Nabavka Mac Minija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nabavka Mac Minija


08.03.2016 | 19:21
VanjusOS kaže:
@mruzic - zašto baš želiš taj mini 2012? ovaj 2014 mora biti bolji sigurno!


Mini 2014 je kuruzetina. Namjerno osakaćen da bi prodavali više iMacova
09.03.2016 | 07:26
Riba kaže:
Mislim da je dxdandy isto ovdje. Nego, 16 mjeseci star Mini s kraja 2012te.


Ola, jep ja svog minija prodajem. Dobro nije 16 mjeseci nego 17 mjeseci star. Da to je model Late 2012 ali je izvadjen iz kutije i prvi put pokrenut 2014.g. sredinom 10 mjeseca pa po tome racunam kada mu je garancija krenula. Inace je star 4 godine ali barem jede ovo nove minije za dorucak.
A cijene je takva kakav je, moze biti i visa ili niza...stalno netko zove i cak im i cijena ok, ali ako moze neka zamjena koja meni nije interesantna. Sto se mene tice ja ga ne dam ispod a ne moram ga ni prodati. Ne prodajem sto mi treba novac, vec sto si planiram kupiti nesto drugo, a kako stekam svaki mjesec sa strane koju kunu mozda i maknem oglas uskoro i ostavim ga . Hvala bogu da mogu.

LP!
09.03.2016 | 12:31
UPDATE:

Screenshot2016-03-0913.10.22.png



Baš me zanima koliko treba od Maribora do Zagreba
Najbolje od svega je to kaj mi stari sutra ide u Maribor na neki sastanak ali mislim da je sad pre kasno da mijenjam adresu za dostavu.
09.03.2016 | 13:12
energyman kaže:
UPDATE:

Screenshot2016-03-0913.10.22.png



Baš me zanima koliko treba od Maribora do Zagreba
Najbolje od svega je to kaj mi stari sutra ide u Maribor na neki sastanak ali mislim da je sad pre kasno da mijenjam adresu za dostavu.


brzo to... samo neki sortirni centar valjda... možda i danas bude u zg... meni je puno gore, naručim nešto express dostavom i stigne za par dana u zg, a onda još par dana čekam da dođe u dubrovnik!
10.03.2016 | 09:16
Evo ga! Dolazi za 2 sata
10.03.2016 | 09:20
slika!! nadam se da neće biti cigla
10.03.2016 | 09:42
Ide i video odmah, al nemam adapter eu na uk. Imam doma par ovakvih kablova viška, ne znam jel mogu to puknut u minija, nadam se da su univerzalni...
Screenshot2016-03-1009.52.16.png
10.03.2016 | 09:50
energyman kaže:
UPDATE:

Screenshot2016-03-0913.10.22.png



Baš me zanima koliko treba od Maribora do Zagreba
Najbolje od svega je to kaj mi stari sutra ide u Maribor na neki sastanak ali mislim da je sad pre kasno da mijenjam adresu za dostavu.


Koliko vidim, treba više od 24 sata od Maribora do Zg, s čim ti to putuje ? Meni je bicikl stigao iz švabije za manje od 20h, a od Maribora do Zg je došao za dva i pol sata s UPS_om.
10.03.2016 | 10:01
Od dna prema vrhu
Screenshot2016-03-1010.10.13.png
10.03.2016 | 13:14
Konačno je došao i taj dan. Postao sam ponosni vlasnik Mac Minija.

Dostavljač pozvonio, donio paket, sve ok bilo. Stvarno je dobro zapakirano i osigurano, jedva sam skinuo ljepljivu traku, još je neka gumena pa ide teže.

Spojio sam sve kresnuo i radi
Seller je zaboravio obrisati svoj account a ima šifru gore. Probao sam sve kombinacije ali ništa ne pali. Fino puknuo u recovery i pobrisao cijeli disk.
DiskMakerX sad na MBP radi bootabilni USB.


image.jpeg


image_2016-03-10.jpeg
10.03.2016 | 13:28
Čestitam! Uživaj!
10.03.2016 | 13:35
Čestitam u naka te dugo služi.

Nego oprosti ako je bilo a ja ne vidjeh, jesi mozda gdje stavio link od koga si ga uzeo, jel bilo jos kakvih dodatnih davanja i sl. ?

Hvala !
10.03.2016 | 13:51
Nisam stavio link jer je to neki lik prodavao svoj komp, ne bavi se ince prodajom.

Dodatnih davanja nema. Ono sto platis na checkoutu je finalna cijena.
10.03.2016 | 14:37
energyman kaže:
Nisam stavio link jer je to neki lik prodavao svoj komp, ne bavi se ince prodajom.

Dodatnih davanja nema. Ono sto platis na checkoutu je finalna cijena.


Ako nije tajna, koliko te na kraju izaso ? Mozda bih starcima uzeo.
Koji je to monitor?

thx !
10.03.2016 | 16:41
Naravno da nije tajna

Dotični Mini me na aukciji ispao 352GBP što iznosi oko 3400 kuna. U toj cijeni mi je bila uključena i poštarina za taj neki GSP (global shipping programme). Stigao je za točno 12 dana. Dodatnih davanja nema apsolutno nikakvih. Zvao sam Carinu, UPS i DPD i svi su mi rekli doslovno: "To vam je ko da šaljete paket iz Splita do Zagreba", tako da si potpuno siguran što se tiče carine i poreza.

Monitor je HP Pavilion 27 xw, FullHD 27", možeš ga nabaviti u Svijetu medija za 1800 i nešto sitno kuna.

Ako ima još pitanja tu sam
10.03.2016 | 17:58
energyman kaže:
Naravno da nije tajna

Dotični Mini me na aukciji ispao 352GBP što iznosi oko 3400 kuna. U toj cijeni mi je bila uključena i poštarina za taj neki GSP (global shipping programme). Stigao je za točno 12 dana. Dodatnih davanja nema apsolutno nikakvih. Zvao sam Carinu, UPS i DPD i svi su mi rekli doslovno: "To vam je ko da šaljete paket iz Splita do Zagreba", tako da si potpuno siguran što se tiče carine i poreza.

Monitor je HP Pavilion 27 xw, FullHD 27", možeš ga nabaviti u Svijetu medija za 1800 i nešto sitno kuna.

Ako ima još pitanja tu sam


a koji je to mini ?
10.03.2016 | 18:27
Late 2012
10.03.2016 | 22:39
Super, drago mi je da je sve ok prošlo, nego spominjao si dodatni ssd i 16 gb rama, jel i to sliglo ili ?
11.03.2016 | 11:56
Pozdrav svima, da se nadovežem na ovu temu i ja isto ramišljam nabaviti jednog minija. Nudi mi se vrlo jeftino mid 2011 model sa i5 2.5ghz (ta verzija ima dediciranu grafičku AMD Radeon HD 6630M), 4gb rama i 500gb harda. Ono što mene muči je šugavi USB 2.0. Nije da nešto koristim eksterne diskove ali opet nadam se da neće biti pre sporo. Glavno pitanje je zapravo koliko je drastična razlika između tog i late 2012 modela (base model)?
Zahvaljujem
11.03.2016 | 16:56
Taj 2011 je bolji od base modela 2012
11.03.2016 | 18:10
energyman kaže:
Ide i video odmah, al nemam adapter eu na uk. Imam doma par ovakvih kablova viška, ne znam jel mogu to puknut u minija, nadam se da su univerzalni...
Screenshot2016-03-1009.52.16.png


Apple veli:
Line voltage: 100-240V AC
Frequency: 50Hz to 60Hz, single phase
Maximum continuous power: 85W

Ovo ti pase svigdje.
11.03.2016 | 18:14
txh kaže:
Pozdrav svima, da se nadovežem na ovu temu i ja isto ramišljam nabaviti jednog minija. Nudi mi se vrlo jeftino mid 2011 model sa i5 2.5ghz (ta verzija ima dediciranu grafičku AMD Radeon HD 6630M), 4gb rama i 500gb harda. Ono što mene muči je šugavi USB 2.0. Nije da nešto koristim eksterne diskove ali opet nadam se da neće biti pre sporo. Glavno pitanje je zapravo koliko je drastična razlika između tog i late 2012 modela (base model)?
Zahvaljujem


Ne zamaraj se s USB2. Ako baš trebaš za pretovariti velike količine podataka, ja bi koristio
Thunderbolt port (up to 10 Gbps) - skupo i brzo
ili
FireWire 800 port (up to 800 Mbps) - puno jeftinije i sporije
ili
Four USB 2.0 ports (up to 480 Mbps) - najsporije ali i jeftino
ili
Gigabit Ethernet port - brže, ali skuplje
11.03.2016 | 21:55
smayoo kaže:
Taj 2011 je bolji od base modela 2012


Možeš li mi molim te dati neke konkretne argumente
11.03.2016 | 22:21
Instaliraš Mactracker pa usporediš.
Oba modela imaju isti proc, isto RAM-a, isto HDD-a, samo što ti 2012 ima Intel grafulju koja video RAM uzima od glavnog RAM-a, a 2011 ima bitno jaču AMD grafulju s vlastitim RAMom.
12.03.2016 | 09:01
Yeap, stari model ima bolju grafulju samo je pitanje za sta nekome treba stroj.
Ja bi svakako trazio i7 2012 model jer to sa 16gb rama i ssd-om radi jos uvijek jako dobro za vecinu korisnika. Ja na njemu uredno mogu raditi i dosta slozene poslove u After Effectsima, Photoshopu, FCPu i sl. Za rendanje je stvarno dosta brz, problem je ta integrirana graficka koja stvarno nije za nikakvu profi upotrebu a vec se isjeti da malo steka i u samom OSu, recimo Photos i sl. Pitanje koliko je i ova iz starog modela za to, ipak je to stroj za kucne korisnike a ne za graficki intenzivne stvari.
12.03.2016 | 09:49
Sležem se s @MoschuS. Šteta da nema veće ponude za External Thunderbolt graphics kartice, koliko sam pretraživao web, uglavnom postoje samo skupe profi kartice u robusnom kučištu, poput ovog Bizon
www.ebay.com/itm/External-graphics-card-...f:g:uLMAAOSwbdpWUIB-

Za sad još nemam potrebu za jačom grafikom, ali da su cijene malo prihvatljivije, rado bi si nadogradio i7, 16 GB i ssd s nekom boljom grafikom.
12.03.2016 | 10:18
Istrazivao sam i ja te externe gpu ali nema mi to bas smisla, ostaje problem "sporog" Thunderbolta na 2012 generaciji. Gledao sam i dugo razmisljao i o novom 5k iMacu ali to nista nije zamisljeno za heavy graficke poslove tako da sam si na kraju ostavio Mini-a za surfanje i slicne stvari i slozio brutalan PC za posao. S jedne strane mi je zao jer sam vec preko 10god iskljucivo na Macovima ali financijski mi to jednistavni nema smisla. Za cca 16k kn sam slozio nesto sto bi me od Applea doslo preko 40k kn :/
12.03.2016 | 13:00
Baš sam noćas malo istraživao razliku između procesora u 2011 i 2012 i ispada da je i5 iz 2012 u sintetičkim testovima jači oko 1% lol.
Sa grafom je sve jasno...
Jedino frekvencija memorije iznosi 1333mhz dok je kod 2012 1600mhz. Ima li to neke drastične razlike?

Mac bi koristio za surfanje, tekst, programiranje, nešto fotošopa i video montažu u final cut prou.
Ako mrvicu duže renderira to mi nije nikakav problem, renderirao sam trosatne FullHD videe na svojem MBP 2012 i nije ispalo toliko strašno (duljina renderiranja).
12.03.2016 | 16:42
Brzina rama ti nije toliko bitna, to su male razlike vidljive jedino u benchmarcima. Zasto ne ides na i7? Da li je tako velika razlika u cijeni? i5 ima 2 jezgre, i7 ima 4. Razlika je velika i i7 ce ti sigurno biti duze upotrebljiv.
12.03.2016 | 17:07
Mislim da je netko linkao jedan i7 2012 koji je 7500kn. To mi je izvan budžeta tako da otpada. Opet kazem, nije mi problem u brzini renderanja. Isto tako ovaj 2014. Ima još sjeb.... Procesor i5 na 1,4ghz pa si nekako mislim da ce ovaj moj 2,5ghz mozda duze trajati
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 21 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO