Eksterna grafička kartica za MAC
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Eksterna grafička kartica za MAC


29.04.2016 | 11:07
drlovric kaže:
Ne bi se slozio! Bizon box je prazan preko 500$. Trebas i za njega kupiti graficku karticu, ako se ne varam


Bizon je danas preko 500$, ali bi se to moglo promijeniti kad konkurencija pritisne malo. Meni bi bilo i prihvatljivo neko kućište u koje se stavi neko napajanje i grafička kartica. Nije toliko bitna veličina jer se ionako spaja sve na veliki monitor i/ili ako se koristi kao pomoć kod renderiranja, tada i nije baš bitna veličina.
30.04.2016 | 00:36
Još jedna stvar koju treba uzeti u obzir je da Nvidia ili ATI(AMD) sami izbace svoja rešenja za externe grafe i tak ubiju konkurenciju
30.04.2016 | 07:01
Lihto kaže:
Još jedna stvar koju treba uzeti u obzir je da Nvidia ili ATI(AMD) sami izbace svoja rešenja za externe grafe i tak ubiju konkurenciju
ovo mi nije baš najasnije, može kakav link ili objašnjenje
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.04.2016 | 07:19
cariblanco kaže:
Lihto kaže:
Još jedna stvar koju treba uzeti u obzir je da Nvidia ili ATI(AMD) sami izbace svoja rešenja za externe grafe i tak ubiju konkurenciju
ovo mi nije baš najasnije, može kakav link ili objašnjenje


Premisa
27.09.2016 | 18:40
Da ozivim malo ovu temu.

Jel neko nabavio/testirao nesto zanimljivo iz ponude grafickih kartica?

Jesu li pale cijene ili se pojavilo nesto novo?
  • Dijete
  • Posjetitelj
27.09.2016 | 23:05
Prije mjesec i pol na oglasniku se pojavila www.sonnettech.com/product/echoexpressse2.html
Oglasnik ovdje je ko ebay, i zavrsavala je aukcija u petak navecer, tako da sam taj petak ostao doma i dobio ju za $63.

Nije zanimljivo niti ekstremno, ali izvadio sam iz mac proa nvidiu Geforce GTX 950 i isprobao sa rmbp 2015 na El Capitanu i radilo je. Brojke nemam jer nije bila to poanta testa, samo sam htio provjeriti da li radi, jer Sonnet kaze da NE podrzavaju gpu, ali eto, radi.

Trenutno je u Sonnetu 1TB Mercury Accelsior E2 i BMD DeckLink Studio 4K, koji nije moj... i radi ko zmajcina, da, riga vatru i leti sa plavojkom na ledjima..
28.09.2016 | 05:22
Daj malo slika, opiši. Mene to jako zanima jer planiram kupiti MBP sad kad izađe, ali bude mez diskrretne grafike. Mislim nešto ovakvo kupiti i ubaciti diskretnu grafiku.
Zanima me, kad upikneš grafičku i spojič s TB kabelom, što se desi? MAC prepozna grafičku, moraš nešto doinstalirati, moraš nešto podešavati, zezati se ili ti se samo slika pojavi na vanjskom monitoru i to je to. Da li PhotoShop prepozna tu karticu kao iskoristivu za ubrzanje?
Da li si gledao i druga eksterna kućišta za tu namjenu?

Ovo što imaš u kućištu i ne guta previše struje, ali grafička da. Da li si grafičku upogonio malo više ili je bilo na kratko sa da provjeriš je li radi?
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.09.2016 | 06:19
Sry Zabac, nema slika, al moze opis...

Prvo sam instalirao nvidia web drivere i oznacio da koristi njih a ne od El Capitana (sto zanimljivo s obzirom da je ovaj rmbp sa Atijem)..

Kad upiknes TB kabel, u system profileru skuzi karticu, al ne mos s njom nista radit..

Treba ugasit komp, i onda upalit sa pristekanim TB. Ova grafulja treba vise struje tako da sam vukao kabel iz Mac Proa (nisam imao vanjsko napajanje, niti volju za nabavku iste za potrebe testiranja), kako je veca od kucista, razmontirao sam ga, i naravno poslije sastavio bez viska djelova.

DELL U2715H je bio pristekan na nvidiu HDMI kabelom i jedini test koji sam odradio je bilo ubijanje demona u Diablu III.

Od drugih kucista nisam nista drugo gledao jer mi je externi GPU bio nisko na listi prioriteta, ali kako je uletilo jeftino kuciste (koje btw, ima mogucnost zamjene TB2 u TB3 kad se pokaze potreba), nastavit cu skicat u tom smjeru, ali trenutno nemam potrebe.

Za sad ostaju BMD i Mercury i to radi kako treba....
28.09.2016 | 08:34
Cestitke na transakciji ako si za 63$ kupio ovo. I ja bi dao 100-ak eura + graficka. To mi je neka prihvatljiva cijena.

ScreenShot2016-09-28at09.31.48.png



Nisam detaljno istrazivao, ali cijena na Ebay je brutalna. I dalje smatram da je to sve debelo preskupo...

Mada ovaj sivi super izgleda. Dobro bi se uklopio u radnom prostoru

Hvala Dijete za update.
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.09.2016 | 09:34
drlovric kaže:
Cestitke na transakciji ako si za 63$ kupio ovo.



Tri puta sam bio sretan - prvi put kad sam "osvojio" aukciju, drugi put kad je stigao paket i treci put kad sam ukljucio i vidio da radi...

Bit ce da je pao sa kamiona, ja sretan, a draga zacudjena sto se netko bas toliko veseli komadu aluminija.
26.10.2016 | 22:34
Evo nakon dugo čitanja i gledanja naišao sam na Akitio Thunder2 + EVGA GeForce GTX 750 TI SC na ebay-u i uzeo sam čisto da probam. Na TechInferno forumu sam dosta toga saznao i naučio tako da i nije tako strašno složiti da radi.
Nažalost moj MBP 15'' (non-retina) mid 2012 i nije nešto posebno dobar za kombiniranje sa eGPU jer ima dvije GPU u sebi, jednostavniji su modeli koji imaju samo iGPU (internu grafičku) jer s njima nema nikakve kemije. Na modelima sa dvije GPU se ne može složiti da je eGPU koristi na internom displayu u BootCamp-u. Za mac os nisam siguran. Dodatno bolji su novji modeli s TB2 i koji podržavaju BootCamp u UEFI modu, moj je BIOS mod i tu je tek zezancija za složiti. UEFI BootCamp radi ko iz p.š.e samo driveri NVIDIA.
Trenutno sam složio samo na Sierri i skidam benchmarke da vidim koja je stvarna razlika.

GTX750TI_on_mac.jpeg



File26-10-2016233110.jpeg
26.10.2016 | 23:39
Napravio sam brzinski neki benchmark samo da se vidi razlika.
GTX 750 TI i nije neka grafička, tako da su svi settingsi low, ali i dalje je bolje nego GT 650M.

Bez eGPU na internom LCD-u:

bez_egpu1.jpeg


Sa eGPU na vanjskom monitoru (pošto je monitor 1440p, a GTX 750 je preslab za to, stavio sam istu rezoluciju kao i na internom):

sa_egpu1.jpeg
27.10.2016 | 06:55
nije loše
29.10.2016 | 17:25
Sad i o lošim stvarima. Naime nakon instalacije Nvidia Web Driver-a, pojavila se nestabilnost u sistemu. Tu i tamo se zna pojaviti Gpu Panic, ako se koristi taj driver bez obzira je li spojen eGPU ili nije. Pretpostavljam da je do kompatibilnosti mog MBP sa tim driverima.
Navodno ni driveri sami po sebi nisu stabilni na Sierri. Koliko čitam na Yosemite i El Capitanu su puno stabilniji.

Skinuo sam još Cinebench i LuxMark i u oba testiranja, eGPU je značajno bolji nego GT 650M. Ne koristim niti jedan grafički zahtjevniji program pa ne mogu o tome. Ako netko želi da nešto testiram na eGPU slobodno nek napiše.


luxMark.jpeg
29.10.2016 | 17:56
Ovo je bas tema za mene jer imamo iste laptope

Puno bolji bi bio mladji model bez graficke kartice, jer onda pojednostavljuje pricu, a i brzi je TB protok podataka.

Koliko te ovo sve kostalo u konacici? Ja bi mozda uzeo to kuciste, ali bi stavio jacu grafiku, kada to vec radim neka se osjeti

Kada bi koristio Windowse na tom macu (ne emulaciju, vec dual boot) da li bi oni uredno prepoznali i koristili tu karticu?
30.10.2016 | 08:51
Ovo i mene zanima jer kako Apple sere s grafičkima i svako toliko im se desi da koji model krepa. Nadan se da se budu pojavili modeli koji su manji i madam se da se budu pojavili monitori u koje se može ugurati grafička kartica.
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.10.2016 | 11:38
Law kaže:
Sad i o lošim stvarima. Naime nakon instalacije Nvidia Web Driver-a, pojavila se nestabilnost u sistemu. Tu i tamo se zna pojaviti Gpu Panic, ako se koristi taj driver bez obzira je li spojen eGPU ili nije. Pretpostavljam da je do kompatibilnosti mog MBP sa tim driverima.
Navodno ni driveri sami po sebi nisu stabilni na Sierri.


Kako je moja diskretna AMD, nisam imao tih problema, ali nisam dovoljno dufo testirao, bilo mi je samo vazno vidjeti da li radi ili ne.

Trenutno vazem da zamjenim sekundarni komp MacPro 3,1 sa minijem 2012 i externom grafickom tako da cu se u sljedeca dva tjedna kad se vratim kuci krenuti sa postenim testiranjem. Pa javim...

Fokus ce biti na mogucnosti gonjenja 3 projektora preko mad mappers i stabilnost rada sa Resolveom i Premierom...
30.10.2016 | 12:03
Dijete kaže:
Law kaže:
Sad i o lošim stvarima. Naime nakon instalacije Nvidia Web Driver-a, pojavila se nestabilnost u sistemu. Tu i tamo se zna pojaviti Gpu Panic, ako se koristi taj driver bez obzira je li spojen eGPU ili nije. Pretpostavljam da je do kompatibilnosti mog MBP sa tim driverima.
Navodno ni driveri sami po sebi nisu stabilni na Sierri.


Kako je moja diskretna AMD, nisam imao tih problema, ali nisam dovoljno dufo testirao, bilo mi je samo vazno vidjeti da li radi ili ne.

Trenutno vazem da zamjenim sekundarni komp MacPro 3,1 sa minijem 2012 i externom grafickom tako da cu se u sljedeca dva tjedna kad se vratim kuci krenuti sa postenim testiranjem. Pa javim...

Fokus ce biti na mogucnosti gonjenja 3 projektora preko mad mappers i stabilnost rada sa Resolveom i Premierom...


Bavis se 3d mappingom?
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.10.2016 | 12:09
jmarijano kaže:


Bavis se 3d mappingom?


To mi je jedan od izvora prihoda...
31.10.2016 | 16:54
drlovric kaže:
Ovo je bas tema za mene jer imamo iste laptope
Puno bolji bi bio mladji model bez graficke kartice, jer onda pojednostavljuje pricu, a i brzi je TB protok podataka.
Koliko te ovo sve kostalo u konacici? Ja bi mozda uzeo to kuciste, ali bi stavio jacu grafiku, kada to vec radim neka se osjeti
Kada bi koristio Windowse na tom macu (ne emulaciju, vec dual boot) da li bi oni uredno prepoznali i koristili tu karticu?


Definitivno bi bio bolji izbor mlađi macbook jer bi bio:
1. TB2 - duplo brže od TB1, ovako ako staviš nešto tipa 1070 ili 1080 previše ćeš izgubiti zbog tb1, možda 970 ili 980

2. UEFI boot - kako naši mid-2012 nisu pogodni za UEFI boot (zvučna ne radi preko uefi boot) ostaje ti bios boot, a da bi tako radio egpu moraš dosta toga majmunirati. Ja sam našao riješenje na techinferno forumu preko boot sučelja koji prodaje neki tip i to navodno radi dobro. (www.techinferno.com/index.php?/forums/to...previously-setup-1x/)

Za jaču karticu, odnosno karticu koja ima dodatno napajanje, moraš Akitio spojiti sa vanjskim dodatnim napajanjem. Načina spajanja ima više, a meni se najviše sviđa ovaj način: www.techinferno.com/index.php?/forums/to...adapter/&page=4.

Uglavnom TechInferno forums je glavno mjesto za informacije.

Ako ovo uspješno sve proradi, mislim ići na corsair sf450 i gigabyte gtx1060 g1 mini karticu.

Za sada sam dao 320$ + poštarina za ovo što imam:
1. akitio thunder2
2. dodatno 120 w napajanje - originalno akitio napajanje nije dovoljno za egpu nikako, barem ne za NVIDIA kartice
3. EVGA gtx 750 ti sc
31.10.2016 | 16:57
Dijete kaže:

Trenutno vazem da zamjenim sekundarni komp MacPro 3,1 sa minijem 2012 i externom grafickom tako da cu se u sljedeca dva tjedna kad se vratim kuci krenuti sa postenim testiranjem. Pa javim...


Mini 2012 ako ima internu grafičku isto tako ima problema kao i moj MBP. Ako ne podržava UEFI boot, onda imaš isti problem kao i ja na mid-2012 MBP za windowse.
31.10.2016 | 18:01
Imam mini 2012 i mislim da podržava UEFI, čak mislim da sam na taj način instalirao Daphile ( muzički player koji traži dedicad komp ) i kad ga botam piše na disku Daphile i ispod toga UEFI.

p.s. sad sam ga upogonio i piše EFI, sad je to isto nemam pojma.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 7 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO