Prelazak na Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prelazak na Mac


  • Dijete
  • Posjetitelj
18.01.2021 | 09:36
Jesi li probao i Anydesk za remote?
18.01.2021 | 09:42
Dijete kaže:
Jesi li probao i Anydesk za remote?


Nisam. Hvala na hintu.
Probam ovih dana.
21.01.2021 | 20:32
Doma svi poludili.
Sin želi prodat PS4 i kupit si Mac Mini.
Ima nekih 2000 kn.
Jel se može kupiti kaj za te novce?
Upisuje ove godine srednju računalnu, pa bi uzeo Minija i paralelno vrtio Win, tak da je ufuran u oba sistema.
Moj MBA je stalno zauzet i na njemu nema igranja i čačkanja.
Ak imate koju pametnu, pucajte. (a možete i onu drugu)
21.01.2021 | 21:26
Za 2000 ništa pametno.
21.01.2021 | 21:28
Oko koliko kreće pametna kupnja, koja godina?
21.01.2021 | 21:54
cca 4000, Mac Mini 2012 (zadnji dogradivi model, još uvijek prima najzadnji OS) pa onda ovisi što je u njemu, a što ćeš naknadno kupiti i ugraditi. Moji koriste dva takva, oba na 10.15, sa 250 GB SSD (SATA3) i 16GB RAM.

Ako je manje zahtjevan, Mini 2010 ide do 10.13 OS-a, isto prima do 16 GB RAM i SATA3 SSD. Ali rijetko se nudi na prodaju. Vjerojatno zato što svakom vrijedi više nego što može za njega tražiti novca. Moja supruga radi na takvom i radi joj super. Htio sam joj staviti jednog 2012, izbacila me iz svoje radne sobe.
21.01.2021 | 22:00
Trenutno mi je to previše. No ok, saznao sam što gledati. Hvala.
Za sada nije zahtjevan. Fortnite i takve điđe.

Ideja mu je ok, jedan komp, dva sustava i učenje o oba.
17.03.2021 | 16:01
v_pula kaže:
da malo sam istrazivao s zelenim gumbom i "fullscreen" opcijama...mogu reci da se privikavam vec polako i da mi je postalo normalno...

Hvala za pdf hint


Upravo sam sasvim slucajno naisao na aplikaciju, pa sam se sjetio da je neko na forumu pisao i jedva pronadjoh topic

Probaj Tiles aplikaciju. S njom mozes da upravljas prozorima kao na Windows-u.
12.04.2021 | 12:38
Evo da se i ja chekiram. MBP je tu, M1 Znaci ne mrem vjerovati. Oooodlican! Samo se jos trebam opustiti prilikom koristenja i instalacije programa. Btw da li je ok imati up to date apdejtovan sistem jer vidim ljudi “spuštaju” na starije verzije? Meni sad npr. trazi update na Big Sur 11.2.3
12.04.2021 | 16:41
Preporucljivo je imati up-to-date sistem na bilo kojoj platformi.

Moze se desiti da neka aplikacija na novoj verziji sistema ne radi onako kako bi trebala ili sam sistem nije stabilan pa se ljudi odluce na downgrade dok ne bude dostupan fix. Ne znam zasto se uopste mislis oko update-a, napisi sta te konkretno brine u tom procesu.
12.04.2021 | 17:42
Nije preporučljivo imati "up-to-date" sistem na ikojoj platformi. Prije nego pustiš update, pričekaj da korisnici poput TuxFan brže-bolje naprave update i eventualno nagaze na neki problem pa se požale na njega. Onda procijeniš ima li taj problem neke veze s tobom (koji softver koristiš, itd.) pa tada napraviš update.
12.04.2021 | 18:24
Naravno da nece raditi update ako vrti neke mission-critical aplikacije nego ce se drzati toga "ne diraj dok radi" i nabavit ce testnu masinu za te svrhe.

Savjet sam dao iz ugla sigurnosti, gdje je uvijek preporucljivo zakrpiti sve poznate propuste. Ne znam u koje svrhe koristi racunar, zato i jesam rekao da napise sta ga tacno brine vezano za update kako bi dobio pravi odgovor.
12.04.2021 | 21:19
Šalim se malo, ne ljuti se, molim te.
Moje je iskustvo da je svakom tko koristi svoje računalo za išta što ne bi mogao-la raditi mobitelom ili tabletom - njegov/njen workflow "mission critical". Ne trebaš imati nikakvu superspecijalnu aplikaciju. Dovoljno je da papci izbace van update koji polomi wifi kext baš za tvog mac-a (a nije se to dogodilo jednom do sad, otkad sam ja u Mac svijetu) ili da naprasno ukinu podršku za neku sasvim običnu funkciju (sinkronizacija s iPhoneom preko žice, na primjer, to je prvo što mi sad pada na pamet, ali bilo je još toga) o kojoj ovisiš (a nisu to najavili igdje, ikako). I to se isto dogodilo više nego jednom do sad.
Što se samih aplikacija tiče, tu su barem počeli u zadnje vrijeme najavljivati probleme. Pokreneš aplikaciju pa te upozori OS da će ti s idućim updateom ta aplikacija prestati raditi ako je developer ne updatea.
12.04.2021 | 21:31
Kako god, ja danas apdejtah na Big Sur 11.2.3 pa nek bude kaj hoce :-D ionako cu cekati Adobe za M1, jer ovako neuspjesno pokusavam instalirati Photoshop, Illustrator i XD...
  • Dijete
  • Posjetitelj
13.04.2021 | 12:30
ajren kaže:
Kako god, ja danas apdejtah na Big Sur 11.2.3 pa nek bude kaj hoce :-D ionako cu cekati Adobe za M1, jer ovako neuspjesno pokusavam instalirati Photoshop, Illustrator i XD...


Photoshop je radi nativno na M1. Ostatak je za sad pod emulacijom i radi bez greske.
Kaj te muci kod instalacije? Instaliraj Creative Cloud i pod njim instaliraj kaj zelis...
24.08.2022 | 06:44
drpongra75 kaže:
Google Chrome - poznat kao ubojica RAM-a!!! Osobno mi je Safari zakon, za moje skromne potrebe.

@GasparJ - i Finder i Filex su stare firme sa dugogodišnjom tradicijom prodaje Macova i usluga vezanih uz Apple proizvode. Možda i jesu ponekad malo skuplji, ali u tim ćeš trgovinama uvijek dobiti savjet, preporuku i sl. Instar i Links - izuzetno dobra iskustva, kvalitetna i profesionalna usluga.

Ali Import-Export i Technostore, gdje nemaju ni fiksnu liniju, ni fizičku trgovinu - ne bih hvala, ni da je duplo jeftinije.


Pozdrav svima!
Tek sam sada pročitao ovu temu pa se moram osvrnuti na navode kojima gosp. @drpongra75 (možda nehotice) dovodi u pitanje kredibilitet i vjerodostojnost poduzeća Export-Import Siton d.o.o. ispred kojeg Vam se i obraćam (te pripadajućeg site-a www.apple-proizvodi.com), kao pouzdanog dobavljača Apple opreme.
Moram istaknuti kako se (isključivo) distribucijom Apple opreme bavimo dugi niz godina te izraziti naglasak stavljamo na uslugu kupcima (i osobno sam dostupan 24/7 za sva pred i post-prodajna pitanja, pomoć, upite i savjete) na komunicirani br. telefona (što se tiče navoda "gdje nemaju ni fiksnu liniju" -ne uzimajući u obzir minorni značaj fiksnih komunikacija u tekućoj 2022. godini, moram navesti da imamo fiksnu liniju, ali je uopće ne komuniciramo jer ćete na broju 00 385 95 558 222 5 uvijek ostvariti kontakt sa sugovornikom, dok za fiksnu liniju to ne možemo jamčiti budući se većina našeg posla odvija terenski).

Moram se malo osvrnuti i na dio “Uplati-pa čekaj da ti mi isporučimo”, naime prilikom narudžbe robe dužni smo istu platiti u potpunosti sa naše strane, a često se radi o znatnim financijskim sredstvima, no našim kupcima za svaku narudžbu (bez obzira na to koliko ona velika ili mala bila) komuniciramo mogućnost uplate simboličnog avansa od 10% kao potvrdu narudžbe uz plaćanje ostatka prilikom isporuke ili netom prethodno tome (također, uvijek je moguće i plaćanje prilikom preuzimanja, pouzećem i sl.).

Nadalje htio bih naglasiti kako su nam povjerenje ukazali i subjekti poput Tcom-a, Raiffeisen banke, Combisa, Rimac grupe itd., pa vjerujemo kako takva poduzeća partnere ne biraju baš olako, a opetovane kupovine daju naslutiti da su bili zadovoljni sa našom suradnjom.

Svakako bih za kraj htio pozvati bilo kojeg kupca ili partnera koji je imao i najmanji problem ili neugodnost da nam se obrati ili ovdje javno ili na pm kako bismo saslušali kritiku i pokušali nešto iz nje naučiti te implementirati poboljšanja jer uvijek ima mjesta za napredak, a svakako ćemo sve Vaše navode i razmišljanja detaljno razmotriti, razmisliti o njima te pokušati nešto iz njih naučiti.
Hvala i lijep pozdrav svima!

Vedran Sisarić, direktor
24.08.2022., Zagreb
24.08.2022 | 07:37
Vedrane, rekao bih ti "dobrodošao", ali vidim da si naš član već 4 godine pa onda, umjesto dobrodošlice - hvala ti na prvom postu.
Osobno iznimno cijenim ovakav (čist, jasan i direktan) nastup, jer bilo je ovdje korisnika koji su pokušavali reklamirati vlastiti posao na način da sami sebe preporučuju glumeći zadovoljnog korisnika .
I ja sam osobno komentirao tvoju firmu, još ranije nego dpongra75, tamo negdje 2016. godine, kad si je tek otvorio, također implicite negativno. Nije to iz zle namjere, ali činjenica je da je kod nas puno takvih situacija. Na temelju web stranice jedne takve male i kratko postojeće firme ne može čovjek tek tako steći povjerenje.
To što si odlučio bumpati post od prije 2 godine i pozvati bilo koga da ti uputi javnu kritiku ako je ima, za mene je pozitivno, pokazuje da nemaš što skrivati. Jasno ti je da ćeš, u poslu kojeg si odabrao, uvijek biti inferioran u odnosu na velike trgovce koji image grade na šljaštećim dućanima, ali to je tako. Bori se i dalje.
24.08.2022 | 07:50
smayoo kaže:
Vedrane, rekao bih ti "dobrodošao", ali vidim da si naš član već 4 godine pa onda, umjesto dobrodošlice - hvala ti na prvom postu.
Osobno iznimno cijenim ovakav (čist, jasan i direktan) nastup, jer bilo je ovdje korisnika koji su pokušavali reklamirati vlastiti posao na način da sami sebe preporučuju glumeći zadovoljnog korisnika .
I ja sam osobno komentirao tvoju firmu, još ranije nego dpongra75, tamo negdje 2016. godine, kad si je tek otvorio, također implicite negativno. Nije to iz zle namjere, ali činjenica je da je kod nas puno takvih situacija. Na temelju web stranice jedne takve male i kratko postojeće firme ne može čovjek tek tako steći povjerenje.
To što si odlučio bumpati post od prije 2 godine i pozvati bilo koga da ti uputi javnu kritiku ako je ima, za mene je pozitivno, pokazuje da nemaš što skrivati. Jasno ti je da ćeš, u poslu kojeg si odabrao, uvijek biti inferioran u odnosu na velike trgovce koji image grade na šljaštećim dućanima, ali to je tako. Bori se i dalje.


Naravno, hvala Smayoo!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO