Instalacija Windowsa na novi rMBP 2015
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Instalacija Windowsa na novi rMBP 2015


11.10.2015 | 16:52
Dobar dan !

Zamolila bih vas za pomoć.

Naime pokušavam instalirati windowse u novi macbook pro iz 2015 . - no, kad u boot campu dođe do trenutka kada on kopira windows files - on kopira i ne miče se - dakle stoji.
Probala sam skinuti sa neta original windowse one probne na 90 dana, no i dalje dođe do tog trenutka kada bi trebao iskopirati windows file i stoji negdje na 40 posto.

Možete li mi molim vas pomoći sa savjetom kako završiti instalaciju - dakle pročitala sam sve što i kako treba instalirati, ali nemogu uopće niti krenuti u instalaciju kada on stoji ili mi preporučite nekoga tko bi mi mogao to instalirati budući da mi se žuri u narednom tjednu to instalirati jer mi treba 3 D stuio max za posao kojeg nažalost još uvijek autodesk nije prilagodio mac Osu.

Zahvaljujem na pomoći !
11.10.2015 | 17:18
Na 2015 MBP ne možeš kroz bootcamp instalirati Windows 7 (pretpostavljam da to pokušavaš), nego samo 8, 8.1 ili 10. Jer Apple nije pripremio driversku podršku za Win 7 i starije OSove.

Koliko imaš RAM-a u stroju? Moj ti je savjet da kreiraš virtualku (imaš besplatni VirtualBox ili komercijalne Parallels koje jedino budala može kupiti i VMware) i pod virtualkom sedmicu pa 3DSmax. Naravno, ako nemaš barem 8 GB u stroju (da virtualki možeš dati barem, ako ne 6), neće to raditi kako spada.

www.cultofmac.com/316626/boot-camp-just-...he-2015-macbook-pro/
11.10.2015 | 20:51
Nevjerojatno, nema podrške za Win 7?????
11.10.2015 | 21:11
JOHN kaže:
Nevjerojatno, nema podrške za Win 7?????


Čemu? Jesi li svjestan koliko je 7-ica star OS? Win 8.1 radi odlično, 10 još bolje
11.10.2015 | 21:13
Zašto je to tako nevjerojatno (s pet upitnika). Nedavno je kolega kupio novi HP laptop pa je izgubio tjedan dana da ga natjera na Windows 7, uz pomoć nekih neslužbenih drivera (i sad mu to, naravno, ne radi stabilno) jer je lap predviđen za windows 8.1 s kojima i dolazi.
Drugi moj kolega koji je prije par mjeseci nabavio novi Lenovo (ništa jeftiniji od prosječnog rMPB) bio je bitno pametniji. Instalirao je na njega neki modani Gentoo s virtualboxom, bez ikakvog GUIja. Stroj se boota sa SSD u 0,3 s, a native OS ima RAM footprint manji od 2 MB, i samo ponudi menu s virtualkama.
I onda dalje ima 100 vrsta windowsa, sve u virtualkama, XP vaki, naki, 7, 8, 10, s ovim softverom, s onim...
11.10.2015 | 21:29
Mislio sam na kompitabilnost programa s kojima se borim na sedmici, a kamoli na osmici desetki jedanaestici itd. A da ne velim o parama koje sam/smo bacili za OS-e, autocadove itd. Nisu to mali novci pogotovo kada su u pitanju programi iz struke. Taman kad več podugo razmišljam o MBP ovo mi baš nije sjelo zbog licenci programa koje posjedujem koje jedva da rade na sedmici.
11.10.2015 | 21:32
sve što radi na sedmici, radi i na 10-tki
Osim Cisco VPN klijenta (u mom slučaju), majčicu im njihovu... ali doduše razumljivo mi je i zašto
11.10.2015 | 21:47
smayoo kaže:

Drugi moj kolega koji je prije par mjeseci nabavio novi Lenovo (ništa jeftiniji od prosječnog rMPB) bio je bitno pametniji. Instalirao je na njega neki modani Gentoo s virtualboxom, bez ikakvog GUIja. Stroj se boota sa SSD u 0,3 s, a native OS ima RAM footprint manji od 2 MB, i samo ponudi menu s virtualkama.
I onda dalje ima 100 vrsta windowsa, sve u virtualkama, XP vaki, naki, 7, 8, 10, s ovim softverom, s onim...


A gledaj, blago tvom kolegi, napredan je očito po tom pitanju. Ja definitvno mislim da nisam ni približno na tom nivou, pogotovo što pola toga nabrojanog što si rekao mi je poptpuno nepoznato.
Meni bi trebali vjerojatno tjedni za to
12.10.2015 | 07:09
Zapravo ne bi. Nije ni on nikakav linuxaš. Vidio je to isto kod nekog, ovaj mu je poslao link na "kuharicu" gdje je step-by-step sve objašnjeno. Sve mu je proradilo od prve. Samo što je šteta kupiti Mac pa onda ne voziti na njemu native Mac OS X. Poanta toga što sam napisao je da samo treba imati dovoljno RAM-a i raditi sve iz virtualki. Nema više stvarne potrebe da se boota drugi OS native.
12.10.2015 | 07:55
Performanse u virtualizaciji nisu na istom nivou, tako da Dual boot po meni itekako ima smisla. Probaj pokrenuti zahtjevniju igru ili app sa 3D efektima pod virtualizacijom, ne znam koliko RAM da imas u comp.

Ako korisnik ima licencu Win7, onda je noviji Win besplatan. Sad nisam siguran kako uopce uraditi upgrade na Win 10 ako nisi u mogucnosti niti instalirati Win7 iz kojeg bi upgrade pokrenuo

Mozda se moze koristiti serijski od Win7 prilikom instalacije Win 10 (koji je btw odlican).
12.10.2015 | 08:20
Dobar dan !

Dakle pokušavam instalirati windows 8.1. jer ne podržava 7-icu.
Laptop ima 16 GB RAMA i jedino bootcamp dolazi u obzir jer je parallels očajan za koristiti grafiku .

Sad kad smo to riješili možete li mi dati savjet što raditi ?
12.10.2015 | 08:46
"Sad kad smo to riješili"?
Drugi put daj sve bitne informacije kad postavljaš pitanje pa onda neće biti potrebe za "sad kad smo to riješili".
Oprosti što sam pokušavao pomoći.
12.10.2015 | 10:40
Čemu onda MAC ako postoji točno ciljani program koji MORA raditi na računalu (radi posla pretpostavljam)?
Ja za AutoCAD imam neki HP koji vrti ACAD 2004 i koji mi je čisto dovoljan za ono što radim.
Sve ostalo mi radi na OSX-u.
Pošto mi je preskupo kupovati licencu ACAD-a za OSX, ovo ispada najjeftinije rješenje.
S druge strane, zadnji MAC niti ne podržava starije OSX-e. Ne vidim čemu čuđenje i hvala Bogu da su odustali od prakse podržavanja starih operativnih sistema (XP je star 14, a 7-ica 6 godina). Druga je stvar što Microsoft ima problema u izradi OS-a jer vuće duhove prošlosti.
13.10.2015 | 08:43
Jel mi može molim vas netko pomoći jer neznam kome bih se drugdje obratila osim na ovom forumu .
13.10.2015 | 08:50
Koliko dugo si čekala kada stane s kopiranjem? Ljudi kažu da je to uobičajeno i da se kopiranje nastavi nakon 30-60 minuta. Dakle probaj prvo čekati hoće li nastaviti sa kopiranjem jedno sat vremena.
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.10.2015 | 08:57
Zbog Wildstara sam danas instalirao win8.1

Nakon instalacije sam skuzio sa im je footprint ogroman pa sam pomocu boot camp assistanta vratio sve u pocetni polozaj pa instalirao 10tku, manji footprint, brze radi....


Ne znam kako bih ti pomogao jer do sada mi se dogodilo ovo sto ti opisujes u slucaju da mi je dvd prljav, al ne koristis ni cd ni dvd pretpostavljam (jer si samo rekla dansi skinula... Makar mozda si skinula pa zaprzila pa sa eksternim dvd citacem pokusavas instalirati... Djavo ce ga znati... Moja baka je uvijek hvalila mog bratica jer je uspjesan i kupio je novi auto.. Koji, pitam ja... Crveni... Da... )

Sry na digresiji... Moj danasnji uspjesni postupak na rmbp 2015 her bio da sam skinuo img windowsa, pokrenuo Boot camp assistant, odredio velicinu particije od 65gb, sam je pronasao .img sa kojeg sam htio instalirat windjoze, u sljedecem je koraku bCa skidao 2gb driverA, zatrazio me dva ili tri puta administrator siftu i restartao....

Za svaki slucaj sam drzao alt prilikom startupa i odabrao prvu Windows particiju (Bca sada radi dvije, jednu na koji instalira os, i drugu sa koje instalira os i bootcamp drivere).

Tad je krenula standardna instalacija windowsa.. Kad je sve gotovo, prilikom prvog sljedeceg vracanja u os x, brise se druga bootabilna (pomocna) windows particija.

Zasto ti stane prilikom instalacije, ne znam...

U oba slucaja danas i 8.1 i 10, instalirao sam x64 verziju.
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.10.2015 | 08:59
Riba kaže:
Koliko dugo si čekala kada stane s kopiranjem? Ljudi kažu da je to uobičajeno i da se kopiranje nastavi nakon 30-60 minuta. Dakle probaj prvo čekati hoće li nastaviti sa kopiranjem jedno sat vremena.


Ovo kopiranje kod mene je trajalo ispod 4 minute...
13.10.2015 | 09:07
Dijete kaže:
Riba kaže:
Koliko dugo si čekala kada stane s kopiranjem? Ljudi kažu da je to uobičajeno i da se kopiranje nastavi nakon 30-60 minuta. Dakle probaj prvo čekati hoće li nastaviti sa kopiranjem jedno sat vremena.


Ovo kopiranje kod mene je trajalo ispod 4 minute...


Kao i većini pretpostavljam. Prenosim smao ono što ljudi govore po netu, da im između 40 i 70% kopiranja stane, ali većina je kasnije javila da je strpljenje bilo rješenje jer bi kopiranje nastavilo nakon nekog vremena. Navodno pomaže ako se kreira USB boot stick sa Boot camp driverima.
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.10.2015 | 09:49
Riba kaže:
Navodno pomaže ako se kreira USB boot stick sa Boot camp driverima.


Kad smo vec kod drivera.. Kad sam prvi put isao instalirati 8.1, skidao je tih 2gb Windows support stvari... morao sam prekinut bootcamp assistant da mi ne ode restart. I kad sam ga ponovo pokrenuo, naravno da je ponovo isao skidat...

Kako sam odlucio maknut 8.1 i stavit 10ku, u boot camp assitantu sam pod Action odabrao Download Windows support software... uredno ga spremio u Home direktorij. Napravio sam to za svaki slucaj ak open moram nesto prekinut, da ne moram dva put skidat prilikom automatske instalacije.

E sad, jedan podatak koji niti ja niti ona nismo rekli, ja sam ovo radio na El Capitanu sa Boot camp assistantom 6 koji NE nudi stavljanje drivera na usb stick. Nudi skidanje istog kroz Action u meniju ili to radi automatski.
Pola sata kasnije kad sam ulovio rupu da mogu instalirat 10ku, pokrenuo sam postupak i NARAVNO da nije potrazio na disku di su driveri nego je opet krenuo skidat windows support software..

Da je bio neki drugi dan, psovao bih, ali me boli patka danas... tak da i dalje...
13.10.2015 | 17:41
smayoo kaže:
"Sad kad smo to riješili"?
Drugi put daj sve bitne informacije kad postavljaš pitanje pa onda neće biti potrebe za "sad kad smo to riješili".
Oprosti što sam pokušavao pomoći.


Ja se ispricavam , ali u mojoj izjavi nije bilo dvosmislenih misli.
Zahvaljujem svima na pomoci.

Cekala sam nekih sat vremena , no probat cu veceras ponovo.
Moze li mi netko staviti link za windows image ?
Instalaciju tj trial od windowsa sam stavila na desktop , a u laptop sam stavila usb od 32 gb. Dakle instalaciju sam povukla sa desktopa , a ne sa usb-a jer sam tako bila procitala da treba. Laptop nema utor za cd/dvd.
Instaliran je Yosemite na njemu. Zadnji model iz 2015. 15" sa 256 ssd i iris pro.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 14 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO