Monitor za grafički dizajn uz Mac Studio
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Monitor za grafički dizajn uz Mac Studio


30.03.2022 | 12:48
Pozdrav ekipa,
molila bih savjet! Koji je najbolji monitor cjenovno do 6000 kn uz kupnju Mac Studija jer je Studio display preskup.
Grafički sam dizajner i koristim Adobe programe, manje mi je bitna video produkcija. Našla sam model "Monitor DELL U3219Q 31.5 inch 4K UHD". je li to dobar izbor ili mi možete preporučiti nešto bolje za moje potrebe, a jeftinije, hvala unaprijed
Vensi
30.03.2022 | 13:06
U tom rangu cijene do 6.000 kn taj DELL je solidan izbor. Panel nije baš savršen, ali za taj novac je ok. To nije Thunderbolt monitor, pa provjeri koje rezolucije i refresh ti nudi u tom modu kako ga ti misliš priključiti, da li preko DisplayPorta uz adapter ili kao HDMI (što nije neka sreća).

Koji Mac Studio kupuješ? Što od Adobeija koristiš?
30.03.2022 | 15:00
BTW, primjetio sam na nedavno kupljenom 27" Philipsu (kupljen taj zbog ugrađene kamere i mikrofona za Teamsiranje i Zoomiranje) kako u scaled modu preko DisplayPorta nudi manje scaled rezolucija, nego preko HDMI, ali je preko HDMI slika osjetno manje ugodna za profesionalni rad (vjerojatno je pogodnija za gledanje filmova i sl.).
Ispričavam se, nije izravno relevantno, ali nadovezujem se na to što je napisao Davor.
30.03.2022 | 15:15
Svakako pogledaj i Huawei MateView.
98% of DCI-P3
100% of sRGB

consumer.huawei.com/en/monitors/mateview/
Vidim da ga imaju u Mikronisu...
01.04.2022 | 13:42
Hvala na savjetu, koristila sam Imac 27" iz 2009. koji je prije godinu dana dana otišao u "vječna lovišta". Sad imam neki zamjenski 21" Imac iz 2011. Tako da će ovo za mene sigurno biti Space Shuttle. Kupujem Apple Mac Studio - M1 Max. Radila sam u agencijama na raznim mašinama i raznim monitorima, ovaj ima super recenzije zato sam se odlučila ipak smo mi kreativci vjerni Dellovim monitorima kad si već nemrem priuštiti ovaj Apple Studio Display
01.04.2022 | 13:56
Koristim Photoshop Ilustrator i inDesign uglavnom za kreativu, jako mi je bitno s obzirom da je 4 k da svi alati u Photoshopu i ostalim programima budu veliki kao na Imacu, ako mu moram mjenjati rezoluciju da bih povečala alate onda mislim da mogu kupiti i jeftiniji monitor. naravno boje što vjernije tisku itd.
01.04.2022 | 14:07
VENSI kaže:
Koristim Photoshop Ilustrator i inDesign uglavnom za kreativu, jako mi je bitno s obzirom da je 4 k da svi alati u Photoshopu i ostalim programima budu veliki kao na Imacu, ako mu moram mjenjati rezoluciju da bih povečala alate onda mislim da mogu kupiti i jeftiniji monitor. naravno boje što vjernije tisku itd.


Bojim se da ce ti na 31" monitoru i 4k biti sitniji UI nego na 27" i 2K koji si imala na i MACu.

Ako hoces Dell i dobru sliku za malo love pogledaj 2719D.
06.04.2022 | 01:11
Možda nije usko u temi jer se radi o polovnom monitoru, ali opet ću se vratiti na moju omiljenu Cinemu 30"!

Zašto odjednom sada opet prastara Cinema 30" kada koristi onaj komplicirani Dual-link DVI priključak koji moderni Macovi više ne podržavaju?

Zato jer poduzetna ekipa skužila koliko korisnici obožavaju taj monitor i izradili su novi adapter, koji je sasvim korektne cijene, a koji omogućuje spajanje te stare Cineme 30" na najnovije Macove!

www.amazon.com/CAC-1510-Adapter-Displays...0x1600/dp/B08B7FSVTL

Mene je ovo oduševilo!

Ja i dalje nisam vidio ugodniji monitor za rad od Cineme 30".
06.04.2022 | 09:12
VENSI kaže:
Koristim Photoshop Ilustrator i inDesign uglavnom za kreativu, jako mi je bitno s obzirom da je 4 k da svi alati u Photoshopu i ostalim programima budu veliki kao na Imacu, ako mu moram mjenjati rezoluciju da bih povečala alate onda mislim da mogu kupiti i jeftiniji monitor. naravno boje što vjernije tisku itd.


Baš zbog toga imaš User Interface Scaling.
Prilozi:
06.04.2022 | 12:29
Ako radis dizajn za print uvijek prvo vidi sta nudi Eizo. www.eizo-monitor.si/ color edge serija. Mozda ti je manje bitna 4k a vise bitdepth i gamut.
Ako je to preskupo, onda Benq (dobri su i pristupacni) www.benq.eu/en-si/index.html

Znam da ce sad svi HP popljuvati ali Z DreamColor su po meni zbilja dobri www.hp.com/us-en/shop/mdp/business-solut...-z-display-294032--1

... toliko od mene.
lp
06.04.2022 | 18:46
Hvala vam svima, pomogli ste....ali kako sam morala brzo odlučiti kupujem tog Della pa kaj bu bu..kupujem za poticaje pa sam brzo moraladonjeti odluku za ono kaj je kod nas u ponudi
05.06.2022 | 18:31
Evo moj setup:

Macek_1.jpg


Mac Studio 10 / 24 / 32 / 512
Monitor je BenQ SW2700 27", reza: 2560 × 1440
Mogu reći da sam super zadovoljan monitorom. Od-li-čan. Do sada sam radio na 30" Cinema Displayu.

Umjesto da dam bolesne pare za nadogradnju SSD-a u Mac Studiju, kupio sam vanjski SSD Samsung T7 od 2TB. Malo više od 1700kn u Linksu. Rekao bih da je to dobra kupnja.
05.06.2022 | 20:13
Gjuroo kaže:
Evo moj setup:

Macek_1.jpg


Mac Studio 10 / 24 / 32 / 512
Monitor je BenQ SW2700 27", reza: 2560 × 1440
Mogu reći da sam super zadovoljan monitorom. Od-li-čan. Do sada sam radio na 30" Cinema Displayu.

Umjesto da dam bolesne pare za nadogradnju SSD-a u Mac Studiju, kupio sam vanjski SSD Samsung T7 od 2TB. Malo više od 1700kn u Linksu. Rekao bih da je to dobra kupnja.


Kakav je to napoj zdrave boje u casi? Sumnjiv si mi.
06.06.2022 | 13:14
Riba kaže:
Kakav je to napoj zdrave boje u casi? Sumnjiv si mi.


Tooo.... Ne znam što je to. Netko me sabotirao! Vjerojatno nešto fotošopirano.
Ovo je originalna fotka.

Macek_Origigi.jpg
06.06.2022 | 14:00
To ti je predsjednik bio u gostima?
06.06.2022 | 14:27
Bertone kaže:
To ti je predsjednik bio u gostima?


Predsjednik je došao kasnije po ostatke, da se ne baci
06.06.2022 | 15:58
A.. jeste 100% ausvinkel!
06.06.2022 | 16:17
Gjuroo kaže:

Predsjednik je došao kasnije po ostatke, da se ne baci


15.06.2022 | 18:02
Samo da osvjezim temu...

Kupljen Benq 2705q (2560x1440) za morski ured... na prvu mi izgleda sasvim solidno.
Usb-c za sliku i punjenje MBP 14"... za sada zadovoljan.

Referenti monitor je Apple thunderbolt, star... ni sam ne znam koliko. Moram priznati da apple zna napraviti dobar monitor.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 28 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO