Kako maknuti defaultne teme iz Keynotea?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako maknuti defaultne teme iz Keynotea?


21.06.2009 | 14:16
Imam iWork 09 od kojeg koristim samo Keynote, i to vrlo intenzivno. Imam i vlastiti set tema (themes), tj. predložaka za prezentacije koje sam kreirao ručno i snimio ih pomoću File / Save Theme (snimi se u /Users/<korisnik>/Library/Application Support/iWork/Themes).

Međutim, kad započinjem novu prezentaciju (što je vrlo često) Keynote mi najprije nareda svojih 40 defaultnih tema (koje su, ruku na srce, vrlo dopadljive, ali mojoj svrsi ne odgovaraju) pa tek onda moje 3-4.

S obzirom da ću defaultne teme nikad ili gotovo nikad koristiti, pitanje glasi - kako maknuti te defaultne teme, ili barem kako ih gurnuti ispod mojih?

Tražio sam ih po /Library/Application Support/iWork i po /Applications/iWork 09/Keynote (show package contents), ali uzalud...

Help.
21.06.2009 | 16:14
Ne mogu sa sigurnošću tvrditi jer nikad nisam bacao ništa (namjerno) iz Keynotea, ali bih ti preporučio da ne diraš bilo kakav fajl koji je u program ugrađen jer će ti se u protivnom, kod otvaranja prezentacije pojavljivat prozor u kojem te obaviještava o nedostajećim fajlovima (iritira više nego ovo što tebe smeta). Jednom sam imao problem s .mov fajlom kojeg je program zapamtio, a ja ga kasnije bacio (naredba iz Preferences: copy audio and...), te se tog prozora, s obavijesti o nedostajućim .mov fajlu, nisam nikako mogao riješiti (iWork '06).
Nije rješenje za ovo što ti pitaš, ali u Preferences imaš naredbu u kojem izabireš temu pri otvaranju za novi dokument. Pretpostavljam da si to već vidio. Doduše, ja govorim o iWorku '08 (u kojem radim) pa ne znam da li je Preferences prozor promijenjen u iWorku '09.
... ali ako želiš sam probati baciti fajlove, oni se nalaze u: Keynote (Show Package Contents)>Contents>Resources>Themes (valjda ti je promakao folder, jer si ovdje već bio).
21.06.2009 | 17:07
S obzirom da ću defaultne teme nikad ili gotovo nikad koristiti, pitanje glasi - kako maknuti te defaultne teme, ili barem kako ih gurnuti ispod mojih?

Defaultne teme su, kao što je i joskocurkovic spomenuo, u /Applications/iWork '09/Keynote.app/Contents/Resources/Themes. Svaka tema ima svoj folder i nekoliko fajlova koji počinju istim prefixom (npr. Black folder i Black_* fajlovi). Defaultne teme dijele neke sadržaje koji se nalaze u folderu "Shared", a tu su i dvije pliste koje se brinu za mapiranje sadržaja pojedinih tema kako bi se stare teme uredno vidjele u novim verzijama Keynotea (i obrnuto).

Ako ti ne treba NITI JEDNA defaultna tema, možeš pobrisati kompletan sadržaj foldera Themes, ali NE i sam folder. Pusti ga, praznog. Ali PRETHODNO obavezno kreiraj BAREM JEDNU (vlastitu) temu koja će postojati u /Users/<user>/Library/Application Support/iWork/Keynote/Themes. Ako je dotična (vlastita) bazirana na postojećim temama, možda će ti trebati i originalna, odnosno folder Shared (ako vuče nešto iz njega).

Ako koristiš neku od defaultnih tema (uz svoje), onda kod brisanja pazi da pustiš folder i pripadne fajlove defaultne teme, a obavezno pusti i Shared folder i pliste. Pedantan pristup traži i editiranje ovih plisti, da ne mapiraju na nepostojeći sadržaj, ali pustimo sad to.

Nakon opisanog, u Theme Chooseru pojavljivat će se samo ono što je preživjelo čistku.
21.06.2009 | 18:16
Hvala obojici na promptnom odgovoru. Fajle nisam bacio, zlu ne trebalo (analno-zgrtačka narav ), nego sam ih ZIP-ao sve skupa sa Shared folderom i .plistama, a ZIP ostavio tamo. Radi super, točno kako sam želio.

Folder nisam ranije pronašao jer nisam ručno klikao kroz foldere, nego sam nakon "Show package contents" u spotlight od Finder prozora upisao "themes" pa mi ovaj nije ništa našao. Očito sadržaj .app packagea nije indeksiran.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 27 minuta
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO