mybook reparticioniranje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

mybook reparticioniranje


21.01.2008 | 20:08
oi! dal zna netko moze li se nekim jednostavnim i pouzdanim nacin trenutna particija ne externom hddu podijeliti, tako da umjesto trenutne 1 hfs+ imam hfs+ i fat32/ntfs?

posto imam 200gig zauzeto razno raznim stvarima, ne bi volio da nestanu.. a treba mi xtra particija primarno zbog toga shto nemaju svi macove...

fala na brzom odgovoru

.k
21.01.2008 | 20:23
Nisam se igrao sa reparticioniranjem u smislu u kojem ti treba.
Da ja osobno idem tako nešto raditi, prebacio bi podatke na neko drugo mjesto i na čisto napravio particije, ali ima druga mogućnost. Ima neki komad softa za pc-je da mogu pod xp čitaiti hfs format, al ne sjećam se više kako se zove. Drugi problem koji ćeš naći kod NTFS paticije je taj da mac ponekad čita, al ne piše po ntfs particiji diska, a sa FAt 32 je problem da particija ne može bit veća od 20 gb (čini mi se, možda je malo više, al znam da je oko te brojke ograničenje). Najlakše riješenje je imati stick od 4 gb i boli te
Mislim da ti je najelegantije riješenje progooglati za tim komadom softa koji čita hfs format na winlowzima, jer čini mi se da možda i s frendovima želiš podijeliti podatke ili filove. Ako je pak samo za tebe, uzmi si veliki stick i nećeš imati probleme. Ili furaj prazne DVD-e sa sobom
Ne znam za šta ti točno treba, ali ako ti treba za filove veće od 20 gb u komadu, fat 32 ti neće puno pomoći....
Eto..
21.01.2008 | 20:30
hm... vidis na to sam zaboravio. mozda onda tri/cetiri fat32 particije.. ne znam. mislim da znam o kojem softu pricas.

pa sta nema neko unverzalno rjesenje??? jedino da jos nabacim boot camp pa iz njega da pisem po ntfsu. al to je vec projekt...
21.01.2008 | 21:33
Nope.. univerzalnog riješenja nemaš.. Osim nekog sticka od 16 gb.. malo lagano, prijenosno ili neki 2.5\" disk koji ćeš furati sa sobom kad ideš kod frendova koji imaju pc-je. Kad sam switchao, nosio sam sa sobom disk koji je bio 4 particije fat 32 i kao sve mi je bilo organizirano, al nakon nekog vremena sam jednostavo prestao i prešao na full hsf disk, kojeg i tako ne spajam na win mašine jer nemam potrebe za tim. Zato furam prazne DVD-e sa sobom, makar manje više svi koje znam, ili imaju prazne DVD-e kod sebe ili se stvari riješe preko Wierless-a A nekad se stvari riješavaju i preko iPoda, ako je baš frka da mi nešto hitno treba My point is.. razmisli malo o tome kolika je ta količina podataka koju trebaš prebaciti i koliko ti je to važno imati odma, neke stvari se daju srediti i preko neta.. fileshare i sl. servisi ili neki ftp, ako je baš nophodno, a na kraju krajeva i iChat i ostali chat servisi. Max file koji sam prebacivao preko chata je bio 15 gb... dosta ljudi ima flat net danas, tako da.. fat32... what?!
21.01.2008 | 21:36
to sve stoji. samo sto ponekad, s vecim audio/video projektima, dnevni transfer je 30-50GB, sto je ne samo neprakticno bacat po dvdima, nego je i skupo.

bah, mislim da cu kupit 80GB iPod.

javite ako netko ide u US of A

.k
25.01.2008 | 17:02
oke oke. da se vratim na neodgovoreni dio pitanja. dal mogu on the fly repartiocionirat samo dio diska, dakle da mi trenutni fajlovi ostanu na disku, a da dodam jos jednu particiju (tipa 20gb fat32)???

thx
  • Dijete
  • Posjetitelj
25.01.2008 | 17:08
Može..

npr Volumeworks od subrosasoft.com www.subrosasoft.com/OSXSoftware/index.ph...mp;amp;products_id=6

košta, ali radi..
25.01.2008 | 19:48
kool stvar. milsio sam da osx ima tako nesto po defaultu, tipa s migration assistantom ili disk utilityem. shteta shto nisu to stavili.
28.01.2008 | 09:49
Kay je napisao:
oi! dal zna netko moze li se nekim jednostavnim i pouzdanim nacin trenutna particija ne externom hddu podijeliti, tako da umjesto trenutne 1 hfs+ imam hfs+ i fat32/ntfs?

iPartition 3.0.1 [cracked] + Coriolis CDMaker + iDferag Lite
Smart hard disk partition tool.
rapidshare.com/files/87107252/iP301.zip
Alt.: www.mediafire.com/?0j3ozmx2wje
28.01.2008 | 15:34
Kay je napisao:
kool stvar. milsio sam da osx ima tako nesto po defaultu, tipa s migration assistantom ili disk utilityem. shteta shto nisu to stavili.


Čuj, koliko sam ja skužio tvoju želju, točno to radi BootCamp koji dođe s Leopardom. Ma baš točno to. Samo, ako ne želiš na tu particiju instalirati Windowse, prekini postupak nakon što je particija formirana i formatirana.
29.01.2008 | 00:19
ja sam jos na tigeru. a shta se moze bootcamp na externi koji nije boot?
29.01.2008 | 08:02
Eh, ne znam. Ali ovako teoretski nema nekog tehničkog razloga zašto ne bi moglo.
29.01.2008 | 08:29
ja mislim da je najbolje;
pusti externi hdd cili u mac journaled
stavis na stick i program mac drive i onda kad dođeš kod prijatelja s windowsima nek instalira navedeni program i sve ok

Pozdrav!
29.01.2008 | 16:59
eh da cuo sam za taj mac drive. znaci to radi u oba smjera??
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo
  • Bertone: Nema razlike u količini/vidljivosti svijetla koje dolazi ispod/kroz tipke u odnosu na originalna slova, jedina razlika je mrvicu manji font uz napomenu da sam do sada radio samo lasersko graviranje na ThinkPadima T serije. Planirao sam jednom odnijeti i jedan MBP ali nisam nikad stigao.
  • iAnte: @bertone jesu li gravirana znakovi vidljivi i u dobro osvijetljenim prostorima?
  • dpasaric: Legenda.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO