Mac Pro 3.1
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro 3.1


24.11.2016 | 08:46
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.
24.11.2016 | 09:54
Siva zona je i sam izraz "pravi" Mac

Vidis da svega par godina star Mac Pro za Apple bas i nije tako pravi, cim ti svjesno zabranjuju da instaliras aktualni OS X, iako je hardware i cista snaga nekoliko redova velicine ispred igracaka kakve danas prodaju pod aktualne modele...
24.11.2016 | 09:55
smayoo kaže:
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.


To zelis reci da ne postoje tiha ili besumna PC racunala?

Nemoj me zezati...
24.11.2016 | 10:33
drlovric kaže:
smayoo kaže:
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.


To zelis reci da ne postoje tiha ili besumna PC racunala?

Nemoj me zezati...


Ako i postoje onda se cijenom vec priblizavaju Macu. Tako je barem bilo pred par godina kada me mucilo isto pitanje.
24.11.2016 | 11:06
Riba kaže:
drlovric kaže:
smayoo kaže:
Meni osobno je jedna od važnijih prednosti Maca. - tišina. Hackintosh mi je u tom smislu potpuni dealbreaker.


To zelis reci da ne postoje tiha ili besumna PC racunala?

Nemoj me zezati...


Ako i postoje onda se cijenom vec priblizavaju Macu. Tako je barem bilo pred par godina kada me mucilo isto pitanje.


laptopi ne, ali brandovi i složenci ukoliko nisu premalih dimenzija, zašto ne... veliki fan, veliki protok, mali okretaji i eto ti tišine
24.11.2016 | 13:26
Ma nije problem složiti ni 0dB računalo, hack ili non hack, poanta priče je da mi je hackova puna kapa i oni definitivno imaju najviše problema kada je riječ o upgradeu (OSa), a o kompatibilnosti HW da ne govorim. S druge stranestarije Pro serije su real deal i osim male kemije da se dozvoli full native instalacija (što u hack svijetu i dalje nije tako elegantno) nemaju problema. GPUs su flashani sa custom firmwareom i to je to, pratit driver nakon svakog upgrade i ne baš grlom u jagode.

Niti jedan hack se ne može mjeriti sa pro makinom po tom pitanju, samo kažem pitanje je do kada će se izdavati OS koji će dozvoliti te manje modifikacije kako bi se stroj dodao na listu za 'validnu' instalciju. Također i promjena arhitekture (koja istina neće biti preko noći) je isto tako faktor i vjerojatno će biti sve veći i veći što vrijeme bude prolazilo dalje.
24.11.2016 | 14:58
a šta reci kad primjerice mac pro 3.1 "zgazi" moj gaming pc od 6000 KN.. kojeg sam kupio prosle god. i sta sad ?? da recimo pljunem 10 somova i slazem hack- mac !!! ne dolazi u obzir.. ako mogu mac pro koji je pred 7 ili osam god. kostao 60k kuna dobit za 4500 zasto ne ! to je dobar deal jer uzmimo u obzir da macove nisu kupovali "tulumaši" tj ekipa koja bi na alu kucistu drzala pepeljare ili noge ! a moramo racunati da pomaci u tehnickom smislu nisu isti kao s pocetka milenija.. naravno da je primjerice racunalo kupljeno 2000 god. bilo miljama daleko od onog kupljenog 2008 ! danas je ta razlika puuuno manja !!!
24.11.2016 | 21:35
Uvijek ostaje opcija instaliran windows 10, oni rade na prastarim kantama
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.11.2016 | 22:37
Goc25 kaže:
ekipa koja bi na alu kucistu drzala pepeljare ili noge !


Ha! Dijete Tulumaš!
03.12.2016 | 20:43
ha.. suma sumarum moje potrage za kakvim pristupacnim mac proom se jos na zalost nije privela kraju.. mac pro 5.1 kojeg sam mislio ubost u slo je na zalost u totalno derutnom stanju.. unutrasnjost je ok al vanjstina je.. ajme majko :O kao da je frajeru ispal skoro svaki put kad ga je primil za one rucke.. od poznanika taj tzv. napucani mac je "as is" tj nema sistem disk, dakle gol ko "blagajna hajduka".. ono nis.. i veli lik "ako radi radi".. znaci dajem 5500 kuna za mačora u vreci.. e sad ostaje njuskalo.. osim 4.1 zapeo mi je za oko jedan 3.1 od 64 gige rama, 3 ghz xeon (8 core) te nvida 8800 gt.. e sad jeli fer cijena od 6000 kuna, pitam ja vas macovce ? hvala !
03.12.2016 | 22:37
Ja radim na 3.1. još od 2008. Komp je još uvijek mrak mašina, barem za moje potrebe (photoshop/ilustrator/indesign/web/jednostavniji video editing (do 1080p)).
Nažalost ukinuli su mu support i El Capitan mi je zadnji OSX kojeg ću moći imati na njemu. Dakle samo je pitanje vremena (godina-dvije max) kad više neću moći recimo skinuti novi firefox, pa novi flash plugin, pa zbogom youtube, pa će izaći novi photoshop, a ja ga neću moći instalirati, pa neću moći otvarati raw fajlove iz friških fotoaparata... i tak dalje, da nabrojim sad samo neke od boljki koje su me uopće natjerale da ove tek godine nakon ne znam kolko godina na snow leopardu upgradeam na El capitan. I eto. Imam El Capitan ali gotovo je, moram počet razmišljati o novom macu. (odnosno novijem, ful novog ću si kupit kad dobijem na lutriji )

Dakle - potvrđujem, definitivno razmišljaj i ti o novijem. 3.1. je ćorsokak.
04.12.2016 | 00:16
tinat kaže:
Dakle - potvrđujem, definitivno razmišljaj i ti o novijem. 3.1. je ćorsokak.


Slazem se, makar nije bas da nema nade

netkas.org/?p=1448

Netkas kaže:
"Your only hope is when 10.12 released and sources code for kernel becomes available, if somebody will implement sse4,1 emulator (similar to sse3 emulation in the past)"
04.12.2016 | 08:31
tinat kaže:
(odnosno novijem, ful novog ću si kupit kad dobijem na lutriji )



kako je krenulo, pitanje da li ce ikada i izbaciti novi mac pro a ako ga i izbace sudeci po korporativnoj politici omjer dobiveno/ ulozeno ce vjerojatno iznositi 1:5
04.12.2016 | 17:09
ionak nisam uplatila loto
05.12.2016 | 12:23
^SuperUnknown^ kaže:
tinat kaže:
Dakle - potvrđujem, definitivno razmišljaj i ti o novijem. 3.1. je ćorsokak.


Slazem se, makar nije bas da nema nade

netkas.org/?p=1448

Netkas kaže:
"Your only hope is when 10.12 released and sources code for kernel becomes available, if somebody will implement sse4,1 emulator (similar to sse3 emulation in the past)"


Ne, ne, ovo što govori Netkas je za Mac Pro 1,1 i 2,1, noviji 3,1 nema problem sa SSE, kompatibilan je, kod njega su support izbacili radi grafičkih koje su se u njemu prodavale, a danas više ne podržavaju Metal, a na Sierri GUI ide sada preko Metala, a ne preko OpenGL-a. Od tuda cijela priča.

Sierra uredno radi na 3,1 kada se preskoči plista s instalacijom - naravno, ako se ima neka novija grafička kartica koja podržava Metal.
06.12.2016 | 00:42
Da, istina
08.12.2016 | 18:32
samo ti slaži hekingtoša....... nikad osobno ne bi radija takve idiotarije.....apple nije "maticna tu + cpu tute itd itd" ....
08.12.2016 | 20:47
arhitekt kaže:
samo ti slaži hekingtoša....... nikad osobno ne bi radija takve idiotarije.....apple nije "maticna tu + cpu tute itd itd" ....


A sta je Apple?
10.12.2016 | 21:37
Apple je nešto nedostižno
Složio sam nekoliko hackintosha, nešto teže, nešto lakše... jedan još uvijek prilično dobro radi... tako da tvrdnja nimalo ne stoji
10.12.2016 | 22:04
havdic kaže:
Apple je nešto nedostižno
Složio sam nekoliko hackintosha, nešto teže, nešto lakše... jedan još uvijek prilično dobro radi... tako da tvrdnja nimalo ne stoji


Jel bi se dalo složiti na matičnoj Asrock LGA1151 Z170 Extreme6 i i7-6700 3,4 GHz (Skylake) Sockel 1151, ssd mi je na M 2.4 ultra neki samsung 256 Gb na 2200/1700 mb/s Ram valjda ne igra ulogu?
10.12.2016 | 22:22
Ako nejde hekintoš na to, koji linux da stavim na taj komp, jer jednostavno s windowsima na njima, koje sam stavio prije par tjedana, nemogu živiti.
10.12.2016 | 23:13
Ako nisi vičan Linuxu, Ubuntu je najbolji izbor, po mom mišljenju. Najzadnji LTS (long term support), dakle 16.04.1.
11.12.2016 | 09:56
cariblanco kaže:
havdic kaže:
Apple je nešto nedostižno
Složio sam nekoliko hackintosha, nešto teže, nešto lakše... jedan još uvijek prilično dobro radi... tako da tvrdnja nimalo ne stoji


Jel bi se dalo složiti na matičnoj Asrock LGA1151 Z170 Extreme6 i i7-6700 3,4 GHz (Skylake) Sockel 1151, ssd mi je na M 2.4 ultra neki samsung 256 Gb na 2200/1700 mb/s Ram valjda ne igra ulogu?


vjerojatno može.... ako imaš viška vremena
11.12.2016 | 10:08
Bolji mu je Linux Mint od Ubuntua jer je sličniji Win i Mac desktopu. Ima panel na lijevoj strani i to mnoge zbunjuje. Kad izguštira Mint i nešto već nauči onda može probat ostale distre. Meni recimo paše Manjaro, ali o ukusima se ne raspravlja.
11.12.2016 | 10:32
cariblanco kaže:
Ako nejde hekintoš na to, koji linux da stavim na taj komp, jer jednostavno s windowsima na njima, koje sam stavio prije par tjedana, nemogu živiti.


Ako neka zna o tome, to su onda ovi ljudi

www.tonymacx86.com
13.12.2016 | 08:53
evo pojavio se tu na jabucnjaku jedan 3.1 za 5000 kuna.. jeli to puno za takvo racunalo ?
13.12.2016 | 12:28
Goc25 kaže:
evo pojavio se tu na jabucnjaku jedan 3.1 za 5000 kuna.. jeli to puno za takvo racunalo ?


Ako je korektno očuvan i ima barem 8 GB RAM-a i neku makar osrednju grafičku, onda je to ok cijena.
13.12.2016 | 23:35
Goc25 kaže:
evo pojavio se tu na jabucnjaku jedan 3.1 za 5000 kuna.. jeli to puno za takvo racunalo ?

Pa i je i nije... mislim da je cifra koja je realnija blize 4k nego 5k. Toliko vrijedi mozda ako je stvarno u besprijekornom stanju Na ebayu (EU) krecu vec od 3,5k nadalje...
14.12.2016 | 09:30
Dok platiš prijevoz tog s eBaya (preko 20kg je paket), a i ne vidiš ga uživo, dođeš na gotovo na isto. No, to ne znači da se ponekad na eBayu može naći zaista dobrih ponuda.
14.12.2016 | 10:19
Može, itekako. Ali istina je da nije svaka bezrezervno povoljna. Najčešće je razlika baš u troškovima dostave. Ja imam dojam da neki trgovci prelijevaju svoju maržu u troškove dostave tako da, ako moraju vratiti novac, zapravo ne vrate sve što su naplatili.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 16 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO