Mp3 128 pa na gore...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mp3 128 pa na gore...


20.07.2012 | 02:39
ma da, obije vrste su zapravo "in-ear", ali ove druge sada tako nazivaju jer baš ulaze u uho. ne znam je li kvaliteta kod njih bolja, ali mislim da su intruzivnije, štetnije. ??
znam da su najbolje one koje pokrivaju cijelo uho, ali već dugo ne mogu naći takve, a da su "dimenzija" kao ove in-ear.
u svakom slučaju, hvala na informaciji.
20.07.2012 | 09:01
Probaj Sennheiser (ne znam zakaj samo njih kupujem) PX10. To su naglavne i ulaze okomito u uho (www.amazon.co.uk/Sennheiser-PX10-Vertica...phones/dp/B000308Y2S).
One koje ulaze u uho i samostojeće su mi ne odgovaraju jer nakon nekog vremena počnu boljeti uši (mene barem). O štetnosti istih ne znam. Mada zadihtaju uho s tim silikonskim dodatkom i valjda daju bolje rezultate što se muzike tiće. Nisam ih probao iz gore navedenog razloga.
20.07.2012 | 15:16
Naletih na Engadget clanak:

MP3

MP3s, you have them. We're pretty sure you're aware of what these are. A compressed, or "lossy" format developed by the Moving Picture Experts Group. Clever algorithms maintain fidelity, while reducing file sizes, by compressing the data which is believed to be hard to hear in its original form. When encoded at a bit rate of 128Kbps, the resulting file will be approximately 1/11th the size of the uncompressed original. This ratio obviously changes when a different rate is employed. For example the maximum bit rate of an MP3 is 320Kbps which is a much more favorable compression ratio nearer to 4:1. Should you wish to know more about the origins of the ubiquitous specification, there are lots more details about the MPEG-1 and MPEG-2 layer III standards online, which make excellent restroom reading, but are beyond the scope of this article. The positives of the MP3 format are well-known -- small file sizes with minimal impact to audible quality. As such, it has been adopted as the standard format for many media players and devices. The downsides are that, no matter how good the final result is, you are losing some data on the way, which for purists and audiophiles isn't ideal. Many arguments have been had about the noticeable differences between a high-bit-rate MP3 and a WAV file which, to date, have never been truly settled, and likely never will.

Myths, lies and damn acoustics

Knowing what makes up an audio file is only part of the story, there are actually a swathe of other contributing factors that can have a bearing on the sound. First of all, your ears. Sadly these aren't digital, and can decrease in reliability over time. Secondly, there's the audio itself. Digital will only reproduce what you feed into it in the first place. If the recording is bad, poorly mixed, or taken from an inferior source, it will only be as good as the weakest link in the chain. So, theoretically, a 128Kbps MP3 file could be better quality than a WAV file, if some of the above factors affect one, and not the other. Another way of thinking of it is that you might convert an MP3 to a WAV, but it won't gain anything in the process (other than extra file size). That said, it's an interesting test to use on that friend who swears they can tell the difference. Only when two files are from the same source are these issues relevant. It may seem obvious, but the temptation can be to fixate on the pure numbers and not some of the equally vital external factors.

Go on to any audio forum, and it won't take long before you find a thread about which format is the best, or whether you can hear the compression in MP3s and so on. In fact, don't ever do that, unless you want to read pages and pages of heated debate between parties solidly determined of the others' incorrectness. Each format has its merits, and the most important factor (particularly where music is concerned) is that it sounds good to you, and that you enjoy it. However, knowing that low bit depth or sample rates can affect your end result, will arm you with the tools to get the most out of your audio next time you're encoding it.

www.engadget.com/2012/07/19/engadget-pri...igital-audio-basics/
20.07.2012 | 16:29
Finn kaže:
Malo OT pitanje - koja je razlika između klasičnih "iPod" i onih "in-ear" slušalica? koje biste preporučili?


Iphone sluje su tzv EARBUDS i stavljaju se u vanjski dio uha, a IN-EAR ulaze duboko u uho i silikon sprijecava ulaz vanjske buke.
Nezdrave su i jedne i druge...sto zbog infekcije uha, zuljanja i iritiranja te ulaska frkvencija direktno u uho sto na velikoj glasnoci moze uzrokovati trajnu stetu na usnim dlacicama.

Toplo preporucam bilo kakve earpad sluje i NIKAKO ne frljiti glasno!!!
20.07.2012 | 21:17
@goldy, neko smara kako je retina display na 15" zakon, dok drugima nije jasno sto bi se uopce rezolucija mjenjala navise. Neko voli casu vrhunskog vina, a drugima je samo kolicina vazna.
Hocu reci, 128kbps je nekome super jer ne cuje ili je bitno u xxGB nagurati sto vise pjesama, dok drugi (ja) stavim manj muzike na 320kbps. Ako je svejedno, zasto postoji mogucnost odabira?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 22 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO