macmini 1.1 update na 2.1.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macmini 1.1 update na 2.1.


24.03.2016 | 23:18
Dragi forumaši, prvi put sam se iskusio u mac računalima tj. sa mac mini . i imam nekoliko pitanja i siguran sam u vašu suranju po principu step by step jer neznam nista o ios sučelju.
pa krenimo kupio mac minim 1,5ghz solo core sa 1gb rama. model macmini1.1. i sad sam ga odlučio upgredati:) kupio cpu 2,0 ghz t72000. i 2gb ram i sve to uspjesno izmjenio i zadaovoljan radom . no sad mi jos on uvijek radi na 32 bitnoj verziji a htio bih da to bude 64 bitna struktura. e naso sam ja kako se to rafi da se neki efi nesto nesto treba nesto nesto da tamo piše macmini2.1. . našo ja to ali na mađarskom. tako da nista ne razumi . e sad vasa pomoć . gdje skinuti taj efi nešto nesto ,tj step by step. molim one sa velikim zivcima da mi se jave .ako sam nešto krivo napisao najte zamjeriti. ali vjerujem da shvaćate što želim učiniti. ... i još nešto. dali se treba ona baterija mijenjati 2032 ili koji broj neznam
25.03.2016 | 10:48
ali vjerujem da shvaćate što želim učiniti


Dosta optimistično uvjerenje.

Ne zamjeram ti ni najmanje, ali ti također nemam namjeru pomagati dok se ne izraziš jasno, precizno i artikulirano. Jer nemam (više) toliko debele živce.

Tekst na mađarskom pokušaj prevesti na engleski google translatorom, možda ti bude dovoljno dobro.

Ovakvi zahvati su inače najbolje dokumentirani na stranici xlr8yourmac.com. Jesi li tamo bio?
25.03.2016 | 11:50
Jesi li radi po ovom uputstvu ?: /www.ifixit.com/Guide/Mac+mini+Model+A117...sor+Replacement/1178
a imaš tamo i napomenu, pa jesi li to napravio?

Slikazaslona2016-03-25u11.48.12.png
25.03.2016 | 15:44
ma nema problema. samo da se znam točno izraziti .precizno i artikulirano nebih tražio vašu pomoć. a možete mi pomoći pitanjima .dali imaš to ili to ,jesi li ni učinio ovo , prvo napravi to i to zatim to i to tako do kraja. jer stvarno neznam . engleski razumijem ali ne bas sve . video je na mađarskom .kak to prevesti? he he
i da nisam bio na xlr8yourmac stranici. ajd pokušat ću vidjeti . hvala za sad!
25.03.2016 | 15:57
jesam, i sve radi, ali nisam maknuo taj file. a gdje da ga nađem? kažem totalni sam početnik. molim upute kao za dijete.
25.03.2016 | 15:59
jel znaci to da maknem taj file i recimo stavim snow leopard 10.6.8. sa cd-a, tamo ce umjesto macmini 1.1. pisati .2.1 nakon instalacije?
25.03.2016 | 16:52
josiptudan@gmail.com kaže:
totalni sam početnik. molim upute kao za dijete.


Posao kojeg si se uhvatio nikako nije za totalne početnike. Upute "kao za dijete" bi bile "ne čačkaj po tome, jer ćeš si od kompa napraviti ciglu"

Ali moj je dojam da si vrlo čvrsto odlučio pošto-poto napraviti to pa onda evo ti putokazi. Te su upute toliko detaljne i precizne da ti bolje od toga ja ne mogu pomoći. Primi odmah na znanje da te maltene svaki krivi korak dovodi do toga da *NEPOVRATNO* uništiš svog Maca pa te molim da se, u slučaju da se to dogodi, ne kriviš mene, Jabučnjak, ili autore tih uputa. Sve što radiš, radiš na svoju odgovornost!

EFI kojeg tražiš se može skinuti odavde:

http://www.mediafire.com/download/lfangrn69rxln3q/Archive.zip

Taj isti link ćeš naći i u uputama

http://forum.netkas.org/index.php/topic,874.120.html

Upute su u dva uzastopna posta korisnika Shinso od 18.09.2012. Imaju naslov ogromnim plavim slovima

Simple Guide On Upgrading A 2006 Mac Mini Firmware To 2007 Mac Mini Firmware

A ovdje imaš još jednu step-by-step reinterpretaciju tih uputa

https://gist.github.com/dreamcat4/7172737
26.03.2016 | 00:20
Evo malo ohrabrenja: radio sam jednom update firmwarea na matičnoj za Mac Pro 1,1 na 2,1 i sve je prošlo glatko, samo nedajbože da ti nestane struje dok se to radi jer možeš matičnu baciti u smeće.
26.03.2016 | 07:28
Maticna ide u smece jer u RH nema servisa koji moze UEFI Ubaciti u EEPROM.
26.03.2016 | 23:18
ok. pa nije mi za 200kn koliko sam dal za maca ali .... toliko dugo sam si ga pikiral da bi sad stvarno bila šteta ga odmah uništiti. .a jel znate možda kolege tko to uspjesni radi sa iskustvom? placam po prihvatljivoj cijeni..... još par pitanja vezano za to UNIŠTENJE . dali je sve ostalo osim matične upotrebljivo ako ona rikne tijekom procesa?....
27.03.2016 | 00:02
dali može škoditi macu ako normalno stavim snow leoprad 10.6.8(koji je maximum) na taj update cpu-a i ram jer mi za jedan program treba minimalno ta konfiguracija(molim ne pitati koji je program nije za javnost:)). ako je to u redu neću se mučiti sa tim efi-jem, pa da ga bacim u smeće .radije ga pogladim sa batom iliti čekičom:)...he he . šalim se !!..
i još jedno pitanjce. školski kolega posjeduje macmini i on je nadogradio cpu i ram memoriju na taj macmini i taj efi -kaže on. ali ja kad kad sam gledao u spec. nisam vidio da piše macmini2.1
.????? ne razumijem to? te ujedno kaže da se može cijeli operativni sustav 10.6.8 može kopirati na moj hdd. sa tim efi-jem. i da če to raditi... e sad ... molim vas ...šta je tu moguće a šta nemoguće???
hvala dečki!!
27.03.2016 | 03:17
10.6.8 je super OS, najštedljiviji i najefikasniji OS X uopće. Stavi ga bez straha, jer na istom hardveru radi bolje i brže od 10.5.
13.04.2016 | 11:26
gdje nabavljate RAM za stare mac minije ?

znam da je najednostavnije ebay ali da li ima negdje u HR a da nije preskupo?

znaci ovaj tip : PC8500 DDR3 1066MHz 204 Pin (2x 4gb)
13.04.2016 | 12:46
Renzo kaže:


uff odlicno, zahvaljujem!

nista cini se da slijedi pimpanje starog mac minija
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO