.pdf dokument
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

.pdf dokument


26.02.2010 | 14:19
Da li postoji neka opcija koja dopusata da se promijeni nesto u postojecem .pdf dokument i da se onda taka sacuva.
26.02.2010 | 14:35
Adobe Acrobat (ne reader!) i to ako dokument nije zasticen. I Illustrator ce ga npr. otvoriti.
26.02.2010 | 16:04
Ovisi. Naravno ako je tekst zakeljen kao slika, onda ni Acrobat ne pomaze. Konvert u neki tekst editor i natrag u PDF. Ili kako ti Riba veli, ali oni se placaju.
26.02.2010 | 16:19
Ako je PDF napravljen direktno iz nekog programa tipa InDesign ili Illustrator možeš ga otvoriti u Illustratoru.
Ako je napravljen iz PostScriptaa preko Distillera onda ga ne možeš rasturati po djelovima.
Uvijek PDF možeeš rasterizirati u Photoshopu...
26.02.2010 | 19:35
Evo ja kao običan diletant i amater predlažem neke manje aristokratske alate od ovih koje koriste high tech profesionalci.

PDF pen, na primjer, je jedan od alata koji ti omogućava editiranje PDF-a koji nije zaštićen i koji nije zapravo samo skenirana bitmapa. Shareware je, plaća se nešto. Dok ne platiš, na svakoj stranici ostavlja svoj watermark. Ima i drugih, mahom kompliciranijih i skupljih.

Ako na PDF-u ne želiš ništa mijenjati, nego samo upisivati, i to na točno precizno određena mjesta, točno precizno određenom veličinom (kao npr. u neki obrazac, umjesto da ga printaš pa ispisuješ rukom), postoji jedan jako zgodan mali programčić, potpuno besplatan, sad mu ne znam ime (nisam na Macbooku), ali javit ću kasnije. Ima ikonu pisaće mašine.

Potcrtavanje, zaokruživanje i slično označavanje i upisivanje napomena sa strane (kao na žutim papirićima) može se iz običnog previewa od Mac OSa.
26.02.2010 | 21:43
Evo me opet. Ovaj kojeg se nisam mogao sjetiti se zove FormulatePro. Piše da je verzija 0.09, 2007, i to je najnovije što ja nađoh. Reklo bi se, dakle, da je abandonware, ali vrlo dobro radi to čemu je namijenjen, na svoj rudimentaran način. Meni je ok.
27.02.2010 | 15:52
sirius je napisao:
Da li postoji neka opcija koja dopusata da se promijeni nesto u postojecem .pdf dokument i da se onda taka sacuva.

Za NEKE zahvate na pdf dokumentu može biti dovoljan i besplatni Skim
http://skim-app.sourceforge.net/
27.02.2010 | 22:30
Čudo! Dokument napravljen u InDesignu, otvorio sam ga u Ilustratoru kako je ovdje navedeno. I, ne mogu ništa da mijenjam u prvom redu, na kraju iza tačke. Mogu u naslovu teksta, mogu u drugim redovima. Mogu označiti cijeli red, izbrisati ga, mogu pobrisati dio teksta, napraviti izmjenu.
16.12.2020 | 23:59
Pozdrav, da li zna neko kako na gmailu pdf ili bilo koji drugi doku ili sliku staviti kao privitak a ne u tekst maila. Znaci sliku ili pdf stavi u polje teksta a ne kao privitak. Je li moguće to promijeniti?
17.12.2020 | 08:18
DT10 kaže:
Pozdrav, da li zna neko kako na gmailu pdf ili bilo koji drugi doku ili sliku staviti kao privitak a ne u tekst maila. Znaci sliku ili pdf stavi u polje teksta a ne kao privitak. Je li moguće to promijeniti?

Imaš ikonu "umetni fotografiju" dolje pored attachment i drugih ikonica. A ako pitaš za mail aplikaciju na OS-u, samo prevuci sliku u polje mail-a i bit će u tekstu maila.
17.12.2020 | 08:44
Nisam možda dobro objasnio, ja želim da doku i slike šaljem kao privitak/attachment a NE u tekstu gdje pišem. To mi je sve bilo u redu na prošlom mob, sad na iphonu nije u redu, moram slati kao privitak sve.
17.12.2020 | 09:22
Ti to i šalješ kao privitak, samo ti telefon to pokaže vizualno. Pošalji sam sebi na komp pa vidi.
17.12.2020 | 09:44
Slao sam vise puta na drugi mail, isto bude u tekstu a ne kao privitak.... i slike i doku
17.12.2020 | 10:07
Kada saljes mail prebaci u plain text mode, to bi trebalo raditi.
17.12.2020 | 10:09
Evo testirao sam, radi.

Screenshot2020-12-17at11.09.21.png
17.12.2020 | 11:29
Ovo mi se dešava samo kad sa mobitela šaljem, stavi mi u tekst dokument ili sliku. Sa računara stavi kao privitak.

Ovo mi je bitno jer stalno nešto šaljem sa mobitela na druge mailove.
17.12.2020 | 11:35
Ne znam sto koristis za slanje maila, ali sto god da je ako stavis da salje mailove kao plain text onda attachemnt ne moze biti inline. To je problem email klijenta a ne Gmaila.
17.12.2020 | 11:41
Svasta, ovo mi je bas problem. Na huawei mi je bilo sve u redu, sad na ovom nije.

Na računaru dodaje privitak samo nece na mobitelu, hvala na trudu.
17.12.2020 | 14:25
I dalje nismo dobili informaciju cime saljes mail, pa mogu samo pretpostaviti da je Mail aplikacija na iPhoneu? Nalazim na razne informacije od toga da Mail po defaultu salje mailove u plain text formatu ali ih prebaci u HTML ako stavis bilo kakvo formatiranje do toga da se te postavke sinhroniziraju sa Mail.app na desktopu....no kako ne koristim iOS trebat ce netko drugi uskociti sa kakvim savjetom.
17.12.2020 | 17:35
Koristim Gmail aplikaciju na iphonu.

Ako iko zna riješiti problem neka se javi, hvala.
17.12.2020 | 18:32
E to je sada informacija s kojom mozemo nesto i uciniti.

Sudeci po ovome:

support.google.com/mail/thread/66023548?hl=en

Gmail aplikacija jednostavno ne moze slati plain text mailove. Rjesenje je jednostavno - koristi neki drugi mail klijent, vjerojatno ce i ugradjeni Mail raditi dobro.
17.12.2020 | 18:51
Misliš da koristim drugu mail adresu... Yahoo ili slično?
17.12.2020 | 18:57
Ne, koristi neku drugu aplikaciju za slanje mailova na telefonu.
17.12.2020 | 19:00
U redu, hvala momci na trudu. Bas ste brzi i azurni ????????
17.12.2020 | 19:07
Nema problema, nadam se da ce savjet rijesiti problem.
17.12.2020 | 23:43
Probaj s defaultnom Appleovom Mail app, ako ne radi što sumnjam, jer nisam naletio na taj problem dosad, probaj ostale mail appove iz App Storea... Spark, Edison mi padaju na pamet...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 7 sati
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.
  • Yonkis: Apple employee #8 Chris Espinosa on working his whole life at one company: [link]
  • Ender: vrlo moguce, ja video to na nasem sajtu 02. apr. sorry.
  • Yonkis: @ender članak je prekopiran odavdje [link] i po tome ispada da je 1.april šala.
  • Ender: AMD kupuje Intel: istorijski preokret koji menja čitavu x86 industriju [link]
  • dpasaric: Super je prošlo! :) Sretno im!
  • miomika: Možda glupo pitanje, dal će se vidjeti putovanje te rakete iz .hr prema mjesecu? zasada nije oblačno
  • Ender: USA lansiranje rakete sa ljudskom posadom ka mesecu
  • Ender: [link]
  • Ender: [link]
  • CoffeePod: @yonkis iStyle takvo ruglo od firme. Pogotovo dućan u Splitu. Osoblje nema pojma, morao sam ih sve školovat :P
  • dpasaric: Večeras tko je u Rijeci u Piki na proslavu 50 godina! :)
  • Borisone: Onaj dan u godini?
  • Yonkis: zato iStyle daje popust od 2.27% ne od 3% ne od 2.5% nego 2.27% Presmiješno.
  • Tito: Kupio sam 3 MBA i 2 iphonea
  • ZoPaj: 50% off all Apple products in all Apple stores for Apple's 50th anniversary... today only! apple.com
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: 50 godina Applea u srijedu u 19.30 u Pikiju!
  • jura22: Nema mjesta za ekspanziju jer je tako Apple odlucio. Sigurno bi se mogla graficka ustekati ili vise njih. Mozda memorija i nema smisla.
  • vjeko1: Realno me ne čudi ovo za Mac Pro jer desktop lineup nije imao previše smisla sa Studio i Pro. S druge strane, arhitektura sa Apple Silicon je takva da nema previše mjesta za expanziju tako da.. RIP
  • Piko: Samo da velim da sam "ukrao" ideju za vikalicu .... i napravio svoju implementaciju na [link] ....
  • Soffoklo: Apple odustaje od Mac Proa - [link]
  • Yonkis: @CoffeePod koristiš li ono punjenje do 80% ili si light user? Moj iPhone 15 je nakon 26 mj izgubio samo 6% a 2 različita SIMa (priv posl). Tako da 1% je sasvim ok.
  • drlovric: @Coffe: Po gruboj racunici moze ti trajati do kraja stoljeca taj telefon. Nista ne azuriraj :)
  • CoffeePod: Ja sqm i dalje na iOS18 i ne planiram jos updejtat. Nakon 9 mjeseci baterija na 16PRO pala je samo za 1% od max kapaciteta
  • ZoPaj: eh, da je bar više tih OS updatea bez novih featuresa:) optimiziranih i očišćenih od bugova pored famoznih sigurnosnih patcheva.. mislim da Snow Leopard nije imao ni jednu jedinu novost? 26.4 mi se čini brz i stabilan...
  • miomika: 26.4 je vani, ali ništa od Geminija. Samo APlle Music i fora s koncertima. Neznam dal je vrijedno i skidati
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Jel to Apple MD dostupan od 14.4. u HR? [link]
  • zoranowsky: @rak21, ja nisam, upravo sam dobio info da mi je narudžba stornirana zbog ograničenih količina. Netko je očito zeznuo kalkulaciju...
  • Yonkis: WWDC26 June 8–12, 2026 [link]
  • rak21: Je li netko ulovioacbook pro M5 pro za 2200 u instaru? Baš me zanima jel prošla narudžba ili su stornirali jjer su bili jeftiniji 500€ i više od drugih.
  • smayoo: Ja sam nedavno imao tako raspadnut prikaz oglasa u Firefoxu, ispalo je da je problem bio u Ghosteryju
  • CoffeePod: Probao sam Tahoe na M4 MBP i M2 Airu i ono je sramotno na sto lici i kako performa
  • CoffeePod: Ima netko da i dalje odbija preci na Tahoe i iOS26?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO