Osvježenje bez prezentacije?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Osvježenje bez prezentacije?


  • HardcoreMAC
  • Posjetitelj
26.09.2013 | 07:10
Eto, doživjesmo da je osvježena linija iMac-ova - bez velike prezentacije.

Možda je tako i bolje. Minorne promjene zaista ne zaslužuju puno priče: nisu revolucionarne i napokon donose 1TB flash-a (za koji se plaća dodatna tisućica dolara.

Upgrade na 32 MB RAM-a je dobra opcija, možda i najbolja u cijeloj priči, kod 27".

Eto, započeo sam.

Vaše mišljenje?
26.09.2013 | 08:56
po meni solidan upgrade, ali skupo i dalje. 27" definitivno prije 21,5" barem što se eventualnih nadogradnji tiče. 21,5 nema previše manevarskog prostora za nadogradnju a primjerice nadograditi samo RAM treba ga praktički cijelog rastaviti. Netko će reći kupi u startu više i bolje, ali puno je to novaca, po meni previše.

Vjerujem da još dosta vremena neću raditi upgrade barem dok me ne zatreba nešto bolje

Sve u svemu rekao bi da je silent upgrade više nego dobar za oba modela i definitivno u pravo vrijeme. Tko je čekao Haswell iMac, dočekao ga je, a da nije prošlo puno vremena od kada je taj procesor predstavljen. Po meni idealno vrijeme za upgrade iMac linije.
26.09.2013 | 09:05
Nikad nisam razumio ljude koji non stop cekaju da izadje nesto novo kako bi kupili

Cekao si 7 mjeseci, izgubljeno vrijeme koje vise ne mozes vratiti, dobio si iMac sa Haswell. I sta sad?

Za mjesec ce poceti prica o necemu jos novijem. Tome nikad kraja.

Ja se vodim idejom "Ako zelis i imas pare kupuj brate"

Koje crne taktike i strategije u IT svijetu kaad se svaki mjesec nesot "revolucionarno" predstavlja
26.09.2013 | 10:59
U IT svijetu se ništa revolucionarno nije dogodilo još od osamdesetih godina. Svi ti "revolucionarni" događaji od tada naovamo posljedica su toga što se u posao pripustilo previše tzv. "marketinških stručnjaka".
26.09.2013 | 11:07
drlovric kaže:
Ja se vodim idejom "Ako zelis i imas pare kupuj brate"


slažem se, samo kažem da ako je netko namjeravao kupiti stroj unazad par mjeseci, vjerujem da se za takvu investiciju kao što je imac isplatil pričekati. čekati cijelu godinu to sigurno ne jer ionako su onda na tržištu niti godinu dana stari modeli tako da kako god se okrene uzimaš skoro pa najnovije na tržištu.

Da uzimam neki novi proizvod, a da znam da dolazi "refresh" verzija uskoro onda bi definitivno pričekao, pogotovo ako se netkome ne žuri.
26.09.2013 | 11:19
Ja mislim da je Mini i dobar IPS monitor i dalje bolja opcija za nas kučne korisnike. Makar u toj varijanti gubiš Q faktor.
26.09.2013 | 11:34
Slažem se.
26.09.2013 | 11:36
vicko kaže:
Ja mislim da je Mini i dobar IPS monitor i dalje bolja opcija za nas kučne korisnike. Makar u toj varijanti gubiš Q faktor.


Ovisi. Ako uzmeš Apple-ov monitor, onda ne.
26.09.2013 | 11:52
Što se samog monitora tiče, viđao sam i puno žešćih Q-faktora od Applea. A i iMac - meni je nenadmašen dizajn i dalje ostao iMac G4 (Lampa, iliti Sunflower).
26.09.2013 | 12:29
Žabac, naravno da nisam mislio na Apple monitor. Ja sanjam neki Dell U2413 ili slično.

Smayoo, slažem se da je lampa jedinstvena. Moj prvi, i za sada, jedini Mac.
  • HardcoreMAC
  • Posjetitelj
26.09.2013 | 14:20
Izgleda mi da se Apple "namjeračio" na PRO, i da će to, uz Mawerick-a, biti glavno iznenađenje prije Božića.

A druge godine......vidjet ćemo.
Možda izađe iMAC "debel" samo 10-12 mm po cijelom volumenu, tko zna.
To bi zaista bila revolucija...
26.09.2013 | 14:34
smayoo kaže:
Što se samog monitora tiče, viđao sam i puno žešćih Q-faktora od Applea. A i iMac - meni je nenadmašen dizajn i dalje ostao iMac G4 (Lampa, iliti Sunflower).


Lampa <3
26.09.2013 | 15:19
HardcoreMAC kaže:

A druge godine......vidjet ćemo.
Možda izađe iMAC "debel" samo 10-12 mm po cijelom volumenu, tko zna.
To bi zaista bila revolucija...

Sto se mene tice bitnije mi je da mogu sam nadograditi RAM ili SSD, a ne da me deru ko mladog majmuna.
Imao iMac d=30 ili 10 mm tako mi je svejedno, jer ionako ga gledam iz nacrta, a rendgenski vid jos nisam razvio tak da
27.09.2013 | 07:17
vicko kaže:
Ja mislim da je Mini i dobar IPS monitor i dalje bolja opcija za nas kučne korisnike. Makar u toj varijanti gubiš Q faktor.


Barco Coronis Fusion 10MP, Mac mini i7, 16 GB RAM-a, SSD, Raidon back up + Osirix Imaging Software.


SAN snova !!!!!!!
27.09.2013 | 09:36
smayoo kaže:
U IT svijetu se ništa revolucionarno nije dogodilo još od osamdesetih godina. Svi ti "revolucionarni" događaji od tada naovamo posljedica su toga što se u posao pripustilo previše tzv. "marketinških stručnjaka".

Možda je problem na drugoj strani - na inženjerima! Kako inženjeri ne mogu smisliti ništa bolje ili revolucionarno jednostavno kažu marketingašima: dajte, izmislite nešto da prodamo ove uvijek iste stvari kao nove i bolje! I fino iz zapakirajte
27.09.2013 | 12:02
Ne bi rekao, sve je to marketing i prodaja..razvojni svijet otprilike funkcionira sa unaprijed planiranim delayima, jer zasto izbaciti sada sve sto imamo ako to mozemo pomalo tempirati i dozirati.
27.09.2013 | 12:19
serafin kaže:
Ne bi rekao, sve je to marketing i prodaja..razvojni svijet otprilike funkcionira sa unaprijed planiranim delayima, jer zasto izbaciti sada sve sto imamo ako to mozemo pomalo tempirati i dozirati.

Naravno, to je tvoja pretpostavka. Mi sa strane (mislim na nas koji nismo u poduzećima o kojima govorimo) ne možemo sa sigurnošću to znati.
27.09.2013 | 12:20
Pa ja radim u razvojnom djelu u automobilskoj industriji i govorim kako to recimo rade Audi, BMW itd. Pretpostavljam da se IT sektor ne razlikuje previse.
27.09.2013 | 12:28
serafin kaže:
Pa ja radim u razvojnom djelu u automobilskoj industriji i govorim kako to recimo rade Audi, BMW itd. Pretpostavljam da se IT sektor ne razlikuje previse.

Dakle, oni namjerno ne žele napraviti bolji proizvod?
27.09.2013 | 12:36
Ne, nego postoji i novija tehnologija od trenutne, ali jednostavno trzistu to nije potrebno, jer..danas se sve bazira na zakonu brojeva.
Kod auta to je koliko trosi 4,5 pa 3,5 itd itd koliko konja ima 100, 110 itd itd. Isto tako je s tehnikom veci hardovi, bolji ekrani itd itd. Ali pametna prodaja upravo je ta dugorocna, sada cete dobiti 32gige, a iduce godine 64 po istoj cijeni, ali ove godine zaradit cemo na 32.
Tu je jos i dobar marketing i dizajn koji u biti prodaje proizvod i Apple to jako dobro zna.
Pa uzmi samo Apple, navodno je iPhone 5 bio vecinom vodjen samim Steve Jobsom, to se tako radi. Pogotovo kod brandova koji su postojani, outsideri moraju raditi bolje i novije, ostali dirigiraju trziste.
27.09.2013 | 12:37
serafin kaže:
Ne, nego postoji i novija tehnologija od trenutne, ali jednostavno trzistu to nije potrebno, jer..danas se sve bazira na zakonu brojeva.
Kod auta to je koliko trosi 4,5 pa 3,5 itd itd koliko konja ima 100, 110 itd itd. Isto tako je s tehnikom veci hardovi, bolji ekrani itd itd. Ali pametna prodaja upravo je ta dugorocna, sada cete dobiti 32gige, a iduce godine 64 po istoj cijeni, ali ove godine zaradit cemo na 32 jos uvijek.
Pa uzmi samo Apple, navodno je iPhone 5 bio vecinom vodjen samim Steve Jobsom, to se tako radi. Pogotovo kod brandova koji su postojani, outsideri moraju raditi bolje i novije, ostali dirigiraju trziste.

Znam dobro na što misliš, ali ono što me zanima je tko donosi odluke o tome kako će se napraviti proizvod tj. koje će razine kvalitete on biti?
27.09.2013 | 12:39
Pa mislim da to zapravo nije presudno danas - kvalitet? Ne, vazno je da se zaradi, zato postoje profesionalci koji veoma uspjesno manipuliraju danasnju potrosacku scenu.
27.09.2013 | 12:39
generalno uvijek mogu napraviti bolji proizvod
bit svega je da ga uvijek ponude samo malo poboljsanoga da uvijek imaju malo rezerve i da to urade u unaprijed zadanim vremenskim intervalima
27.09.2013 | 12:42
Apsolutno, jer danas je moguca kriza na svakodnevnoj bazi, svi se moraju osigurati da ce razvojni dio na momenat morati stagnirati ako do toga dodje, tako da se danas sve bazira na razvoju +5godina. Obzirom da sam radio na bmw-oj I seriji govorim iz prve ruke, a opet kazem..nije u drugim bransama nista drugacije.
27.09.2013 | 13:09
Da skratim: krivi su dioničari kompanija koji žele sve veće i veće profite!
27.09.2013 | 13:34
Bi li se mogli izvući sljedeći zaključci:
1. sve kompanije mogle bi tržištu pružiti bolje prozvode nego što ih trenutačno prodaju
2. svi mi radimo u kompanijama koje bi mogle kupcima prodavati bolje proizvode nego što ih prodaju

Pitanje: ako radimo isto ono što zamjeramo drugima što smo mi?
27.09.2013 | 13:39
1. Pa naravno
2. Istina
Mi smo nista, dio neceg velikog i prljavog. Isto tako ni ne pita nas se.
Poprilicno depresivno, znam, ali eto mojih 2 centa vizije danasnjice.
27.09.2013 | 14:25
1. Ne. *VODEĆE* kompanije mogle bi tržištu pružiti bolje proizvode za istu cijenu, ali odabiru podebljati svoj profit (koliko ono viška casha ima Apple?). Nisu svi proizvođači ili trgovci niti sve firme definiraju tržišne odnose. Male firme se bore za opstanak.

2. Ne. Neki rade u malim firmama koje se bore za opstanak i svoje mjesto na tržištu traže u nišama gdje se cijeni profesionalni integritet, kvaliteta i ostala s*anja za budale.

Što se pitanja tiče, moj je odgovor - sve je to danas postalo prostitucija - zamjena moralnih i etičkih načela za pare. I ja se u svom poslu prostituiram. U duševnom smislu bi se nekad bolje osjećao da se bavim onom klasičnom prostitucijom - da dam nekom da me je*e u šu*ak za pare. Samo je, u fizičkom smislu, ovaj oblik prostitucije kojeg sam odabrao manje neudoban, a i plaća se bolje (jer nisam baš tako zgodan da bi mogao puno naplaćivati svoj šu*ak ). Duševni nemir koji zbog toga trpim kompenziram volonterskim radom za neko opće dobro. Znam da to ne neutralizira onu prostituciju, ali pomaže mi da se osjećam bolje.

Evo. Jesi li to htio čuti?
27.09.2013 | 14:26
Ja sam isto razmišljao o tome, zašto proizvodi nisu bolji i zašto "na kapaljku" poboljšavaju stare.
Naravno, istina nije ni crna ni bijela, već siva. Naime, to u prvom redu koristi proizvođačima, a onda i kupcima. Kako, proizvođači na taj način grabe brdo novaca i mogu ih dalje ulagati u razvoj, a kupci profitiraju (doduše sa zakašnjenjem) s novim tehnologijama.
Kad bi napravili super extra dobar proizvod i svi ga kupovali i onda 10 godina ništa, naravno firma bi valjda propala (kao što je i Apple svojevremeno pao na koljena) i slijedeći proizvod ne bi dočekali. Mada mislim kako se Apple-ova računala ipak dulje drže od PC-a.
Jedino bi mogli biti jeftiniji, ali i ovako im ide dobro.
27.09.2013 | 14:30
Apsolutno, sve se na kraju svodi na to da postoji netko iznad od kojega svaki dan primas verbalni koitus.
Mali se moraju saginjati kako bi ih netko upiknuo uopce da opstanu.
Veliki su pak veliki - za koje rade opet mali koji se uredovno svaki dan sagnu u bilo kojem momentu kako bi ih hijerarhijska figura upiknula.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 15 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO