Eksterna grafička kartica za MAC
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Eksterna grafička kartica za MAC


26.04.2016 | 15:37
Ovako nešto.

Zanima me da li netko na forumu ima kakva iskustva s ovakvim karticama.
Kako vidim, GPU crkava na Mac-ovima i ovo bi možda bilo lukavo za MacBook i MacBook Pro serije jer samo jedan model ima diskretnu grafiku, a ostali se oslanjaju na grafiku u procesoru.
26.04.2016 | 16:05
Mda. Fakat je praktična. Lako se prenosi.
26.04.2016 | 16:16
Ma ne za prenositi. Kako postoje docking station za MBP, tako bi se ovo uštekalo u dock i dobilo se veliko povećane grafičke snage. Očito precesorske snage ne nedostaje, ali je grafika dosta loša u većine prijenosnika.
26.04.2016 | 16:51
To je dobra stvar,veliko je zbog napajanja.Ima i manjih adaptera ali je onda napajanje problem.
26.04.2016 | 16:59
Najjaci je otvor kroz koji vire naponski kablovi
26.04.2016 | 17:24
IMA TKO ISKUSTVA S TIME???
Ne nužno s ti modelom, već s eksternim grafičkim na MAC-u.
26.04.2016 | 18:46
Malo sam i ja proučavao te BIZON_e, možda bi si nešto uzeo za mini i7 ,16gb rama imam, samo mi fali jača grafa. Kad pogledam taj BIZON dobro izgleda, profi napravljano, ali brate moj samo kučište je skoro 500$...malo morgen. Ponuda je jako slaba, neznam zašto neke poznatije kompanije ne zagrizu u taj segment tržišta, jer kupaca bi sigurno bilo, ali dat za kučište 500$ je ipak previše.
26.04.2016 | 20:47
Dell ima nešto što ne paše.

Razer ima.

Asus ima, ali ne znam u kojoj fazi.

I Razer-ovo košta 500$. Ne čini mi se to jako skupo ako se gleda kako se dobiva velika grafička snaga.
27.04.2016 | 05:38
@Zabac, ako može koji link na eBay ili sl. za razer, ja ništa nemogu naći.
27.04.2016 | 06:07
Pa linkovi su zeleni. Zar ne rade? Men otvara i s androida. Nije eBaj vec njihova stranica.
Lose sam napisao. 500$ je samo kuciste a graficka je posebno.
27.04.2016 | 07:07
Rade linkovi, nego sam mislio neki link gdje se može to kupiti.
27.04.2016 | 08:55
Znam da necu puno pomoci ali ja sam to dosta proucavao jer mi treba jak GPU za posao (color grading koji se oslanja na gpu). Mislio sam to spojiti na svoj i7 Mini (late 2012). Prvi problem je sto ako stroj na koji se spaja nema Thunderbolt 2 (moj Mini nema) kartica se nece iskoristavati u potpunosti. Druga stvar je cijena koja je poprilicna i sto te sve kartice/expanderi meni izgledaju kao neka polu-rijesenja sklepana u garazi. Ovaj Razor djeluje OK ali toga nije bilo prije jedno pola godine.
Moje rijesenje je bilo budzet od kartice+vrijednost Minija=PC sa 6core procom, 32gb rama, 2SSD diska... Ukratko dobio sam visestruko brzi stroj koji radi savrseno, cak sam ozbiljno razmisljao i o nakrcanom 5k iMacu ali financijski jednostavno nema nikakvog smisla (dobio ponudu na nekih 28kkn a PC sam platio 16k) , prosirivost je ravna nula tako da goodbye Mac sto se tice posla. Za surfanje i "po doma" mi je jos uvijek ok
27.04.2016 | 09:23
To znači da se meni ne isplati to uzimati ? Imam isti mini, piše thunderbolt do 10 Gb/s , znači taj port nije dostatan za vanjski gpu ?
27.04.2016 | 09:30
Biti ce brze sigurno ali neces izvlaciti maksimum jer jednostavno nema dosta bandwitha. Ne znam za sta ti treba ali po meni poprilicno neisplativa investicija za vecinu. Da ne spominjem da imas ogromnu, glasnu kutiju na stolu
27.04.2016 | 10:51
Radije PC ili Hackintosh, pa slozi od HW sta ti pase. I nadogradi kasnije. Ja tako razmisljam.

Radna masina je radna masina...
27.04.2016 | 13:10
cariblanco kaže:
To znači da se meni ne isplati to uzimati ? Imam isti mini, piše thunderbolt do 10 Gb/s , znači taj port nije dostatan za vanjski gpu ?
Dosta je,gledao sam kod lika slozenu extrenu grafiku preko adaptera.Lupa gta V oko 120 FPS-a.Nisam mogao vjerovati kako leti
27.04.2016 | 13:46
Ako se hoces igrati vjerojatno je dosta. S druge strane za te novce kupis ps4 pa se igras ko covjek
27.04.2016 | 14:03
drlovric kaže:
Radije PC ili Hackintosh, pa slozi od HW sta ti pase. I nadogradi kasnije. Ja tako razmisljam.

Radna masina je radna masina...


Ja to gledam ovako: ima MacBookPro, dodatna kutija je 3500kn (dosta), grafičku moram kupiti kako god se okrene. Ja budem (ako padne cijena) razmišljao o toj kombinaciji jer kućište može trajati i dulje od samog kompa.
Čekam novi MacBook Pro koji bude valjda imao Thunderbolt 3.
27.04.2016 | 14:20
zabac kaže:
Ovako nešto.

Zanima me da li netko na forumu ima kakva iskustva s ovakvim karticama.
Kako vidim, GPU crkava na Mac-ovima i ovo bi možda bilo lukavo za MacBook i MacBook Pro serije jer samo jedan model ima diskretnu grafiku, a ostali se oslanjaju na grafiku u procesoru.


Ja sam IMAO dodira sa ovim : magma.com/

Ova je ovakva duc.avid.com/showthread.php?t=330575 Spojena je za klijenta na Mac Pro 2013. U njoj nije bila graficka karta vec eSATA za Areca RAID sasiju.

Mac je Osirix radna stanica sa 2 dijagnosticka Barco monitora + Cinema 30" .

Backup je bio preko Magme (Magma je spojena 10m thunderbolt kablom na Mac) na Areca sasiju. Nije bilo nikakvih problema. Sve je radilo kao na starom Mac Pro-u iz kojeg su izvadjene kartice.
27.04.2016 | 20:44
zabac kaže:

Ja to gledam ovako: ima MacBookPro, dodatna kutija je 3500kn (dosta), grafičku moram kupiti kako god se okrene. Ja budem (ako padne cijena) razmišljao o toj kombinaciji jer kućište može trajati i dulje od samog kompa.
Čekam novi MacBook Pro koji bude valjda imao Thunderbolt 3.


to i ja čekam a mislim da kad i dođe da će više njih ponudit razna rješenja.
Samo kao što ostali spominju žalosno je to što apple više nije onak jak sa performansama kao sa dizajnom.. Jedino što ga još drži je OS X a valjda to neće smrdat(mislim na stabilnost) Jednostavno su prepucane cijene a još uvijek nisu rješeni neki problemi koji se vuku odavno(iMac 2015 retina, ljudi još uvijek pišu o mrljama po ekranu.)
27.04.2016 | 21:34
zabac kaže:
drlovric kaže:
Radije PC ili Hackintosh, pa slozi od HW sta ti pase. I nadogradi kasnije. Ja tako razmisljam.

Radna masina je radna masina...


Ja to gledam ovako: ima MacBookPro, dodatna kutija je 3500kn (dosta), grafičku moram kupiti kako god se okrene. Ja budem (ako padne cijena) razmišljao o toj kombinaciji jer kućište može trajati i dulje od samog kompa.
Čekam novi MacBook Pro koji bude valjda imao Thunderbolt 3.


A prema nekim glasinama možda ostane i bez quad procesora što bi po mom skromnom znanju o računalima bio minus. Ja čekam predstavljanje u lipnju, pa ću donjet odluku dali novi model ili trenutni s diskretnom karticom. Također mi se ne dopada ideja o odvojivom ekranu osjetljivim na dodir makar se sumnja da bi do toga moglo doći.
28.04.2016 | 15:29
Ja sam vidio ovo kod jednog Amera i radilo mu je cisto ok. Mislim da im TB 2 u rMBP.

Akitio Thunder2 PCIe Box
28.04.2016 | 19:02
Taj Akito je dosta zanimljiv, dobra uzrada a nije preskup-oko 250 $ . Jedino me muči kakve kartice mogu ići u njega, kažu da je tih, ima samo jedan kuler straga, ali nisam našao negdje podatak za napajanje. Gledao sam video i vidio iznutricu i nisam primjetio napajanje ? Ima samo adapter od 70W , kako staviti neku jaču grafičku unutra ? Koliko neka malo jača grafa troši struje ?

Sad gledam Bizon iznutra, pa i on nema napajanje. Znači svi ti boxovi se napajaju preko adaptera, s tim da na Bizon_u ružno strše oni kablovi van. sad me stvarno zaintegrirao taj Akito od drlovrića, stvarno je kvalitetne izrade, u pola cijene...samo da još saznam koja grafa može unutra. Thunderbolt 2 kabel je u pakiranju, koji je kompatabilan unatrag s thunderboltom prve generacije.
28.04.2016 | 21:38
cariblanco kaže:
Taj Akito je dosta zanimljiv, dobra uzrada a nije preskup-oko 250 $ . Jedino me muči kakve kartice mogu ići u njega, kažu da je tih, ima samo jedan kuler straga, ali nisam našao negdje podatak za napajanje. Gledao sam video i vidio iznutricu i nisam primjetio napajanje ? Ima samo adapter od 70W , kako staviti neku jaču grafičku unutra ? Koliko neka malo jača grafa troši struje ?

Sad gledam Bizon iznutra, pa i on nema napajanje. Znači svi ti boxovi se napajaju preko adaptera, s tim da na Bizon_u ružno strše oni kablovi van. sad me stvarno zaintegrirao taj Akito od drlovrića, stvarno je kvalitetne izrade, u pola cijene...samo da još saznam koja grafa može unutra. Thunderbolt 2 kabel je u pakiranju, koji je kompatabilan unatrag s thunderboltom prve generacije.


Bizon je zapravo njihova obrada Akitio-a, oni uzimaju to kučište i prerade ga za garfičke kartice. Sam po sebi Akitio nije predviđen za grafičke kartice i originalno napajanje nije dovoljno za moderne grafičke. Tako da ako uzmeš Akitio Thunder2 moraš još dosta toga doraditi da bi stavio grafičku unutra. Evo ti link na forum gdje imaš mnogo primjera kako su to ljudi sami slagali.
Bizon je jedno od riješenja, ali da je skupo, skupo je.

www.techinferno.com/index.php?/forums/to...ware-guide-for-macs/
28.04.2016 | 21:46
Problem Akitio je što ne prima grafičke kartice nativno. Treba kemija i napajanje. Zato je možda BizonBOX 2 dobar jer može goniti 200W tj. 300W grafičku karticu.
28.04.2016 | 21:53
zabac kaže:
Problem Akitio je što ne prima grafičke kartice nativno. Treba kemija i napajanje. Zato je možda BizonBOX 2 dobar jer može goniti 200W tj. 300W grafičku karticu.


Slažem se to je plug&play riješenje, ali 589$ ili 850$ je stvarno puno. Morao bih otići iz HR, npr. u ŠvabijaLand, da si to mogu priuštiti samo tako.
29.04.2016 | 08:09
Nije mi bilo mrsko javiti se covjeku da provjerim za vas, i da mi kaze kako je on to slozio.

Naime, lik je vojnik americke vojske i kupio je Retinu da ima dobar comp na putovanjima. Medjutim, htio je i gejmerski comp, ali ogranicen je i kilazom i gabaritima, pa je uzeo ovu graficku karticu, tako da bez problema moze i zaigrati igre koje zeli.

Kaze da je spojio na TV, jer je imao problema da dobije sliku na ugradjenom ekranu (valjda je problem samo u laptopima koji imaju dedicated graphic card).

Problem jest bio sa napajanjem jer je on uzeo bas gldnu neku zvijer od kartice, ali mu je to neki indijac slozio u bazi za 20$ (ukljucujuci i materijal), tako da to nije nista skupo niti komplicirano

Ako vas zanima opcija externe grafike ja bi isao tim putem, radije nego dati 500-600-700$ za Bizon :/
29.04.2016 | 08:42
drlovric kaže:

Ako vas zanima opcija externe grafike ja bi isao tim putem, radije nego dati 500-600-700$ za Bizon :/


Ako realno gledaš, ako radiš sam isto te dovede do 400-500$.
Akitio je 200$ otprilike, GTX 960 je 250$, još ovih dodatnih sitnica koje moraš nabaviti + napajanje je 50$ pa si na 500.
Isplati se naravno, tko se usudi prčkati i ima vremena za to.
29.04.2016 | 09:06
Ne bi se slozio! Bizon box je prazan preko 500$. Trebas i za njega kupiti graficku karticu, ako se ne varam
29.04.2016 | 09:08
drlovric kaže:
Ne bi se slozio! Bizon box je prazan preko 500$. Trebas i za njega kupiti graficku karticu, ako se ne varam


Mislim da me nisi shvatio, slažem se da je jeftinije sam raditi, ali opet dođeš do 500$ što nije malo to je moja poanta.
Radiš li sam ili kupiš složeno, nisu mali iznosi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 16 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO