virus
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

virus


03.06.2008 | 23:36
neznam kako bi ovo najbolje objasnila.ali probat cu: tu i tamo (svakih par dana) mi se pocne u pozadini svega vrtit neka melodijica. koju nemogu nikako iskljucit, pogasim sve programe, to se jos uvijek cuje.tek kad resetiram komp, nestane ta melodija. i sad neznam da li mi se to neki virus negdje naselio (meni su svi rekli da virusi na mac-u nepostoje) ili sta je to. kako mogu vidjet sta on sve vrti ''u pozadini''? ako neko ima neko slicno iskustvo ili kakav savjet, plz. help.

inace to se sve vrti na intel MacBook-u, leopard 10.5.3
03.06.2008 | 23:59
Melodijica? Mene su tako par puta izbezumile web stranice sa background glazbom, mislio sam da sam poludio.

Kad ti se to iduci put dogodi, pokreni Activity Monitor u Applications/Utilities. Tamo mozes vidjeti koji se sve procsi vrte. Poksaj pobiti one sumnjive dok ne nadjes nakon kojeg ce umuknuti pa nam ga prijavi.
04.06.2008 | 01:00
mene zanima kako to da se virusi za Windowse ne mogu pokrenuti na Leopardu ali se uredno kopiraju na bilo koji stick kojeg spojim na macbook?
04.06.2008 | 01:20
Nemoguće, sigurno ti se Windows virus ne kopira na stick na Macu. To onda više i ne bi bio Windows virus.
04.06.2008 | 10:47
john_st je napisao:
mene zanima kako to da se virusi za Windowse ne mogu pokrenuti na Leopardu ali se uredno kopiraju na bilo koji stick kojeg spojim na macbook?

Kako bi se mogli pokrenuti kad nisu napisani za OSX? To ti je kao da uzmes neki softver sa windowsa i cudis se zasto se nece pokrenuti po OSXom
04.06.2008 | 11:16
tnx:) probat cu vidjet sta je kad se pojavi opet...
05.06.2008 | 01:22
dpasaric je napisao:
Nemoguće, sigurno ti se Windows virus ne kopira na stick na Macu. To onda više i ne bi bio Windows virus.


Moguće je ako su dignuti Parallelsi sa zaraženim windozama (makar i u backgroundu). Pristup sticku ima automatski by default (ako ne promijeniš negdje u prefs).
05.06.2008 | 11:56
2 smayo: Teoretski da ali taj stick onda mora biti formatiran fat ili ntfs a i ako se virus gore "naseli" opet on nece moci napraviti nikakvu stetu OSX stroju
05.06.2008 | 18:08
baza je da ja imam stick koji je zaražen. to znam. i koliko god ga ja čistim, čim ga na faksu prikopčam opet se zarazi. ti virusi su za windowse i meni na Leopardu ne mogu ništa. ali zanima me kako je to moguće da ja slike koje su na macbooku stavim na stick od prijatelja i njemu na sticku bude isti virus koji je i na mom sticku. a njegov je svježe formatiran!!! on ima windowse XP
05.06.2008 | 18:52
2 john_st: Ajde ti lijepo drugi put formatiraj taj stick na Macu u fat pa neka ti onda prijatelj kaze da li je gore virus
05.06.2008 | 20:01
will do...
06.06.2008 | 22:26
MoschuS je napisao:
2 smayo: Teoretski da ali taj stick onda mora biti formatiran fat ili ntfs a i ako se virus gore "naseli" opet on nece moci napraviti nikakvu stetu OSX stroju


Zabrijao si. Svaki je stick formatiran FAT, radi univerzalnosti. Ovaj osobito, to ti je sad i jasno iz ovog detaljnijeg opisa.

Naravno da ne može napraviti štetu OSX-u, ali, kako rekoh, ako je cijelo vrijeme spomenute operacije aktivan Parallels na tom Mac-u, onda se virus sa zaraženog sticka preseli na čisti stick (ovaj processing se događa u Parallelsima) u isto vrijeme kad se pod OSXom kopira slika na taj čisti stick.

Druga mogućnost je, naravno, ova koju si ti opisao - da čovjek friško formatira stick na zaraženom PC-u tako da stick već zaražen dođe na OSx.
07.06.2008 | 18:46
Treca mogucnost je da je folder sa slikama skinuo sa zarazene kante, kopirao ga na maca, i sad distribuira virus skupa sa svim tim slikama koje dijeli prijateljima...
08.06.2008 | 12:12
Točno, i to je moguće. Ja sam pretpostavio da je čovjek dovoljno pametan da skuži da među hrpom JPEG datoteka ima neka koja nije JPEG.
19.06.2008 | 00:04
Moram samo primjetiti da ako se ne varam virus se pojavljuje kad on ušteka stick natrag u PC. Što bi reklo da ima autorun virus tipa inaj Knight.exe. Stvar je u tome da je virus na pc-u i ako je ukljucen autorun, sim on ucita stick skopira mu u nevidljivi recycled folder virus a u root mu metne autorun.inf file koji ga pokrece. Kad ustekas u pc automatski ga metne na PC i tako u krug.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 14 sati
  • 1v@n: Uzmem ih sa sobom onda idući put kad opet idem za HR
  • dpasaric: Pa nemojte baciti, mogu uvijek biti izloženi ako su ok očuvani.
  • 1v@n: Jel vam za muzej odgovaraju iCloud zaključani uređaji? Dobio sam iPhone 5 i iPad 2 koji su zaključani. Djeca praznila kuću od preminulih baka/djedova i nemaju nikakav pristup mailovima/passwordima. Probali smo kontaktirati Apple, ali nisu ni odgovorili. Ispravno i očuvano, ali cigla
  • dpasaric: Zadnji model koji imamo u muzeju je 5c! :)
  • drlovric: Zasto bi itko kupovao iPhone 3GS a da nije neki muzej? :/ Ja imam svoj iPhone 3G negdje u stvarima. Dao bih ga besplatno ako nekome vrijedi. Nisam uopce znao da to ljudi kupuju i traze.
  • smayoo: Odgovarajuća "tema" je oglasnik. Za cijenu potraži slične uređaje na e-bayu, poprati na kojem iznosu završavaju licitacije pa korigiraj cijenu s obzirom na trošak dostave iz te zemlje.
  • 1v@n: Stavim slike i više detalja ako mi netko kaže koja bi bila odgovarajuća tema za to
  • 1v@n: Psst… jel ima nekog ovdje da ga zanima iPod Photo 40GB (4. Gen) i iPhone 3GS 32GB? Prije nego puknem to na oglase, trebam nekakvu realnu procjenu jer nekakav par specijalaca traži skoro 1500€ za 3GS…
  • matijazx: Da li može u kojem postu na forumu, malo više o tome? :-)
  • drlovric: Radili smo danas mali test sa nekoliko igara. Macbook M5 Pro bolje vrti Windows igre od Steam Machine. Kakva luda vremena :)
  • matijazx: Za eartipse, u specijaliziranoj trgovini kod zagrebačkog Cvjetnog trga.
  • Yonkis: U RH nemam pojma ali ima Amazon
  • iAnte: Ekipa gdje u hr nabaviti eartipse za AirPods pro?
  • Yonkis: Kava, pivo, konjak, štok?
  • smayoo: Je. Jučer je došao
  • Yonkis: Znači Riba je u Rijeci?
  • dpasaric: Ajme da vidite što mi je Riba donio! Mislim da ću u nekom trenu napraviti šaljivi test/review! Hint: radi se o robi iz Brazila! :)
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO