thunderbolt ethernet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

thunderbolt ethernet

10.05.2021 | 01:32
Imam problemcic. Postavio macbook pro na noge (hign sierra) i jos samo rekoh da ju spojim na web preko ethernet kabla. Imam thunderbolt ethernet adapter.
Mwdjutim u networku nema nicega...samo thunderbolt bridge, wifi. Kad pokusam dodati (na mali + ispod) thunderbolt 1 ili 2 port nista se ne dogadja...ne pojavljuje se na listi.
Pokusao ovo i nisam nasao na instalacijskoj listi..."Incompatible Kernel Extension Configuration Data"
www.macobserver.com/tmo/article/apple-ma...hernet-heres-the-fix

Ima li itko ideju sto se tu dogadja? Znaci nema ni T od Thunderbolta na listi.
Pogledao i oba porta na thunderbolt busu. Oba imaju oznaku No device connected i Link status: 0x101
10.05.2021 | 09:11
Zvuči kao hardverski problem s thunderbolt sučeljem.
10.05.2021 | 09:25
Hm... nemam neki drugi uredjaj sa thunderboltom. Kako da provjerim dal mi zeznuto sucelje ili npr sam adapter?
10.05.2021 | 11:06
tb.jpg

Odeš na jabučicu pa About this Mac, pa klik na gumb "System Report". S lijeve strane odaberi Thunderbolt.
Ovako to izgleda kod mene. Kad odštekam Apple Thunderbolt Display, za oba TB porta piše isto kao što na slici ovdje piše za gornji
10.05.2021 | 11:08
Dakle, kod mene je link status 0x7 kad nije ništa spojeno i piše "No device connected", a kod tebe piše 0x101. Taj osmi bit (prva jedinica nakon "x") znači da je neki HW problem. E, sad, da, u pravu si, možda je problem u adapteru, a ne u TB hardveru u samom kompu. Provjeri što piše kad ti nije ništa uštekano.

BTW, to je isti MBP kao tvoj, i isti OS (10.13)
10.05.2021 | 13:14
Evo provjerio i kad je i kad nije nista ustekano pise: 0x101
To bi onda ipak znacilo da je problem s thunderbolt sučeljem, a ne sa adapterom? Malo mi cudno da oba thunderbolt ulaza imaju isti problem.
10.05.2021 | 13:20
Znaci ako je hardverski (thunderbolt sucelje) ostaje mi opcija adapter usb3 na ethernet. Ima li koji za preporuciti? Postoje razni i volio bih znati koji sigurno radi na high sierra.
10.05.2021 | 14:51
Oba tb porta imaju hedan te isti tb kontroler. Tako da nije nužno čudno.
Usb na ethernet adapter nisam nikad koristio, nažalost ti tu ne mogu pomoći
10.05.2021 | 15:07
Da...bas citam kako oba porta imaju isti kontroler i ima slucajeva gdje je "pregorio". U svakom slucaju hvala.
Samo mi nije jasno...zasto noviji modeli nemaju ethernet port?
10.05.2021 | 17:06
Zato da mogu smanjiti matičnu ploču i povećati bateriju, a da istovremeno laptop bude tanji. Prioriteti.
Realno, vjerojatno su zaključili kako jako mali postotak korisnika MBP uopće treba ethernet port.
Ja sam kupio TB/ethernet adapter odmah kad i laptop, i nosim ga u torbi. Trebao mi je do sad, u skoro 4 godine - jedamput.
Naime, na stolu imam ATB, koji je zaštekan na vanjske TB diskove, ethernet i preko USB na tipkovnicu, iPhone dock i to. Tako da, kad stavim MBP na stol, samo se spojim na monitor i sve mi je spojeno. Ali da toga nemam, tj. da imam neki obični monitor, sigurno bih radio na wifi, ne bi mi se dalo svaki puta prištekavati ethernet adapter.
10.05.2021 | 18:18
baba kaže:
To bi onda ipak znacilo da je problem s thunderbolt sučeljem, a ne sa adapterom? Malo mi cudno da oba thunderbolt ulaza imaju isti problem.

Kod mene je isto naznaćeno 0x101 kada ništa nije priključeno, a rade mi oba porta (svakodnevno ih koristim)
Prilozi:
10.05.2021 | 19:18
Za USB-Ethernet ako nemas ili ne mozes naci originalni Apple, postoje i drugi adapteri koji koriste isti chipset, i prepoznaju ga kao originalni.
Kad se vratim kuci, pogledacu koji je onaj moj koji imam pa cu javiti preciznije.
10.05.2021 | 20:06
Evo mene, i evo adaptera koji imam. to je Digitus, pise sa zadnje strane koji je tacno model, imate i screenshot-ove iz profiler-a kako ga vidi u sekcijama za Ethernet i USB.
e sad, ako me secanje ne vara, pod tim modelom postoje tri varijante cini mi se, al samo jednu varijantu OS X prepoznaje kao genericki Apple, a za ostale bi se morao instlairati drajver sa njihovog sajta. mislim da bi mogao da prodje i neki drugi proizvod, bitno je da je chipset AX88179.
nadam se da je ovo od pomoci.
Prilozi:
10.05.2021 | 20:14
nesto mi nije hteo UL 2 slike samog adaptera.
to je ovaj model - DN-10050-1 sa chipsetom AX88772C - to je najbolja varijanta za Mac-a:

www.digitus.info/en/products/computer-an...-adapter/dn-10050-1/
10.05.2021 | 22:28
dCakmak kaže:
baba kaže:

Kod mene je isto naznaćeno 0x101 kada ništa nije priključeno, a rade mi oba porta (svakodnevno ih koristim)

Eh sad mi nije jasno. Onda je mogucno da mi ne radi adapter? Ako je tako kako kazes.
10.05.2021 | 22:31
Ender kaže:
to je ovaj model - DN-10050-1 sa chipsetom AX88772C - to je najbolja varijanta za Mac-a:

Hvala.
Ovo isto ima dosta dobre recenzije, a i koliko vidim radi na Sierri.
www.mall.hr/mrezne-kartice-adapteri/tp-l...amp;utm_medium=click
11.05.2021 | 00:06
baba kaže:
dCakmak kaže:

Eh sad mi nije jasno. Onda je mogucno da mi ne radi adapter? Ako je tako kako kazes.

Sad mi nije uštekan ATD i gledam da je i kod mene sada 0x101.
Svojedobno sam bio trebao i našao specifikaciju tog TB link statusa i sjećam se da je troznamenkasti hex broj značio HW trouble. Valjda se krivo sjećam, ili je možda bio četveroznamenkasti broj... Sorry.

Ugl, tim bolje, onda ti je možda stvarno problem u TB adapteru.
11.05.2021 | 16:06
zanimljivo, mozda je o.k. samo obrati paznju na drajvere.
ja sam koristio neke TP-Link proizvode sa Mac-om, uglavnom neke USB-WI-Fi adaptere i bude nekad problema sa drajverima, nisu bas dobri. al ako ne mozes naci onaj kao sto sam ti predlozio koji provereno radi, onda vredi probati.
eto pa javi ako budes uspeo.

baba kaže:
Ender kaže:

Hvala.
Ovo isto ima dosta dobre recenzije, a i koliko vidim radi na Sierri.
www.mall.hr/mrezne-kartice-adapteri/tp-l...amp;utm_medium=click
14.05.2021 | 18:43
Mali apdejt..izgleda da je problem ipak u tb kontroleru.
Daklem ostaje mi opcija usba na ethernet. Koliko vidim Apple ima samo USB 2 na ethernet..dok ostali adapteri uglavnom imaju USB 3 na ethernet? Koliko cu pogrijesiti ako ubodem appleov na usb2 vs. usb3 koji nude ostali? Dal se osjeti razlika u surfanju i skidanju stvari sa neta i sl?
14.05.2021 | 19:20
Ne vjerujem. Eventualno u kopiranju na NAS u lokalnoj mreži ili povlačenju s njega
14.05.2021 | 20:33
Kontam. Hvala.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!
  • Kloba: Pod "on" za Shindlerovu listu trebao sam napisati Steven Spielberg. Isprika na tomu.
  • Kloba: Denzel Washington odgovara zašto je bolje da umjesto Scorsesea Schindlerovu lisu bolje režira on, dok će Scorsese uvijek biti prvi izbor za Dobre momke. Kao i da je crni redatelj uvijek bolji od bijelog ako je film smješten u crnu sredinu. I odgovori a da ne uvrijedi nikoga, umijeće ovih dana: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%