nikakav porez ni kod nas 23% ni kod vas 25% u Hrvatskoj.
Zato sto ne kupujete robu iz Hrvatske.[/quot]

Kupujemo na firmu, tako da bi nam to jako odgovaralo, ali me zanima što je sa granicom onda?
Ne naplate li porez onda tamo?...


Kojom granicom?! Senetic je u Njemačkoj, Njemačka je u EU kao i Hrvatska, dakle carine nema (EU je između ostalog i carinska unija).

Ne govorim iz vlastitog iskustva, ali u principu to radi na način da im kod kupnje daš svoj VAT broj (kojeg moraš izvaditi u poreznoj upravi, a radi se o obliku HRXXXXXXX gdje je XXXXXXX OIB firme), i oni ti ne naplate svoj Mwst. na proizvod (dakle plaćaš cijenu proizoda bez ikakvog poreza).

Kako dalje ide ne znam, ali otprilike kako bi išlo da si kupio prozivod u RH s tim da ovdje sam moraš uplatiti PDV poreznoj upravi (oni znaju da si im dužan to uplatiti jer dobiju informaciju iz EU porezne) koji ti oni kasnije vraćaju kroz plaćanje poreza (tj. umanjuju poreznu osnovicu za iznos uplaćenog PDV-a).
02.11.2017 | 19:25
Kloba kaže:

Ja sam završio srednju grafičku, smjer tehničar za tisak....

Vidiš, vidiš, kolega po struci ja sam završio za offest strojara iako sam školu u Getaldičevoj upisao jer su mi prilikom upisa rekli da nakon prve dvije godine imaju smjer za grafički dizajn (što me je zanimalo), no kad je trebalo upisati treći razred se ispostavilo da nikad nisu ni imali to zanimanje u ponudi.
02.11.2017 | 19:37
m@xym kaže:

Kojom granicom?! Senetic je u Njemačkoj, Njemačka je u EU kao i Hrvatska, dakle carine nema (EU je između ostalog i carinska unija).


Istina, ha smetnuo sam to s uma.

m@xym kaže:
... ali otprilike kako bi išlo da si kupio prozivod u RH s tim da ovdje sam moraš uplatiti PDV poreznoj upravi (oni znaju da si im dužan to uplatiti jer dobiju informaciju iz EU porezne) koji ti oni kasnije vraćaju kroz plaćanje poreza (tj. umanjuju poreznu osnovicu za iznos uplaćenog PDV-a).


Hmm, da to mi nije sasvim jasno kako ide, ali budem sutra s računovodstvom to razjasnio.

@kloba
bavim se vizualnim komunikacijama ... tisak, multimedia i artom ...

@svi
jel netko što zna o ove dve firme?

@žabac
ovaj link što si stavio ... znaš nekoga da je kupovao od njih?
02.11.2017 | 19:42
Tamo sam i ja išao. U Getaldićevu 2. Ivaniševićka nam je bila raska prve dvije godine, a onda neka nova jer je ova išla u penziju. Ja sam ti tamo završio jer sam uvijek bio kreten za brojeve, pa kao za nikakvu Gimnaziju nisam - ali stari je znao tog Cerića, nadao se da bi me možda kasnije Grafički fakultet zanimao...
Jok. Upisao FPZ, upao i na smjer Politologija i na Novinarstvo, pa odabrao ovo drugo jer je lakše. Ali nisam ni to završio, dvije godine imam samo u indexu. Povukla me zarada love u Večernjaku...
02.11.2017 | 19:45
Koji su ono strojevi devedesetih bili tamo, iz doba Gutenberga jbt. Ali taman su kupili neku mrcinu novi modernu kojoj smo se svi divili. A kada smo išli na maturalno putovanje umrla je princeza Diana, to nikad neću zaboraviti...
02.11.2017 | 19:45
Ma super je to bila škola iako je bilo previše alkohola i trave.
02.11.2017 | 19:48
Kloba kaže:
Koji su ono strojevi devedesetih bili tamo, iz doba Gutenberga jbt. Ali taman su kupili neku mrcinu novi modernu kojoj smo se svi divili. A kada smo išli na maturalno putovanje umrla je princeza Diana, to nikad neću zaboraviti...

Ja sam 90-e već završio školu, ali strojeve vjerojatno nisu mijenjali, bili su Heidelberg, koji model jbg
02.11.2017 | 19:52
Da, da. Heidelberg. Pa onaj za knjigotisak prastari... A ovo što si napisao u prošlom postu stvarno stoji. Jebiga, devedesete...
02.11.2017 | 19:54
Koja tehnologija strojeva, knjigotisak ili offset?
02.11.2017 | 19:55
Evo Kloba me prestigao.
Od Heidelberga su najvjerojatnije bili GTO-i.
02.11.2017 | 19:56
Aj, baš mi je drago da i tu vezu imamo. Inače, avatara ti obožavam od Velikog plavetnila. Curavić mi je pričao istinitu verziju njih dvojice, a i sam sam ronio na dah. Malen je svijet, a veza puno. Baš mi je drago...
02.11.2017 | 19:58
Ne sjećam se da smo pošteni offset stroj imali u Grafičkoj. Mrcine sam vidio u Vjesnikovoj tiskari kasnije, a tamo možda neke krnje verzije iz 50-ih. Zaista ne znam...
02.11.2017 | 20:02
U biti taj novi je bio offset, pardon. Imao je komande udaljene od stroja, mislim prve verzije kompjutor tiska nekakvog. Mislim da se pričalo da je plaćen tadašnjih više stotina tisića njemačkih maraka, ako se dobro sjećam...
02.11.2017 | 20:13
Kloba kaže:
... a i sam sam ronio na dah. Malen je svijet, a veza puno. Baš mi je drago...

... i ja, a onda me je zaludjelo slobodno penjanje i spilje pa sam imao u planu odraditi školu i dobiti certifikat za speleoronioca... no onda je došao rat i sve sjebao

@Renzo,
Strojevi u školi su bili za knjigotisak, na offsetu sam radio na svom prvom i zadnjem poslu vezanom uz struku u tadašnjoj Tiskari Zagreb (imali su offest stroj od četiri tornja na dvije etaže u hali na Kajzerici, sad je tamo dućan Prime... no onda je došla privatizacija i muljaže, a ja sam ionako otišao u rat pa nemam pojma kako je na kraju završilo).

EDIT:
@Kloba, avatar je Leon iz Profesionalca... iako je i meni Jean Reno kao glumac zapeo za oko baš u Velikom plavetnilu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
02.11.2017 | 20:21
a da preimenujete topic u "odavno smo grafičari stari"?

Ozbiljno, na koji način bez probnog tiska možeš na ekranu (unatoč kalibraciji) znati što ćeš dobiti?
02.11.2017 | 20:26
Odavno smo grafičari stari... Dobra!!!
Ovo neka ti odgovori netko od dečki koji je zaista time i danas bavi, ja sam ti frula u znanju o tisku. Modernom pogotovo.
02.11.2017 | 20:29
Pa na offsetu radiš probni otisak i to za svaku boju posebno, a tadašnja računalna tehnika se svodila samo na brzinu rotacije, automatsku zamjenu rola papira i uređaja za rezanje i slaganje gotovih novina... sve drugo je išlo na žgance i zato je ova na kojoj sam radio imala jednog prvog strojara, dva druga i dva treća plus dva pomoćna radnika po smjeni. Kako je danas nemam pojma, radim nešto sasvim drugo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
02.11.2017 | 20:35
mislim čovjek kupuje monitor, a vi pričate o tisku... e sad, ono što sam ja imao prilike vidjet, bez obzira na cijenu ekrana na kojem su prikazivane boje i kalibraciji istog, ljudi su uvijek radili probni tisak i fino podešavali stvari nakon njega...

meni osobno razlika 8 ili 10 bita zvuči ko ono kad audiofili čuju razliku između interkonekcijskih kabela od 1000 i 1200 EUR.
02.11.2017 | 20:43
Daddo, da mu ijedan od nas može pomoći, pomogli bi mu. Mi smo stara generacija grafičara, u toj nas je struci vrijeme pregazilo skroz.
ecvis17, isprike za hijack teme... I sretno s monitorom i poslom!
02.11.2017 | 21:02
Daddo kaže:
meni osobno razlika 8 ili 10 bita zvuči ko ono kad audiofili čuju razliku između interkonekcijskih kabela od 1000 i 1200 EUR.




Vjerojatno stvarno tako zvuči ali je zapravo uočljivija razlika bit-deptha nego recimo color spejsa sRGB ili AdobeRGB (koji se pokažu samo kod određenih boja/intenziteta)

Evo primjer jeftinijeg ekrana tzv. banding ... to je kada ima manju skalu tonova za prikazivanje gradienta, manji bitdepth: Foto 8bitnog ekrana
02.11.2017 | 21:02
Daddo kaže:
...
meni osobno razlika 8 ili 10 bita zvuči ko ono kad audiofili čuju razliku između interkonekcijskih kabela od 1000 i 1200 EUR.


Četiri puta veća rezolucija po kanalu (RGB) se bez problema primjeti, pogotovo kad je u pitanju prikaz sa malim brojem boja a velikim brojem nijansi.
02.11.2017 | 21:04
... Naravno, pod uvjetom da to izlazni uređaj može doista i prikazati, inače nema puno smisla.
02.11.2017 | 21:05
Nego što kažete na ove dve firme, bi se vi osjećali sigurno naručivati robu od njih ili?
Ja ranije nisam čuo ni za jednu od njih, cijene se čine privlačnim ... a opet?!
Kažu da ima i plačanje pozećem, pa si mislim ... da krenem odpakiravati kad stigne na vrata ...
Gospodine morate prvo platiti ... ček ček, da odpakiram ... ali ... ček ček da kalibriram ...
20.11.2017 | 11:16
Od danas ujutro ponosni vlasnik EIZO CS2420 Monitora.
Hvala na razgovoru ekipa, pomoglo je u odabiru.
@Žabac Hvala za preporuku www.eizo-monitor.com.hr.
Opišem dojmove nakon nekog vremena, kalibracije i svega.

Prvo dojmovi

25.05.2018 | 15:22
Da malo osvježimo temu.

Škicam Dell UP2716D. Vidim da pokriva 100% Adobe RGBa, i s kim god pričam svi hvale Dell, pa me zanima jel ima tko iskustva s tim modelom. Cijena je oko 4700 kunića.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 56 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO