Nova u FCP-u
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova u FCP-u


07.09.2010 | 20:10
Pozdrav svima

Dakle ovako,
nedavno sam se prebacila na FCP i imam samo rijeci hvale, ali muci me jedna stvar:

Kada sekvencu iz preview monitora ubacim na timeline, ona je spojena u jedan file ili nest-ana.
Jel postoji neki nacin da ju od-nestam.

U avidu je bilo upravo suprotno, pa sam sad malko zbunjena.
Navika je navika

E da, upravo pisem na novoj tipkovnici (Alu-sa HRV znakovima), ali dosta toga nije podeseno.
Zagrade, hrv. slova, crtica itd.
Gdje se to moze podesiti?

Unaprijed zahvalna.
07.09.2010 | 20:40
EevaA je napisao:
Pozdrav svima
Kada sekvencu iz preview monitora ubacim na timeline, ona je spojena u jedan file ili nest-ana.
Jel postoji neki nacin da ju od-nestam.

U avidu je bilo upravo suprotno, pa sam sad malko zbunjena.
Navika je navika


Ček, ček, ček... krenimo redom... dakle, ako je sekvenca skup raznih klipića koji čine jednu cjelinu, odn. dio većeg projekta, onda se takva sekvenca, kada se importira u neku drugu sekvencu pojavljuje kao jedan file. Ako želimo nešto promijeniti na njoj, jednostavno je dvokliknemo ili je odaberemo u browseru ili kliknemo na tab sa njenim imenom, odn. na taj načim otvaramo 'radnu' sekvencu. Kad se nešto na toj 'radnoj' sekvenci promijeni, doda ili skrati, to se automatski promijeni i u onoj sekvenci gdje se pojavljuje kao jedan file. Simple as that!
07.09.2010 | 20:54
Je, tako je.
Ali u avidu je drugacije. Kada importiras sekvencu, dobijes skup klipova na timelineu.
Nije ni ovo lose, ali malko me zbuni.
I da, najbitnija stvar, soundtrack ne prima audio kanale iz takve nest-ane sekvence
07.09.2010 | 21:14
EevaA je napisao:
Je, tako je.
Ali u avidu je drugacije. Kada importiras sekvencu, dobijes skup klipova na timelineu.
Nije ni ovo lose, ali malko me zbuni.
I da, najbitnija stvar, soundtrack ne prima audio kanale iz takve nest-ane sekvence

Pa, nebudilijena, eksportiraj audio iz 'radne' sekvence (ionako se sve promjene apliciraju na sekundarnu sekvencu), ili eksportiraj Reference movie for Soundtrack.
I da, ako ti je to 'najbitnija stvar', ti si jedna vrlo sretna žena (NHF)
07.09.2010 | 21:37
Ok, super. Moze i tako.
Al kaj nije to malo blesavo?
  • Dijete
  • Posjetitelj
08.09.2010 | 00:18
EevaA je napisao:
Je, tako je.
Ali u avidu je drugacije. Kada importiras sekvencu, dobijes skup klipova na timelineu.
Nije ni ovo lose, ali malko me zbuni.


ne da je loše, nego je katastrofično ukoliko dolaziš iz Avid okoline..

imao sam projekat gdje sam imao "režisera" čiji je prijašni montažer rezuckao avidom i stvorili su si njih dvojica workflow gdje su radili nestanje sekvence nestanih sekvenci u sekvence koje bi na kraju nestali u finalnu sekvencu..
pa kako sam uletio u projekt, a u to vrijeme nije još bilo avida na macu, sirovinu sam povukao i krenuo sve od početka u fcs2..
ali!
navika je ostala i ovaj je meni reko da radim kako su oni radili pa sam ja, jelte, to i poslušao.. al brate, nakon dva sloja nestanja, sistem je postao ne usporen i nestabilan, već sam imao osjećaj da moram upisati LOAD "CLIP21.DV" pa čekati uz spektrum cvrčanje i lajne da bi mi se klip ubacio u tajmlajn...

dakle.. moja iskrena preporuka.. ukoliko ti je navika slagat po "temama".. napravi si po jedan "sloj" sekvenci koji ubacuješ u finalnu sekvencu.. ne više.. jer.. nije to logika kojom se apple vodi pa tako i ne optimizira stvari..
08.09.2010 | 19:04
Uf, ipak cu ostaviti avida za zahtjevnije projekte

Male i brzinske cu se potruditi sto vise raditi u FCP-u, pa javim jos dojmova.

Hvala, decki :*
21.10.2010 | 12:45
Ovako imam jedan problem,pošto je video sniman sa canon XL1 ali na 16:9,u to doba bila je kao ta neka tranzicija između 4:3 i 16:9 pa taj 16:9 nije baš 16:9 nego ima neke crne crte sastrane,ne ko 4:3 na 16:9 televizoru nego daleko manje..Uglavnom kako podesit onda video file da je bez tih crta,nekak da zoomiram i jel to mogu primjenit na cijeli video file nakon capture-a?
21.10.2010 | 15:58
Najjednostavnije je u Easy Setup odabrati DV anamorphic, ali prije capturiranja.
22.10.2010 | 11:15
tak je i odabrano pa svejedno ispadnu te crte..ma samo mi treba neko objasnit jel se može selektirat cijeli video file u fcp i malo ga zumirat?Znam da se može u ediusu samo nemogu naći ovdje..
22.10.2010 | 11:31
Konačno našao,dakle ako netko bude trebao ovo..Ide se na sequence1 di je otvorena u traci dolje,sve selektirat i onda gore na prozor od videa open i onda se otvori još jedna kao sequenca ali tamo ima video stereo filter i motion..I onda samo pod motion se pomakne scale sa 100 na 104 i onda je uredu..Jel tak?
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 4 minuta
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.
  • Air: Na osnovu ovoga dolazimo da je vrijednost ovog foruma u ljudima koji su svakodnevno aktivni na forumu, a to je uz pomoći ovih političkih tema.
  • Air: Druga vrijednost je već navedena, a to je što je forum sa takvim temama bio aktivan, i ljudi su tada bili prisutni pa su češće otvarali tehničke teme i više pomagali. Danas, a pogotovo u skoroj budućnosti više neće biti potreba za ovakvim tehničkim forumima jer će ljudi pomoću AI-a brže i učinkovitije naći rješenja svog problema.
  • Air: Nije poanta tih tema da netko “ispadne” upravu, niti da se netko uvjeri u neku od teorija koje smo ovdje secirali. Poanta je da su mnogi članovi na osnovu smayoo-ovog angažmana korigirali svoje izražavanje i prepucavanje. Ja sam prvi među njima.
  • Air: Prva vrijednost naših politički tema je: kažu “željezo se kuje dok je vruće” po tom principu ja vidim velike promjene na mnogim članovima koji su aktivni u tim temama. Neće se netko naučiti komunicirati i promišljati o svojoj dosadašnjoj negativnoj komunikaciji kada nema “vatre” i aktivnog korektiva (u našem slučaju smayoo-ta).

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO