Slušalice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Slušalice


12.12.2020 | 19:12
Trebaju mi nove slušalice, AirPod Max su prepreskupe... želim audio kabl i BT povezivost, ambient noise canceling, solidan zvuk. Ovo mi je shortlista:
www.enaa.com/slusalke/slusalke-audio-tec...nc700bt-wireless-anc
www.mimovrste.com/slusalke/jabra-elite-8...zicne-slusalke-modre
www.enaa.com/slusalke/brezzicne-slusalke-sony-wh-1000xm3-crne

Zanimaju me argumenti za i protiv, pročitao sam sve review-e i sad želim osobna iskustva.

Hvala!
12.12.2020 | 20:12
Moje osobno iskustvo sa Sony slušalicama je užasno. Ne u smislu kvalitete zvuka, ali da u smislu kvalitete izrade i baterije. Baterija je krepala niti mjesec dana nakon isteka jamstva, a mogućnost zamjene je praktički nepostojeća
12.12.2020 | 20:42
ja vec dve godine koristim sennheiser hd 4.5 bt nc. sad su stvarno pristupacne i vidio sam ih da je cijena i 1200kn cak i nize negdje. mozda je nesto stariji model (mozda ima i novi, neznam, nisam pratio). Ja ih preporucim svakome tko trazi over ear sa bt, kabelskom spoijvoscu i sa noise cancelling. noise cancelling nije neki wow effect, ali meni je dosta dobar. Nije noise deadening, ali prigusi dosta, ali same "mufe" dosta priguse. kvaliteta izrade je fenomenalna. Zao mi je da over ear drska nije metalna (aluminijska), vec je plasticna, ali nema prijeloma ni nista. baterija traje pun klinac, tako da se to nemoras bojat.


malo me znaju bolit usi, tj glava oko usiju zbog stiskanja na glavu, ali to ako ih duze vrijeme nosim. inace sve ok. to mi je jedina zamjerka. zvuk je za te novce fenomenalan i na bt i na kabel. jos jedan minus je u biti taj kabel. nije obican 3.5mm na 3.5mm, nego je 2.5mm na 3.5mm, ali taj 2.5 mm je problematican jer ima utor i klip i nemoze se koristiti niti jedan drugi, tako da ako ga izgubis trebas ga kupiti od sennheisera (vidio sam na ebayu i kopija), ali je tlaka ako ga izgubis (srecom van kuce je samo u BT modu) tako da nisam imao taj problem.

zastitna "kutija" je nikakva, doslovno platno, pa sam si prilikom jednom uzeo hard case tako da si to moras kod njih uzet ekstra.
12.12.2020 | 21:04
Ja preko 2,5 godine koristim Sonyjeve WH-1000XM2, skoro svakodnevno. Kupio sam ih primarno jer sam puno letio, ali na kraju je završilo da ih koristim non-stop. Apsolutna preporuka. Super su udobne, anc radi savršeno, baterija traje jako dugo (mislim da je deklaracija 40h), hard case koji dolazi s njim i dobro štiti u ruksaku. Nakon svog ovog vremena i nosenja izgledaju jako očuvano.
Imaju dosta zgodnih funkcionalnosti na dodir ili kroz mobile app.
Kvaliteta zvuka je izvrsna, ali ipak za slušanje glazbe doma koristim wired Beyerdynamic slusalice.
Da im se nešto dogodi kupio bih nove (mozda noviju seriju, ali definitivno iz iste serije).
12.12.2020 | 21:14
Samo da skrenem pažnju, nedavno sam imao reklamaciju u jamstvenom roku za svoj Sennheiser bt headset pa me je gospođa iz Sennheisera (iz Austrije) odje... tj. usmjerila na neku drugu firmu jer Sennheiser više ne proizvodi te slušalice, nego su samo nekom dopustili da prodaje proizvode pod imenom Sennheiser. Ne znam na što se sve točno od Sennheiser branda to odnosi, ali evo, ako je nekom bitno... Mogu iskopati i taj mail ako koga zanima.
13.12.2020 | 12:19
stefanjos kaže:
ja vec dve godine koristim sennheiser hd 4.5 bt nc. sad su stvarno pristupacne i vidio sam ih da je cijena i 1200kn cak i nize negdje. mozda je nesto stariji model (mozda ima i novi, neznam, nisam pratio). Ja ih preporucim svakome tko trazi over ear sa bt, kabelskom spoijvoscu i sa noise cancelling. noise cancelling nije neki wow effect, ali meni je dosta dobar. Nije noise deadening, ali prigusi dosta, ali same "mufe" dosta priguse. kvaliteta izrade je fenomenalna. Zao mi je da over ear drska nije metalna (aluminijska), vec je plasticna, ali nema prijeloma ni nista. baterija traje pun klinac, tako da se to nemoras bojat.


malo me znaju bolit usi, tj glava oko usiju zbog stiskanja na glavu, ali to ako ih duze vrijeme nosim. inace sve ok. to mi je jedina zamjerka. zvuk je za te novce fenomenalan i na bt i na kabel. jos jedan minus je u biti taj kabel. nije obican 3.5mm na 3.5mm, nego je 2.5mm na 3.5mm, ali taj 2.5 mm je problematican jer ima utor i klip i nemoze se koristiti niti jedan drugi, tako da ako ga izgubis trebas ga kupiti od sennheisera (vidio sam na ebayu i kopija), ali je tlaka ako ga izgubis (srecom van kuce je samo u BT modu) tako da nisam imao taj problem.

zastitna "kutija" je nikakva, doslovno platno, pa sam si prilikom jednom uzeo hard case tako da si to moras kod njih uzet ekstra.


Ja imam taj novi model, to je HD450BT, super slusalice, noise canceling je ok(govor ne utisava bas, dok se promet, klima i slicne stvari uopce ne cuju). 30h baterije sa ANC i onda kad nestane baterije imaju kabel. Pune se na USB-C tako da mi je iPhone trenutno jedina stvar koja nije na USB-C.
13.12.2020 | 13:49
Čekaj malo!
Odbacuješ In-Ear BT slušalice jer su skupe a nemaju kabel i trežiš savjet za Over-ear BT slušalice s kabelom?
Ja imam ove: AUDIO TECHNICA ATH-CK3TW
Koštale su 559kn. Odlične za slušanje muzike, ali manje odlične za razgovor na telefonu.
Naime, kadda se izvade iz kutije, treba im par sekundi dok se uključe i spoje na BT telefona. Ako ih se ostavi vani, onda se isključe nakon nekog vremena pa opet ne rade kada telefon zazvoni.
Jeftinije su osjetno od AipPod-a uz opasku za hands-free.
15.12.2020 | 11:31
iivanu00 kaže:
stefanjos kaže:
ja vec dve godine koristim sennheiser hd 4.5 bt nc. sad su stvarno pristupacne i vidio sam ih da je cijena i 1200kn cak i nize negdje. mozda je nesto stariji model (mozda ima i novi, neznam, nisam pratio). Ja ih preporucim svakome tko trazi over ear sa bt, kabelskom spoijvoscu i sa noise cancelling. noise cancelling nije neki wow effect, ali meni je dosta dobar. Nije noise deadening, ali prigusi dosta, ali same "mufe" dosta priguse. kvaliteta izrade je fenomenalna. Zao mi je da over ear drska nije metalna (aluminijska), vec je plasticna, ali nema prijeloma ni nista. baterija traje pun klinac, tako da se to nemoras bojat.


malo me znaju bolit usi, tj glava oko usiju zbog stiskanja na glavu, ali to ako ih duze vrijeme nosim. inace sve ok. to mi je jedina zamjerka. zvuk je za te novce fenomenalan i na bt i na kabel. jos jedan minus je u biti taj kabel. nije obican 3.5mm na 3.5mm, nego je 2.5mm na 3.5mm, ali taj 2.5 mm je problematican jer ima utor i klip i nemoze se koristiti niti jedan drugi, tako da ako ga izgubis trebas ga kupiti od sennheisera (vidio sam na ebayu i kopija), ali je tlaka ako ga izgubis (srecom van kuce je samo u BT modu) tako da nisam imao taj problem.

zastitna "kutija" je nikakva, doslovno platno, pa sam si prilikom jednom uzeo hard case tako da si to moras kod njih uzet ekstra.


Ja imam taj novi model, to je HD450BT, super slusalice, noise canceling je ok(govor ne utisava bas, dok se promet, klima i slicne stvari uopce ne cuju). 30h baterije sa ANC i onda kad nestane baterije imaju kabel. Pune se na USB-C tako da mi je iPhone trenutno jedina stvar koja nije na USB-C.


Mora da su updejtali, moj je na microusb. tako da imam iphone na lightning, slusalice na micro i sluzbeni samsung na usb c. yey
15.12.2020 | 11:53
stefanjos kaže:
iivanu00 kaže:
stefanjos kaže:
ja vec dve godine koristim sennheiser hd 4.5 bt nc. sad su stvarno pristupacne i vidio sam ih da je cijena i 1200kn cak i nize negdje. mozda je nesto stariji model (mozda ima i novi, neznam, nisam pratio). Ja ih preporucim svakome tko trazi over ear sa bt, kabelskom spoijvoscu i sa noise cancelling. noise cancelling nije neki wow effect, ali meni je dosta dobar. Nije noise deadening, ali prigusi dosta, ali same "mufe" dosta priguse. kvaliteta izrade je fenomenalna. Zao mi je da over ear drska nije metalna (aluminijska), vec je plasticna, ali nema prijeloma ni nista. baterija traje pun klinac, tako da se to nemoras bojat.


malo me znaju bolit usi, tj glava oko usiju zbog stiskanja na glavu, ali to ako ih duze vrijeme nosim. inace sve ok. to mi je jedina zamjerka. zvuk je za te novce fenomenalan i na bt i na kabel. jos jedan minus je u biti taj kabel. nije obican 3.5mm na 3.5mm, nego je 2.5mm na 3.5mm, ali taj 2.5 mm je problematican jer ima utor i klip i nemoze se koristiti niti jedan drugi, tako da ako ga izgubis trebas ga kupiti od sennheisera (vidio sam na ebayu i kopija), ali je tlaka ako ga izgubis (srecom van kuce je samo u BT modu) tako da nisam imao taj problem.

zastitna "kutija" je nikakva, doslovno platno, pa sam si prilikom jednom uzeo hard case tako da si to moras kod njih uzet ekstra.


Ja imam taj novi model, to je HD450BT, super slusalice, noise canceling je ok(govor ne utisava bas, dok se promet, klima i slicne stvari uopce ne cuju). 30h baterije sa ANC i onda kad nestane baterije imaju kabel. Pune se na USB-C tako da mi je iPhone trenutno jedina stvar koja nije na USB-C.


Mora da su updejtali, moj je na microusb. tako da imam iphone na lightning, slusalice na micro i sluzbeni samsung na usb c. yey


Jesu jesu, pojacali bateriju, izbacili NFC(svakako mi ne igra za iPhone). Meni je sve na USB-C (MacBook Pro 13" 2020, slusalice, monitor, razna periferija i dockovi) tako da samo cekam da se i iPhone prebaci. Ne vidim razlog da ostanu na Lightingu osim "protesta" prema drugim proizvodacima jer je USB-C puno bolji kabel (veća snaga i kompaktibilnost s ostalim proizvodjacima).
15.12.2020 | 14:39
Deceniju skoro koristim ANC slusalice radi velike buke po ratnim zonama. Tada to nije bilo mainstream proizvod i ponuda nije bila nesto.

Kupio sam Bose QuietComfort 20i za 250-300$ kao in ear opciju i soluciju koja stane u dzep, pa mi je stalno na raspolaganju. Dobijem 90% over the ear iskustva za 10% mase i volumena

Vodjen tom logikom odmah sam kupio i Airpods Pro (starij model bez ANC je zavrsio kod kcerke) i sluze svrsi. Odlicne su i stalno su tu kad ih trebam i zelim.

Nedavno sam gledao over the ear Sony model (gen 4) ili Bose 700, ali sve mi je to too bulky, pa sam nekako potisnuo u stranu ti zelju za sada
15.12.2020 | 18:38
drlovric kaže:

Vodjen tom logikom odmah sam kupio i Airpods Pro (starij model bez ANC je zavrsio kod kcerke) i sluze svrsi. Odlicne su i stalno su tu kad ih trebam i zelim.


Koje su to AirPods Pro bez ANC-a?
Nemogu nac nista o tome na internetu, je li mislis na model AirPods 1/2 (obicne)?
15.12.2020 | 19:15
@iivanu00:

Ma obicne prve sam imao, i cim su izasle sa ANC odmah sam ih kupio. U pravu si, stari model nije imao ANC. Obicne slusalice osrednje kvalitete (citaj govance)
15.12.2020 | 22:53
Iskreno mislim da će od slijedećeg modela ili onog iza maknuti utor za punjenje - tako da će USB-C preskočiti skroz
17.12.2020 | 10:56
Koristim Bose 700. Zvuk je dobar, noise cancelling isto, a jako su udobne. Puno udobnije od Sonyjevih i Quiet Comforta po meni.

250 EUR na Amazonu.

www.amazon.de/-/en/794297-0100-Bose-700-...aps%2C201&sr=8-3
17.12.2020 | 23:07
Beats studio 3 nisu loše za ovu cijenu
BEATS STUDIO 3
19.12.2020 | 17:42
Hvala svima! Danas mi je poštar donio paket - Sony 1000XM3. Zasad jako zadovoljan. UPS i Raid ventilatori su utišani. Sad, kako radimo svi od kuće - žena i klinac - odjedno ću moči radit u tišini. Odlično!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 5 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO