buduci Macman..:)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

buduci Macman..:)


12.07.2008 | 11:46
Bok ljudi!
Zovem se Tomi i bas sam se registriral na Jabucnjak.Dosad same pohvale na ovaj forum mogu dati..

nego,da prijeđemo na stvar.Ove godine upisujem ekonomski fakultet u Zagrebu(daj bog:huh: ) pa bi mi trebal neki laptop.Vec ih duze vrijeme nagledavam i pregledavam i za oko mi je zapao MacBGook 2.4 GHz s 2 GB rama i 160 Gb diska.vidio sam ga na onoj t-com ponudi kuju mozete vidjeti na ovom linku

t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/posto...pogodnosti_apple.asp

Plaća se na 24 rate i kad se to zbroji dode na nekih 8800 kuna.Sto je po meni razmna cijena s obzirom da kod ovlastenog servisa kosta 10300 cca.

Sad mene zanima dali se meni ispalti kupovati taj Mac,Što su dobiti za tu lovu(nisam jos imao Mac pa neznam bas kak oni funkcioniraju, mada sam vec cijeli youtube pregledao kaj se tice njih), i dali će Mac meni biti dovoljan za taj fax koji upisujem?

Hvala na odogovorimo i sugestjama..
12.07.2008 | 12:56
Dobrodosao na forum a na pitanje da li ce ti taj Mac biti dovoljan mozemo odgovoriti tek ako znamo za sta ti komp treba ali za 99% slucajeva, da taj book je i vise nego dovoljan (a i komadi padaju na njega tako da nemas sta puno razmisljati)
12.07.2008 | 14:02
pozdrav stari evo upravo ti tipkam s njega....neznam kak da ga dovoljno nahvalim a da ne misliš da kenjam,od softwera koji je savršen prvenstveno zbog osA, koji ima bolesne mogučnosti-scrole je kad ideš sa 2prsta prema dole....npr.

pa do harverskih sitnica: npr da nema kopča nego se zatvara tj. drži ga magnet, pa ima istu foru sa priključkom za struju netrebaš pogoditi rupu nego da magnet privuče unutra,onda adapter na kojem izvučeš 2kukice i na njih namotaš kabel.....super kad trebaš prenositi adapter+jedini lapac koji to ima

a za detalje od osA si pogledaj na apple stranici skraćeno: 16destopa koje mjenjaš sa tipkama koje si ti odabereš, najbolji photo album,baterija koja drži 4h minimalno ovisi u kojem je modu i kaj radiš,wirless koji je brutalno i bolesno jak tak da nemaš potrebu uzimati pretplatu na net jer kostantno nalaziš po par mreža...stojiš na semaforu i spoji se:p,mogućnost stavljanja viste i xpA na njega-kaj je čisto podjebavanje i to koristi možda 5%korisnika,za igre ga još nisam sprobao,al mislim da bi i to kvalitetno odradio,evo kad se sjetim onda ti budem još neš napisao.... npr meni je raspored tipaka savršen jer su razmaknute nisu ko na ostalim lapcima i to meni pogotovo paše kad imam veće i deblje prste pa ne zapinjam po ostalima samo mi je banana kaj ima qwerty tipkovnicu a ne qwertz,pa se sad motam na mojoj G11 na kompu:P


i probaj ga uzeti na nekog ko ima firmu,košta ti 8ipo
12.07.2008 | 14:50
dposaric je napisao:
pa do harverskih sitnica: npr da nema kopča nego se zatvara tj. drži ga magnet, pa ima istu foru sa priključkom za struju netrebaš pogoditi rupu nego da magnet privuče unutra,onda adapter na kojem izvučeš 2kukice i na njih namotaš kabel.....super kad trebaš prenositi adapter+jedini lapac koji to ima


Meni taj sistem izgleda idealan da ti se osteti zica na izlazu iz adaptera pa to nisam nikad koristio. Ne znam zasto nisu zadrzali onaj yo-yo dizajn koji je bio savrsen. Cesto se stvari redizajniraju samo da ne bi ostale iste...
12.07.2008 | 17:17
evo odgovor dposaricu..

reko si da prek firme kosta 8 i pol?
nisi to malo preracuno?jer je pdv od 22% malo vise,nije?

i jedna stvar.za pokretanje aplikacija il bilo cega,dal treba kliknuti bas tipku misa na trackpadu ili dal ima opciju 2 klicka na trackpad?
znaci sve u svemu zadovaljan si i isplati se kupovat??
ma ja sam se vec ovak i onak odlucil da to kupujem..i to 100%.
sam sad malo saznajem kak to se funkcionira i dal je bolji od pc-a, kaj nudi i tak to..
i mogu ti rec da sam do sad skupil samo pozitivne odgovore,sugestije i iskustva!

sad MoschuS-u:
Pošto upisujem ekonomiju,ja mislim da bude mi trebal komp za neke dokumente,prezentacije,eventualno tablice i tkave nekve stvari..ali nista zahtjevni kak autocad il tak nes.Splati li mi se to onda?

Sad da jos Ribu pitam: znam da bu ispalo glupo al kaj je to yo-yo dizajn?(nemojte se smijat jer neznam..novi sa u Mac svijetu..)
12.07.2008 | 18:03
store.apple.hr/IMC-Apple-Store/WebObject....0.1.2.1.0.1.7.1.3.1

Netto cijena 8.450,00 kn
PDV 1.859,00 kn
Cijena 10.309,00

da,za pokretanje treba kliknuti baš tipku,novije generacije valjda budu na uzoru po iphoneu mali sve na dodir valjda-jedino sam žalostan kaj nema onog zooma sa 2prsta

za sve dokumente imaš excel i sve ostalo-a na kraju krajeva si baciš xp gore ak baš moraš,jedino s čim ga budeš opteretil su valjda igrice:P

i ja sam nov u tome al mislim da je to bilo na povlačenje unutra i van ili kružno namatanje

www.unitedsale.net/pics/adapter/Apple-A1...fe-Power-Adapter.jpg -novi dizajn

neznam riba kaj si toliko skeptičan prema macu?
evo baš sad gledam adapter i čini mi se da je to dosta dobro napravljeno i još su stavili onu plastiku na izlazu tak da se žica nemože full savinuti...
12.07.2008 | 19:07
Ma nisam skeptican, samo mislim da je "yoyo" dizajn bio visetruko bolji jer zica nije bila pod naprezanjem, a drugo, oblik je bio prakticniji da ga uguras u bilo koji dzep u torbi i nista ne zapinje. Evo ovdje virnite kako je izgledao. Kod novog adaptera ljudi se zale na ovakve stvari ako ne paze:
adapter-6440f87c44ef4bda3ca54a645840ef1b.jpg
12.07.2008 | 23:24
Tomi: Double click radis da dva puta "lupis" po padu, ne trebas stiskati bas prave tipke koje su ispod, takodjer i desni tj. secondary klik mozes raditi samo preko pada samo mislim da prvo to moras upaliti u preferencesima. Sto se tice zahtjeva taj book ti je stvarno i vise nego dovoljan za to sto si nabrojao a sto je najbolje recimo prezentacije i mozes raditi u Keynoteu koji je podosta ugodniji i ljepsi za rad od Powerpointa, tipkati mozes u Pagesu a tablice raditi u Numbersu i sve to funksionira puno bolje od Officea. Pogledaj si malo na Appleovim stranicama iWork paket a naravno uvijek mozes instalirati i MS Office ako ti bas treba 100% kompatibilnosti sa Win strojevima ili ako ces morat radit full ozbiljne tablice i slozenije proracune jer je tu Excell za sad ipak jaci. Ukratko kupuj!
13.07.2008 | 02:17
MoschuS: A sto se tice tog iWork paketa.on dolazi instaliral na Mac ili ga treba posebno kupovat?jer ima zato dobru cjenu..nemas sta..
i dali je moguce skinut taj iWork i ostale software-e tipa iLife i to s neta?i s kojih stranica?
13.07.2008 | 09:22
iWork i office ti dolaze instalirani na kompu u obliku trial aplikacija koje traju mjesec dana. Dovoljno da ih temeljito isporbaš i ustanoviš kaj ti paše bolje. Sve ostalo je dio sistema i također je gore. Kad kupiš komp ('8ipo' na firmu; svala čast! ) s njim dobivaš restore diskove na kojima je kompletan sistem i još dosta toga (iWOrk i office 2004 najvejrojatnije incl.). Da DOBIVAŠ, tj. uključeno je u cijenu. Znam da ot nekom naviklom na piceke zvuči šokantno, ali s macom dobivaš komp koji je po vađenju iz kutije za 3 minute spreman za rad, jer je sve gore. Prođeš kroz inicijalizaciju (dječja igra) i stvar radi. MoschuS je dobro primjetio: keynote je zgodniji za prezentacije ako ćeš ih samo ti prezentirtati pa ti kompatibilnost s powerpointom nije bitna. Inače zna biti problema sa sitnicama tipa zvuk i slično... Pages je jako dobra tekst procesor, usudio bih se reći najbolji dio iWork08 paketa i po svemu ravan Wordu. Kompatibilnost je skoro potpuna; samo jednom sam imal problema s nekim skicama koje su bile embedane u RTF format pa onda to pages nije baš kužil po redovima. Bitno: pages otvaraju i docx format novog offica 2007/2008, a mogu raditi export i u PDF (pored standardnog doc formata) pa doista s time nemaš nikakvih problema ni brige oko kompatibilnosti.
Za jednostavnije izračune i liste je numbers zgodniji od excella jer je pregledniji i jednostavniji, ali ne podržava macroe. ne bih želio uvrijediti ekonomiju kao fax,a li moja posredna iskustva s njom/njim mi govore da ti je bilo koji komp puno prejak i predobar .

Za kraj, kupuj, samo kupuj i nakon par dana se buš ovak osjećal:za koji k...c sam se ja sve ove godine patil s prozorima?

ideja o XP-u i visti ti je dobro osiguranje, ali ja ne vjerujem da to itko napravi osim ako nema neke prijeke potrebe. Mac može sve što i picek, pa i više od toga

Dobro došao!
13.07.2008 | 12:51
da to je mene mene pitao iman nakon par dana provedenih na macu-budeš stavljao xp gore odgovor je bio koji je tebi*****?!?

da to radiš isto samo ako imaš neki jedan jedini program koji radi na win i trebaš ga po cijenu života npr media player hehe
13.07.2008 | 15:38
Tomi: Kao sto Djuro kaze iWork ces najvjerovatnije dobiti kao trial na stroju ali sto je jos bolje iWork paket kod nas dodje 639kn sto stvarno nije puno a imati ces originalan softer
Naravno da ga se moze nabaviti i na druge nacine ali o tome necemo na forumu
13.07.2008 | 16:40
zapravo mu samo treba serial:P
14.07.2008 | 00:26
ja imam osječaj da je moj malo razlohan,tj kad ga nosim ko knjigu osječam kak se miče ne drži se ko cjelina-vjerojatno zbog nedostatka kukica
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 9 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (555)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO