Apple TV vs Raspberry Pie
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple TV vs Raspberry Pie


16.05.2013 | 22:57
Razmišljam o nabavi uređaja s tom svrhom i čini mi se da Apple TV nema neke bitne prednosti pred Raspberry Pie, ali da ima dva bitna nedostatka (za tu primjenu):

- 3-4x veća cijena (to, samo po sebi, nije problem u tom cjenovnom rangu, ali nisam sklon plaćati toliko više za nešto što može manje ili isto, osjećao bi se glupo)
- moraš JB-ati da bi mogao sve što ti treba

E, sad, to je razmatranje dosta površno i siguran sam da nisam sve sagledao pa pitam one koji imaju Apple TV koji su razlozi zašto bi mi on bio bolji izbor od Raspberry Pie?

Hvala!
16.05.2013 | 23:34
I ja sam se također nečkao ( neznam kako se ova riječ piše), ali sam ipak izabrao apple tv, prvo, xmbc nije tolika prednost. toliko stekanja se ne isplati cekati, u jutarnjim satima bi radio fenomenalno, ali navecer( kada zapravo i gledas film, nije bas lijepo gledat dvosatni film 4 sata. nije mi problem skinuti torrent ili ripati dvd ako cu ga vise puta gledati, druga stvar je titlovi, na xmbcu nisam nasao prakticno rjesnje, dok na apple tvu ovo radi savrseno, onda, raspberry pi moras sam dovirsit, znaci moras kupit neko kuciste, moras kupiti daljinski i instalirati to i zalemiti ga ( one vodove), taj daljinski je najveca gnjavaza, te softver, apple tv sve to ima, i softver, odlican je, daljinski je fenomenalan, to je vrhunac apple tva, ta jednostavnost me svaki dan ocarava. isto tako wifi, raspberry ga nema, a i vjerujem da se kupi, nece biti n standarda sto je jako bitno za streamanje filmova preko homesharinga.

i evo dosli smo do homesharinga, obozavam doc doma nakon faksa i samo iscupat slusalice i pjesmu nastavit odmah s iphone preko airplaya na apple tv. slika je fenomenalna, zvuk podrzava i 5.1 tako da se preko hifia cuje sasvim solidno. preporucam za tih 400 kn vise skratiti muke i uzet si apple tv.
17.05.2013 | 00:39
Hvala na volji da odgovoriš. Dolje dajem neke odgovore, odnosno protuargumente, ne s ciljem da se nadmudruijem, nego da me uvjeriš. Ja želim da me uvjeriš, ali ovo do sad mi nije dovoljno

stefanjos kaže:
I ja sam se također nečkao ( neznam kako se ova riječ piše)


nećkao

hjp.novi-liber.hr/



xmbc nije tolika prednost. toliko stekanja se ne isplati cekati


kakvo čekanje? Pa playaš filmove s kućnog NAS-a u oba slučaja, ne? Ili?

druga stvar je titlovi, na xmbcu nisam nasao prakticno rjesnje


Kako, čekaj malo... Pa eno ima onaj drugi thread, vele ljudi da to s titlovima u XBMC radi super. Meni osobno titlovi ne trebaju, ali svejedno...

raspberry pi moras sam dovirsit, znaci moras kupit neko kuciste, moras kupiti daljinski


Raspberry + original kućište + poštarina < 300 kn

Zašto kupiti daljinski? iPhone + app za XBMC daljinski.

i instalirati to i zalemiti ga ( one vodove), taj daljinski je najveca gnjavaza,


Što zalemiti (kakve vodove??)

te softver, apple tv sve to ima, i softver


A jailbreak? A muljanje s US iTunes accountom?

isto tako wifi, raspberry ga nema, a i vjerujem da se kupi, nece biti n standarda sto je jako bitno za streamanje filmova preko homesharinga.


Podosta standardnih WiFi USB stickova je podržano, ali naravno, to onda više nije tako niska cijena. No meni WiFi definitivno ne dolazi u obzir. Isključivo žica. Tako da s tim ne bi imao problema.

i evo dosli smo do homesharinga, obozavam doc doma nakon faksa i samo iscupat slusalice i pjesmu nastavit odmah s iphone preko airplaya na apple tv. slika je fenomenalna, zvuk podrzava i 5.1 tako da se preko hifia cuje sasvim solidno. preporucam za tih 400 kn vise skratiti muke i uzet si apple tv.


Uviđam da je tebi to bitno, ali konkretno meni taj način korištenja *uopće* ne igra. Ne da mi nije važan, nego ga *nikad* neću tako koristiti. Na iPhoneu imam 0 pjesama i općenito multimedije.
17.05.2013 | 01:11
I ja sam na mukama s Raspberry Pi-em i mislim da ću si ubosti jednog. Ono sto zelim jest audio transport do Dac-a koji je spojen na pojacalo.
Koliko sam gledao po netu bilo je dosta problema sa podrskom za usb audio, ali izgleda da openelec ima podrsku za to (u novoj verziji). Btw, openelec je distribucija koja zapravo vrti xbmc.
Da bi stvar bila bolja, radi i airplay i samim time mogao bih spremiti airport express u mirovinu i vrtiti sve preko R.pi-a.
Dakle, imas i xbmc i airplay i ipad/iphone app kao daljinski.. Da ne spominjem sto sve mozes s R.Pi-em.
17.05.2013 | 05:29
Raspberry je odlican projekat ali mislim da nije "it just works".

Ja jednostavno nemam vremena s tim se zezati, pa cijenim jednostavnost Apple TV u ovom slucaju.

Mislim da si i ti u slicnoj poziciji i da nemas bas slobodnog vremena za bacanje, ili imas puno drugih nacina za pametnije ga iskoristiti

Imajuci u vidu uredjaje koje vec posjedujes (MBP, Mini, cak i iPhone ), AppleTV je logican odabir za tebe, po mom misljenju.
17.05.2013 | 09:25
haha, hvala na linku


kakvo čekanje? Pa playaš filmove s kućnog NAS-a u oba slučaja, ne? Ili?


aha, ja sam mislio da ides na varijantu streamnja s online servera, tako sam ja zamislio pa sam bio uzasno razocaran, ipak treba neka brza internet konekcija za to.
ali da s kucnog servera ne vidim problem.


Kako, čekaj malo... Pa eno ima onaj drugi thread, vele ljudi da to s titlovima u XBMC radi super. Meni osobno titlovi ne trebaju, ali svejedno...


pa prvenstveno sam reko da nisam nasao prakticno rjesnje jer se nisam previse potrudio, kada sam sve to isprobavao titlovi su mi bili na kraj pameti, pa kada sam pokusaao titlove stavljat na streamane filmoe, nije bas islo.

Raspberry + original kućište + poštarina < 300 kn

Zašto kupiti daljinski? iPhone + app za XBMC daljinski.


pa ne bi bas rekao, ako se ide preko ebaya, onda da, ali sam iso preko nekih hrvatskih tvrtki da bi na kraju odusto i uzeo apple tv.

zasto kupiti daljinski? e pa to mi je najbitnije, nekima mozda nije vazno dal ce opet biti mobitel u rukama, ali meni je, imam neku politiku gledanja tva, ako gledam tv, nema facea, nema moba, nema poruka itd. oodvlaci previse pozornosti, a i s druge strane ako je baterija prazna nije lako naci kabel toliko dugacak da dode do kauca. a apple remoteu baterija traje i traje i traje, us to nudi sve funkcionalnosti.

I daljinski su jako vazni po meni, ali dedicated daljinski, zamisli se u situaciji umora i zelis samo rukom promijeniti sadrzaj( znaci znas vec napamet polozaj tipki, jer ima fizicki dodir, jos su i neke tipke posebno udubljene pa ne mozes fulati. ipak ima neka prednost, inace bi proizvodaci tva dali u ponudu da samo skinu aplikaciju, fora je, ali po meni samo gimmick, uvijek se vratis na fizicki daljinski.


Što zalemiti (kakve vodove??)


pa wifi modul treba ga staviti na plocu,a ako ides preko usba( a i treba naci kompatibalan), zauzima portove na raspi i ako su samo 2, gubis za mis i tipkovnicu, ali ako ides preko zice, nije to neki veliki problem.

A jailbreak? A muljanje s US iTunes accountom?


nit sam jailbrekao ( jer imam atv3) nit koristim svoj us account, imam ga, ali sam ga napravio davno kada sam na youtube giveawayu dobio 10 dollara.
imam australski i on je na kreditnoj kartici, ali ju ne koristim, zamolio sam mamu da bude gore tek tako da ako mi treba neki killer app za faks da je odmah mogu skinut, filmove i tv serije nikako ne kupujem i rentam jer je uzasno skupo, pa zato koristim homesharing, a to ti je isto sto bis htio s raspi i xmbc, samo s apple kvalitetom pa tece fluidnije. barem iz promatranja ljudi na internetu.

Razumijem da homesharing ne igra bitnu ulogu s iphone, ali kad imas vec macove i macbookove( nisam upoznat s tvojim arsenalom) apple tv je kao sto je drlovric rekao logican izbor.

i u potpunosti se slazem s tvrdnjom da rasp pi nije ''it just works'' a apple tv je, barem u mom iskustvu.


Kupio sam ga pred 2-3 mjeseca i prije toga sam se pitao ista pitanja kao i ti, gledo sam kako s sto manje sredstava napraviti taj kucni media centar pomocu kompa. ali na njuskalu sam naisao na apple tv za 700 kn. i bez razmisljanja digao budget i super sam zadovoljan.

a i apple ima airplay, sudeno je da jedan dan netko s iphoneom dode do tebe i zeli ti pokazat neku pjesmu ali nemate aux kabel, pa eto imam ja apple tv, samo mi se spoji na wifi.



Mozda nisam najbolji u debatama,ali mislim da nikako rasp pi nije za kucni media server, ako netko uspije i radi savseno. odmah bih mu reko da mi napravi dva komada, ali zasada sam prezadovoljan s apple tvom i zato obitelj planira uzet jedan za dnevni, ja im dam svoj kada me nema, ali tlaka je izvlacit kablove iza svih tih silnih vitrina.

Jesam li te bar malo razuvjerio?

17.05.2013 | 09:48
Posjedujem oba uredjaja.
RPi je sa sistemom od Sam Nazarak koji je to doveo do bukvalno 2 klika savrsenstvo. Radi ama bas sve sto se tice samog XBMC. u samom XBMC podesis plugin za titlove i naravno jezik koji zelis...RADI SAVRSENO. na sam uredjaj RPi instalises i Torrent klijent, jer je na njemu ubuntu OS. instalises i unrar, jer sa nekih servera sa kojih skida titlove isti budu u rar zapakovani, pa sam RPI i otpakuje iste. Radi airplay uredno. nisi vezan za drugi racunar, jer mozes streemati sa NAS ili sa HDD nakacenog na USB portove...ah da, daljinski i nije toliki problem sa novim TV. svaki proizvodjac ima ECC(mislim da se tako zove), pa tv preuzima kontrolu putem HDMI spoja. (googlaj, neda mi se bas sve kuckati)...svakome poslje izvjesnog vremena pocne smetati upravljanje mobitelom i tabletom...

sta mene trenutno sputava da uredjaj bude broj jedan u mojoj kuci...
usb i mreza je ustari jedan chip, pa samim tim, ako koristis jedno, opada ti transfer podataka na drugom. Rpi kao takav ne moze biti NAS, a ja nekako pokusavam jednim udarcem rijesiti dva problema. nema Opticki izlaz, pa sa malo starijim Pojacalima/Reciverima nece moci komunicirati...
Uz sve ove mane, uredjaj radi savrseno glede XBMC, skida torrente, skida titlove i sta jos vec zelite...
Meni je nuzan NAS i opticki izlaz, samo je to razlog zbog kojeg nisam primarno na njemu...doduse, cijena u konacnici je ipak malo veca(napajanje, kuciste,sd kartica...) nego drugi misle. kvalitetno napajanje trazi.

ATV3 mi nikako nije upaljen jer potreba za slobodom playanja formata mi je neophodna. ne zelm sjediti i pripremati razne formate sao u Itunes...da ne govorim da nema USB...XBMC je nesto najljepse i najbolje rijesenje sto se tice media centra, pa samim tim ATV3 trenutno nije opcija uopste. stoji mi na polici

Uredjaj koji mi trenutno radi sve naprojano je ATV1. izvadio WIFI i stavio HD Broadcom karticu da moze bez problema vrtiti 1080P. takodje Sam Nazarko je napravio Ubuntu sistem za ATV1 koji instalises u 2 klika ...ima sve konektore, a uz UBUNTU sky is the limit

mislim da je sve jasno . ostajte mi zdravo

linkovi u prilogu, pa malo studirajte

ATV1 www.crystalbuntu.com/
Raspberry Pi www.raspbmc.com/
p.s. Sam Nazarko je napravio i sistem update svog sistema, pa se uredjaj sam updatea redovno
sorry na pravopisnim greskama, ja sam samo umjetnik:D
17.05.2013 | 09:52
stefanjos kaže:
zasto kupiti daljinski? e pa to mi je najbitnije, nekima mozda nije vazno dal ce opet biti mobitel u rukama, ali meni je, imam neku politiku gledanja tva, ako gledam tv, nema facea, nema moba, nema poruka itd. oodvlaci previse pozornosti, a i s druge strane ako je baterija prazna nije lako naci kabel toliko dugacak da dode do kauca. a apple remoteu baterija traje i traje i traje, us to nudi sve funkcionalnosti.

I daljinski su jako vazni po meni, ali dedicated daljinski, zamisli se u situaciji umora i zelis samo rukom promijeniti sadrzaj( znaci znas vec napamet polozaj tipki, jer ima fizicki dodir, jos su i neke tipke posebno udubljene pa ne mozes fulati. ipak ima neka prednost, inace bi proizvodaci tva dali u ponudu da samo skinu aplikaciju, fora je, ali po meni samo gimmick, uvijek se vratis na fizicki daljinski.


Stječem dojam da ti provodiš puno više vremena konzumirajući multimedijske sadržaje. Situacija umora, koju ti spominješ, kod mene rezultira time da idem spavati. Bilo u krevet, bilo na kauč. I fućka mi se za film.

Što zalemiti (kakve vodove??)


pa wifi modul treba ga staviti na plocu,a ako ides preko usba( a i treba naci kompatibalan), zauzima portove na raspi i ako su samo 2, gubis za mis i tipkovnicu, ali ako ides preko zice, nije to neki veliki problem.


E, ali čak i da ne idem preko žice, ako stavljaš na R.pi distru sa XBMC i imaš iPhone remote, onda ti ne trebaju ni miš, ni tipkovnica. USB ti treba samo za WiFi i za lokalni HDD.

A jailbreak? A muljanje s US iTunes accountom?


nit sam jailbrekao ( jer imam atv3)


E, OK, stani sad. Dakle, za ATV 3 ne treba ništa jailbreak? Normalno možeš gledati film u bilo kojem formatu (DIVX, WMV, MP4, AVI), plus titlovi, bez ikakvog kemijanja? Just works?

Razumijem da homesharing ne igra bitnu ulogu s iphone, ali kad imas vec macove i macbookove( nisam upoznat s tvojim arsenalom) apple tv je kao sto je drlovric rekao logican izbor.

i u potpunosti se slazem s tvrdnjom da rasp pi nije ''it just works'' a apple tv je, barem u mom iskustvu.


Pa zapravo mi je medijateka na kućnom NAS-u, D-link DNS-320. Linux. Ali ima dobru AFP podršku, radi s Macovima bez frke pa vi valjda i s ATV.

a i apple ima airplay, sudeno je da jedan dan netko s iphoneom dode do tebe i zeli ti pokazat neku pjesmu ali nemate aux kabel, pa eto imam ja apple tv, samo mi se spoji na wifi.


Mi smo ti različite generacije, znaš... Mi stari konji od 40, kad se nađemo, uglavnom jedan drugom dolijevamo vino, režemo pršut, ili okrećemo roštilj. Ne sjetimo se nikad pokazivat pjesme na iPhoneu. Znaš onu stvar od Hladnog piva - "Divlje izlaske u grad zamijenio je sad lagani dvokorak uz puni želudac..."

Mozda nisam najbolji u debatama,ali mislim da nikako rasp pi nije za kucni media server, ako netko uspije i radi savseno. odmah bih mu reko da mi napravi dva komada,


Pa evo, mi smo morali složiti (ali za neku vrlo specifičnu svrhu) jednom klijentu. Tu osnovnu consumer primjenu su kolege napravili doslovce u 2h, skupa s otvaranjem kutija, downloadanjem OS-a itd. Za ovu našu specifičnu je potrajalo 2 dana čačkanja. Ali radi mraq.[/quote]

Jesam li te bar malo razuvjerio?



Pa ako stvarno ne treba jailbreakati da bi se moglo gledati bilo kakav film s kućnog NAS-a te da nema natezanja s titlovima - jesi, bar malo.
17.05.2013 | 10:01
ATV, ne moze bez kemijanja pustati film. pusta samo filmove i sadrzaj koji je u iTunes na nekom od racunara. TACKA.
17.05.2013 | 10:05
Dobro, to čak mislim da bi prošlo bez kemijanja, jer DNS-320 odglumi Mac s iTunes. To sam već probavao. Ali ako ne može svariti ništa osim MP4, to je pušiona.
17.05.2013 | 10:51
da, razumijem odkud svi problemi, jer ste prije imali medijateku. ja sam je poceo slagati kupnjom apple tva, prije toga sam sve vrtio na blurayu ili isao u kino, ali kupnjom apple tva, nisam kupio ni jedan bluray( sad stedim za special editione posebnih filmova) hehe

jako puno konzumiram medije,ne po danu jer nisam neki antisocijalan frik nego po noci kad se ide spavati, ja ostanem sat dva duze i pogledam seriju/film. sto se codeca tice, ja sve vrtim iz mp4 i mkv, ubacim u famozni subler, i on mi izbaci u .m4v, i savrseno tako radi. rijetko kada naidem na avi, ali kada mi se desi, konvertiram, to je s macom cas posla

titlovi nisu bas just works, ako su oni u datoteci .m4v onda rade da, ali nemozes samo ubacit folder u itunes i ocekivat da ce se titlovi pojaviti i u itunesima i na apple tvu. tako da je jos jedan nedostatak vama.

hehe, dosli smo do sukoba generacija, i imate pravo, ali uz prsut se voli poslusat neka dalmatinska klapa koju vlasnik iphonea moze imati na iphoneu


evo kratko kako meni radi.
filmovi s torrenta, mp4 ili mkv, ubacim u subler s odg titlovima, finalni product ubacim na hard disk eksterni spojen na mac, hard disk ima skriptu na sebi koja automatki filmove ubaci filmove u itunesu, posot je homesharing ukljucen istog trena je on dostupan na atvu.

a sada, kako imas vise formata no mp4 i mkv, neznam bas kako bi ti onda odg. jedino konvertitat a to je puno posla :/
17.05.2013 | 14:38
kolko vidim ovde niko ne naglasava,da li je u pitanju AppleTv2,ili 3....jer su to za sada dva razlicita sveta......onaj ko ima ATV3...ne moze ni da zna,sta sve moze sa dvojkom....pa zato molim da svi oni sto imaju Atv3,ne iznose dezinformacije o titlovima,streamingu,Nas-u..i ostalim zahebancijama.....a ne zelim da sve to ponovo pisem,jer ima posebna tema ovde na forumu.....
koga ne mrzi da pakuje sve filmove u iTunes format,njemu dosta i aTv3....ali neka zaboravi na Online..filmove+titlove...sport..XXX....stream sa sat risivera,i slicno.....
jedino problem je:)..sto je AppleTv2 sada skuplji od AppleTv3..
evo nesto,sto ja cekam da izadje ovog lete,a bice oko 150 eura(cak za razliku od ovog infoa,jos malo pojacan sa procesorom..
www.azupd.eu/azbox-titan/
p.s Smayo....mozes na Atv3 gledati skoro pa sve Video formate,ali uz pomoc programa Beamer(Mac)uz pomoc funkcije Airplay....radi odlicno...probao sam na ATv2....znaci sa Mac-a na Atv....
beamer-app.com/
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.05.2013 | 15:13
Apple TV
Prednosti: AirPlay, jednostavna inicijalizacija, pregledan izbornik, žična i/ili bežična veza sa kućnom mrežom i to je otprilike to.

Nedostaci: Bez jailbreaka vidi samo iTunes dijeljenu medijateku s nekog od računala koje mora biti uključeno s pokrenutim iTunesima, može vrtiti samo m4v, glazbu i slike tj. isključivo iTunes kompatibilne formate i ništa drugo, surround zvuk samo preko optike na neki audio sistem, a inače samo stereo preko HDMI osim ako nemate neki fency-šmency AV sustav.

Apple TV je trenutno za nas koji nemamo pristup iTunes trgovini dobar samo za one koji žele imati urednu medijateku u iTunesima, sve lijepo složeno, konvertirano i uređeno picikato, te za one koji vole nešto pustiti na svom Macu ili iĐiđama pa prebaciti na veliki TV ekran ili HiFi audio sustav. Recimo, može se upogoniti VLC i onda slika prebaciti na Apple TV, kod novijih generacija Macova (kod starijih treba AirParrot ili neka slična aplikacija).

Definitivno nije za one koji se ne žele baviti sređivanjem medijateke, nego kad dođu u posjed nekog videa ili slično žele odmah to i pogledati te zatim izbrisati. Dakle, ako imate kakav NAS uređaj pa još sa torrent klijentom i ne želite se zezati konverzijama onda AppleTV nije za vas osim ako je neka varijanta sa jailbreakom. Dakle, Apple TV 3. generacije definitivno otpada.

Mislim da je u tom slučaju sve drugo bolje od ATV.

Dakle, Apple TV ne može ništa osim prikazati sadržaj iTunes dijeljene medijateke, YouTube, Internet radio stanice (samo one koje su predefinirane) te AirPlay sa uređaja koji to podržavaju. Ja koristim AppleTV jer volim imati složenu medijateku u iTunesima, a i često koristimo AirPlay kad nađemo nešto na YouTubeu pa prebacimo na TV da svi pogledamo zajedno. S NAS diska također znamo još gledati sadržaje na iPadima uz pomoć MediaBrowser aplikacije pa i ponekad prebaciti na TV, ali sve je to već odavno konvertirano u iTunes kompatibilni format.
17.05.2013 | 17:35
@amsterdamxxx

pa govori se o trojci, zasto? zato jer je u prodaji!, dvojka se vise ne radi i oni koji je prodaju po tim cijenama su idioti. a jos veci oni koji je kupuju pod tim režimom, kad dolazi do dobivanja filmova nelealno, valja se pomuciti malo, ne dolazi sve djabe, normalno da pricamo o atv3 jer vjeruejm da smayoo nece kupiti dvojku ako moze trojku za pola cijene. njemu je problem funkcionalnost, pa diskutiramo za i protiv te raspravljamo za rasp pi.
17.05.2013 | 18:14
nisu oni sto prodaju idijoti,nego su potencijalni kupci idijoti,ako daju 150 eura za aTv2.....inace licno nikad ne bi dao 2 za 3....iako 2 ne fura fullHD....ali to je moj licni stav...nista lose nisam mislio....ionako cekam Titana...
zaboravih da kazem....ako bi morao da biram,verovatno pre Atv3 nego Pie....mada sam imao prilike da gledam ,kako se na Pie,XBMC prilicno vuce,stabilnije ide na ATv2.....
da ne bude Off...Smayo da li si razmisljao mozda o ovim malim Android Tv playerima.....za solidno malu lovu ima vec DualCore modela.....
17.05.2013 | 18:34
ma da, i to sto kazes, ali nebi nikad na takvom monopolu iso zaradivat novce. barem se mi mac korisnici trbeamo nekako drzati skupa.

ali sto se tice android pca, tu bi se dalo nesto naci za smayoota, samo sto nemam nekog iskustva. hehe
17.05.2013 | 19:27
Android ne dolazi u obzir. Prekriženo. Google neće čeprkati po mojim fajlama.
17.05.2013 | 20:14
Uz pomoć Air Video Server aplikacije, nije besplatna, koja se bez JB vrti na iOS uređajima moguće je većinu, mkv/divx/wmv, video formata uz AirPlay "puštati" na ATV3 a na način da filmove držite na disku povezanom sa računalom.

Konkretno kod mene iMac+iPhone+ATV3 nudi prilično kompletno iskustvo, titlovi, skrolanje, nastavak sa zadnje pozicije, sa iznimkom da se film prekida ako netko zove, problem koji ne postoji ako se koristi iPod ili iPad. Poruke i druge obavijesti ne prekidaju video. Također to je i potpuno legalno riješenje koje omogućava redovno osvježavanje i nove opcije kako dolaze.. (u to od kuda vam filmovi na disku ne ulazim)

AirPlay dodatno nudi i mogućnost da sa drugih kompatibilnih računala šalje slika na ATV3, a onda je moguće i famozni XBMC ili bilo šta drugo, pokrenuti i prikazati na velikom ekranu. (moje iskustvo sa XBMC je osrednje jer čitava stvar traži dosta truda da doista pronađeš neki sadržaj koji možeš pokrenuti)

Napominjem da u mom slučaju za mrežu koristim bežično povezivanje kroz novi Airport Express te da je video bez trzaja. Kombinacija sa standardnim modemom od operatera nije ni izbliza tako idilična.

PS. tko ima volje pretraživati kroz YouTube app na ATV nađe se sadržaja od HD dokumentaraca, što je moje opravdanje, do glazbe ili starih filmova. što je opravdanje ljepše polovice.
17.05.2013 | 20:23
Da se i ja nadovežem na temu...

Smayoo, nedavno sam bio u istoj dilemi kao i ti, samo sam još imao jedan nedostatak. Kako mi je privatni komp Mac Air sa SSD (ne bas previse prostora), očajnički sam tražio NAS i prema preporuci sa foruma sam uzeo synology. Imao sam WD TV (prvu generaciju), koja je već počela malo zezati. Stavio sam neki modani OS i nije baš bilo bajno. Sada sam uzeo WD TV Play, spojio ga kabelom sa routerom i synologyem i stvar samo radi!

Synology skida filmove, a wd ga odmah prepozna i doda u library. Instant sve radi! A imaš i daljenski
WD je spojen sa HDMI sa TV i optičkim na reciever. Streamanjem preko neta se ne bavim pa mi netflix i ostale gluposti ne igraju ulogu.

Naravno, da nebi sve bilo savršeno, ima jedna mana (meni i ne bas prevelika, ali glupa). Kako sve to radi preko DLNA servera, nema mogučnosti dok se streama sa NASa da se reproduciraju titlovi!! Jedina solucija je transcoding on the fly, što znači da synology mora transkodirati film da bi "utisnuo" titlove u film! Moram napomenuti da ako se razvija tehnologija za streamanje multimedie, možda to ne dođe kao prva stvar za rješiti, ali među prvih 5 moraju biti titlovi!

Opet, meni to ne igra ulogu do te mjere da bi mi smetalo prilikom gledanja filma, ali sa tehnološke strane, malo mi je smješno da jedna tako relativno nova tehnologija ne podržava titlove!

Eto, nadam se da sam barem malo doprinjeo nedoumici
17.05.2013 | 20:36
Ja imam WD TV Live i mislio ga mijenjati jer nikako nisam mogao dobii preko komponentnog izlaza sliku na LCD projektoru. Sad sam to riješio (bila debilana jer jedan kabel mora biti uštekan da stvar uopće radi) ne budem ga mijenjao.
17.05.2013 | 20:38
ATV + ovo (firecore.com/atvflash) ?
17.05.2013 | 20:48
Hm... Znači - kupiti skuplji uređaj (koji "just works" ali zapravo ne) i još neki softver i onda se još natezati s time. Onda, ako ću se natezati, natezat ću se s jeftinim raspberryjem i besplatnim softverom pa se barem neću osjećati kao budala...
17.05.2013 | 21:39
ATV pada u vodu na tržištu koje nema punu funkcionalnost iTunes-a.
Meni je to kao da forsiraš i kupiš auto za ljevu stranu ceste (to jedino englezima u Evropi treba).
17.05.2013 | 22:10
Imam dva RPi-a. Toliko sam bio odusevljen kad je konacno stigao prosle godine ujesen da sam nedugo zatim narucio jos jednog. Jedan mi sluzi kao ultra light prenosni (po kuci) xbmc (open ELEC) player koji preko WiFi-a pristupa QNAP NAS-u. Drugi mi sluzi za zezanciju. Uz malo elektronike i GPIO porta na RPi-u svasta se u grazi moze sloziti.
17.05.2013 | 22:17
Za tu zezanciju je Arduino puno prikladniji.
18.05.2013 | 01:04
@ATV + ovo (firecore.com/atvflash) ?
to se podrazumeva,ali samo sa JB AppleTv2.....
18.05.2013 | 23:11
posto se sa maca moze raditi mirroring na apple tv, svaki format se moze reproducirati, ali hendikep je da treba stvar pokrenuti na kompu.
u svakom slucaju meni atv2 zadovoljava prvenstveno radi tog mirroringa (nogomet vikendom uglavnom) i airplaya. spojio sam ga i na hi-fi pa je prakticno i za pustanje glazbe.

sa raspberryem nemam iskustva, ali mislim da je daleko bolji omjer ulozenog i dobivenog, samo se treba na pocetku takvom uredjaju malo vise posvetiti. ja nemam zivaca na zalost pa sam odabrao atv.

jos da dodam kako je atv kod nas u biti amputiranih mogucnosti jer se osim gluposti poput youtuba, nema sta online raditi sa njime uz hr account.
19.05.2013 | 08:53
Da se uključim sa jednim pitanjem; Slažem se da je zgodno raditi nešto na laptopu i ujedno prek Airplaya puštati glazbu na surround, ali ne kužim koji gušt je puštati npr. film !? Zar nije logičnije rješenje HDMI ulaz na tv-u nego Airplay?

Što se tiče izbora, meni je bila bitna satelitska TV kartica, pa sam se odlučio za pravi, punokrvni PC (HTPC). U startu je ulog malo veći, ali mogućnosti su neograničene.

No, poznavajući Smayu - reći će mi da je već suzio izbor i nema drugih prijedloga, tako da ja svoj glas dajem za Rpi !
19.05.2013 | 11:30
Vidiš, ovo sa satelitskom TV karticom je zanimljivo, pa onda protupitanje - kako to funkcionira s kodiranim programima koje legalno plaćam (dakle, ne zanima me hakeraj, svojedobno sam se s tim natezao dok se kod nas nije ništa legalno moglo kupiti - to je s*anje, promijene ti ključeve usred prime-time termina, na pola filma, itd.). Imam DigiTV pretplatu i njihovo govance od receivera, s CAM-modulom i Smart-karticom, mislim da je Viaccess2, ali nisam više siguran.

Da li bi se dalo to složiti na nekom HTPC sa satelitskom TV karticom? Mislim - je li netko probao i baš ima iskustvo iz prve ruke? Ne nužno s DigiTV, nego s bilo kojom legalnom satelitskom pretplatom...
19.05.2013 | 17:31
Smayo,to sa Kljucevima je vec proslost,sad su svi koje zanima Full Sat Tv,na Card Sharingu,i veruj mi da sam korisnik istog vec 3 god...i ako imas dobrog davaoca Linije,nema pucanja,i sve radi ko Zmaj:)..a kosta nekad i manje,ili bar isto,kao jedna obicna preplata recimo Digi Tv-a,ili Totala-..Max-a....a za iste pare dobijes Sve....a da ne pricam koliko sada ima HD kanala.....e sad od tebe zavisi,da li zelis kombinaciju neke Sat PC kartice,ili jedan dobar HD Sat risiver....
Licno sam za Risiver,a ako bash preferiras karticu,ima sad odlicnih Sat HD kartica,koje rade i pod Linuxom,ako neces na PC.....cak planiram ovu u skorije vreme da pazarim....
www.buydvb.net/tbs5922-usb-dvbs2-tv-box_p41.html
sto se tice Kartica i legalne preplate,situacija se malo izmenila....jer su pojedini provajderi(Max i Total)uparili svoje kartice sa svojim risiverima,pa tako vise ne mozes njihove kartice da koristis u drugom risiveru,inace bi i oni opet bili na Card Sharingu....
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 35 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, zeljacveseljac, Anonimci (541)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO