AppleTV3 konvertiranje iz MKV u M4V sa AC3 zvukom?
(0 korsinik/a gleda/ju temu) 

AppleTV3 konvertiranje iz MKV u M4V sa AC3 zvukom?


29.06.2012 | 14:55
Pozdrav ekipa!
Imam jedan veliki problem pa da vidim dal mi netko moze pomoci.
Potrebno mi je konvertiranje MKV video datoteka u M4V (potrebno je da podrzava ubacivanje subtitle datoteka i AC3 zvuka u M4V)
Do sada je najbolje sto sam uspio sa programom iVI Pro. Jednostavan program, podrzava ubacivanje titlova, skida meta-data sa interneta za svaki film, konvertiranje filma od nekih 120min traje oko 15min, automatski ga ubaci u itunese i sve mogu gledati na appletv i sve to radi super, ali ima jedan problem. Originalni film mi je sa AC3 5.1 Zvukom u nekih 1500kb/s a iVI Pro mi daje na izbor samo 256kb/s za audio mislim da je isto AC3. ehh sada posto imam 5.1 hifi sistem koji i nije bas najjeftiniji i receiver podrzava dekodiranje AC3 5.1 zvuka te mi je jednostavno receno glupo gledati film u 256kb/s kada znam da zvuk moze biti puno kvalitetniji, ja bi htio sve ovo sto moze iVI Pro da napravi ali samo da mi ostane AC3 5.1 zvuk od 1500kb/s.
Dal netko ima nekakav prijedlog ili nesto?
Hvala!
29.06.2012 | 16:47
Primjetio sam da se u postavkama konverzije u iVI Audio bitrate može i upisati, a ne samo izabrati iz padajuće liste, pa probaj upisati željeni bitrate i onda pokrenuti konverziju. Ja osobno nisam još to probao, ali baš me zanima da li bi to moglo funkcionirati.

Inače i ja koristim iVI i do sada još nisam pronašao nešto bolje od njega.
29.06.2012 | 16:54
Mislim da sam uspio bas maloprije rijesiti problem ali nisam jos probao dali video radi na apple tv.
Ima jos jedan dobar program koji sam pronasao a zove se iFlicks.
Probaj njega i za preset stavis iTunes compatible, subtitle stavljas tako da npr ako se film zove avatar.mkv onda u folder sa tim fileom dodas srt koji se zove avatar.hr.srt i kada odvuces mkv u iFlick on ce ti automatski dodati i titl i film ce ti biti spreman za gledanje puno prije nego na iVI Pro s tim da ce ti subtitle kada ga biras pisati bas "Hrvatski" u izboru i koliko sam skuzio zvuk ne dira ama bas nikako jer sam prebacivao video koji ima i AAC Stereo i AC3 5.1 zvuk u 640kb/s i kada sam ga konvertirao imao je opet oba audio izvora na popisu u tocno tom bitrate kao na originalnom fileu.
Probaj pa javi dal radi i jel ti bolje od iVI Pro, a ja kada vidim dal radi na apple tv onda cu javiti.

Ako ovo radi onda je puno bolje od iVI Pro zbog toga sto puno brze to napravi.
29.06.2012 | 18:15
Hvala za iFlicks. Trenutno sam na mjestu gdje mi je internet ograničen, ali svakako ću ga probati čim budem bio u prilici. Ipak, ne piše da podržava Apple TV 3 kao iVI što bi moglo značiti da nema 1080p HD format?

Naravno, brzina konverzije mi je bitna i ako se pokaže brži onda će mi biti jako zanimljiva alternativa iVIu koji baš i nije toliko brz.
05.05.2013 | 15:52
Subler!
05.05.2013 | 17:01
Konverzija MKV u m4v sa AC3 definitivno najbrže ide sa iVI Pro sa uključenom Pass through opcijom jer ionako oba formata koriste h.264 pa se video praktički samo prenese, titlovi se ubace na mehki (soft) način, a jedino audio uzme par minuta.
06.05.2013 | 19:43
Sve konverzije za Apple TV 3rd gen i iPad radim s programom MP4tools.

U besplatnoj verziji ima dva ograničenja tj. nije moguće raditi batch obradu (napraviti listu videozapisa za konverziju) i prije pokretanja same konverzije je potrebno dismissati poruku koja govori o tim ograničenjima (forsirano je 5sec na ekranu).

Jednostavan je za korištenje jer daje jasnu informaciju da li je moguće napraviti pass-through ili je potrebna konverzija, i brz je u kodiranju.
09.07.2013 | 23:03
iFlicks je netko probao, da li ide konverzija, kako brzo? Ako netko može dojmove iznjeti. Možda ima kakva druga ideja.
Hvala
10.07.2013 | 08:42
Ja i dalje koristim iVI Pro jer podržava pass through za video i audio ako je već u formatu prihvatljivom za m4v. Još uvijek podržava titlove, a i automatsko ubacivanje konvertiranog videa u iTunes kao i batch konverziju. Većinu MKV ako su u ispravnom formatu isknovertira za par minuta ili kraće, ovisno da li pored AC3 audia mora dodati stereo verziju, a s neta automatski skine sve meta podatke kao i sliku omota.

Jedini nedostatak je što se encoding za subtitlove mora ručno odabrati jer ga ne prepozna automatski.

Probao sam i RoadMovie, ali nakon par konverzija počeo je raditi ludosti sa veličinom i položajem subtitlova i još nisam otkrio u čemu je problem.

Mogao bih dati priliku i iFlicksu, a i ostati na njemu ako sve radi isto kao iVI Pro, ali je i lakše odrediti encoding za subtitlove.
10.07.2013 | 17:36
Titlovi nisu nikakvi problem. Subler rješava titlove i sliku i opis za ATV3.
Inaće, ATV 3 sam platio u AT u Mediamarktu 99€ (inaće u Apple-ovom dučanu je 109€).
14.07.2013 | 13:45
Samo da javim Subler radi i s MKV datotekama i konvertira ih u M4V. Pošto oba imaju H.264, pa je samo (MKV i M4V) format kontejnera i ne treba se konvertirati.
@stefanjos, +1 još jednom.
15.07.2013 | 00:16
:')

Drago mi je sto sam i ja nes pomagao jabucnjacima
17.07.2013 | 12:26
Moze jos jedna pomoc, probao sam taj Subler i stvarno radi odlicno jedino neznam kako povecati slova za subtitl. Ako moze mala pomoc. Igram se sa postavkama titla ali uvijek je krajnji rezultat isti.

Hvala

stefanjos kaže:
:')

Drago mi je sto sam i ja nes pomagao jabucnjacima
17.07.2013 | 22:18
e to je i mene malo mucilo, nisam pri macu par dana, ali cu se sada dat u istrazivanje tog problema pa javim
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 17 minuta
  • drlovric: Ma ide to bez problema. Ja sam uvijek azurirao sve strojeve prvi dan. Nisam imao problema, ali generalno nije pametno :)
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Izgleda da izlazi oko 19.00 sati po našem vremenu. Očekuje ze velika gužva prilikom downloada
  • dpasaric: Možda za neki nebitni stroj za početak...
  • dpasaric: Ne znam, ja ne bih žurio. :)
  • drpongrac23: Sutra macOS Tahoe!
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.05 Seconds

Provided by iJoomla SEO