Dodatni RAM za moj Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dodatni RAM za moj Mac


26.10.2012 | 22:38
Vrlo često čujemo pitanje "Koju memoriju da kupim za svoj Mac? Moram li kupiti originalnu ili neku posebnu, ili će raditi bilo koja?"

Odgovor je: svaki RAM koji odgovara specifikaciji (SO-DIMM, DDR3, ili 2 za one starije, ECC i uparen za Mac Pro, itd.) bit će dobar. Pri tom je VAŽNO paziti na takt memorije.

Pogledajte u System Profileru (Jabučica, About this Mac, More info) kakva je memorija unutra. Najbolje će i najsigurnije biti da nabavite RAM kekse točno istog takta (npr. 1333 MHz) kao što je RAM koji već imate u stroju.

Naime, iskustva članova Jabučnjaka kažu da na nekim Macovima nije problem staviti i RAM brži nego što sabirnica podržava, jer će se memorija prilagoditi sporijem taktu sabirnice. Na nekim Macovima će to raditi ako ostane makar jedan stari keks originalne sporije memorije, ali neće raditi ako su svi RAM keksi većeg takta nego što je sabirnica. Tako da, osim ako volite eksperimentirati, igrajte na sigurno pa kupite RAM istog takta kao što je originalni kojeg imate u Macu.

Što se tiče toga - gdje kupiti - svaka informatička trgovina u Hrvatskoj je jednako dobra. Dio članova Jabučnjaka ipak odabire kupiti RAM za svoj Mac online iz Amerike preko OWC (www.macsales.com), jer je to trgovac s dugogodišnjom pozitivnom reputacijom, na čije se specifikacije može osloniti. Ako su oni napisali "To je memorija za taj-i-taj Mac", onda tome možete 100% vjerovati. Ova opcija uvijek ispadne nešto sitno skuplja od kupovine u domaćim dućanima, ali ima onih koji su voljni platiti tu razliku da ne moraju ovisiti o stvarima u koje se ne razumiju.
26.10.2012 | 22:44
Pozivam sve Jabučare da ovdje, na jednom mjestu, postaju linkove na RAM koji su kupili za svoje Macove, ali neka nam također napišu i točan model svog Maca!

Na primjer, Renzo je ovdje kupio RAM za svoj Mac Mini. Renzo, molim te, dopuni točno o kojem se Miniju radi!
27.10.2012 | 00:24
Bravo Smayoo! Ovo je zaista često pitanje, gotovo da bismo od toga mogli napraviti iFAQ temu sada kada nam Zsolt više nema vremena da dopunjava nove.

Moje iskustvo se svodi na samo dva dobavljača:

1) Domaći je Ventex, jer su mi blizu, jer su ljubazni i imaju korektne cijene. Eventualne reklamacije profesionalno hendlaju i mislim da sam sve ove godine imao samo jedan DIMM koji se pokvario. Kod njih sam kupovao zaista sve i svašta i nikada nisam imao probleme. Sve što si napisao stoji - najsigurnije je uzeti točno po specifikacijama, ali često sasvim ok rade i brži. Na Macovima koji su osjetljivi, potrebno je imati barem jedan "keks" sporiji, pa onda svi rade kako treba (u zadnje vrijeme tako se ponašaju novi Mac mini i iMac).

2) Strani dobavljač je OWC, tj. Mac Sales. Kod njih nema greške, sve imaju, sve radi, a za mnoge tipove RAM-a daju doživotnu garanciju i znam iz prve ruke da to zaista ispunjavaju. Profesionalni i agilni. Kod njih kupujem ECC RAM koji je ovdje teško dobiti i jako je skup i eventualno neke rijetke module kakvih kod nas više nema.
27.10.2012 | 01:03
MacBook Pro 13"7,1
Intel Core 2 Duo


eshop.macsales.com/shop/memory/Apple_Mac...ook_Pro/Upgrade/DDR3
27.10.2012 | 07:15
RAM za svoj MacPro sam naručio preko OWC-a (MacSales.com), samo bi nadodao da me 24GB RAM-a, zajedno sa Fedex-om i PDV-om koštalo skoro upola jeftinije nego da sam istu stvar kupio u Hrvatskoj.
27.10.2012 | 09:52
Ja sam za svoj iMac kupio 4x4 GB .sve me je kostalo oko 80€. zadovoljan sam i cijenom i radom. Jednu od 2GB sa svog iMaca sam stavio kod sestre jer nisam mogao dvije zbog takta. Morao sam ostaviti jednu originalnu njegovu da bi joj ova moja radila na mac miniju.


www.mycom.nl/Product/Componenten-Geheuge...,CL7,10664GB/1197157
27.10.2012 | 11:13
Mac mini 5,1
Intel Core i5
2,3 GHz
Memorija ugrađena prije godinu dana, nikakvih problema do sada.

MacBook Pro 8,1
Intel Core i5
2,4 GHz
Memorija ugrađena prije dva mjeseca, nikakvih problema do sada.

Memorija za oba Maca kupljena ovdje.

Mala napomena, nisam u nikakvim poslovnim, obiteljskim ili prijateljskim vezama sa navedenim prodavačem.
Samo zadovoljan kupac.
27.10.2012 | 15:33
MBP 7,1 original 2x2 GB 1066, stavljeno 2x GSKILL F3-8500CL7S-4GBSQ, ne radi s 1333 MHz memorijom ako barem 1 nije 1066.
MBP 5,5 original 2x1 GB 1066, stavljeno 2x GSKILL F3-10666CL9S-4GBSQ, rade na 1333 MHz oba.
MB 3,1 original 2x512 MB 667 DDR2, stavljeno 1x 4GB 800MHz keks i 1x 2 GB 667MHz keks. Ne znam jel radi s oba keksa na 800 MHz

Inace, OWC je dosta skup za neke stvari, recimo data doubleri za stavljanje diskova umjesto optike. To se na eBayu nadje za 12-15 dolara s besplatnim shippingom. A kod OWCa je 60 dolara.

I ova memorija je kod nas oko 130-150 kn komad, a kod OWCa je ista ili nesto skuplja, ovisi o dolaru i shippingu, tako da nije neka bas atraktivna alternativa.
27.10.2012 | 15:52
Kao što su napisali Davor i Stain, OWC je puno jeftiniji kad se radi o ECC memoriji (za Mac Pro)
28.10.2012 | 10:29
OWC
S njim imam samo odlična iskustva. Sav nadopunjeni RAM za sve što sam nadograđivao do sada, te sijaset drugih narudžbikoje nisu vezane za RAM (na pr.: SSD-i u kitu, docking station za ModBook, Dockinge za HDD-e sa eSATA i USB3 , express card-ove 34, sa različitim izlazima, externim HDD-ima, ModBook itd...itd..) uredno su isporučivane, i uvijek sa popratnicom, računom i u nekakvom relanom i prihvatljivom vremenskom roku.

Isto tako, služba za korisnike je relativno brza (mail) a imate i chat, ako vam se navečer kasno ne spava. Posebice što se tiče RAM modula, do sada (a prvu narudžbu sam imao prema OWC-u 2004 godine) niti jedan nije u međuvremenu "krepao", a tome znači ima punih 8 godina (evo ide i deveta).

Eto, to su moja pozitivna (i samo pozitivna) iskustva sa OWC-om.
05.11.2012 | 14:07
Mac Mini 5,2
Mid 2011 model
Intel i5 2,5
AMD 6630M

Danas stigao RAM od OWC-a, 16 GB kit, 2x8 GB, ugradio bez problema i za sad radi isto tako bez problema...
Nadam se da će tako i ostati...
05.11.2012 | 17:49
iMac 24" 8.1
Nadograđen s 6GB memorijim ( Patriot) s e-baya (ramexperts) http://www.jabucnjak.hr/media/kunena/attachments/legacy/images/Screenshot_11_5_12_4_47_PM.jpeg
Prilozi:
05.11.2012 | 19:23
MBpro 8.1
8GB.
OWC ofkors...stiglo za 11 dana!
09.11.2012 | 01:22
Spremam se krenuti u nabavku 2 x 8 GB DDR3 1600MHz memorije za upravo pristigli MBP9,1 15". No vise nije tako jednostavno doci do memorije prema speciifikaciji jer domaci trgovci ili ne navode napon na kojem RAM radi ili je to 1.5V sto je previse za MBP 9,1. Novi MBP mid 2012 non Retina model ocekuje module od 1.35V Ono sto je opasno je to sto Ivy Bridge chipset normalno po specifikaciji podrzava 1.5V i 1.35V RAM module. Kada ubacite 1.5V modul, on najnormalnije radi ali se obicno vise zagrijava i nakon nekog vremena moze stvoriti problem odnosno termicko ostecenje okolnih komponenata jer apple to nije predvidio
Smatram da je u ovakvoj stuaciji najpametnije RAM uzeti od OWC-a
eshop.macsales.com/item/Other%20World%20Computing/1600DDR3S16P/

Cijena sa dostavom i PDV je slicna onoj u lokalnim ducanima.
Imali netko info gdje se kod nas mogu nabaviti 1.35V moduli prije nego ih narucim od OWCa i cekam desetak dana (Sto ispada jedini problem)??
09.11.2012 | 10:02
Evo ja sam upravo naručio 2x2GB 1333Mhz+dostava za 150kn sa OWC-a. Budući da je manje od 160kn ne bi trebao platiti pdv ni carinu (carina je ionako 0 za informatičku opremu).

U "where did you hear about us" rubriku kod checkouta sam napisao www.jabucnjak.hr, možda vam napišu mail zahvale
  • num
  • Korisnik
  • 3
09.11.2012 | 11:22
jmirakul kaže:
Spremam se krenuti u nabavku 2 x 8 GB DDR3 1600MHz memorije za upravo pristigli MBP9,1 15". No vise nije tako jednostavno doci do memorije prema speciifikaciji jer domaci trgovci ili ne navode napon na kojem RAM radi ili je to 1.5V sto je previse za MBP 9,1. Novi MBP mid 2012 non Retina model ocekuje module od 1.35V Ono sto je opasno je to sto Ivy Bridge chipset normalno po specifikaciji podrzava 1.5V i 1.35V RAM module. Kada ubacite 1.5V modul, on najnormalnije radi ali se obicno vise zagrijava i nakon nekog vremena moze stvoriti problem odnosno termicko ostecenje okolnih komponenata jer apple to nije predvidio
Smatram da je u ovakvoj stuaciji najpametnije RAM uzeti od OWC-a
eshop.macsales.com/item/Other%20World%20Computing/1600DDR3S16P/

Cijena sa dostavom i PDV je slicna onoj u lokalnim ducanima.
Imali netko info gdje se kod nas mogu nabaviti 1.35V moduli prije nego ih narucim od OWCa i cekam desetak dana (Sto ispada jedini problem)??


Odakle vadiš te informacije o problemu sa voltazom? Sa foruma?
Jedina relevantna informacija bi ti trebala biti ona od Apple-a:
http://support.apple.com/kb/HT1270#link2
A Apple ne spominje voltazu, ni nikakvo pregrijavanje, pa mislim da ne bi uopce trebao da na nju obracas pozornost.
09.11.2012 | 12:51
num kaže:

Odakle vadiš te informacije o problemu sa voltazom? Sa foruma?
Jedina relevantna informacija bi ti trebala biti ona od Apple-a:
http://support.apple.com/kb/HT1270#link2
A Apple ne spominje voltazu, ni nikakvo pregrijavanje, pa mislim da ne bi uopce trebao da na nju obracas pozornost.


Vadim informacije npr. odavde: forums.macrumors.com/showthread.php?t=1394912

Apple namjerno suti kao i uvjek jer mu nije u interesu da se RAM kupuje u lokalnim ducanima nego kod njega po debeloj cijeni. Zato suti i zato isporucuje originalne module deklarirane za 1.35V. Imaj ti mu*a staviti 1.5V module. Definitivno povecanje napona direktno znaci povecanje zagrijavanja memorije i jos vaznije memory controller-a. Istodobno se time mogu smanjiti timing donosno povecati Freq. RAM-a.

Zato mi se neda zafrkavati s time kad povoljno po cijeni od cca 105$ +3$ shipping + PDV izadje cak jeftinije od CORSAIR Vengeance u lokalnim trgovinama.
  • num
  • Korisnik
  • 3
09.11.2012 | 14:21
jmirakul kaže:
Apple namjerno suti kao i uvjek jer mu nije u interesu da se RAM kupuje u lokalnim ducanima nego kod njega po debeloj cijeni. Zato suti i zato isporucuje originalne module deklarirane za 1.35V. Imaj ti mu*a staviti 1.5V module. Definitivno povecanje napona direktno znaci povecanje zagrijavanja memorije i jos vaznije memory controller-a. Istodobno se time mogu smanjiti timing donosno povecati Freq. RAM-a.


Neznam za tvoj MBP, no koliko imam prilike pročitati, originalne SO-DIMM DDR3 memorije s kojima dođe novi Mac Mini su od 1.5V.
Jesi provjerio koja voltaza pise na SO-DIMM-ovima koji se nalaze u tvom MBP?
09.11.2012 | 14:37
Danas sam preuzeo MBP9,1 u Sv. Nedjelji tako da nisam jos otvorio. Kad se uvjerim da je stroj 100% ispravan ovakav kakav je isporucen, idem u akciju pa cu naravno vidjeti koji moduli su ugradjeni i ovdje objaviti.
  • mileni
  • Posjetitelj
09.11.2012 | 15:29
Zar ne gubis garanciju time?
09.11.2012 | 15:46
mileni kaže:
Zar ne gubis garanciju time?


Vjerovatno se gubi garancija ako se neovlasteno otvori MBP. Ali ako se jako pazljivo otvara tada oni nemaju nacina skuziti da je otvarano. Bar se nadam da je tako Ako netko ima tocnije informacije o uvjetima gubitka garancije neka kaze. Bio bih mu jako zahvalan.

Nisam zelio naruciti MBP sa 16GB RAMa upravo zbog cijene. Osim toga u MBP9,1 cu svakako ugraditi SSD kojeg vec imam vise od godinu dana u drugom stroju. Pisao sam vec ovdje o tom SSD-u. Znaci nakon sto se uvjerim da je novi MBP potpuno OK (nema KP-ova ili slicnih problema) krecem odmah u upgrade postupak. Nadam se da cu biti dovoljno pazljiv tako da se nece primjetiti otvaranje odnosno gubitak garancije.

PS. Stvarno bi zelio cuti od nekoga ovdje (koji mozda radi u ovlastenom apple servisu) sto treba napraviti da se izgubi garancija. Naravno nezanima me razlozi kao: fizicko ostecenje i slicne gluposti.
  • forthdancer
  • Posjetitelj
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.11.2012 | 18:13
iMac11,3 27" mid 2010 - 4 x Kingston (0x0198) KVR1333D3S9/4G 4Gb DDR3 1333MHz = 16Gb RAM
MacBookPro8,1 13" early 2011 - 1 x kit 2x4Gb G-Skill (0x04CD) F3-10666CL9D-8GBSQ 4Gb DDR3 1333MHz = 8Gb RAM

Za sada sve radi uredno i bez problema.
12.11.2012 | 23:03
E sad, ja sam svoju memoriju odlucio nabaviti ovdje
( na Jabucnjaku )

(post skratio moderator, svi zainteresirani neka potraže detalje u oglasniku)
Prilozi:
12.11.2012 | 23:13
Jedro, ideja ti je OK i podržavam te, ali *ne ovdje*, molim te. Ovo je sticky tema posebne svrhe. Ne možemo dopustiti da se sad ovo pretvori u licitiranje polovne memorije za tvoj MBP. Molim te da objaviš oglas u oglasniku. Hvala.
12.11.2012 | 23:36
Mea culpa...
Bas sam se i dvoumio izmedju oglasa i foruma
Evo, oglas stavljen i nadam se da ima polovnih keksa
20.11.2012 | 14:28
Dakle za Mac Pro 3,1 treba taj prokleti skupi ECC FBB RAM.

Hereticki sam se odlucila uzeti obicni server ram vulgaris bez fensi coolera. Link je na ebay pa sad, kolko traje, traje... U principu: ovdje. Kaze "4GB ( 2x2GB ) PC2-5300F 667Mhz ECC FBDimm Fully Buffered Ram Memory". Od Samsunga je.

Relativno je spor sa tih 667MHz, ali kad nisi pri lovi onda je to tak.

4GB za cca 35 funti nije lose. Kupila sam 8GB ukupno, znaci 8GB za 700-njak kuna. Na OWC bi kostalo duplo, mada dobro, taj ima prave coolere i malo je brzi.

Za moje potrebe ovo radi super. Zbog spore frekvencije ne bih preporucila za video processing, ali moje boljke s photoshopom i ilustratorom (tipa "Not enough RAM to apply filter" ) je izljecilo.

Instalirala sam Temperature monitor da vidim koja je razlika između ovih chipova s originalnim rebrastim coolerima i ovima koji imaju samo plocice. Pa... hmm, ovi originalni su tu negdje na 60-65C, a ovi bastardni su na 70-75C. Kaze internet da RAM ne bi trebao prelaziti 85-90C, pa ajde, valjda je ok. Ak krepa, a boze moj, kolko novaca tolko muzike.
21.11.2012 | 03:20
tinat kaže:
Dakle za Mac Pro 3,1 treba taj prokleti skupi ECC FBB RAM.

Hereticki sam se odlucila uzeti obicni server ram vulgaris bez fensi coolera. Link je na ebay pa sad, kolko traje, traje... U principu: ovdje. Kaze "4GB ( 2x2GB ) PC2-5300F 667Mhz ECC FBDimm Fully Buffered Ram Memory". Od Samsunga je.


Kod mene isto 3.1, i ostale mi dva utora prazna pa sam baš gledao neki dan da možda popunim, tek tako... Cijena im još nije pala, u odnosu na novije Mac Pro s novijom verzijom ECC FB-DIMMova... Čekam što će Apple predstaviti početkom iduće godine, pa će moje investicije ići u tom smjeru, no ako naletim na neke otpatke koje idu u moj stroj, uzimam svakako, nek se nađe, ali ovo što si ti napravil ne bih radio u radnom stroju, tako da svaka čast
28.11.2012 | 00:06
Meni je upravo riknio ram na mac prou 3.1 i gledam ovo, nije skupo ali neznam jel to ok? www.ebay.com/itm/8GB-4X2GB-DDR2-6400-800...;hash=item4d05b410f2
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 8 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO