E-sim aktivacija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

E-sim aktivacija


03.01.2024 | 12:16
Moj operater (A1) me uvjerava kako nije do njih već do Apple-a. Zna li netko kada bi se mogla očekivati aktivacija ove funkcije na Apple watch-u i kod nas.
03.01.2024 | 16:30
Pitaj ih kako da A1 Austrija ima to.
04.01.2024 | 08:30
A1 prodajni predstvanik za moju firmu tvrdi kako Apple mora dozvoliti aktivaciju.
04.01.2024 | 10:58
What??!?! Nekome se neda raditi pa izmišljava kerefeke. E-sim se aktivira u tren oka. Nisam još čuo da je netko imao problema sa time.. A što javlja iPhone/Watch.. ili što se točno dešava?
04.01.2024 | 11:22
Pa zar aktivacija ne ide preko telefona?
04.01.2024 | 12:49
ping kaže:
A1 prodajni predstvanik za moju firmu tvrdi kako Apple mora dozvoliti aktivaciju.

Dam se kladiti da predstavnik nema iPhone a negdje je vidio da kada se po prvi put postavlja iPhone da piše da aktivacija može potrajati i da Apple provjerava podatke (ono vezano za aktivaciju, kod AppleIDa).. Malo je pomiješao jabuke i kruške..
04.01.2024 | 12:51
Ne.
e-sim.jpeg
04.01.2024 | 19:26
Ako sam dobro shvatio problem… imaš eSim na iPhoneu i njega pokušavaš aktivirati na cellular Watchu?

To ti neće raditi zbog toga jer operater ne podržava multi sim (nema veze sa eSimom).

Koliko kontam stvari, Watch ne može koristiti “vlastiti” broj nego “duplira” broj od iPhonea (i to je do Applea). Da bi to radilo, operater mora podržavati multi sim (da se dva sima istovremeno spoje na mrežu operatera sa “istim” brojem) i to je do operatera.

Dakle, zbog Applea ne možeš uzeti novi broj (eSim) i aktivirati ga na Watchu, a zbog operatera ne možeš uzeti dvije kartice da su ti na istom broju.

Sad nisam siguran, ali jedan operater je nudio multi sim, s time da je bio jedan fizički sim, a drugi eSim (a ne dva eSima). To je bilo davno i ne znam da li se kaj po tome promijenilo.
04.01.2024 | 20:24
A1 (bivši VIP) je imao MultiSIM uslugu, i ista je radila sa dvije ili više fizičkih SIM kartica (s time da je jedna SIM kartica bila "glavna", tj. služila za primanje telefonskih poziva.. Tada eSIM nije ni postojao, barem ne u praksi i kod naših operatera.
04.01.2024 | 21:03
Goc98 kaže:
Ako sam dobro shvatio problem… imaš eSim na iPhoneu i njega pokušavaš aktivirati na cellular Watchu?

To ti neće raditi zbog toga jer operater ne podržava multi sim (nema veze sa eSimom).

Koliko kontam stvari, Watch ne može koristiti “vlastiti” broj nego “duplira” broj od iPhonea (i to je do Applea). Da bi to radilo, operater mora podržavati multi sim (da se dva sima istovremeno spoje na mrežu operatera sa “istim” brojem) i to je do operatera.

Dakle, zbog Applea ne možeš uzeti novi broj (eSim) i aktivirati ga na Watchu, a zbog operatera ne možeš uzeti dvije kartice da su ti na istom broju.

Sad nisam siguran, ali jedan operater je nudio multi sim, s time da je bio jedan fizički sim, a drugi eSim (a ne dva eSima). To je bilo davno i ne znam da li se kaj po tome promijenilo.


- nema veze to s multi sim podrskom i operator ne mora imati multi sim podsrsku
- apple watch moze koristiti svoj vlastiti broj (osvojeni esim, odvojeni broj)
- operator mora podrzati neke specificnosti koje apple zahtjeva, vjerojatno su napraviti business case i zakljucili da se ne isplati to raditi za mozda 1000 (ako i toliko) korisnika
04.01.2024 | 22:25
Slika je pomogla. Možda radi takvih stvari u RH nema baš cellular satova u opticaju?
05.09.2024 | 13:03
Ovo je lista službeno podržanih providera po državama:
https://www.apple.com/watch/cellular/#table-apple-watch

Ako i kada netko sazna da se nešto promijenilo po tom pitanju u HR neka javi.

Nekako sumnjam da će ikad kao i za hrpu drugih Apple servisa:
https://support.apple.com/en-us/118205#europe
20.12.2024 | 15:06
Borisone kaže:
Ovo je lista službeno podržanih providera po državama:
https://www.apple.com/watch/cellular/#table-apple-watch

Ako i kada netko sazna da se nešto promijenilo po tom pitanju u HR neka javi.

Nekako sumnjam da će ikad kao i za hrpu drugih Apple servisa:
https://support.apple.com/en-us/118205#europe

@Borisone

www.apple.com/watch/cellular/#table-apple-watch

Command (⌘) + F ili CTRL + F i upiši Croatia
20.12.2024 | 17:28
Završila su sva testiranja i aktivacija odnosno mogućnost aktiviranja ove opcije na Apple satu će biti moguća krajem drugog početkom 3. mjeseca. To je informacija od prošlog tjedna. Ova informacija se odnosi na A1 operatera.
22.12.2024 | 22:32
Super ako to bude kod A1. Zna li se koliko će koštati ta usluga?
22.12.2024 | 22:37
Damirst kaže:
Zna li se koliko će koštati ta usluga?


Iskreno, nisam ni pitao.
23.12.2024 | 11:20
Kod HT košta 3,99 € mjesečno. Ne vjerujem da ce biti velika razlika kod A1.
26.12.2024 | 15:21
ping kaže:
Završila su sva testiranja i aktivacija odnosno mogućnost aktiviranja ove opcije na Apple satu će biti moguća krajem drugog početkom 3. mjeseca. To je informacija od prošlog tjedna. Ova informacija se odnosi na A1 operatera.

Ne znam jel radis tamo ili si dobia informaciju preko telefona, al oni o tome pricaju vec 3 godine. Bio je ogroman topic na njihovom forumu gdje su samo produljivali rok, a kasnije su ugasili forum.
02.01.2025 | 20:42
Evo kratki update; Sat mi je stigao, napravio inicijalni setup, pa update na 11.2 i onda išao aktivirati eSim. Sve prošlo apsolutno bez ijednog problema.
Napomena; Sve se radi preko iPhone-a, aplikacije Watch. Postoji opcija "Mobile service", i tu vas proces vodi da preko HT stranice aktivirate Multi Sim uslugu, te vam sat automatski učita eSim postavke, i za cca 30 sekundi sekundi ste online. (ja sam još ugasio i upalio watch)
Dakle, nije potrebno prethodno zatražiti aktivaciju od HT-a, nego se aktivira u procesu setup-a Mobile service na satu.

Opcija je prva 3 mjeseca korištenja besplatna, nakon toga + 3,99 € na tarifu koju imate.

Sad već par dana koristim, i nijednom nisam imao neki "glitch" ili smetnju. Čini se da su dobro to složili!
02.01.2025 | 21:52
zna li netko - koja je najjeftinija opcija e-sima i kod kojeg operatera ?

ima li možda neki operater e-sim kod tarifa bez pretplate, kao na bonove?

Da li je netko probao prebaciti e-sim na novi telefon, ja sam probao sa A1 e-simom i to nije moguće, A1 to ne podržava..
14.02.2025 | 18:51
Pozdrav. Zanima me aktivirao sam multisim putem iPhona povezivanjem aplikacije Watch i sve sam obavio kako treba putem HT operatera. Osim sto mi se mobitel nije povezao sa mobilnim mrežom . Podatkovni plan čekanje HT HR i dalje ništa na satu nema nikakvi povezivanja mobilne mreže. Imam Alpe Watch ultra 2 molim za pomoć .Hvala
!
16.02.2025 | 10:00
Božidar kaže:
Pozdrav. Zanima me aktivirao sam multisim putem iPhona povezivanjem aplikacije Watch i sve sam obavio kako treba putem HT operatera. Osim sto mi se mobitel nije povezao sa mobilnim mrežom . Podatkovni plan čekanje HT HR i dalje ništa na satu nema nikakvi povezivanja mobilne mreže. Imam Alpe Watch ultra 2 molim za pomoć .Hvala
!


Čekanje mreže je zapravo aktivacija u HT sistemu, ali to traje uglavnom ne duže od sat vremena, ako si sve uradio prema uputama.
Ponekad je dobro ugasiti i upaliti sat. Kada je aktivacija u sistemu gotova, dobiješ SMS poruku na taj broj da je multisim aktiviran.

Bitno je da je glavna SIM kartica (nebitno - fizička ili e-sim) u tome mobitelu preko kojega aktiviraš.

Da li si u međuvremenu uspio?
15.03.2025 | 07:47
Bio sam jucer u T-comu i pitao za multisim. Imaju ga naravno, i moze se staviti u sat koji to podrzava. No jedna informacija koju mi je djelatnica rekla je primjera radi: mozes se javiti na poziv, no ne mozes bez mobitela poziv uspostaviti ti prvi. Dali je to istina?
Molio bi ako neko ima vremena i koristi ponekad samo sat ( npr sport, kratki odlazak nekuda) koje opcije sat kao takav ima i kako se ponasa?

Hvala na trudu i vremenu
15.03.2025 | 08:17
Sat se doslovno ponaša isto kao non-cellular sat, samo možeš otići kamo god hoćeš bez mobitela. Znači radi uspostavljanje poziva, streamanje muzike, slanje poruka, obavijesti s mobitela stižu… Jedino je ograničenje da još ne dozvoljavaju MultiSIM u roamingu, čak niti unutar EU.
16.03.2025 | 09:14
Hvala ti. Kako se baterija ponasa u tom “modu”? Dali uspije izdrzati taj “tužni” jedan dan?
16.03.2025 | 10:11
To vjerojatno, kao i kod mobitela, najviše ovisi o tome kakav je signal javne mibilne mreže u zoni u kojoj se krećeš. Kad je loša mreža, baterija se troši puno brže.
16.03.2025 | 12:07
MultiSIM opcija na Apple Watch-u podržana je samo u 4G mreži Hrvatskog Telekoma, tj. Usluga neće raditi u roamingu (osim za hitne pozive). Stoga preporučujemo da uvijek putujete u inozemstvo sa vašim iPhoneom, gdje je veza osigurana putem Bluetootha.
Možete uputiti hitni glasovni poziv sa svog Apple Watcha dok ste u roamingu, čak i ako vaš iPhone nije povezan putem Bluetootha. Ako vas hitne službe trebaju nazvati, poziv će biti preusmjeren na vaš iPhone. Imajte na umu da iPhone mora biti uključen.

Izvor
21.03.2025 | 18:36
Kako je krenilo u A1 nece nikad doc. Obecavali su na njihovom forumu vec par godina to, uvijek isti odgovor zavrsna faza testiranja, dolazi za tri mjeseca... Sad su taj forum ugasili pa ih ljudi nemaju di ni pitat vise
21.03.2025 | 19:57
Imas FB. Tamo ih pitaj.
23.04.2025 | 22:00
Ekipa, sad je proslo neko sitno vrijeme od kad je dostupno kod nas. Ima li tko kakav info iz vlastitog iskustva kako baterija “dura”? Naravno sve mi je jasno ovisno o signalu, bla bla. No dali je netko “ostavio” mobitel doma i koristio se iskljucivo satom? Uspije li dan izdrzati? Hvala na vremenu i odgovoru
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 31 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO