Pro/Air ili čekati nove Macbooke?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pro/Air ili čekati nove Macbooke?


30.07.2016 | 11:37
cariblanco kaže:
ipetri68 kaže:
Cinjenica je da Air ima *puno* losiji ekran od Pro-a. I od Pro-a bez retine, a u odnosu na retinu je smijesan. I dalje je bolji od vecine PC-a, ali u odnosu na stari Pro i retine ipak losiji. Ne pricajte ako niste probali oba stroja


Pričaš gluposti, imam air iz 2011 13,3" i ekran je savršen, po pitanju boja i rezolucije koja je 1440*900 dok je na macbook pro 13,3" rezolucija 1280*800. Nije samo stvar većeg broja pixela, nego svatko tko je vidio laptop je prvo komentirao ekran i kako je *ebeno dobar. Ja na svom air_u još nisam vidio zrnasti pixel, ma koliko razvukao s prstima bilo koju stvar koja je na deskopu.
Imam i prvi iPad koji je izašao s retinom i stvarno je dobar ekran, ne kažem da rmbp nema bolji ekran, ali ovo ti ne stoji.


ha neznam, frendica ima air 13" (2014) i gledajuci mbp retina ekran pored airovog razlika je ocita valjda i sljepcu.
air-ov ekran pikselast, s losijim bojama i puno losijim kutevima gledanja.
30.07.2016 | 11:39
Privatno kaže:
cariblanco kaže:
ipetri68 kaže:
Cinjenica je da Air ima *puno* losiji ekran od Pro-a. I od Pro-a bez retine, a u odnosu na retinu je smijesan. I dalje je bolji od vecine PC-a, ali u odnosu na stari Pro i retine ipak losiji. Ne pricajte ako niste probali oba stroja


Pričaš gluposti, imam air iz 2011 13,3" i ekran je savršen, po pitanju boja i rezolucije koja je 1440*900 dok je na macbook pro 13,3" rezolucija 1280*800. Nije samo stvar većeg broja pixela, nego svatko tko je vidio laptop je prvo komentirao ekran i kako je *ebeno dobar. Ja na svom air_u još nisam vidio zrnasti pixel, ma koliko razvukao s prstima bilo koju stvar koja je na deskopu.
Imam i prvi iPad koji je izašao s retinom i stvarno je dobar ekran, ne kažem da rmbp nema bolji ekran, ali ovo ti ne stoji.


ha neznam, frendica ima air 13" (2014) i gledajuci mbp retina ekran pored airovog razlika je ocita valjda i sljepcu.
air-ov ekran pikselast, s losijim bojama i puno losijim kutevima gledanja.


Potpisujem, gro mojih na faksu ima airove i kada ih usporedim sa svojim proom razlika nebo i zemlja, boje ko da su isprane.
30.07.2016 | 12:56
To je zaista od presudnog značaja. Osobito za primjene kao što su facebook, mail, word, excel i... što još...? Ah, da, ništa više...
(Da se sad ne uzgrakću svi oni koji se time bave - naravno, tko se bavi grafičkim poslovima, njima jest od presudne važnosti. Ali ako si je tako netko kupio AIr... Kako se to ono kaže? Promašio ceo fudbal? )
30.07.2016 | 14:30
Zaboravio si videoigre i gledanje filmova.
Onaj koji ozbilno radi na grafici ili filmu, zna sto mutreba jer to mu je kruh. Za inzenjerski posao i nije bitno. Mozda arhitektura. Ostali koji pićkuliraju kako sam rekao, ili $ ili izgovor (u smislu, retina mi bas treba da vidim da li je haljina plava ili siva).
30.07.2016 | 15:30
smayoo kaže:
To je zaista od presudnog značaja. Osobito za primjene kao što su facebook, mail, word, excel i... što još...? Ah, da, ništa više...
(Da se sad ne uzgrakću svi oni koji se time bave - naravno, tko se bavi grafičkim poslovima, njima jest od presudne važnosti. Ali ako si je tako netko kupio AIr... Kako se to ono kaže? Promašio ceo fudbal? )


Ok, ali po toj logici onda nije ni od osobitog znacaja ni dobar trackpad jer mozes surfaf webom i slat mejlove sa losim trackpadom. Isto sta ce ti onda retina ekrani na mobitelima kad i na ekranu iphone 3GS sa rezolucijom 320x480 isto mozes sve procitat.

meni osobno je ekran bitan jer je to nesto u sto cijelo vrijeme gledam, a posto pola godine nisam doma to je ujedno i jedini ekran kojim se sluzim tih pola godine, znaci koristim ga za posao, web i razonodu (filmovi). u sva tri slucaja oštar ekran sa dobrim kutevima vidljivosti je veliki plus.
osobno bi radije izabrao bolji ekran nego jace ostale specifikacije (iako u slucaju air i pro-a sve je u korist pro-a)
30.07.2016 | 15:51
Dok ljudi nisu znali za sidu, prcili su se svakao. Kad su postali svjesni, poceli su paziti.
Dok ljudi nisu znali za retinu, zaradjuvali su novac na CRT, TFT, ili nekom drugom ekranu. Kad su postali svjesni retine i dalje zaradjuju novac, neki na TFT, neki na Retina ekranu.

Malo tko od vas zna kako se Uredjivanje fotki, projelom stranica i ostali graficki posao radio na monolromarskom ekranu s 256 nijansi jedne boje! Samo su brojke kanala oznacavale boju.
30.07.2016 | 16:04
Jest krenuli u glupe rasprave. Retina JEST bolja u svakom pogledu. Tko ima novaca, svakako mu je bolje da si priusti retinu. Bez obzira sto radio na kompu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
30.07.2016 | 16:18
Slazem se s time. Jedino po meni kupovina retine samo zbog retine nema smisla.
30.07.2016 | 17:41
zabac kaže:
Slazem se s time. Jedino po meni kupovina retine samo zbog retine nema smisla.


pa ali ovdje se ne radi o tome. autor teme kupuje laptop nevezano za retinu ili ne.
radi se jedino o tome da li pri kupnji uzet laptop s boljim ekranom ili losijim.



Malo tko od vas zna kako se Uredjivanje fotki, projelom stranica i ostali graficki posao radio na monolromarskom ekranu s 256 nijansi jedne boje! Samo su brojke kanala oznacavale boju.


i tamo 2002 smo koristili nokiu 3310 pa kakve to ima veze sa danasnjim mobitelima?


htjeli ili ne htjeli visokorezolucijski ekrani prelaze sa mobitela i tableta na laptope i monitore. meni je to posve logicno i opravdano a sad svakom svoje.
to je skoro pa isto kad su visoke rezolucije dosle na smartfone, do tada nitko nije mislio da mu treba, ali onda kad smo se svi naviknuli nitko se ne bi vratio natrag na vga rezoluciju.
30.07.2016 | 17:47
Odmakli smo se davno od teme.
Vise me odusevio iPod od retine. Star sam valjda.
30.07.2016 | 17:56
Privatno kaže:
to je skoro pa isto kad su visoke rezolucije dosle na smartfone, do tada nitko nije mislio da mu treba, ali onda kad smo se svi naviknuli nitko se ne bi vratio natrag na vga rezoluciju.


Nije točno. Ja bi se odmah vratio. Meni je to posvemašnji kretenizam - na zaslonu od 4-5" imati toliko piksela. Da postoji izbor, ja bi radije ekran VGA rezolucije i bateriju koja traje 3-4 dana, nego ovo.
30.07.2016 | 18:22
smayoo kaže:
Privatno kaže:
to je skoro pa isto kad su visoke rezolucije dosle na smartfone, do tada nitko nije mislio da mu treba, ali onda kad smo se svi naviknuli nitko se ne bi vratio natrag na vga rezoluciju.


Nije točno. Ja bi se odmah vratio. Meni je to posvemašnji kretenizam - na zaslonu od 4-5" imati toliko piksela. Da postoji izbor, ja bi radije ekran VGA rezolucije i bateriju koja traje 3-4 dana, nego ovo.


Potpisujem. Za razliku od smayoo (kako se ovo uopće deklinira!?) apsolutno podržavam na desktopu/laptopu (gdje je to još uvijek iznimka), ali na mobitelu je to potpuna besmislica. Ja bih se na mobitelu cak i boje odrekao.
30.07.2016 | 18:38
Da imam na stolu 30" monitor i na njemu 4K, to bi mi bilo OK. To bi onda bio ozbiljni i meni upotrebljivi "screen real estate". Na laptopu mi je ovo što sada imam (1440x900 na 15,4") granično sitno. 10% sitnije od toga i ne bi više ništa mogao razabrati.
30.07.2016 | 19:17
smayoo kaže:
Da imam na stolu 30" monitor i na njemu 4K, to bi mi bilo OK. To bi onda bio ozbiljni i meni upotrebljivi "screen real estate". Na laptopu mi je ovo što sada imam (1440x900 na 15,4") granično sitno. 10% sitnije od toga i ne bi više ništa mogao razabrati.


A onda pretpostavljam da imas slabiji vid.

Da bi se dozivilo retina ekran na macbooku treba ga koristiti tjedan dana i onda probat natrag na ekran tipa air-ovog. Mislim da vlasnici macbook retine znaju o cem pricam.
Nije ni tolko stvar screen real estate-a kolko oštrine teksta i svega ostalog. i tu apple-u skidam kapu kako je slozio skaliranje tj kako oni nazivaju-" feels like" 1024x640/1280x800/1440x900/1680x1050 a oštrina je uvijek ista koji god mod izabrao. Znaci ne vidim ni jednu stvar gdje (meni) retina nije superiornija kako god gledamo. vise opcija, oštrija slika, veliki kutevi gledanja. za mene prica gotova
30.07.2016 | 19:42
I tu sam teoriju već čuo.
Imam tzv. retina zaslon na iPhoneu, a sin na svom nema. Koristim svoj iPhone već godinama. Kad uzmem sinov iPhone, ne vidim razliku.
Da li imam slabiji vid? Da. Osjetno slabiji nego što mi je bio prije 6-7 godina. Oftalmolog mi kaže da imam prosječan vid za nekog od 45 godina. Pa eto...
30.07.2016 | 19:56
smayoo kaže:
Da imam na stolu 30" monitor i na njemu 4K, to bi mi bilo OK. To bi onda bio ozbiljni i meni upotrebljivi "screen real estate". Na laptopu mi je ovo što sada imam (1440x900 na 15,4") granično sitno. 10% sitnije od toga i ne bi više ništa mogao razabrati.


Ne radi se o stinoći več o oštrini. Tekst mi je jednake veličine na retina i ne-retina ekranu.
30.07.2016 | 20:05
Sad ce jos poceti s teorijama da je auto samo prometalo od tocke a do tocke b, njoma 3310 je bog i batina i sl. Kao da smo na amiskom forumu. Ne vjerujem... Tko ne vidi razliku retine i obicnog ekrana na 15 mbp taj ne da vidi lose nego je slijep.
30.07.2016 | 20:16
Ja ne vidim razliku. Kad se stavi u taj mod da nije sitnije, meni to ne izgleda ništa oštrije. Iz mog kuta, onaj tko tvrdi da vidi neku razliku si je to umislio da si opravda razliku u cijeni koju je platio.
Pa eto, tako onda. Ja sam slijep, a ti sam sebe uvjeravaš da taj ekran vrijedi tih novaca. Nije uopće bitno. BItno je da smo obojica sretni u svojoj koži.
30.07.2016 | 20:18
Riba kaže:
smayoo kaže:
Privatno kaže:
to je skoro pa isto kad su visoke rezolucije dosle na smartfone, do tada nitko nije mislio da mu treba, ali onda kad smo se svi naviknuli nitko se ne bi vratio natrag na vga rezoluciju.


Nije točno. Ja bi se odmah vratio. Meni je to posvemašnji kretenizam - na zaslonu od 4-5" imati toliko piksela. Da postoji izbor, ja bi radije ekran VGA rezolucije i bateriju koja traje 3-4 dana, nego ovo.


Potpisujem. Za razliku od smayoo (kako se ovo uopće deklinira!?) apsolutno podržavam na desktopu/laptopu (gdje je to još uvijek iznimka), ali na mobitelu je to potpuna besmislica. Ja bih se na mobitelu cak i boje odrekao.


A gle, takvi mobiteli postoje... Nije problem kupiti mobitel kojem će baterija trajati par dana ali onda si se odrekao mnogih "smart" funkcija. Ako ti te netrebaju nemaš problema. Uopće nije bitno da li koristiš kompjuter za surfanje facebook-om ili za izradu plana leta nove NASA-ine sonde do Jupitera, ako u taj monitor buljiš cijeli dan želiš da on bude što kvalitetnij, a retina ekran je kvalitetniji, sa oštrijom slikom od ostalih.
Da li možeš proći sa ekranom manje rezolucije? Apsolutno. Da li je retina ekran ugodnije iskustvo? Apsolutno.
30.07.2016 | 20:35
Ja retinu nisam uopće komentirao, za ove nove air neznam kakve imaju ekrane, možda su i lošiji od serije iz 2011 godine. Znamo svi da su u počecima retine bila dva displeya koji su se ugrađivali, jedan je bio od Samsunga a drugog sam zaboravio( možda LG ). Ljudi su isto primjećivali razlike između ta dva ekrana, jedan je kao bio "žućkast" i lošiji. Kakvo je sada stanje? Apple ima jednog dobavljača ili..

Nitko nije komentirao ekran air 13"3 i non-retinu mbp 13"3 koja ima manje pixela od air_a ? Čitajući ovu temu otvorio sam lap i tražim pixele koje nemogu naći. Gledam fotke, filmove, web, gledam ga pod raznim kutevima i ne vidim nikakvo preljevanje boja ili neku drugu anomaliju.
30.07.2016 | 20:49
Ja imam rMBP na kojeg je spojen eksterni monitor (prilicno kvalitetan Dell P2414H) koji nije retina. I SVAKI DAN gledam ta dva svijeta razlicita direktno jedan pored drugog

Da nisam ovaj Dell monitor kupio prije svega par mjeseci, vec bi ga se do sada rijesio, radi nekog retina display.

Monitor je izvrstan, obradjujem fotografije na njemu, ali fali mi ta ostrina koju primjetim svaki put kada pogled prebacim na rMBP.

Evo za usporedbu, uradio sam prije 2 min screen capture iste ikone na rMBP i na Dell 24". Zumirao sam jednu pored druge, i usporedio. Pa recite da razlika nije vidljiva


ScreenShot2016-07-30at21.44.00.png
30.07.2016 | 21:14
A što si time dokazao? Naravno da slika s više piksela bolje izgleda kad napraviš zoom in. Ali na svom osnovnom formatu, ja tu oštrinu ne vidim.
30.07.2016 | 21:21
Normalno da je vidljiva razlika. Ja sam isto zumirao dva ista foldera, prvi je na air a drugi je na samsung 24" isto full HD kao tvoj. Kod sebe ja ne vdim razliku. Mada ti usporedba nije egzaktna, jer rmbp ima 15" a Dell 24", a kvaliteta ekrana se mjeri gustoćom pixela po inču. Trebao bi rmbp spojiti na neki drugi lap koji ima istu veličinu ekrana i onda raditi usporedbu
Prilozi:
31.07.2016 | 06:32
Ti ne vidis razliku 15" 2880x1800 i 24" 1920x1080? Na ovom drugom ako se privlizi na manje od pola metra mozes brojati pixele. Ja stvarno nemam ekstra vid, ali se niti ne zavaravam glupostima. Sto nije istina, nije.
31.07.2016 | 08:08
Po petsto pedeset peti put - ne, ja ne vidim tu razliku. I nisam jedini.
31.07.2016 | 08:43
Moj slijedeci MBP 15" imati ce retina ekran. Ne zato jer ja to zelim, vec jer je in jedini u ponudi. Da mogu birati obicni ekran, izabeao bi ga uz manju cijenu racunala.
31.07.2016 | 09:39
smayoo kaže:
Po petsto pedeset peti put - ne, ja ne vidim tu razliku. I nisam jedini.

Mlatite praznu slamu. Ja vidim i nisam jedini.
31.07.2016 | 09:44
Evo i moga iskustva sa ekraniam. Kada se uspoređuju dvije 15" non retina i retina razlika je ogromna. Tko ne usporedi jedan pored drugoga lako da zaboravit kako je 1440 x 900 pixela loše u odnosu na retinu. Ali ako se usporedi 15" sa mat ekranom koji je dolazio sa nekim modelima i ima nešto veću rezoluciju razlika je malo manja. Jedino što sam vidio da je kod 17" sa 1900x 1200 ekranima ta razlika skoro pa neprimjetna ako se usporede ta dva ekrana 17" non retina naravno i 15" retina.
Ja imam sada 15", 13" retine, air 13", 15" non retina glossy, 15" matt hd, 17" glossy ful hd, 17" matt full Hd tako da mogu lako sve usporediti
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.08.2016 | 00:19
jzelko kaže:
smayoo kaže:
Po petsto pedeset peti put - ne, ja ne vidim tu razliku. I nisam jedini.

Mlatite praznu slamu. Ja vidim i nisam jedini.


Ha! Ja ne vidim i boli me patka!
Potpuno mi je isto ako su non retina i retina nastimane na Default rezoluciju (non retina na max, retina na scaled srednju). Al kao sto rekoh, boli me patka jer koristim more space.

I to je to sto volim na retini - velika radna povrsina zbuksana u 15" i pritom mi nije sve presitno vec je dapace vrlo citljivo i ugodno za rad.

I onda dodjem doma i 27" mi ima manju rezu, i manju radnu povrsinu, al se ne zamaram jer pixele ne vidim. I zakaj bi se zamarao kad je super monitor i kak bi rekao moj profesor informatike, najvazniji dio racunala je monitor! Cuvajte oci!
01.08.2016 | 06:33
burky kaže:
Nakon dugog premišljanja i prepirki sa svojima doma, odlučih naručiti Macbook Air 13". Smatrali su da ne bi trebao čekati jesen da uzmem laptop tijekom faksa, a isto tako da ne bi trebao trošiti 10ak tisuća kuna na laptop koji nema pretjeranu svrhu neku osim korištenja interneta, prezentacija i tako nešto.

Na njemačkom Amazonu sam našao Macbook Air 13'' povoljnije nego kod nas, te će mi ga donijeti obiteljski prijatelji za par tjedana. Okej mi je Air, ali nadam se da se neću previše uzrujavat zbog Retine .
Javim vam dojmove OSX-a kad dobijem Macbook.

Možda uz njega si još uzmem iPhone na jesen, to ćemo još vidjeti


Ja imam MBA 13, i ni jednu od tih 10ak tisuća kuna ne žalim. Nije to samo laptop za surfanje i prezentacije. Ja na njemu baš radim. Super je jer je lagan za nositi ga negdje, ne troši puno struje, brz je ko sam vrag. Jedino šta bi možda trebao imati malo veći ekran i malo bi veći SSD stavio. Ali na ekran sam se navikao, a za koji dan ću roknuti novi SSD u njega i bila stvar još nekoliko godina. Jer novo čekati nema kod Apple smisla: youtu.be/KHZ8ek-6ccc
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 59 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO