StuffIt novi i stari!?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

StuffIt novi i stari!?


08.07.2008 | 00:38
Imam problem sa StuffIt-om. Nisam neko vrijeme obracao paznju pa mi je promaklo kad su promijenili format i extenziju iz ".sit" u ".sitx"

Ima li kakvo rijesenje s obzirom da imam klijente koji imaju mijesanu situaciju: Mac OS 9 i Windowse i trebali bi nekako razmjenjivati dokumente. Prije su imali samo Devetke i normalno su koristili StuffIt i DropStuff a sad kad su u igru uletili Windowsi ispada da free verzija StuffIt-a podrzava samo ".sitx"

Ima li neko jednostavno rijesenje? Koji program za kompresiju koristite u mijesanim Mac/Win okruzenjima?
08.07.2008 | 02:06
Hmmm, ovo pitanje je vjerojatno usko vezano za OS 9 forum jer pojavom OS X-a Stuffit ne samo da je postao suvišan, već se profilirao u jednog od glavnih uzroka problema. Već godinama ne vidim razlog zašto bih ga koristio, jedino u OS 9 okruženju ima nekog smisla. Kakva je situacija sa ZIP formatom za OS 9, mislim da bi to bilo najbolje rješenje?
08.07.2008 | 21:11
WinZip već dulje vrijeme podržava cijelo čudo različitih formata. SIT nisam nikad ni vidio, a kamoli probao, ali ako ništa drugo, pretpostavljam da gzip sigurno ima za OS9??? Mislim - nisam još vidio OS za koji nema gzip. Uključivo i neke vrlo egzotične.
08.07.2008 | 21:26
Ja tradicionalno koristim StuffIt na svim strojevima i nikada nisam imao nikakve probleme. Nikako ne bih mogao bez CMD+S za "stuff it" i CMD+U za "unstuff it". Nevezano, ima li neki program koji veže takve shortcute za sistemski ZIP?
08.07.2008 | 23:00
Ima, Keyboard & Mouse preference pane.

Obrati pažnju na zadnju rečenicu. :-D
09.07.2008 | 02:02
Hvala na ovom linku.

U medjuvremenu sam stvar "kao" rijesio sa programom ZipIt na Devetki, ali se onda zakompliciralo na Windowsima. Kad arhivu raspakiras sa dekompresorom ugradjenim u same Windowse, onda rezultirajuci file dobije ReadOnly flag. Nije mi jasno koji perverznjaci smisljaju takve stvari? Isto kao kad na Windowsima odvuces nesto sa CDa pa file na hardu ima Locked flag. Genijalno!

Na svom Miniju imam neki StuffIt Expander i tu i tamo kad mi je trebao kao da je sve radilo ok, iako nisam siguran da na Miniju mogu komprimirati. Vidim da cu s ovim imati problema i u mijesanom Mac OS 9 / OS X okruzenju.

(na MacBooku na kojem sam sad imam samo expander i cini se da za kompresiju treba imati DeLuxe verziju)
09.07.2008 | 02:35
TNX Riba, dobar tip... nisam znao da ga tretira na taj način da se može vezati na sistemski shortcut... odlično!
09.07.2008 | 13:52
ne treba, najnoviji stuffit ti ima gratis i stuff i unstuff
09.07.2008 | 16:26
Stuffit 12 se sastoji i od stuffera i expandera i ne košta niš
09.07.2008 | 22:57
Heh, da li je to ovo:


Get it free with TrialPay!

Try or buy one offer from your preferred brands and get your favorite products -- free. TrialPay uses money from the advertiser to pay for your product. It's that easy.



Ako nije Ima li neki link na varijantu B koja je zaista free? Po mogucnosti Mac i Win.

Hvala
10.07.2008 | 11:18
Nije Stuffit free, ne znam od kud vam to. Stuffit Expander je free a on je samo expander kao sto mu i ime kaze
10.07.2008 | 17:15
Stuffit standard 12 ti da lijepo i expander i vremenski ograničen dropstuff (vrijedi 30 dana) i ne košta niš.
10.07.2008 | 21:48
2 Djuro: Neda mi se instalirat Stuffit ali netko je tu lud

11.07.2008 | 15:14
2 Moschus: nije nitko lud, nego ne čitaš do kraja. Vrlo nedavno sam reinstaliravo komp (vidi sagu o zaglavljivanju tijekom migracije s assistom) pa sam na koncu radil sve ručno. I otiš na stuffit.com i klikno na free expander. I onda ti posalje link za download i skidam ja to, ono 12 mega? WTF, raspakiravam i stuffit 12 standard i u njemu i expander i dropstuff koji ima vremenski ograničeno trajanje od 30 dana. Dakle, to je neki grace trial period u kojem BESPLATNO možeš stafat stvari, a ankon toga traži serijski broj. Suma sumarum: obojica smo u pravu i nismo. Doista dobivaš dropstuff besplatno, ali nakon mjesec dana te traži serial. ne zamjeri, ali probaj sam i vidjet ćeš da je tako, osim ako ja prije dva-tri tjedna nisam naletil na neku akciju ili posebnu poudu koje, sluđen 4. reinstalacijom NOVOG kompa nisam bio svjestan. Ako hoćeš, mogu ti psolatiolink za download.

Pozdrav uvaženoj ekipi
11.07.2008 | 17:06
Expander je sam po sebi free to znam ali dropstuff je onda trial i to meni ne spada u besplatno iako ga kao sto kazes mozes koristit 30 dana potpuno normalno. Nismo se shvatili tj. imamo drugaciji pojam o tome sto je besplatno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 14 sati
  • 1v@n: Uzmem ih sa sobom onda idući put kad opet idem za HR
  • dpasaric: Pa nemojte baciti, mogu uvijek biti izloženi ako su ok očuvani.
  • 1v@n: Jel vam za muzej odgovaraju iCloud zaključani uređaji? Dobio sam iPhone 5 i iPad 2 koji su zaključani. Djeca praznila kuću od preminulih baka/djedova i nemaju nikakav pristup mailovima/passwordima. Probali smo kontaktirati Apple, ali nisu ni odgovorili. Ispravno i očuvano, ali cigla
  • dpasaric: Zadnji model koji imamo u muzeju je 5c! :)
  • drlovric: Zasto bi itko kupovao iPhone 3GS a da nije neki muzej? :/ Ja imam svoj iPhone 3G negdje u stvarima. Dao bih ga besplatno ako nekome vrijedi. Nisam uopce znao da to ljudi kupuju i traze.
  • smayoo: Odgovarajuća "tema" je oglasnik. Za cijenu potraži slične uređaje na e-bayu, poprati na kojem iznosu završavaju licitacije pa korigiraj cijenu s obzirom na trošak dostave iz te zemlje.
  • 1v@n: Stavim slike i više detalja ako mi netko kaže koja bi bila odgovarajuća tema za to
  • 1v@n: Psst… jel ima nekog ovdje da ga zanima iPod Photo 40GB (4. Gen) i iPhone 3GS 32GB? Prije nego puknem to na oglase, trebam nekakvu realnu procjenu jer nekakav par specijalaca traži skoro 1500€ za 3GS…
  • matijazx: Da li može u kojem postu na forumu, malo više o tome? :-)
  • drlovric: Radili smo danas mali test sa nekoliko igara. Macbook M5 Pro bolje vrti Windows igre od Steam Machine. Kakva luda vremena :)
  • matijazx: Za eartipse, u specijaliziranoj trgovini kod zagrebačkog Cvjetnog trga.
  • Yonkis: U RH nemam pojma ali ima Amazon
  • iAnte: Ekipa gdje u hr nabaviti eartipse za AirPods pro?
  • Yonkis: Kava, pivo, konjak, štok?
  • smayoo: Je. Jučer je došao
  • Yonkis: Znači Riba je u Rijeci?
  • dpasaric: Ajme da vidite što mi je Riba donio! Mislim da ću u nekom trenu napraviti šaljivi test/review! Hint: radi se o robi iz Brazila! :)
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO