Ubo sam si Minija... :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ubo sam si Minija... :)


23.10.2014 | 20:47
Evo i u Švaba polovan doduše

www.ebay.de/itm/Mac-Mini-2011-2-7-Ghz-i7...;hash=item3cea13961b
23.10.2014 | 21:27
smayoo kaže:
Uz nas četvoricu, ostali neka napišu +1 pa da pobrojimo...


+1

stock i5 2.5GHz
23.10.2014 | 21:32
papittovenga kaže:


Hvala!
Nisam dovoljno pažljivo pročitao prvi post pa sam zabrijao da je i7 model 500 baksa. Zna li netko kakva je situacija s carinom u slučaju da se nose dva kompa (npr. mac mini i macbook).
23.10.2014 | 22:08
Zoranowsky, otišao je direktno u Apple Store u Birminghamu, AL i pitao imaju li stari Mini, imali su, po cijeni $100 nižoj.
23.10.2014 | 22:17
Hvala Smayoo!
Gruntam si gruntam...
Jedino me muči ta carina, ali brijem da se ne bi smjelo ništa krivo desiti. Ili...?
23.10.2014 | 22:27
Iz New Yorka vjerovatno leti za London ili Frankfurt.... Ukoliko nema povezan let nema nikakvih problema....
24.10.2014 | 00:11
Svi nabavljaju Mini-e a ja razmišljam da bi prodao svog Core i5 2.3 (Mid-2011) 8GB.
24.10.2014 | 07:30
A ti ga prodaj! Sad je očito pravi čas...
24.10.2014 | 10:56
Evo me sad zvali iz HG Shop, stigao mini . Veselim mu se kao malo dijete. Tko ce sada docekati kraj radnog vremena pa da odem po njega.

Ajde sada par savjeta buduci sam switcher. Sta trebam ili ne bih trebao napraviti. Za mjesec dana ide RAM u njega a za koji dan kad dodje od iFixita i dual kit. Dali da cekam sa dual kitom tj. sa postavljanjem dok ga ne nafilam sa memorijom ili da ubacim SSD i ne vodim brigu a kad skupim pare za memoriju onda i nju ubodedm. Pitam zbog swapanja ili tako necega.

THX !
24.10.2014 | 11:16
RAM je na 'površini' s donje strane. Nega ionako možeš bilo kada dodati bez ikakvog rastavljanja. SSD s druge strane traži rastavaljanje i sve ostalo. Moj je prijedlog, SSD prvo, a RAM ćeš kada ga kupiš vrlo elegantno ugraditi.

Od onih stvari koje ne bi trebao raditi je instalirati antivirus

uživaj
24.10.2014 | 11:31
rusty kaže:

Od onih stvari koje ne bi trebao raditi je instalirati antivirus

uživaj


Ovo stvarno ili me malo zezas. Imam licencirani nod32 pa zato pitam.
24.10.2014 | 11:34
nemoj da te Smayoo vidi ili čuje. Osobno nikada nisam koristio AV na Mac okruženju i smartram da ti ne treba.
24.10.2014 | 11:58
Već pune četiri godine na Macu bez antivirusa i bez problema. Imao sam avast antivirus na iMacu, ali nije izdržao ni mjesec dana da sam ga deletnuo jer je bio prava napast gori od virusa

Edit
otišo ja u OT pa reko da maknem ostatak za drugi forum
24.10.2014 | 12:01
dxdandy kaže:
Ovo stvarno ili me malo zezas. Imam licencirani nod32 pa zato pitam.


Nema goreg malwarea od antivirusa i sličnog gnoja. Ne meći antivirus ni slučajno. A također ne ni one go*narije tipa MacKeeper i Clean My Mac. Naime, njih pogotovo ne meći na stroj.

Ako zaista ne znaš što radiš, izbjegavaj i razne "tweak" alate tipa onog Onyxa, ili kako se ono zvao... Brojni su si korisnici vrlo solidno uje*ali stroj tim čudom (ne što on ne valja, nego što ga oni ne znaju koristiti).
24.10.2014 | 12:03
Moram reći da ovo za antivirus vrijedi i za Winowse. Ljudi koji normalno koriste windowse za profesionalne svrhe, ne daju komp djeci u ruke i ne surfaju po torrent, porn i warez siteovima, te ne dozvoljavaju tuđe USB stickove u svom kompu nemaju se razloga bojati virusa.
24.10.2014 | 13:15
Evo, samo sam se htio pridružiti zboru glasova koji savjetuju da nikako ne instaliraš antivirus na Mac... Stvarno nije potreban...
24.10.2014 | 14:26
Ma kakav antivirus!!? Zaboravi na to, zato i imas Maca
24.10.2014 | 15:06
Ma sve sam već cuo sa Mac i njegovoj ne potrebi antivirusnog programa. Ali reko kad ga vec imam dali da ga uopću koristim ili ne. Hvala na jos jednom savjetu.

Evo MacMini na stolu , jos nije rapakiran, samo gledam u kutiju . Kad sam zeni rekao da je stigao i da je u sobi u kutiji mislila je da ju zaheb..am jer ga ne moze naci a onda kad sam joj pokazao, nije vjerovala da je to komp usporedivši sa trenutnim Antec-ovim kučištem koje je ogromno.

E sad jedno pitanje. Ima već jeda account od davnina kada sam imao iPhone 3g, pa iPad itd....
Sad sam si htio napraviti novi account sa zemljom Alaska ali mi vrag ne da zbog kartice,provjerava ju i kaze da nije iz USA.
Stari account je takodjer na USA ali uredno prima placanje sa moje zagrebacke banke. Stari account je napravljem odavno, pa mozda nisu to kontrolirali, moze li se sada kako napraviti isto?
24.10.2014 | 15:51
CleanMyMac je ok, koristim ga vec godinama za brisanje jezika koji mi ne trebaju iz app-ova, universal binarya i slicnih stvari koji mi samo gutaju dragocjeni prostor na SSD-u Fkors, imam redoviti backup system diska, tak da ako nesto i podje po zlu, lako vratim. To je ionako pod obavezno Antivirus ne bih stavljao ni u ludilu, doduse imam instaliran onaj mali besplatni ClamXav s Mac AppStorea, cisto ako sumnjam na neki file koji treba proslijediti dalje kolegama Windowsasima No, nije aktivan u pozadini...
24.10.2014 | 16:28
sad cu ja ko seljak upast....

nasao sam na nekoj njemackoj trgovini gebraucht mac mini MD387D/A za 550€ ... 4 gb rama, i5 proc...

jel to taj dobar mac mini sto ga spominjete?

da li je uopce mudro naruciti te "gebraucht" modele... čine mi se povoljni za neki početak i upoznavanje sa mac svijetom
24.10.2014 | 17:44
Je li netko zna gdje bi se mogao kupiti Mac mini i7 2012. godište. Ja tražim ali bezuspješno. Više ga nigdje nema. Interesuje me Zagreb i Sarajevo.

mekline.ba/index.php?route=product/produ...63&product_id=69

Unaprijed hvala.
24.10.2014 | 18:38
Miro Spiro kaže:
Je li netko zna gdje bi se mogao kupiti Mac mini i7 2012. godište. Ja tražim ali bezuspješno. Više ga nigdje nema. Interesuje me Zagreb i Sarajevo.

mekline.ba/index.php?route=product/produ...63&product_id=69

Unaprijed hvala.


Vjerovao ili ne, ali ja sam kupio zadnjeg zadnjeg. I to je dosao iz Budimpestanskog Apple Storea u HG Shop u Zagreb jucer i danas meni u Vinkovce. Prvo sam zvao sve online trgovine kod nas koje su imale na svojim stranicam tog minij i onda ispadne da ga nemaju. Onda nazovem u HG Shop i oni kazu da imaju samo jedan na lageru i to i5 late 2012. Ja im kazem da bih htio iskljucivo sa i7 procesorom i onda su si decki iz VK HG Shopa dali truda i zvali okolo i dosli skroz do Budimpeste koja je zaduzena za ovu regiju i ustanovi se da imaju jeda model za Englesko trziste ali ako se promjni samo kabel sve radi. I bio je jedan ili dva za bugarsku. Ja sam im rekao da moram razmisliti zelim li ovaj za UK i da cu im javiti. Nakon 10min im javim da ipak pristajem na ovaj za UK trziste i dok sa njima razgovaram drugi djelatnik HG Shopa prima poziva da je ovaj za Bugarsku prodan i da je ostao samo UK model ali da je jedan na putu za Zagreb narucen od prije par tjedana. I tako sam ja dok je bio na putu vec bio njegov vlasnik jer sam ga odmah otisao platiti a u medjuvremenu je ovaj za UK bio kupljen i vec isporucen. Tako da sam ja dobio zadnji zadnji model.
Mozda ima jos negdje u nekim trgovina, a mozda se i pojave opet nakon nekog vremena da se prodaju zalihe a vjerujem da ih ima sigurno. Mozda su ih povukli da malo potaknu prodaju novih modela a onda puste sve u prodaju. To je samo veliko mozda. Nema ih bas ni svuda po Americi jer mi je frend koji je inace kamiondija i radi za FedEx gledau u par Storea i nije naso i7. Samo sa i5 procesorom.
24.10.2014 | 19:25
Sutra cu vidjeti ovaj u Linksu.


Hvala na pomoci.
24.10.2014 | 20:12
Miro Spiro kaže:
Sutra cu vidjeti ovaj u Linksu.


Hvala na pomoci.


E pa za nepovjerovati. Od 14h:00h kad sam ga preuzeo jos ga nisam stigao ni otvoriti. Dosao kuci sa kutijom i ajd prvo jesti pa cu onda polako kutiju u ruke i raspakirati ga kad ono gosti. Samo jedni za drugima dolaze i nikako ostati malo sam. Treba sad pomoci zeni sve to pospremati kad odu i onda na spavanje jer sam vec sad pospan i krepan. Sutra se ide na cijeli dan u Zagreb i vracam se kasno navecer a u nedjelju imam obaveza kod familije od samog jutra opet do navecer. Izgleda da ce biti otvaranje tek u ponedjeljak.

Oce ga neko kupiti ??? " Miro Spiro " , ma sala mala druze .


Links nisam ni zvao dali ih imaju jer jednom kad sam bio kod njih i vidim imaju letak Appleovih proizvoda,pitam trgovca kakve su im cjene a on meni veli ma mi to samo imamo letak, nemamo mi to za prodaju pa sam ga stao i gledao u nevjerici sta mi kaze i lagono se okrenuo i otisao u HG Shop, tamo su, barem u Vinkovcima, decki koji rade vrhunski i uvijek spremni za pomoci. Nikad lose volje i vrlo usluzni.

Svaka im čast !!!

Mozda ako dodjem sutra iz ZG do 21h i ne budem bas krepan nakon ukupno 6h voznje i cjelodnevnog jela i pila , onda ga otvaram i palim. Barem samo da ga upalim. Da po prvi put vidim Mac OS kako radi.
24.10.2014 | 21:02
Ne radi to dok nemaš vremena to napraviti na miru i bez nervoze. Prvi start je dug, imaš pitanja i podešavanja.
24.10.2014 | 21:08
Hoćeš si snimiti video (unboxinga) pa da i mi uživamo u tvojoj sreći
25.10.2014 | 07:03
Yonkis kaže:
Hoćeš si snimiti video (unboxinga) pa da i mi uživamo u tvojoj sreći


Vidis mogao bi, ali nemam kameru a sad dok nagrecam para za nju pa da opet cekam, ma to bi me lagano ubijalo.Mozda zamolim staroga da me snima svojim SE k750 mobitelom,ima dobru bljeskalicu a i Djems Bond ga je koristio...
28.10.2014 | 08:39
Stigo Mekica...
Na moje iznenađenje - skupa s ambalažom i Apple Store ekološkom vrećicom

Photo28.10.2014.083757.jpg


Kolega kaže da mu je carinik ispreturao cijelu prtljagu kad je vidio da dolazi iz USA i da se čudom čudio kako nije kupio ništa od tehnike. A moj Mini je bio u vrećici iz aerodromskog free shopa, skupa s par tabli čokolade i bocom Southern Comforta. Koju nije ni pogledao...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 54 minuta
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO