OWC, SSD, imam li sve potrebno?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

OWC, SSD, imam li sve potrebno?


21.01.2015 | 16:39
Pozdrav,

finalni koraci se blize za nadogradnju iMaca 12,1 Mid 2011 21,5"

Trenutno u kosarici imam spremljeno ovo.

Par pitanja.

1. Je li to sve sto mi treba, idem na direkt zamjenu, bez vadenja optike itd.
2. Ako imam ovaj temepraturni senzor adapter, znaci rjesavam problem s pomahnitalim ventilatorima?
3. Je li ovaj bracket ok, ne treba nikakve druge mudrolije? (zbog toga jer je SSD 2.5")
4.Carina? Postarina?
5. Mislim to doma sam napraviti, ali me zanima "static discharge", moram maknuti napon iz kompa, kako to napraviti, to je ona neka narukvica koja se spaja na neko uzemljenje?

Hvala i pucajte!

Naravno, ako bi tko na podrucju rijeke bio voljan pomoci. Kada stigne...
21.01.2015 | 18:12
Narukvica nije nužna kad je sve polemljeno na tiskanu pločicu. Samo vodi računa da ne nosiš sintetičku odjeću, smoči ruke (pa obriši, naravno) ako imaš jako suhe dlanove, i dotakni cijev od radijatora ili nešto tome slično (može i metalno kućište uštekanog kućanskog aparata) prije nego diraš elektroniku (nakon što si otvorio iMac)
21.01.2015 | 19:49
šta je ovo standardni postupak ili nešto posebno za novije modele? kada smo Sank i ja otvarali moj iMac 2009 nismo poduzimali nikakve slične korake...
21.01.2015 | 20:30
Finn kaže:
šta je ovo standardni postupak ili nešto posebno za novije modele? kada smo Sank i ja otvarali moj iMac 2009 nismo poduzimali nikakve slične korake...


Vjerojatno je drugačije kod iMaca 2009, ali ako mislis na static discharge, to se treba paziti pri rukovanju sa svakim elektronickim uređajem.
21.01.2015 | 21:32
Ma ne treba. To su izmislili advokati da imaju još jedno moguće opravdanje za odbiti jamstvo.
Čipovi su ekstra osjetljivi na statički elektricitet dok nisu zalemljeni na pločicu. Kad je sama neugrađena pločica, postoji mala šansa da statičkim elektricitetom nešto sje..., ali toliko mala da je puno veća šansa da tu pločicu nehotice ispustiš na pod pa da ona pri tom pukne. Kad je ugrađena u kućište i prišarafljena na mjesto, šansa da static nešto napravi je u domeni teoretske.
21.01.2015 | 22:08
Kada sam ja radio ugradnju (dao da se to izvede pošto je bio pod garancijom), točnije tražio zamjenu HDDa umjesto SSDa, onda sam kupio preko OWCa ovaj adapter - eshop.macsales.com/item/Newer+Technology/ADPTADRV/

Točnije to mi je OWC osoba preko njihovog live chata savjetovala za iMac (late 2010) generaciju. Vjerojatno nema neke razlike pošto su oboje 2,5" > 3.5" konverteri
21.01.2015 | 22:44
rusty kaže:
Kada sam ja radio ugradnju (dao da se to izvede pošto je bio pod garancijom), točnije tražio zamjenu HDDa umjesto SSDa, onda sam kupio preko OWCa ovaj adapter - eshop.macsales.com/item/Newer+Technology/ADPTADRV/

Točnije to mi je OWC osoba preko njihovog live chata savjetovala za iMac (late 2010) generaciju. Vjerojatno nema neke razlike pošto su oboje 2,5" > 3.5" konverteri


Hmm, da, ovo izgleda bolje. pitat cu ih sta misle. kad stignem, jaoo
21.01.2015 | 22:45
smayoo kaže:
Ma ne treba. To su izmislili advokati da imaju još jedno moguće opravdanje za odbiti jamstvo.
Čipovi su ekstra osjetljivi na statički elektricitet dok nisu zalemljeni na pločicu. Kad je sama neugrađena pločica, postoji mala šansa da statičkim elektricitetom nešto sje..., ali toliko mala da je puno veća šansa da tu pločicu nehotice ispustiš na pod pa da ona pri tom pukne. Kad je ugrađena u kućište i prišarafljena na mjesto, šansa da static nešto napravi je u domeni teoretske.


:O ja sma mislio da je to ful ful opasno, odnosno da sprzis cijelu elektroniku ako dode do toga :/
22.01.2015 | 13:22
Ima li netko tko zna nešto u vezi pitanja carine i postarine?

Nije mala svota novaca a zelim znati sto me ceka.
22.01.2015 | 13:36
Platil budeš PDV i poštarinu. Mislim kako PDV ide i na poštarinu.
22.01.2015 | 13:38
Ja sam platio PDV kada je meni došao paket od OWCa. To je bilo prije našeg ulaska u EU. Dakle sumljam da će se išta promijeniti sada pošto ovo dolazi iz US.

Poštarina (shipping) će ti biti u cijeni koju će ti zaračunati OWC (to bi moglo biti papreno), a PDV koji ćeš platiti će biti na cijelu vrijednost paketa.

Tako je barem meni bilo, možda griješim i možda je sada situacija drugačija, ali kažem opet, pošto dolazi iz USA, sumljam.
22.01.2015 | 13:43
O tome smo puno puta diskutirali. Sve se moze vidjeti ovdje. Uglavnom carine nema samo platis PDV na vrijednost robe + postarina. Eventualno ti naplate neke manipulativne troskove 10-30 kuna. Kad ti roba stigne na carinu dobit ces pismenu obavijest o prispjecu posiljke gdje ce te traziti da im posaljes racun za robu (moze se poslati e-mailom) na kojem se vidi vrijednost robe. Ako sve bude OK nakon tjedan dana postar ti donosi paket sa carine i naplacuje ti PDV i manipulativne troskove.
22.01.2015 | 13:45
Poštarinu su mi zaračunali 20 dolara, ili 40 dolara za neku 'bolju opciju'.

Znaci 'samo' pdv, ispada me vise od 3000 kn, a sve zbog jednog kabla. Jel to ok cijena?
22.01.2015 | 13:49
Ja sam sa carine dobio poziv i isti dan preuzeo sa carine (nakon potvrde kao što je jmirakul napisao). Na licu mjesta sam platio PDV i to je to.

Znam neke ljude da su manipulirali printane ispise (paypal potvrde i slično), ali ti ne savjetujem da to radiš. Carina više nije toliko 'blesava' pa postoji šansa da te sjednu za računalo i traže da se logiraš i pokažeš digitalnu kopiju (ukoliko budu sumljali u vjerodostojnost iznosa i opreme koja je ispred njih). Ako te ulove ne samo da nećeš dobit paket nego ćeš imati drugih problema.
22.01.2015 | 13:50
stefanjos kaže:
Poštarinu su mi zaračunali 20 dolara, ili 40 dolara za neku 'bolju opciju'.

Znaci 'samo' pdv, ispada me vise od 3000 kn, a sve zbog jednog kabla. Jel to ok cijena?


Ispada te 3k kn PDVa ili sve skupa? Kako to misliš samo zbog kabela? Pa uzimaš i 480GB SSD šta ne?
22.01.2015 | 13:52
rusty kaže:
Ja sam sa carine dobio poziv i isti dan preuzeo sa carine (nakon potvrde kao što je jmirakul napisao). Na licu mjesta sam platio PDV i to je to.

.....


Otkako smo usli u EU vise se nemoze osobno doci na carinu, platiti i podici robu isti dan. Tako je barem u Zagrebu.
22.01.2015 | 13:52
3000kn sve ukupno, 2500 + 500(circa sve)

a da nemoram taj kabel uzimat bi uzeo u linksu jer me uvijek strah te internet kupnje. a kad moram vec i kabel uzimat uzimam i tray i 480gb ssd.
22.01.2015 | 13:54
stefanjos kaže:
Poštarinu su mi zaračunali 20 dolara, ili 40 dolara za neku 'bolju opciju'.

Znaci 'samo' pdv, ispada me vise od 3000 kn, a sve zbog jednog kabla. Jel to ok cijena?


Svakako uzmi ovu jeftiniju postarinu. Sve drugo nema smisla niti opravdanja.

Znaci kad ti nebi trebao kablic sa termo sondom onda nebi ni uzimao SSD od OWC-a. Ako sam dobro protumacio sto si htio reci.
22.01.2015 | 13:56
jmirakul kaže:
stefanjos kaže:
Poštarinu su mi zaračunali 20 dolara, ili 40 dolara za neku 'bolju opciju'.

Znaci 'samo' pdv, ispada me vise od 3000 kn, a sve zbog jednog kabla. Jel to ok cijena?


Svakako uzmi ovu jeftiniju postarinu. Sve drugo nema smisla niti opravdanja.

Znaci kad ti nebi trebao kablic sa termo sondom onda nebi ni uzimao SSD od OWC-a. Ako sam dobro protumacio sto si htio reci.


pa uglavnom da, razmotrio bi opciju kupnje u hrvatskoj, ili je to losa ideja i OWC is the way to go?
22.01.2015 | 13:57
Ne moraš ništa brinuti što se tiče OWCa. Ja sam preko njih uzeo također 6G model SSDa prije sada već 3godine (240GB) sa popratim bracketom. Došlo je unutar 10 dana.

Jedna od najboljih i najbezbolnijih kupnji ikada (jedino blizu tome je bila kupnja NAS diskova, također iz USa, što je pak došlo u roku od 4 dana do ZGa da bi onda čekao još 5 dana da 'naši' to riješe).

Što se kvalitete tiče tu isto nema straha. Cijena za ovaj paket mislim da je opravdana pošto je to ipak skoro 0,5TB SSD storage-a. Poštarina je visoka, ali to je tako sa njima.
22.01.2015 | 14:00
stefanjos kaže:
jmirakul kaže:
stefanjos kaže:
Poštarinu su mi zaračunali 20 dolara, ili 40 dolara za neku 'bolju opciju'.

Znaci 'samo' pdv, ispada me vise od 3000 kn, a sve zbog jednog kabla. Jel to ok cijena?


Svakako uzmi ovu jeftiniju postarinu. Sve drugo nema smisla niti opravdanja.

Znaci kad ti nebi trebao kablic sa termo sondom onda nebi ni uzimao SSD od OWC-a. Ako sam dobro protumacio sto si htio reci.


pa uglavnom da, razmotrio bi opciju kupnje u hrvatskoj, ili je to losa ideja i OWC is the way to go?


Onda kupi kod nas neki disk i stavi ovaj software www.hddfancontrol.com(100kn licenca).

Ja ga koristim od 10.7 verzije sve do sada i radi besprijekorno. Sonda ti u biti ne treba.
22.01.2015 | 14:01
rusty kaže:
Ne moraš ništa brinuti što se tiče OWCa. Ja sam preko njih uzeo također 6G model SSDa prije sada već 3godine (240GB) sa popratim bracketom. Došlo je unutar 10 dana.

Jedna od najboljih i najbezbolnijih kupnji ikada (jedino blizu tome je bila kupnja NAS diskova, također iz USa, što je pak došlo u roku od 4 dana do ZGa da bi onda čekao još 5 dana da 'naši' to riješe).

Što se kvalitete tiče tu isto nema straha. Cijena za ovaj paket mislim da je opravdana pošto je to ipak skoro 0,5TB SSD storage-a. Poštarina je visoka, ali to je tako sa njima.


Poštarina u ovom slučaju je poštena. Nemam primjedbi. Mne žalosti što će me PDV opelješiti, okej mora se platiti, ali cmon, ponadas se super cijeni, bam 500 kn vise, odnosno i više. haha
22.01.2015 | 14:01
stefanjos kaže:
3000kn sve ukupno, 2500 + 500(circa sve)

... jer me uvijek strah te internet kupnje....


Kupnja kod OWC uvjek je bila vrlo sigurna. Support odgovara za cca 1-2 sata. Jednom sam imao reklamaciju za neki polovni mis koji sam uz nesto drugo uzeo u paketu. Nakon prigovora drugi dan su mi poslali novi bez da sam ja njima vratio stari. Nova posiljka je prosla carinu bez problema (bez PDV-a) jer su na posiljku napisali da je vrijednost 0 i da je zamjena za neispravnu robu. Carini sam morao samo navesti broj originalne posiljke kojom sam prije platio PDV.
To je stvarno proslo super.
22.01.2015 | 14:19
jmirakul kaže:
stefanjos kaže:
3000kn sve ukupno, 2500 + 500(circa sve)

... jer me uvijek strah te internet kupnje....


Kupnja kod OWC uvjek je bila vrlo sigurna. Support odgovara za cca 1-2 sata. Jednom sam imao reklamaciju za neki polovni mis koji sam uz nesto drugo uzeo u paketu. Nakon prigovora drugi dan su mi poslali novi bez da sam ja njima vratio stari. Nova posiljka je prosla carinu bez problema (bez PDV-a) jer su na posiljku napisali da je vrijednost 0 i da je zamjena za neispravnu robu. Carini sam morao samo navesti broj originalne posiljke kojom sam prije platio PDV.
To je stvarno proslo super.


Ok onda, taj dio je riješen. Sad valjda sam dobro uzeo sve što mi treba. Pa ču krenuti s narudžbom ovih dana. Odobravate?
22.01.2015 | 14:55
Ako želiš OWC disk onda nemaš što puno razmišljati. Ili tako ili kupi neki non OWC disk i app za kontrolu fanova bez kupnje dodatnog kabela.

Moj glas je za OWC
22.01.2015 | 15:15
jmirakul kaže:
rusty kaže:
Ja sam sa carine dobio poziv i isti dan preuzeo sa carine (nakon potvrde kao što je jmirakul napisao). Na licu mjesta sam platio PDV i to je to.

.....


Otkako smo usli u EU vise se nemoze osobno doci na carinu, platiti i podici robu isti dan. Tako je barem u Zagrebu.


Krivo.
Kolega s posla je kupio sat iz USA i odnio na glavnu poštu (u Carinu) print s PayPala, platio PDV i da li mu sat. Bilo to prije koji mjesec.
22.01.2015 | 15:19
u Rijeci više ne postoji carina (kod Pošte 2), odnosno više ne možeš tamo podizati (i plaćati). sad sve ide preko poštara.
22.01.2015 | 15:46
zabac kaže:
jmirakul kaže:
rusty kaže:
Ja sam sa carine dobio poziv i isti dan preuzeo sa carine (nakon potvrde kao što je jmirakul napisao). Na licu mjesta sam platio PDV i to je to.

.....


Otkako smo usli u EU vise se nemoze osobno doci na carinu, platiti i podici robu isti dan. Tako je barem u Zagrebu.


Krivo.
Kolega s posla je kupio sat iz USA i odnio na glavnu poštu (u Carinu) print s PayPala, platio PDV i da li mu sat. Bilo to prije koji mjesec.

Nije krivo jer su mene iz glavne poste (pored kolodvora) prije pola godine kad sam donio racun poslali doma i tom prilikom rekli da posaljem e-mail i da cekam postara.
22.01.2015 | 16:28
Znaci, nema pravila. Kji puta ovako, koji puta onako.
03.02.2015 | 13:01
Da se nadovezem pitanjem.
U MBP 13 retini (2013) imam nekih problema s hardom. Lagano stekucka pa se pripremam za najgore.
Da li kod nas ima za kupiti SSDova koji se mogu ustekati umjesto orginalnog?

npr. ovo..
www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130/samsu...sd-1tb-sata__5115061

Ili moram kupiti u OWCu

Tenks...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 21 minuta
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO