Prelazak na Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prelazak na Mac


  • Dijete
  • Posjetitelj
18.01.2021 | 09:36
Jesi li probao i Anydesk za remote?
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
18.01.2021 | 09:42
Dijete kaže:
Jesi li probao i Anydesk za remote?


Nisam. Hvala na hintu.
Probam ovih dana.
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
21.01.2021 | 20:32
Doma svi poludili.
Sin želi prodat PS4 i kupit si Mac Mini.
Ima nekih 2000 kn.
Jel se može kupiti kaj za te novce?
Upisuje ove godine srednju računalnu, pa bi uzeo Minija i paralelno vrtio Win, tak da je ufuran u oba sistema.
Moj MBA je stalno zauzet i na njemu nema igranja i čačkanja.
Ak imate koju pametnu, pucajte. (a možete i onu drugu)
21.01.2021 | 21:26
Za 2000 ništa pametno.
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
21.01.2021 | 21:28
Oko koliko kreće pametna kupnja, koja godina?
21.01.2021 | 21:54
cca 4000, Mac Mini 2012 (zadnji dogradivi model, još uvijek prima najzadnji OS) pa onda ovisi što je u njemu, a što ćeš naknadno kupiti i ugraditi. Moji koriste dva takva, oba na 10.15, sa 250 GB SSD (SATA3) i 16GB RAM.

Ako je manje zahtjevan, Mini 2010 ide do 10.13 OS-a, isto prima do 16 GB RAM i SATA3 SSD. Ali rijetko se nudi na prodaju. Vjerojatno zato što svakom vrijedi više nego što može za njega tražiti novca. Moja supruga radi na takvom i radi joj super. Htio sam joj staviti jednog 2012, izbacila me iz svoje radne sobe.
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
21.01.2021 | 22:00
Trenutno mi je to previše. No ok, saznao sam što gledati. Hvala.
Za sada nije zahtjevan. Fortnite i takve điđe.

Ideja mu je ok, jedan komp, dva sustava i učenje o oba.
17.03.2021 | 16:01
v_pula kaže:
da malo sam istrazivao s zelenim gumbom i "fullscreen" opcijama...mogu reci da se privikavam vec polako i da mi je postalo normalno...

Hvala za pdf hint


Upravo sam sasvim slucajno naisao na aplikaciju, pa sam se sjetio da je neko na forumu pisao i jedva pronadjoh topic

Probaj Tiles aplikaciju. S njom mozes da upravljas prozorima kao na Windows-u.
12.04.2021 | 12:38
Evo da se i ja chekiram. MBP je tu, M1 Znaci ne mrem vjerovati. Oooodlican! Samo se jos trebam opustiti prilikom koristenja i instalacije programa. Btw da li je ok imati up to date apdejtovan sistem jer vidim ljudi “spuštaju” na starije verzije? Meni sad npr. trazi update na Big Sur 11.2.3
12.04.2021 | 16:41
Preporucljivo je imati up-to-date sistem na bilo kojoj platformi.

Moze se desiti da neka aplikacija na novoj verziji sistema ne radi onako kako bi trebala ili sam sistem nije stabilan pa se ljudi odluce na downgrade dok ne bude dostupan fix. Ne znam zasto se uopste mislis oko update-a, napisi sta te konkretno brine u tom procesu.
12.04.2021 | 17:42
Nije preporučljivo imati "up-to-date" sistem na ikojoj platformi. Prije nego pustiš update, pričekaj da korisnici poput TuxFan brže-bolje naprave update i eventualno nagaze na neki problem pa se požale na njega. Onda procijeniš ima li taj problem neke veze s tobom (koji softver koristiš, itd.) pa tada napraviš update.
12.04.2021 | 18:24
Naravno da nece raditi update ako vrti neke mission-critical aplikacije nego ce se drzati toga "ne diraj dok radi" i nabavit ce testnu masinu za te svrhe.

Savjet sam dao iz ugla sigurnosti, gdje je uvijek preporucljivo zakrpiti sve poznate propuste. Ne znam u koje svrhe koristi racunar, zato i jesam rekao da napise sta ga tacno brine vezano za update kako bi dobio pravi odgovor.
12.04.2021 | 21:19
Šalim se malo, ne ljuti se, molim te.
Moje je iskustvo da je svakom tko koristi svoje računalo za išta što ne bi mogao-la raditi mobitelom ili tabletom - njegov/njen workflow "mission critical". Ne trebaš imati nikakvu superspecijalnu aplikaciju. Dovoljno je da papci izbace van update koji polomi wifi kext baš za tvog mac-a (a nije se to dogodilo jednom do sad, otkad sam ja u Mac svijetu) ili da naprasno ukinu podršku za neku sasvim običnu funkciju (sinkronizacija s iPhoneom preko žice, na primjer, to je prvo što mi sad pada na pamet, ali bilo je još toga) o kojoj ovisiš (a nisu to najavili igdje, ikako). I to se isto dogodilo više nego jednom do sad.
Što se samih aplikacija tiče, tu su barem počeli u zadnje vrijeme najavljivati probleme. Pokreneš aplikaciju pa te upozori OS da će ti s idućim updateom ta aplikacija prestati raditi ako je developer ne updatea.
12.04.2021 | 21:31
Kako god, ja danas apdejtah na Big Sur 11.2.3 pa nek bude kaj hoce :-D ionako cu cekati Adobe za M1, jer ovako neuspjesno pokusavam instalirati Photoshop, Illustrator i XD...
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.04.2021 | 12:30
ajren kaže:
Kako god, ja danas apdejtah na Big Sur 11.2.3 pa nek bude kaj hoce :-D ionako cu cekati Adobe za M1, jer ovako neuspjesno pokusavam instalirati Photoshop, Illustrator i XD...


Photoshop je radi nativno na M1. Ostatak je za sad pod emulacijom i radi bez greske.
Kaj te muci kod instalacije? Instaliraj Creative Cloud i pod njim instaliraj kaj zelis...
24.08.2022 | 06:44
drpongra75 kaže:
Google Chrome - poznat kao ubojica RAM-a!!! Osobno mi je Safari zakon, za moje skromne potrebe.

@GasparJ - i Finder i Filex su stare firme sa dugogodišnjom tradicijom prodaje Macova i usluga vezanih uz Apple proizvode. Možda i jesu ponekad malo skuplji, ali u tim ćeš trgovinama uvijek dobiti savjet, preporuku i sl. Instar i Links - izuzetno dobra iskustva, kvalitetna i profesionalna usluga.

Ali Import-Export i Technostore, gdje nemaju ni fiksnu liniju, ni fizičku trgovinu - ne bih hvala, ni da je duplo jeftinije.


Pozdrav svima!
Tek sam sada pročitao ovu temu pa se moram osvrnuti na navode kojima gosp. @drpongra75 (možda nehotice) dovodi u pitanje kredibilitet i vjerodostojnost poduzeća Export-Import Siton d.o.o. ispred kojeg Vam se i obraćam (te pripadajućeg site-a www.apple-proizvodi.com), kao pouzdanog dobavljača Apple opreme.
Moram istaknuti kako se (isključivo) distribucijom Apple opreme bavimo dugi niz godina te izraziti naglasak stavljamo na uslugu kupcima (i osobno sam dostupan 24/7 za sva pred i post-prodajna pitanja, pomoć, upite i savjete) na komunicirani br. telefona (što se tiče navoda "gdje nemaju ni fiksnu liniju" -ne uzimajući u obzir minorni značaj fiksnih komunikacija u tekućoj 2022. godini, moram navesti da imamo fiksnu liniju, ali je uopće ne komuniciramo jer ćete na broju 00 385 95 558 222 5 uvijek ostvariti kontakt sa sugovornikom, dok za fiksnu liniju to ne možemo jamčiti budući se većina našeg posla odvija terenski).

Moram se malo osvrnuti i na dio “Uplati-pa čekaj da ti mi isporučimo”, naime prilikom narudžbe robe dužni smo istu platiti u potpunosti sa naše strane, a često se radi o znatnim financijskim sredstvima, no našim kupcima za svaku narudžbu (bez obzira na to koliko ona velika ili mala bila) komuniciramo mogućnost uplate simboličnog avansa od 10% kao potvrdu narudžbe uz plaćanje ostatka prilikom isporuke ili netom prethodno tome (također, uvijek je moguće i plaćanje prilikom preuzimanja, pouzećem i sl.).

Nadalje htio bih naglasiti kako su nam povjerenje ukazali i subjekti poput Tcom-a, Raiffeisen banke, Combisa, Rimac grupe itd., pa vjerujemo kako takva poduzeća partnere ne biraju baš olako, a opetovane kupovine daju naslutiti da su bili zadovoljni sa našom suradnjom.

Svakako bih za kraj htio pozvati bilo kojeg kupca ili partnera koji je imao i najmanji problem ili neugodnost da nam se obrati ili ovdje javno ili na pm kako bismo saslušali kritiku i pokušali nešto iz nje naučiti te implementirati poboljšanja jer uvijek ima mjesta za napredak, a svakako ćemo sve Vaše navode i razmišljanja detaljno razmotriti, razmisliti o njima te pokušati nešto iz njih naučiti.
Hvala i lijep pozdrav svima!

Vedran Sisarić, direktor
24.08.2022., Zagreb
24.08.2022 | 07:37
Vedrane, rekao bih ti "dobrodošao", ali vidim da si naš član već 4 godine pa onda, umjesto dobrodošlice - hvala ti na prvom postu.
Osobno iznimno cijenim ovakav (čist, jasan i direktan) nastup, jer bilo je ovdje korisnika koji su pokušavali reklamirati vlastiti posao na način da sami sebe preporučuju glumeći zadovoljnog korisnika .
I ja sam osobno komentirao tvoju firmu, još ranije nego dpongra75, tamo negdje 2016. godine, kad si je tek otvorio, također implicite negativno. Nije to iz zle namjere, ali činjenica je da je kod nas puno takvih situacija. Na temelju web stranice jedne takve male i kratko postojeće firme ne može čovjek tek tako steći povjerenje.
To što si odlučio bumpati post od prije 2 godine i pozvati bilo koga da ti uputi javnu kritiku ako je ima, za mene je pozitivno, pokazuje da nemaš što skrivati. Jasno ti je da ćeš, u poslu kojeg si odabrao, uvijek biti inferioran u odnosu na velike trgovce koji image grade na šljaštećim dućanima, ali to je tako. Bori se i dalje.
24.08.2022 | 07:50
smayoo kaže:
Vedrane, rekao bih ti "dobrodošao", ali vidim da si naš član već 4 godine pa onda, umjesto dobrodošlice - hvala ti na prvom postu.
Osobno iznimno cijenim ovakav (čist, jasan i direktan) nastup, jer bilo je ovdje korisnika koji su pokušavali reklamirati vlastiti posao na način da sami sebe preporučuju glumeći zadovoljnog korisnika .
I ja sam osobno komentirao tvoju firmu, još ranije nego dpongra75, tamo negdje 2016. godine, kad si je tek otvorio, također implicite negativno. Nije to iz zle namjere, ali činjenica je da je kod nas puno takvih situacija. Na temelju web stranice jedne takve male i kratko postojeće firme ne može čovjek tek tako steći povjerenje.
To što si odlučio bumpati post od prije 2 godine i pozvati bilo koga da ti uputi javnu kritiku ako je ima, za mene je pozitivno, pokazuje da nemaš što skrivati. Jasno ti je da ćeš, u poslu kojeg si odabrao, uvijek biti inferioran u odnosu na velike trgovce koji image grade na šljaštećim dućanima, ali to je tako. Bori se i dalje.


Naravno, hvala Smayoo!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 45 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.07 Seconds

Provided by iJoomla SEO