Nadogradnja ATV4 11.4 na 13.4.5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nadogradnja ATV4 11.4 na 13.4.5


12.07.2020 | 11:38
Pokušavam podiči softver na 13.4.5. ( najnoviji 13..4.6) no stalno mi izbacuje da Apple se ne može otvoriti. Declined authorize this image on this device for this user!!
Molim pomoč kako nadograditi!
Pokušao mjenjati host 40-tak puta i isto izbacuje- ako je do hosta molim neki tutorial!
Hvala
12.07.2020 | 17:10
Ideš standardno po ovome?

support.apple.com/en-us/HT202716
12.07.2020 | 19:00
E pa malo si zakasnio, Apple vise ne potpisuje 13.4.5, jedino tko je vec bio na 13.4.5, sacuvao SHSH blobs, moze downgradeati, ali koliko sam skuzio ti si jos na 11.4.
Jedino sto sad mozes je upgrade na 13.4.6

Btw. Stvarno mi nije jasno sto ti to fali na TV 4th gen uz AppStore, da ti jailbreak moze pomoci.
Ako zelis gledati svoje stvari sa NASa ili kompa, imas Plex, Emby ili Infuse (ovaj zadnji nije free). Ako je u pitanju Kodi sa onim piratskim addonima, trazi neki jeftini Android box.
12.07.2020 | 20:09
Kad smo već na toj temi, ako kupim trenutnu verziju Apple TV-a, mogu li preko njega gledati svoje filmove i serije koje imam na Macbook-u i vanjskkm hardu prikopčanom na njega? Jako je bitno da budu podržani i titlovi, trenutno to odrađuje VLC player na Macbook-u. Jaikbreak ne dolazi u obzir.
12.07.2020 | 20:12
Da li je to isto ako kupim novi Samsung TV koji u sebi ima ugrađen AirPlay?
12.07.2020 | 20:56
drpongra75 kaže:
Kad smo već na toj temi, ako kupim trenutnu verziju Apple TV-a, mogu li preko njega gledati svoje filmove i serije koje imam na Macbook-u i vanjskkm hardu prikopčanom na njega? Jako je bitno da budu podržani i titlovi, trenutno to odrađuje VLC player na Macbook-u. Jaikbreak ne dolazi u obzir.


Plex server/klijent ili Infuse (isplati ga se kupiti) rade to bez greske. U krajnjem slucaju imas i VLC za Apple TV.
12.07.2020 | 21:04
Pokušavam ga podiči sa skinutim softverom preko Itunesa no ne dozvoljava mi a najnoviju inačicu mogu- na jednoj četvorci skinuo sam betu 14 i funkcionira super no na ovoj bi ugradio Kodi mada vidim da sam zakasnio!!
12.07.2020 | 21:43
Hvala Riba!
12.07.2020 | 23:00
drpongra75 kaže:
Da li je to isto ako kupim novi Samsung TV koji u sebi ima ugrađen AirPlay?


Joj ne, ne treba ti to ništa, nikakav Apple TV niti AirPlay! Samo besplatan Plex server na Macu i bilo koji moderniji TV koji ima Plex klijent (Samsung Tizen, LG webOS ili bilo koji Android podržan TV, znači bolji Sony i Philips modeli koji su na Androidu su ok).

Što manje "kutija" imaš, to je stvar bolja, brža i imat ćeš manje problema. Pogotovo je lakše hendlati 5.1 zvuk kada ga ne moraš muvati amo-tamo između raznog hardvera.
13.07.2020 | 16:15
Ne radi to Davore bas idealno. Pokusao sam par puta. Iz nekog razloga Mac odmounta Synology NAS (na kojem je media) i kada god hocu gledati Plex server javlja da mu nije dostupna datoteka.

Instalirao sam zato Infuse na ATV i radi sve bez greske.
13.07.2020 | 16:45
Vjerojatno zato što koristiš SMB protokol za mrežni mount, a SMB protokol je g**no na kvadrat.
13.07.2020 | 18:45
@Smayoo ne znam jesi ti svjestan da je SMB default protocol jos od Mavericsa (ili Yosemite, nisam siguran, prvi ili drugi nakon imena po mackama) a AFP je odavno deprecated i tu je jos uvijek samo kao legacy opcija. Poznavajuci Apple, lako bi ga mogli i kompletno izbaciti kroz koju godinu.

SMB je daleko napredova otkad si ga ti zadnji put koristio (pretpostavljam po tvojim epitetima), dok je AFP dead end sto se razvoja tice zadnjih 10 godina.

Btw. i ti vjerojatno koristis SMB a da ni ne znas to, jer TimeMachine od Sierre na gore ide kroz SMB.
13.07.2020 | 19:30
Svaki put koristim "#$"!# SMB kad treba nešto preko mreže odraditi s nekom windows kantom. I svaki put se*e i zajebava. Ali prihvaćam da je moguće da je daleko napredovao od prošlog mjeseca jer je još prošlog mjeseca bio takvo us*ano neupotrebljivo go*no da je bilo kakav napredak - ogroman.

Time Machine ide kroz SMB? Misliš - ako koristim mrežni resurs za TM backup? Ili svaki, čak i onaj na lokalno spojenom thunderbolt vanjskom disku?

To što je AFP "dead end" što se razvoja tiče, u našem konkretnom slučaju nije problem jer imamo uredski setup složen da radi, a ne da naganjamo nove verzije svega i svačega. Imamo strojeve na 10.11, 10.13 i 10.14. S AFP sve radi. Sa SMB ništa ne radi kako treba, ali srećom nije nam to bitno, osim ponekad kad dođe neki kolega s windowsima.
13.07.2020 | 19:35
Znaci ako imam MacOS s obje strane onda sigurno koristim AFP?
13.07.2020 | 19:43
AFP ne može poslužiti mrežni share koji je fizički zapisan na AFPS volumeu. Dakle, ako ti Mac ima AFPS disk (umjesto starog HFS+), drugi Macovi ne mogu putem AFP protokola pristupiti na neki share koji je na tom AFPS disku, nego samo putem SMB(2), SFTP, FTPS, ili nekog 3rd pardy koji nije stock podržan.
13.07.2020 | 21:16
Ma kakvi SMB2, pa vec u Yosemite je dodana podrska za SMB3.

I sam si reka da koristis SMB kad treba nešto preko mreže odraditi s nekom windows kantom.
A jel ti palo na pamet da nije mozda problem u toj windows kanti?
Jesi probao kad koristiti SMB izmedju 2 Maca ili izmedju Maca i nekog pristojnog NAS-a (Syno, QNAP...)?
SMB3 outperforma AFP izmedju NASa i Maca na svakom testu sto sam osobno testira (QNAP NAS u mom slucaju), a i online recenzije sto sam moga viditi su slicne.
Zasto bas ti imas tako losa iskustva, ne znam, ali moje iskustvo nije takvo.
Jesi shareao sa Win na Mac ili Maca an Win? Da nisi ti kojim slucajem koristio stari SMB/CIFS?

smayoo kaže:

Time Machine ide kroz SMB? Misliš - ako koristim mrežni resurs za TM backup? Ili svaki, čak i onaj na lokalno spojenom thunderbolt vanjskom disku?

Naravno govorimo o mreznom resursu, pa zasto bi koristio mrezni protokol za lokalno spojen disk.

smayoo kaže:

To što je AFP "dead end" što se razvoja tiče, u našem konkretnom slučaju nije problem jer imamo uredski setup složen da radi, a ne da naganjamo nove verzije svega i svačega. Imamo strojeve na 10.11, 10.13 i 10.14. S AFP sve radi. Sa SMB ništa ne radi kako treba, ali srećom nije nam to bitno, osim ponekad kad dođe neki kolega s windowsima.

A sto ce biti za dvije, tri godine kad npr. AutoCAD (znam da ga mrzis i ne koristis ali to je samo primjer, ako se dobro sicam negdi si spominja da te je neki software vec bio natjerao na upgrade) pocne traziti macOS 13 di je nas voljeni  izbacio kompletno podrsku za AFP?
13.07.2020 | 22:27
songoku kaže:
Ma kakvi SMB2, pa vec u Yosemite je dodana podrska za SMB3.


SMB2 je duplo govno od SMB, a SMB3 je trostruko

I sam si reka da koristis SMB kad treba nešto preko mreže odraditi s nekom windows kantom.
A jel ti palo na pamet da nije mozda problem u toj windows kanti?


Problem je u Microsoftu. A to obuhvaća i Windows, i SMB.

Jesi probao kad koristiti SMB izmedju 2 Maca ili izmedju Maca


Jesam. Jednom slučajno, a drugi put me je netko ovako turpijao kao ti sada. U oba slučaja je zaključak da je to govno od protokola i uvijek su problem iste stvari. Jednom se spoji, drugi put ne. Onda radi. Pa odštekam laptop, odem, sutra se vratim, jučer je radilo, danas ne radi. Password mi kobajagi ne valja. Pa izgubim jbn sat vremena na ta sranja i "rješenje" je da na kraju treba rebootat Mac koji cijelo vrijeme radi, ni kriv, ni dužan. I tako. Hoćeš dalje?

i nekog pristojnog NAS-a (Syno, QNAP...)?


Nemam takav NAS, za naše potrebe jednostavno si ne mogu opravdati toliki izdatak, a osim toga, nemam vremena učiti se rukovati njime i administrirati ga, a ne znam niti IT-jevca koji bi mi ga za neki razuman novac administrirao. Tako da...

SMB3 outperforma AFP izmedju NASa i Maca na svakom testu sto sam osobno testira (QNAP NAS u mom slucaju), a i online recenzije sto sam moga viditi su slicne.


Primio na znanje, hvala. A za koliko ga "outperforma" (smijemo li reći "nadmašuje" ili će me sa svih strana napasti kako je "glupo" koristiti vlastiti jezik u informatici? ))

Zasto bas ti imas tako losa iskustva, ne znam, ali moje iskustvo nije takvo.


Možda imamo isto iskustvo, ali različita očekivanja? Isto kao što sam nedavno zaključio kad je riječ o Logitechovom softveru koji ide uz njihove miševe na Macu.

Jesi shareao sa Win na Mac ili Maca an Win? Da nisi ti kojim slucajem koristio stari SMB/CIFS?


Ne znam što sam koristio. Šerao sam svoj folder na Macu, putem SMB protokola (na 10.13.6, ne piše je li SMB 1, 2 ili 3, uz kvačicu u system preferences piše samo "Share files and folders using SMB") i onda se jednom win mašina spoji od prve pa pukne na pola prijenosa, drugi put se ne spoji nikako pa prebacujemo ko kreteni preko USB sticka, treći put se neće spojiti ako treba unijeti password, a četvrti put se neće spojiti ako NE treba unijeti password. Ma idi...


smayoo kaže:

Time Machine ide kroz SMB? Misliš - ako koristim mrežni resurs za TM backup? Ili svaki, čak i onaj na lokalno spojenom thunderbolt vanjskom disku?

Naravno govorimo o mreznom resursu, pa zasto bi koristio mrezni protokol za lokalno spojen disk.


Pa ne znam, kad si tako uvjereno izjavio da ga ja sigurno koristim, kao da mi svaki dan sjediš iza leđa i gledaš što radim.

Ne koristim mrežni resurs za TM backup, ne vidim ni prednost, ni praktičnost u tome. Nije brzo, nije pouzdano, nije jednostavno, nije jeftino. WTF? I da - sad mi je jasno zašto nije pouzdano, ako koristi SMB.

Cure imaju svaka svoj backup HDD u svojoj Mac Pro mašini. Ja imam OWC TB2 HDD bay spojen na Apple Thunderbolt Display. Sve je zaštekano kao na docku. Stavim laptop na njegov stalak, spojim magsafe i TB2 i sve radi. Svaki put, brzo, pouzdano, precizno.

smayoo kaže:

To što je AFP "dead end" što se razvoja tiče, u našem konkretnom slučaju nije problem jer imamo uredski setup složen da radi, a ne da naganjamo nove verzije svega i svačega. Imamo strojeve na 10.11, 10.13 i 10.14. S AFP sve radi. Sa SMB ništa ne radi kako treba, ali srećom nije nam to bitno, osim ponekad kad dođe neki kolega s windowsima.

A sto ce biti za dvije, tri godine kad npr. AutoCAD (znam da ga mrzis i ne koristis ali to je samo primjer, ako se dobro sicam negdi si spominja da te je neki software vec bio natjerao na upgrade) pocne traziti macOS 13 di je nas voljeni  izbacio kompletno podrsku za AFP?


Ne znam što će biti tada. Kad dođe taj trenutak, razmotrit ću opcije i donijeti odluku. Ali jako je malo vjerojatno da će mi SMB biti prihvatljiva opcija. Prije će biti SFTP ili NFS.
14.07.2020 | 05:11
drlovric kaže:
Ne radi to Davore bas idealno. Pokusao sam par puta. Iz nekog razloga Mac odmounta Synology NAS (na kojem je media) i kada god hocu gledati Plex server javlja da mu nije dostupna datoteka.

Instalirao sam zato Infuse na ATV i radi sve bez greske.


Ma pričali smo već o tome, Plex radi savršeno, koristim ga valjda deset ili više godina. Ti si imao neki problem s network diskovima koji nema veze s Plexom.

Ako tebi tvoj setup ne radi pouzdano i to si sredio s ATV-om, super, to je isto nekome korisna informacija. Moja logika je pak izbaciti sve suvišne "kutije" ako je ikako moguće.

Ti eksterni hardverski playeri ili "streaming boxovi" baš i nemaju nekog smisla od kada TV-i imaju quad-core procesore, hardverski H.264 i H.265 (HEVC) dekoder i slično. Mac samo šiba filove na TV i sve radi glatko. Rijetko da naleti neki egzotični codec koji traži transkodiranje. Opet, i tu mislim da je Plex u prednosti jer podržava gotovo sve što postoji, a svaki noviji Mac (ili stariji Mac Pro) to radi "lijevom rukom".
14.07.2020 | 07:08
Problem je sto masa TV-a ima smert dio samo da ga ima, dok razne kutije upravo sluze da dodaju smart dio TV-u.
Imam ATV3 i recimo jednostavnost dobivanja duple slike s racunalaje velika.
14.07.2020 | 16:41
Meni Davore Plex radi probleme jer ne mogu postelat mrezne diskove. Nikada to nisam uspio srediti da radi savrseno. Synology NAS i Mac se ne vole i to ti je

Lightroom isto tako puno puta kaze da ne moze pristupiti RAW datotekama koje su na NAS.

Finder ne vidi mrezni disk na Synology (ili sherano folder), a ja se kroz browser logiram i pristupim uredno tom istom disku kroz File manager.

Al naviknuo sam se vec... Mozda bi treba resetirati NAS na tvornicke postavke, pa probati sve ispocetka.
15.07.2020 | 17:15
drlovric kaže:
Meni Davore Plex radi probleme jer ne mogu postelat mrezne diskove. Nikada to nisam uspio srediti da radi savrseno. Synology NAS i Mac se ne vole i to ti je

Lightroom isto tako puno puta kaze da ne moze pristupiti RAW datotekama koje su na NAS.

Finder ne vidi mrezni disk na Synology (ili sherano folder), a ja se kroz browser logiram i pristupim uredno tom istom disku kroz File manager.

Al naviknuo sam se vec... Mozda bi treba resetirati NAS na tvornicke postavke, pa probati sve ispocetka.


Mislim da ti imaš neki drugi problem. Ja koristim 3 Syno uređaja na tri mjesta, a doma imam Xpenology i NIGDJE nemam problema koje si ti naveo. U redakciji su nam na Syno spojeni iMac-ovi i moj MBP 16 kad dođem. Čim se spojim na mrežu vidim server i sve foldere. Tako je isto i u firmi gdje imam Mac Pro i i MBP 16.

Doma radi Plex ko zmaj, ali radi i preko Interneta kada nisam u lokalnoj mreži.

Kod tebe je nešto generalno loše podešeno
15.07.2020 | 19:54
FiFi kaže:
drlovric kaže:
Meni Davore Plex radi probleme jer ne mogu postelat mrezne diskove. Nikada to nisam uspio srediti da radi savrseno. Synology NAS i Mac se ne vole i to ti je

Lightroom isto tako puno puta kaze da ne moze pristupiti RAW datotekama koje su na NAS.

Finder ne vidi mrezni disk na Synology (ili sherano folder), a ja se kroz browser logiram i pristupim uredno tom istom disku kroz File manager.

Al naviknuo sam se vec... Mozda bi treba resetirati NAS na tvornicke postavke, pa probati sve ispocetka.


Mislim da ti imaš neki drugi problem. Ja koristim 3 Syno uređaja na tri mjesta, a doma imam Xpenology i NIGDJE nemam problema koje si ti naveo. U redakciji su nam na Syno spojeni iMac-ovi i moj MBP 16 kad dođem. Čim se spojim na mrežu vidim server i sve foldere. Tako je isto i u firmi gdje imam Mac Pro i i MBP 16.

Doma radi Plex ko zmaj, ali radi i preko Interneta kada nisam u lokalnoj mreži.

Kod tebe je nešto generalno loše podešeno


NAS je kabelom spojen u Linksys router, skupa sa Apple TV, Philips Hue, TV, PS4 i sl. Sve radi odlicno. Synology sam dodijelio i zasebnu IP adresu misleci da je tu problem.

MBP je u drugoj prostoriji spojen na Linsys wifi (probao sam i 2.4 i 5ghz, oba rade probleme).

OSX je zadnji aktualni, kao i Synology DSM.

Nez sta mogu podesiti pogresno, da malo radi malo ne radi

Ozbiljno razmisljam da napravim NAS backup pa da ga formatiram i podesim na novo, cisto da vidim hoce li to otkloniti problem. Godinama imam te musice i na starom routeru i na starom laptopu.

Mislim da problem nastupi kada laptop ode u sleep i vise vjerojatno kada NAS zaspi, mada je podeseno da ga budi preko mreze. Nikada nije ovako iz cista mira pukla veza, uvijek prilikom budjenja.

Mogu li izvaditi diskove vani (ili jedan), resetirati i podesiti NAS ponovno i vratiti iste diskove? Da bi izbjegao da ih kopiram na treci disk pa opet sve vracam?
17.07.2020 | 10:45
drlovric kaže:
NAS je kabelom spojen u Linksys router, skupa sa Apple TV, Philips Hue, TV, PS4 i sl. Sve radi odlicno. Synology sam dodijelio i zasebnu IP adresu misleci da je tu problem.

MBP je u drugoj prostoriji spojen na Linsys wifi (probao sam i 2.4 i 5ghz, oba rade probleme).

OSX je zadnji aktualni, kao i Synology DSM.

Nez sta mogu podesiti pogresno, da malo radi malo ne radi

Ozbiljno razmisljam da napravim NAS backup pa da ga formatiram i podesim na novo, cisto da vidim hoce li to otkloniti problem. Godinama imam te musice i na starom routeru i na starom laptopu.

Mislim da problem nastupi kada laptop ode u sleep i vise vjerojatno kada NAS zaspi, mada je podeseno da ga budi preko mreze. Nikada nije ovako iz cista mira pukla veza, uvijek prilikom budjenja.

Mogu li izvaditi diskove vani (ili jedan), resetirati i podesiti NAS ponovno i vratiti iste diskove? Da bi izbjegao da ih kopiram na treci disk pa opet sve vracam?


Za početak postavi NAS da je uvijek budan. Iz tvog teksta sam shvatio da si ga postavio da hibernira sve dok ga ne probudiš WOL opcijom. Ja bih krenuo s tim. Niti jedan moj Syno nije podešen da hibernira pa ne mogu reći iz iskustva.
Ako to ne popravi stvar onda bih svim uređajima koje stalno koristiš (Syno, MBP, ATV i sl.), dodijelio fiksne IP adrese i to na routeru po MAC adresama.
Ja sam još na svojim uređajima podesio lokalne i vanjske portove koji nemaju veze s defaultnim postavkama, isključio sam HTTP i postavio cert za HTTPS, iako port forwarding ne bi trebao imati veze s problemima koji se tebi pojavljuju. Ja bih se kladio na hibernaciju Syno uređaja. Isključi prvo nju pa malo prati.
A pokušaj i neko vrijeme MBP spajati LAN kablom na router čisto da vidiš ima li razlike. Možda ti nije najpraktičnije, ali ako ćeš tako naći problem isplati se imati 10m kabla po podu u stanu pet, šet dana.

Što se tiče resetiranja Syno sustava, ako izvadiš diskove izvadio si također operativni sustav i postavke jer je sve zapisano na svim diskovima baš za slučaj da ti se pokvari Syno. Ako se to desi samo prebaciš diskove u novi uređaj i ideš dalje. Sve radi kao i prije.
Po meni nema potrebe resetirati na tvorničke postavke jer ćeš ga tada ionako ponovo postavljati, a kod tebe je greška najvjerojatnije negdje u mreži. Počeo bih od toga.
17.07.2020 | 11:37
Hvala ti puno bas cu se oko toga sada malo pozabaviti. Lijen sam bio, ali vec me pilaju i kcerka i supruga.

Svako bi nesto gledao sa tog NAS, pa instaliram zasebne Kodi i sl. playere. Plex bi tu bas bio idealan, jer je za to i namijenjen...

Jel koristis SMB i AFP? Kod mene je AFP iskljucen skroz u Control Panel - File Services.
20.07.2020 | 16:17
Koristim AFP kad je god moguće. SMB je nestabilno sranjce, ali o tome je već bilo riječi :-D
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 12 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO