Outlook i pravila
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Outlook i pravila


29.12.2021 | 20:05
Pozdrav,

molio bih malu pomoc onih koji koriste Outlook kao svoj mail preglednik. Kreiram pravila i ona se primjenjuje tek na mailove koji mi naknadno stignu, a na mailove koji su već stigli i nalaze se u inbox-u na njih se pravilo ne primjeni. Ima li netko ideju kako postoječa pravila primjeniti na već pristigle mailove?

Hvala
29.12.2021 | 21:22
Nisam u toku, sorry ako je pitanje glupo, zar postoji MS Outlook za Mac?
29.12.2021 | 21:24
Bolje se ne sramoti, hvala
29.12.2021 | 21:30
ivan599 kaže:
Pozdrav,

molio bih malu pomoc onih koji koriste Outlook kao svoj mail preglednik. Kreiram pravila i ona se primjenjuje tek na mailove koji mi naknadno stignu, a na mailove koji su već stigli i nalaze se u inbox-u na njih se pravilo ne primjeni. Ima li netko ideju kako postoječa pravila primjeniti na već pristigle mailove?


Koja verzija Outlooka? Jesu li rules na serveru ili na klijentu? Pitam zbog ovog:

support.microsoft.com/en-us/office/the-r...p;rs=en-us&ad=us
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.12.2021 | 21:39
ivan599 kaže:
Pozdrav,

molio bih malu pomoc onih koji koriste Outlook kao svoj mail preglednik. Kreiram pravila i ona se primjenjuje tek na mailove koji mi naknadno stignu, a na mailove koji su već stigli i nalaze se u inbox-u na njih se pravilo ne primjeni. Ima li netko ideju kako postoječa pravila primjeniti na već pristigle mailove?

Hvala


Ne koristim Outlook na Macu (moj O365 nema Outlook za Mac), no kaže google da je OVO način.

Desni klik na folder s mailovima... pa Apply rule.
30.12.2021 | 12:52
Ne znam kakve vi to imate O365, ali ja ga imam, onaj za 10 eura mjesecno. Hoces li na Windows, Mac OS ili Linux... odes na microsoft, my account, office i skines paket koji hoces i za koji operativni sustav hoces. Za Mac OS, O365 ukljucuje Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Notes i Outlook (mislim da je isti paket i za Linux)... dok za Windows ukljucuje sve kompletno.

Jedna pretplata ukljucuje 5 instalacija za desktop i 5 za mobilne (iOS i Android).
30.12.2021 | 13:32
Nakon godinu dana korištenja, izbrisao sam Outlook i prešao na Thunderbird.
30.12.2021 | 14:31
ivan599 kaže:
Pozdrav,

molio bih malu pomoc onih koji koriste Outlook kao svoj mail preglednik. Kreiram pravila i ona se primjenjuje tek na mailove koji mi naknadno stignu, a na mailove koji su već stigli i nalaze se u inbox-u na njih se pravilo ne primjeni. Ima li netko ideju kako postoječa pravila primjeniti na već pristigle mailove?

Hvala



Mail of faksa i posla je preko outlooka. Ja sam kreira pravila ne web-u i ima neka kvacica prilikom kreiranja pravila "primjeni na postojece mailove"(mislim da se tako zove al nisam sto posto siguran). Inace koristim Apple-ov mail klient i pravila sa web-a se uredno primjenjuju
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.12.2021 | 05:05
Moonlike kaže:
Ne znam kakve vi to imate O365, ali ja ga imam, onaj za 10 eura mjesecno. Hoces li na Windows, Mac OS ili Linux... odes na microsoft, my account, office i skines paket koji hoces i za koji operativni sustav hoces. Za Mac OS, O365 ukljucuje Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Notes i Outlook (mislim da je isti paket i za Linux)... dok za Windows ukljucuje sve kompletno.

Jedna pretplata ukljucuje 5 instalacija za desktop i 5 za mobilne (iOS i Android).


O365 licenci imaš raznih.

Edukacijske A licence se ne bi smjele prema LUK-u (EULA za one kojima LUK bode uši) koristiti u komercijalne svrhe i u primjerice A1 verziji ne uključuju "debele aplikacije" (desktop verzije worda, excela, outlooka... ), nego se standardni office alati (Word, Excel) nalaze na webu.

Enterprise licence nose E oznaku i one se koriste u velikim okruženjima kojima ti upravlja tvrtka/poslodavac ili netko vanjski u ime i za račun tvrtke. I tu E1 licenca ne uključuje "desktop" verzije aplikacija. E3 i E5 recimo uključuju ali je razlika u cijeni na godišnjoj razini po korisniku x3 kod E1 i E3 planova. Plus ti u tom slučaju treba i Azure infrastruktura koja također tvrtku košta novaca.

Business licence su one gdje ti kompletnu administraciju oblaka odrađuje MS i daje gotov predefiniran plan koji uključuje (ili ne) desktop aplikaciju i online pohranu u Onedrive.

U tom smislu konstatacija "ne znam kakve vi to O365 imate" je prilično neobična i (meni) nelogična.

Koju točno pretplatu imaš i koje aplikacije uključuje možeš vidjeti logiranjem na portal.office.com sa svojim credentialsima, te pod View my account odabrati Subscriptions.
31.12.2021 | 07:35
Pa napisao sam koji O365 imam... za privatne korisnike, mjesecna pretplata 10€. Ukljucuje 5 desktop i 5 mobilih instalacija, 1TB OneDrive i 60 minuta Sype prema fixnim mrezama mjesecno. Office paket nije vezan za operativni sustav.

Dok na strani firme za koju radim imam takoder pristup O365 paketu. Pa da objesnim kako kod mene to funkcionira.

Paket O365 za Mac OS sam skinuo sa Apple Store (Microsoft 365). Skidanje kosta 0kn i ukljucuje Word, Excel, Power Point i Outlook. Onda posebno ako hoces skines OneDrive (0kn) i Notes (0kn). Kada sam to sve instalirao, unutar jedne od aplikacija sam se prijavio svojim credentialsima i sve radi, posto je moja pretplata vezana za moj credentials jel...

No, kada radim poslovno, preko firme, samo se unutar bilo koje office applikacije odlogiram svojim credentials i ulogiram ovim od firme. I sve nastavi najnormalnije raditi, s time da me spaja na SharePoint i ostale usluge kolaboracijskog rada na dokumentima. Tako da kada radim poslovno, logiran sam preko firme, kada radim privatno logiran sam svojim accountom... a na macu je instaliran jedan O365 paket... Dok sam ulogiran preko firme, SharePoiint, posto isti ne postoji za Mac OS, mi je sinkan preko OneDrive, a One Drive je sinkan sa Finder... tako da sve imam u Finder-u. Na OneDrive imam konstantno ulogirana oba profila, tako da nevezano na koji account mi je u nekom trenutku spojen Office paket, OneDrive sinka sve 24/7.

Eto, iz tog razloga ja ne vidim razlog zasto nemas O365 za Mac OS vec samo za Windows? Osim ako nemas pretplatu koja ukljucuje samo web sucelje... onda je opet svejedno na kojem si operativnom sustavu, jel... web sucelje
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.12.2021 | 08:36
Moonlike kaže:
Pa napisao sam koji O365 imam... za privatne korisnike, mjesecna pretplata 10€. Ukljucuje 5 desktop i 5 mobilih instalacija, 1TB OneDrive i 60 minuta Sype prema fixnim mrezama mjesecno. Office paket nije vezan za operativni sustav.


Nisi. Napisao si ovo:

Ne znam kakve vi to imate O365, ali ja ga imam, onaj za 10 eura mjesecno.


Tu ne piše da je za privatne korisnike.

Ja recimo imam O365 E3 licencu dodijeljenu koja me košta manje od 10 eura mjesečno.I imam daleko više prostora na OneDrive servisu i više usluga zakačenih na taj profil (i više minuta i....).

No ovo nije priča o tome tko što ima, nego o tome da to što tebe košta 10 EUR mene košta 3 a nekog drugog 23, pa cijena nije neki podatak koji je relevantan da li imaš "ovaj" ili "onaj" Outlook na ovom ili onom OS-u.
31.12.2021 | 08:51
@Daddo... napisao si da nemas O365 za Mac OS, vec ga mozes samo koristiti u Windows okruzenju... iz tog razloga sam pisao sto sam pisao, a ne zbog cijena... vec da ti mozda pomognem, i uputim na koji nacin mozes svoj O365 koristiti u Mac OS okruzenju... a tvrdim da mozes.

Al tu se svatko nade uvrijeden, pa i kad pokusas pomoci (a valjda je takvo vrijeme)
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.12.2021 | 09:53
Moonlike kaže:
@Daddo... napisao si da nemas O365 za Mac OS, vec ga mozes samo koristiti u Windows okruzenju... iz tog razloga sam pisao sto sam pisao, a ne zbog cijena... vec da ti mozda pomognem, i uputim na koji nacin mozes svoj O365 koristiti u Mac OS okruzenju... a tvrdim da mozes.

Al tu se svatko nade uvrijeden, pa i kad pokusas pomoci (a valjda je takvo vrijeme)


PODEBLJANO: - nisam. Napisao sam:

Daddo kaže:
Ne koristim Outlook na Macu (moj O365 nema Outlook za Mac), no kaže google da je OVO način.


Dakle, ponovit ću jer ne čitaš ono što piše, nego čitaš ono što ti paše:

NE koristim Microsoft Outlook aplikaciju na Macu niti je imam instaliranu. O365 licencu na Mac OS-u imam.
31.12.2021 | 10:36
Ne koristim Outlook na Macu (moj O365 nema Outlook za Mac), no kaže google da je OVO način.


Ne znam sto bih rekao.... pokusao sam samo pomoci. Ispricavam se!
  • Daddo
  • Posjetitelj
01.01.2022 | 14:18
@Moonlike - nikakav problem i nemaš se zašto ispričavati. Problem općeniti (svih) foruma je ili nedostatak informacija ili ogromna količina "nepotrebnih i beskorisnih" informacija koje ne pomažu ni OP-u da riješi problem ni nekom tko kasnije naleti na temu.

Zapeli smo na O365, bez da uopće je igdje OP spomenuo da koristi Office 365 cloud uslugu MS-a.

Nemamo pojma niti koji OS autor teme koristi ni koju verziju Outlook mail klijenta, ni koju vrstu računa elektroničke pošte koristi (protokol za primanje pošte IMAP, POP3).

A srve navedeno je potrebno kako bi netko od nas pružio kvalitetniji odgovor od "meni radi".

Čisto ću se vratiti na svoj upis - ne koristim Outlook na Mac OS-u (iako imam i O365 račun koji to može) jer je ogromni žderač resursa i totalno neoptimiziran za moj workflow. Ako mi treba mail na desktopu (a to je rijetko), ulogiram se u web sučelje. Većinu vremena sam ionako u pokretu i onda kombinacija Outlook na iOS-u.

Word radi pristojno, Excel ovisi o količini sheetova i makroa... ubija sam sebe koliko je u stanju resursa trošiti. Powerpoint radi ok. OneDrive isto tako.

I to da sa app storea skidaš O365 nije uvijek istina... za M1 arhitekturu instalacija ide preko portala MS-ovog.

Kažem, nije važno niti se tiče ove teme, nego i dalje "nabadamo" čekajući informaciju o tome što autor teme zapravo koristi (HW,OS, aplikativni dio - verzija Office paketa).
02.01.2022 | 07:05
I to da sa app storea skidaš O365 nije uvijek istina... za M1 arhitekturu instalacija ide preko portala MS-ovog.


Ja sam, eto nema mjesec dana, uzeo 14" sa M1, skinuo Microsoft 365 sa App Store i sve radi normalno. Mozda je ovo sto ti spominjes bilo u ranoj fazi kada je M arhitektura izasla, ali definitvno to vise nije slucaj.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 27 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (708)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO