Mobilni internet T-Com
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mobilni internet T-Com


04.06.2009 | 15:06
Ovako,
kako na moru nisam baš pri signalu 091, bio sam prisiljen uzeti T-Comov mobilni internet (bolji signal).
I danas sam ja lijepo dobio svoj Huawei PC expressCard IV i sav pripadajući materijal s time. Uredno posebno tiskane upute za rad na MAC računalima sa OSom 10.4 pa na više.
Otvorim ja CD ubacim u stroj, pregledam sve PDfove, i potražim fajl koji se kliče: T-Mobile web n walk_Drv_App.pkg
Kad tamo..... fajla nigdje.
Zovem ja službu za korisnike, ništa. Veli čovjek da ubacim PCexpress karicu da bu se instalacija sama pokernula.
Nakon toga, bezuspješno pokušavam stupiti u kontakt s agentom prodaje i ništa. Čovjek me uredno odkanta kad ga zovem, a na email ne odgovara (valjda im je responde time 24 sata...)
Kako bih skratio agoniju čekanja, ima li netko od ekipe ovdje taj famozni fajl (koji se inače ne može downloadati ali ni emailom poslati !?!), T-Mobile web n walk_Drv_App.pkg i ima li netko uopće mobilni internet od T-Coma?

Hvala.
04.06.2009 | 15:22
Kada sam to zadnji put radio klijentu jednostavno sam sve potrebno skinuo s nekog drugog T-Mobilea, mislim da je bio UK. I radilo je.
04.06.2009 | 15:25
Dobro ti je rekao da ubaciš samo PCexpress karticu. Software je na kartici. Naime, ako prištekaš karticu, a sistem nema instaliran driver za nju, onda prepozna njen alter-ego, a to je "usb stick" kojeg otvoriš i na njemu nađeš driver pkg.

Tako je isto meni došla zadnja kartica od Vodafonea, isto Huawei. Jedino sam imao problem što je bio neki Vodafone driver od ranije instaliran pa se onda taj "USB stick" čudno ponašao. Ne bi se pojavio kao ikona na desktopu, nego odmah kao otvoreni prozor koji bi se sam zatvorio i nestao nakon 1-2 sekunde.

Problem sam riješio tako što sam u par pokušaja naciljao miša točno na mjesto gdje se pojavi PKG ikona, i onda sam u posljednjem pokušaju čekao spreman da napravim dvoklik.

Smiješno, ali uspjelo je.
04.06.2009 | 16:27
smayoo je napisao:
Dobro ti je rekao da ubaciš samo PCexpress karticu. Software je na kartici. Naime, ako prištekaš karticu, a sistem nema instaliran driver za nju, onda prepozna njen alter-ego, a to je "usb stick" kojeg otvoriš i na njemu nađeš driver pkg.

Tako je isto meni došla zadnja kartica od Vodafonea, isto Huawei. Jedino sam imao problem što je bio neki Vodafone driver od ranije instaliran pa se onda taj "USB stick" čudno ponašao. Ne bi se pojavio kao ikona na desktopu, nego odmah kao otvoreni prozor koji bi se sam zatvorio i nestao nakon 1-2 sekunde.

Problem sam riješio tako što sam u par pokušaja naciljao miša točno na mjesto gdje se pojavi PKG ikona, i onda sam u posljednjem pokušaju čekao spreman da napravim dvoklik.

Smiješno, ali uspjelo je.



smayoo, sve ovo što si napisao je točno
evo radi. jedino što nisam vidio .pkg ikonu, nego je bila .app. I sad kako nije bila aplikacija instalirana, ja ju potrefio (iz trećeg pokušaja) i uredno se instalirala. Sad, to je aplikacija kao takva i ona radi (mogu se spojiti na net), no u uputama kaže da se može slati i SMS i slat i primati faxove (nepotrebna meni funkcija, ali možda i dobro dođe). Jel znaš štogod o tome?
04.06.2009 | 16:40
dpasaric je napisao:
Kada sam to zadnji put radio klijentu jednostavno sam sve potrebno skinuo s nekog drugog T-Mobilea, mislim da je bio UK. I radilo je.


Davore,
ajde ako se sjetiš, stavi link. Htio bih provjeriti jel tamo ima neka nova verzija. Ovo mi se čini malo osakaćeno...
  • BB
  • Korisnik
04.06.2009 | 16:45
Imam ga ja, upravo ga koristim. Option, imam ga 2 godine. I ja sam se gnjavila s tim, a u T-comu su mi rekli da "kod nas skoro nitko ne koristi Macove", i nek si kupim piceka Ono kaj je bilo na sticku je radilo samo na 10.3.9, ali skinula sam s weba razne varijante, pa sad radi i na 10.4.11 (i na starom plavom iMacu) i na Leopardu (eMac i MacBook).

Ako nisi to uspio srediti, javi pa ti mailam.
04.06.2009 | 21:27
Tomek je napisao:
Sad, to je aplikacija kao takva i ona radi (mogu se spojiti na net), no u uputama kaže da se može slati i SMS i slat i primati faxove (nepotrebna meni funkcija, ali možda i dobro dođe). Jel znaš štogod o tome?


Tako piše i u Vodafone uputama, ali negdje na Vipnetovom webu fine printom piše da to radi samo na PC aplikacijama, a Mac aplikacija to nema. Ne znam da li je isto i s T-com softverom.
04.06.2009 | 22:11
Da, za OS X nemaju taj softver.
Imam Vip pa koristim za to njihov portal, a i T mobile možda ima tako riješeno.
04.06.2009 | 23:15
OT: Ima li Tele2 podrsku za Mac?
04.06.2009 | 23:33
Našao sam jednu aplikaciju koja se zove launch2net. Samo košta 50.-eura.
Jel se netko susreo s tom aplikacijom i je se mora baš kupvati aplikacija ako se KUPI mobilni internet od T-Coma???

.
Picture_5-af2498a2c80b030d98d4c131b8214fd8.png
05.06.2009 | 02:28
Samo se umrijeti mora. Sve ostalo je stvar slobodnog izbora. I savjesti.

Ne kužim što ti fali aplikaciji koju si dobio s karticom. Zar nisi sam rekao da ti ne treba sms?
05.06.2009 | 10:27
smayoo je napisao:
Samo se umrijeti mora. Sve ostalo je stvar slobodnog izbora. I savjesti.

Ne kužim što ti fali aplikaciji koju si dobio s karticom. Zar nisi sam rekao da ti ne treba sms?


Nešto se zgovnalo i sada više ne radi ništa.
08.06.2009 | 15:03
Evo, za sve zainteresirane, riješio sam problem.

No, ne dugo nakon ovog svog, naletih na problem kod kolege. Njemu (ima USB sitck), nakon spajanja, javlja "Autentification Faild". Probali smo sa svim aplikacijama koje imaju na svom službenom webu i sa onom koja dolazi na USBu.
Ako netko zna riješenje, hvala unaprijed.
08.06.2009 | 15:20
Je li usklađen protokol autentifikacije? Tj. da li je podešeno ono isto što provider kaže da treba biti podešeno?
08.06.2009 | 15:44
Probaj ga kod sebe, osnovnu instalaciju imaš, jedino da ti da svoje podatke za aktivaciju pa ćete znati o čemu je stvar.
Meni je stik T-coma normalno radio, ali sam ga dao frendu jer sam ga dobio za 1 kunu, a njemu je trebao bežični pristup.
Drugo, probaj ako radi na Windowsima.Ako radi trebao bi i na Macu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 33 minuta
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO