prozori i alatne trake
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

prozori i alatne trake


02.01.2009 | 20:39
Realativno sam nov korisnik mac os.
Sve normalno radi, no ponekad, kad kliknem na neku aplikaciju na docku (pr.ichat),
prikaže se samo gornja alatna traka na kojoj piše i chat a prozora nema.
To mi se ponekad zna dogoditi i sa firefoxom i system pref.
U cemu je problem!
Hvala
02.01.2009 | 21:30
Za neke je aplikacije to normalno (ako si pokrenuo aplikaciju a ona nema definirano što radi kad joj nije zadan ulazni dokument). Onda ideš na File / Open pa dalje pa se pojavi prozor.

Ali za ove koje si nabrojao baš i nije.

Koji OS (točna verzija), koji stroj? Klikni na Jabučicu gore lijevo pa odaberi "About this Mac".
02.01.2009 | 22:44
"Klikni na Jabučicu gore lijevo pa odaberi "About this Mac". "
HAHAHHA
10.5.6
03.01.2009 | 12:19
Što - HAHAHA? Misliš da svi to znaju? Rekao si da si novi korisnik.

Koji stroj?

Jesi probao repair permissions?
  • aco
  • Korisnik
  • 7
03.01.2009 | 17:38
Po onome o čemu pričaš mislim da mogu biti dva problema. Oba su banalna, najvjerovatnije si pokrenuo iChat, a nisi ga konfigurirao do kreja, sada ti se otvara, ali nema ništa na radnom stolu. Pokreni ga ponovo i primjeti dali se u vrhu findera otvaraju naredba od iChat-a (iChat, File, Edit i slično) zatim iz naredbe File, postavi postavake kako treba.
Za ove dvije druge aplikacije može biti da nehotice stisneš crveni gumb iz prozora koji ti zatvori prozor ali ostavi apliakciju aktivnu, ponovo naredba Edit, pa dalje new i slično. Obrati pozornost da crveni, žuti i zeleni gumb reagiraju samo na prozor aplikacije, ne gase je, nego samo prozor zatvore, pa naredbu moraš ponoviti.
03.01.2009 | 23:14
Aco ne moze u sysprefsima nikako zatvoriti samo prozor tako da definitivno nesto nije OK
Treba za pocetak probati repairat permissione, izvrtit Onyx i te standardne troubleshooting metode
  • aco
  • Korisnik
  • 7
05.01.2009 | 01:58
Ma kužim ja to što ti kažeš, ali u 90% slučajeva kod "novih" korisnika vrlo banalni problemi rade paniku. Ovako kako je on to opisao može biti svašta pa i to da mu popravka premisa ništa ne pomogne, onda je možda bolje da krene od testa cijelog stroja, ali ponovo kažem iz iskustva, načešće je to neka greška kod korišćenja uredjaja. Na svu sreću, pa i da je teži kvar, koliko mi se čini novi je korisnik pa predpostavljam da je i stroj nov, znači da su otvorene mogućnosti riješavanj i najvećih kvarova putem servisa.
Znači bez panike, malo više informacija o samom stroju i OS-u, pa da krenemo u pomoć
05.01.2009 | 14:55
alen.alf je napisao:
Realativno sam nov korisnik mac os.
Sve normalno radi, no ponekad, kad kliknem na neku aplikaciju na docku (pr.ichat),
prikaže se samo gornja alatna traka na kojoj piše i chat a prozora nema.


Meni se to dešava kada mi pcjaši čaćkaju po kompu i umjesto da ugase aplikaciju (apple+Q) oni samo zatvore prozor (apple+W).

Znači kad otvoriš aplikaciju i nema prozora, klikni na window i izaberi prozor buddy list za ichat.

Nemoj klikat na crveni gumbić već apple+Q.
06.01.2009 | 23:08
Rijesio sam problem. Sad me je sram, ali opet sam ja novi korisnik.
Jedino mi jos nije jasna ikona aplikacije koju otvorim.
Recimo, upalim firefox, a na desktopu se pojavi ikona firefoxa (bijeli hard na kojemu je ikona firefoxa) koja se makne tek nakon sto zatvorim aplikaciju.
06.01.2009 | 23:33
Hah ovako...nisi "instalirao" Firefox. Dakle, dobar dio aplikacija se isporucuje u obliku .dmg filea. .dmg file je Disk Image file, i klikom na njega on se automatski mounta. Ti mozes aplikaciju onda pokrenuti izravno s njega (sto u ovom slucaju cini mi se i radis), ali ispravni nacin je da iskopiras tu instalaciju negdje na hard disk, ejectas dmg file i obrises ga. Nakon toga aplikaciju pokreces sa hard diska.
Nadam se da je ovo pomoglo.
07.01.2009 | 00:22
Uobičajeno je aplikaciju iz DMG-a prekopirati u Applications folder. Dosta DMGova je tako i složeno da kad ih otvoriš u njima imaš ikonu aplikacije i ikonu Applications foldera (windowsaški rečeno, "shortchut" na Applications folder) i samo odvučeš prvu u drugu i to je to.

Kasnije pristupaš aplikaciji tako da klikneš na Applications na docku (treća ikona lijevo od kante za smeće) i onda ti se pokažu sve aplikacije. Ako neku često koristiš, jednom kad je aktivna, napravi dugi klik (ili desni klik, ili CTRL+klik) na njegovu ikonu u Docku i odaberi "Keep in Dock".
07.01.2009 | 11:19
Ja više volim drag and drop u aplikacije i iz aplikacija na dock.
11.01.2009 | 12:25
Meni se firefox nalazi u aplikacijama.
Zavrsim ja firefox Q+cmd.
Kasnije kad ga kliknem u docku prvo se otvori ono o cemu sam gore pisao, te se otvori prozor s velikom firefox ikonom i aplikacijski folder (drag and drop) iako je firefox vec kopiran u aplikacije.
11.01.2009 | 12:30
ali se nisam sjetio stavit novi shortcut.
Odlicno, sad mi je i to jasno.
Hvala vam ljudi!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 7 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, dpasaric, m@xym, Riba, Anonimci (429)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO