MacBook Pro 15,4" Retina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro 15,4" Retina


08.12.2014 | 18:46
Pozdrav svima. Za mjesec dana idem u iStyle uzeti novo računalo, zato trebam vašu pomoć. Gledajući po netu odluka mi je pala na ovaj model: MacBook Pro 15,4" Retina 2,2 GHz Quad-Core i7. Cijena 12500 preko firme. Razlog što mi treba računalo je što ću ići na viši stupanj informatičkog obrazovanja, počinjem s tečajevima, a do kraja godine bih upisao i fax. Trebam računalo koje će me služiti barem 5 godina. Ako mislite da je ovo odgovarajuće recite, a ako imate drugi prijedlog slobodno pucajte. Veliki su novci u igri pa se ne želim zeznuti, svaka pomoć je dobrodošla.
08.12.2014 | 19:59
Nisi objasnio čemu će točno računalo služiti, iako je u ovom slučaju to manje bitno jer će opisani model odlično služiti za bilo što.
08.12.2014 | 20:56
Čak i za narezati kobasice.
08.12.2014 | 21:26
Volim ovaj forum jer me ljudi uvijek nasmiju.Trenutno sam na nekoj nazovimo to zivotnoj prekretnici gdje zelim u sebe investirati informatickim znanjem,a za to prije nisam imao vremena.sad,hoce li me put odvesti u 3D vode,izradu aplikacija neku vrstu programiranja, mrezne sustave, normalan kucni rad itd. Uglavnom zelim biti siguran da je odabrani model dovoljno dobar za sve ove namjene.Gledao sam i onaj s dodatnom nvidia mislim 750 i mogao bih se protegnuti,iako mislim da mi to ne treba za ove poslove sto sam naveo jer se.ne planiram igrati na njemu.
08.12.2014 | 21:35
Za koju godinu budu Thunderbolt vanjske grafičke kartice bile pod normalno i/ili budu proizvođači monitora dovoljno lukavi i radili budu monitore kojima se bude dalo ugraditi nek kartica s GPU-om i biti će manj evažna grafika u samome kompu. Vanjke grafičke se daju kupiti, ali mislim kako nisu baš jeftine.
Vidi s Google-om što daje pod pojam: external thunderbolt gpu ili tako nekako.
08.12.2014 | 22:18
Kako reče Riba, taj komp je vrlo upotrebljiv za vrlo širok raspon stvari. Ako imaš taj novac i nemaš ga na što drugo korisno utrošiti, kupi si tog Maca, nećeš požaliti, ali obavezno odvoji novca za Apple Care jer, ako ti se nešto pokvari, a osnovna garancija je prošla, to će te jako boljeti.
08.12.2014 | 22:37
Upravo provjerio za externe graficke.Skupe su, od 800 do 1000 dolara, s tim da se onda vise isplati odmah uzeti s dodatnom grafickom jer slike koje sam vidio s ovim externim su prestrasne.po meni za sada je ovaj externi gpu preskup i ruzan i cisto sumnjam u njegovu buducnost.
Za apple care sam cuo da ne treba kupovati kod ovih nasih trgovaca i negdje sam procitao da mogu kupiti u usa ili uk i da mi to vrijedi kod nas.hoce li to moci tako? Mogu zamoliti naseg clana drlovrica cini mi se super covjek.
08.12.2014 | 23:14
Apple Care se ne može kupiti kod naših trgovaca i ne kupuj njihove muljatorske produžene "garancije".
09.12.2014 | 07:10
zeban90 kaže:
Upravo provjerio za externe graficke.Skupe su, od 800 do 1000 dolara, s tim da se onda vise isplati odmah uzeti s dodatnom grafickom jer slike koje sam vidio s ovim externim su prestrasne.po meni za sada je ovaj externi gpu preskup i ruzan i cisto sumnjam u njegovu buducnost.


Jos su skupe. Za koju godinu i njima ce pasti cijena taman da se isplati. Velim, ako se proizvodjaci monitora dosjete i ostave slot za ugradnju neke plocice s GPU-om (bilo je pokusaja s prijenosnicima i promjenjljivom grafikom).
09.12.2014 | 09:35
Dakle, moze li se apple care kupiti u inozemstvu, ako je samo racunalo kupljeno kod nas, pa da mi vrijedi ova garancija od applea?
09.12.2014 | 09:38
Može.
09.12.2014 | 11:45
Super.hvala.
28.12.2014 | 14:29
Razmisljam o kupnji ovog modela kroz koji mjesec, ali s narudzbom iz vana jer je cijena osjetno manja nego u HR ducanima. Zanima me kako to ide s narudzbama preko interneta iz zemalja EU, placam samo cijenu navedenu na online storeu + shipping ako nije free, ili mi jos na to nabiju carinu i/li PDV?

Treba mi info od nekoga tko znao ovo pouzdano, tj tko je i sam kupovao online iz EU zemalja.
28.12.2014 | 14:33
Ako je iz Evrope, tada se plača naš PDV, a PDV iz zemlje od kud dolazi komp se miće. Plača se i troškovi transporta na što ide isto PDV 25%.
28.12.2014 | 17:28
Ovisi gdje kupuješ. Ako kupuješ na amazon.de ili amazon.co.uk, napravi ti korekciju cijene kad uneseš HR adresu jer ti naplati HR PDV umjesto njemačkog ili britanskog. Ako kupuješ u nekom manjem online dućanu ili preko E-baya, onda platiš PDV zemlje u kojoj je sjedište trgovca i nemaš pravo na povrat.
Carine nema nikakve jer kupuješ unutar EU, to je, dakle, zajedničko tržište.
28.12.2014 | 18:41
Moguče da naši opet naplate PDV.
28.12.2014 | 20:28
Apsolutno ne. To nije moguće ako kupuješ nešto iz EU kao fizička osoba. Ili je trgovac dovoljno velik da je dužan obračunati i naplatiti HR PDV i doznačiti iznos HR min fin, ili nije pa nije to dužan napraviti, nego naplaćuje domicilni PDV koji ostaje njegovoj domicilnoj zemlji. Jednom kad se plaćanje obavi i pošiljka pošalje, osim dostavljačke službe nitko više se tom pošiljkom ne bavi (ni carina, ni policija, ni...).
Jedino ako kupuješ nešto kao firma. Onda prodavatelju plaćaš iznos bez ikakvog PDV, dobivaš EU PDV račun na kojem je naznačen EU VAT No. HR firme koja kupuje (to je "HR" + OIB). Kupac (firma) je dužan samostalno izračunati i uplatiti 25% PDV za obavljenu kupnju u drugoj zemlji EU.
29.12.2014 | 04:16
Jesi siguran kako carina ne kontrolira posiljke?
Znaci droga u EU moze nesmetano putovati ako salje fizicka osoba? Ne bi rekao. Mislim kako sve prolazi carinu, samo je sada puno jednostavnije.
Ti gledas sa strane zakona, a zanemarujes gdje zivimo. Rekao sam: "Moguce da nasi opet naplate PDV."
29.12.2014 | 06:36
Mislim da nije moguć pdv ako kupuje iz EU, jer je isti naznačen na računu. Primjera radi, kupio sam canyon bicikl za 1.998 E + 34 E shipping. Platio on-line i kad je krenuo UPS_om stigao je za nešto više od 24 h.
29.12.2014 | 17:59
zabac kaže:
Jesi siguran kako carina ne kontrolira posiljke?


Dva milijuna trilijarde grilijuna posto siguran. Izmišljaš neke nepostojeće scenarije.

Znaci droga u EU moze nesmetano putovati ako salje fizicka osoba?


Ne samo onda. Može nesmetano putovati i ako je šalje pravna osoba. Samo se papirologijom evidentira da je ta i ta firma dužna platiti PDV, ali samu pošiljku ne kontrolira nitko. To je *UNUTARNJI PROMET*. U financijskom i poreznom smislu, *ISTO* je da li ti netko šalje paket poštom iz Pariza, Londona, Muenchena ili Goteborga, ili iz Rijeke, Splita, Pule... Jer smo zemlja članica EU.

Kužiš? Mogao si isto tako reći i da droga unutar HR može nesmetano putovati pa da i poštanse pošiljke iz ZG u RI treba kontrolirati carina.

I zašto baš Carina? Kakve veze ima Carina s drogom (ili oružjem, ili ugroženim životinjama, ili robljem, ili bilo čime čime je ilegalno trgovati)? To je stvar Policije, a ne Carine. Carina je tijelo financijske kontrole, a ne izvršno tijelo zaduženo za provođenje zakona općenito.

Ne bi rekao. Mislim kako sve prolazi carinu, samo je sada puno jednostavnije.
Ti gledas sa strane zakona, a zanemarujes gdje zivimo. Rekao sam: "Moguce da nasi opet naplate PDV."


Izmišljaš neke čudne hipoteze (bez temelja). Čovjek je pitao tko pouzdano zna kako stvari funkcioniraju. Nemoj ga zbunjivati bez veze.

*NEMA ŠANSE* da ti carina *NAKNADNO* revidira iznos PDV kojeg trebaš platiti kao fizička osoba pri kupovini online iz neke druge zemlje EU.
29.12.2014 | 18:32
Ja isto vjerujem kako je tako. Nadam se, kada ću naručivati iz Eu, nikakve troškove dodatne ne budem morao plačati.
29.12.2014 | 19:57
Kako ti rekoh, ne moraš se nadati. To ti je 100 grilijuna % sigurno. Naručio sam i primio već vagon stvari iz EU, od čega su najskuplje bile električni pijanino (cca 330 EUR) i Wii U (320 EUR). Ravno na vrata. Nikakva carina.
29.12.2014 | 20:19
@ žabac, to ti i ja mogu potvrditi.
29.12.2014 | 21:22
Nećeš... svaki tjedan nešto naručim... katkad par stotina, a tu i tamo par soma kn... samo daj
28.07.2015 | 01:48
Sjeća li se tko cijena za non retina mbp?

Danas je početni 15" rMBP u USA cca. 1999$
Koliko su koštali početni NON retina MBP 15" u svoje vrijeme?
Ispod 2000$ ?
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.07.2015 | 03:11
Drky kaže:
Sjeća li se tko cijena za non retina mbp?

Danas je početni 15" rMBP u USA cca. 1999$
Koliko su koštali početni NON retina MBP 15" u svoje vrijeme?
Ispod 2000$ ?


Everymac ti ima te informacije...

odi na www.everymac.com/systems/apple/macbook_p...ndex-macbookpro.html

odaberi model koji te zanima i u dnu tablice imas originalnu cijenu
28.07.2015 | 07:50
Mid 2012 non-r MBP 15" (i7 2,3 GHz) originalna cijena $1800 u USA. U HR plaćen nešto ispod 14.000 Kn + PDV.
28.07.2015 | 09:15
Ako mozes priustiti obvezno uzimaj model sa GPU. Sve moderne aplikacije ga znaju iskoristiti, a ti niti ne znas cime ces se baviti, tako da su velike sanse da ces od zasebne graficke imati koristi. Ako nista vrijedit ce za igre, ali i kad ga budes nekad kasnije prodavao

Tako sam ja prije tri godine 150$ skuplje platio model sa 16GB (u Retine ne mozes dodavati RAM), uzeo sam i model sa GPU, i nikada nisam zazalio radi te odluke.

Obavezno Apple Care, meni su mijenjali maticnu plocu u garantnom roku i vjeruj da ne zelis znati koliko kosta zamjena da sam to morao platiti.

rMBP je prekrasan comp i najbolje sto Apple trenutacno nudi. Cestitke na odabiru
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 57 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, jura22, tino1, Anonimci (389)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO