Stigao Apple Music u Hrvatsku
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Stigao Apple Music u Hrvatsku


21.04.2020 | 10:57
Nemam HRV account da provjerim, al novodno je od danas dostupan i kod nas. Iznenadjen sam da je cak i jeftiniji nego u US.
www.bug.hr/apple/napokon-apple-music-stigao-u-hrvatsku-14814
21.04.2020 | 11:56
Evo slušam ga od jutra...
Došao mi je mail da je dostupan, koliko vidim ima dosta HR glazbe, fora...
21.04.2020 | 15:10
Evo i ja isprobavam, zasad mi se čini OK ali još treba vidjeti da li ponudom može nadmašiti Deezer.
21.04.2020 | 15:17
Pa ljudi moji je li je to moguće.. pa nakon Burkine Faso.. jel moguće da i mi ovo imamo (ne znam, bubnuo sam Burkinu.. al smo uvijek u zadnjoj kanti kada je nešto kod nas dostupno..)
21.04.2020 | 15:23
Jupiiii za 3 god cemo znaci imati i hrvatske titlove na ATV+
21.04.2020 | 15:24
Kristijan7 kaže:
Pa ljudi moji je li je to moguće.. pa nakon Burkine Faso.. jel moguće da i mi ovo imamo (ne znam, bubnuo sam Burkinu.. al smo uvijek u zadnjoj kanti kada je nešto kod nas dostupno..)


Pusti, pusti... Vidiš da u bližem susjedstvu ima i onih koji dosad ni app store nisu imali.

www.macrumors.com/2020/04/21/apple-launc...ices-more-countries/
21.04.2020 | 15:25
Možda i Disney plus dođe do 2030.! Radujte se narodi!

Al ajde.. faaaalaaa q..... više.. Šta znači, Deezer možemo sahranit onda?
21.04.2020 | 15:27
Borostef kaže:
Kristijan7 kaže:
Pa ljudi moji je li je to moguće.. pa nakon Burkine Faso.. jel moguće da i mi ovo imamo (ne znam, bubnuo sam Burkinu.. al smo uvijek u zadnjoj kanti kada je nešto kod nas dostupno..)


Pusti, pusti... Vidiš da u bližem susjedstvu ima i onih koji dosad ni app store nisu imali.

www.macrumors.com/2020/04/21/apple-launc...ices-more-countries/




Da.. OK.. "uvijek može gore".. jel.. Kao nedavno.. misliš si da je pandemija dosta.. pa nas protrese 5.5 po Richteru.. ili koliko već

Al ovak.. iz neke perspektive.. tak na kapaljku dolaze te stvari da je to čudo.. Od prvog iPhonea pa na dalje..
21.04.2020 | 15:31
Pozdrav svima..
Dali je moguće prebaciti se s individual plana na family bez da se izgubi besplatni probni period od 6 mjeseci?
Nisam odmah skužio tu opciju, a bilo bi mi korisno da sina ubacim na family plan..
21.04.2020 | 15:42
E ajmo sad ozbiljno.
Nudi mi se neki besplatni period od 6 mjeseci pa onda ide naplata 45kn mjesečno (obitelj 70kn). Jel jednostavna procedura oko otkazivanja nakon što prođe besplatni period? Nisam ziher što imaju u ponudi pa da se ne uglibim bezveze.
Što se u stvari može očekivati od glazbe na njihovom servisu? Mi doma slušamo svašta.....house, rock, pop, strano i domaće(Prljavce, Olivera, Gibu, itd...) tak da svaštarimo.
Jel se recimo jedna odabrana pjesma streama svaki put kada ju slušam ili ode u neku privremenu memoriju na neko vrijeme? Ako se svaki put streama, koliko su teški podaci? Imajte obzira da nisam nikada koristio taj i slične servise, pa nemam blage veze o ničem.
21.04.2020 | 17:32
JOHN kaže:
E ajmo sad ozbiljno.
Nudi mi se neki besplatni period od 6 mjeseci pa onda ide naplata 45kn mjesečno (obitelj 70kn). Jel jednostavna procedura oko otkazivanja nakon što prođe besplatni period? Nisam ziher što imaju u ponudi pa da se ne uglibim bezveze.
Što se u stvari može očekivati od glazbe na njihovom servisu? Mi doma slušamo svašta.....house, rock, pop, strano i domaće(Prljavce, Olivera, Gibu, itd...) tak da svaštarimo.
Jel se recimo jedna odabrana pjesma streama svaki put kada ju slušam ili ode u neku privremenu memoriju na neko vrijeme? Ako se svaki put streama, koliko su teški podaci? Imajte obzira da nisam nikada koristio taj i slične servise, pa nemam blage veze o ničem.


od svih mogucih servisa. kod applea je to tako jednostavno. jer to tako mora biti. ovo je apple, a ne supci iz npr netflixa.
21.04.2020 | 17:39
Bogami neloš period od čak 6. mjeseci kao free trial..
  • kupus
  • Posjetitelj
21.04.2020 | 17:44
JOHN kaže:

Što se u stvari može očekivati od glazbe na njihovom servisu? Mi doma slušamo svašta.....house, rock, pop, strano i domaće(Prljavce, Olivera, Gibu, itd...) tak da svaštarimo.


music.apple.com/us/artist/search/166949667

Search kroz njihovu bazu pjesama. Na prvi pogled, ima dosta toga naseg. Cak i cijela diskografija thompsona, vidi se da su se potrudili
21.04.2020 | 19:06
Nema "Azre". Barem ne po studijskim albumima. Depeche mode fali ohoho toga,isto kao i Pearl Jam. Slabo su pokriveni sa single boxovima te primjerice b-stranama albuma, govorim o eminentnim izvođačima. Od "Laibacha" na primjer ima neka kompilacija te "Opus Dei". Nema ni "Obojeni Program", ajde ima jedna live snimka. I tako... dalo bi se tu još naći svega što im fali. Barem za moj ukus.
21.04.2020 | 19:10
Ali cijena je po meni korektna. I ako može upload svojih stvari, onda je to za čistu peticu. Nekada sam kupovao po nekoliko CD-a mjesečno, a sada za 50 kn imam OGROMAN katalog.

Zanima me da li može ići download za offline slušanje, pa kada primjerice odustanem od pretplate, da mi te pjesme ostanu u trajnom vlasništvu.
21.04.2020 | 19:16
Ovo za offline slušanje ti i ja mogu odgovoriti, jer pretpostavljam da imaju kao i većina takvih ostalih servisa - Nakon otkazivanja pretplate, ne ostaju ti downloadane pjesme - ostaje onoe ako si neke kupio preko iTunesa.

Eto, i ja aktivirao obiteljski, pa ćemo neko vrijeme usporedno testirati sa Spotify-em.
21.04.2020 | 19:23
Kako ćeš neko vrijeme usporedno testirati sa Spotifyem, kad Spotify nije dostupan u Hrvatskoj? To onda nije usporedivo, jer uspoređuješ uslugu koja se nudi u Hrvatskoj (uz sva ograničenja koja davatelj usluge mora zadovoljiti prema ZAMPu i ostalima), s uslugom koju konzumiraš na neki obilazni način.
21.04.2020 | 19:24
drpongra75 kaže:
Nema "Azre".


Što onda što nema Azre!? Ima zato sve od Thompsona!
21.04.2020 | 19:36
smayoo kaže:
Kako ćeš neko vrijeme usporedno testirati sa Spotifyem, kad Spotify nije dostupan u Hrvatskoj? To onda nije usporedivo, jer uspoređuješ uslugu koja se nudi u Hrvatskoj (uz sva ograničenja koja davatelj usluge mora zadovoljiti prema ZAMPu i ostalima), s uslugom koju konzumiraš na neki obilazni način.




Neda mi se sad o onim kapitalističkim sranjima i razlozima zašto neki servis nije / je dostupan u HR.

Neka ostane samo na tome da imam obadva servisa, nemam omiljenu grupu nego slušam njihov odabir prema raspoloženju koje im ukažem, pa ćemo vidjeti.
Spotify se pokazao dobar u "pogađanju"!
btw. Deezer isto nije loš.

btw2
Spotify se može slušati u HR, ali ga moraš registrirati u nekoj drugoj zemlji, npr u Tunisu, ili Vietnamu
(najbolje USA), da - zaobilazni je to put! I DA - da je legalno dostupan u HR, kupio bih ga, legalno!

EDIT;
Ne mislim raditi neke recenzije, nego samo testirati koji meni više odgovara!
21.04.2020 | 19:55
Thompson
21.04.2020 | 21:28
stefanjos kaže:
JOHN kaže:
E ajmo sad ozbiljno.
Nudi mi se neki besplatni period od 6 mjeseci pa onda ide naplata 45kn mjesečno (obitelj 70kn). Jel jednostavna procedura oko otkazivanja nakon što prođe besplatni period? Nisam ziher što imaju u ponudi pa da se ne uglibim bezveze.
Što se u stvari može očekivati od glazbe na njihovom servisu? Mi doma slušamo svašta.....house, rock, pop, strano i domaće(Prljavce, Olivera, Gibu, itd...) tak da svaštarimo.
Jel se recimo jedna odabrana pjesma streama svaki put kada ju slušam ili ode u neku privremenu memoriju na neko vrijeme? Ako se svaki put streama, koliko su teški podaci? Imajte obzira da nisam nikada koristio taj i slične servise, pa nemam blage veze o ničem.


od svih mogucih servisa. kod applea je to tako jednostavno. jer to tako mora biti. ovo je apple, a ne supci iz npr netflixa.


Nisam baš siguran na što se točno odnosio tvoj odgovor
21.04.2020 | 21:45
Na tvoje pitanje je li lako odjaviti uslugu nakon isteka probnog perioda.
21.04.2020 | 21:51
Ja sam brzopleto cancelirao individual program da bi ponovno aktivirao Familly pa sam izgubio opciju za free 6 mj. Sad mi zaraunalo do 21.05.2020 :/ Tako da.. nemoj napravit istu pogresku..
21.04.2020 | 22:11
Ček-ček-ček... nešto mi tu smrdi, pa se samo nadam da sam u krivu:

Vi koji ste probali, samo mi recite kolika je cijena jedne pjesme s albuma kod nas, znači ono što je u Americi 1.29 $.
21.04.2020 | 23:25
iTunes Store ne radi. Samo Apple Music. Znači, nema kupovanja pjesama, samo streamanje.
21.04.2020 | 23:40
drpongra75 kaže:
Nema "Azre". Barem ne po studijskim albumima. Depeche mode fali ohoho toga,isto kao i Pearl Jam. Slabo su pokriveni sa single boxovima te primjerice b-stranama albuma, govorim o eminentnim izvođačima. Od "Laibacha" na primjer ima neka kompilacija te "Opus Dei". Nema ni "Obojeni Program", ajde ima jedna live snimka. I tako... dalo bi se tu još naći svega što im fali. Barem za moj ukus.

A nema ni Let 3
21.04.2020 | 23:46
Zamisli da prodaju album "Let3 - Nečuveno". A ja ga evo imam.
22.04.2020 | 00:26
O, ali taj je stvarno "collector's item" Koliko ih je ono izdano? 500...? 200...? Da nemaš možda i DVD s videospotom "Neviđeno"?

Ali "Jedinu" ipak nemaš, zar ne?
22.04.2020 | 01:11
abancic kaže:
iTunes Store ne radi. Samo Apple Music. Znači, nema kupovanja pjesama, samo streamanje.


Toga me i bilo strah. Znači jedinu zaista konkretnu stvar oni nisu omogućili!

Generalno taj koncept plaćenog streaminga glazbe nije nešto što nalazim zanimljivim. Na kućnom digitalnom receiveru nudi se preko 43.000 digitalnih stanica, znači gomila kvalitetne glazbe po žanrovima i sve je besplatno na raspolaganju i malo koja stanica ima reklame. Zašto bih to plaćao? Ako želim nekog specifičnog glazbenika i album za koji mislim da je vrijedan - onda ga želim kupiti i imati uvijek, a ne samo privremeno dok sam na nekoj pretplati.

OK, mnogo digitalnih stanica nema baš vrhunsku kvalitetu, ali većina je prihvatljiva za ugodno slušanje. Vjerujem da jedan Apple nije audiofilski problematičan i vjerujem da u toj igri nude svoj Apple Lossless format i da barem to nije problem, ali nije mi to dovoljan motiv za korištenje takvog servisa.

Neki će (ne bez argumenata) reći da je streaming super za brzo konzumiranje mnogo smeća!

No, nije baš tako crno, recimo staviš YouTube da piči i tako otkrivaš novu glazbu (kao Pandora nekada), ali u konačnici, ako je nekome zaista stalo do glazbe, on ima svoju audioteku i želi stvari kupiti i imati. Baš onako kako je Jobs to rekao kada je pokrenuo iTunes Music Store.

Ono što mene smeta kod "ciljanog" streaminga je taj koncept gdje netko npr. voli grupu Bubuljičavi Groktleri i onda tjednima sluša njihov novi album "Lijepa Frutila Megamix" i jedni te isti podaci se ponovo i ponovo šalju po mreži, troše bandwidth i promet. Koliko sam do sada vidio caching svega toga je traljavo napravljen i sve je super dok ne poželiš slušati "baš to" - i onda opet krene cuclanje.

Konceptualno mi to ide na živce.

Ili npr. odeš malo na izlet u šumu i padneš na rub signala i odjednom tvoja glazba više nije dostupna. A onda ti se oni sa streamingom pokušaju uvući svuda, pa i u auto putem CarPlaya. A sve to mi još manje smisla ima danas kada je skladištenje glazbe na lokalnoj memoriji smiješno jeftino. Nije li jednostavnije imati svu glazbu fizički kod sebe uvijek i slušati je bez ikakvih ograničenja?

Streaming je za lijenčine, neorganizirane i neuredne!
22.04.2020 | 01:15
Znači došao je samo Apple Music bez ostalih servisa. Nema kupovanja glazbe preko iTunesa/Apple Musica, nema kupovanja ili iznajmljivanja filmova preko iTunesa, odnosno Apple TV aplikacije, nema Apple TV+ i nema kupovanja ili iznajmljivanja knjiga kroz Books app.
S obzirom na to da nema iTunes/Music servisa ima li onda iTunes Matcha kao usluge uključene u Apple Music? Na US accountu to uredno radi, pretpostavljam da ovdje ne radi.

Katalog je prilagođen tržištu naravno, ali recimo Azre neće biti nigdje i nema je nigdje osim kad i ako "Petrovic Petar" aka. Štulić objavi nešto na YouTubeu (ili netko ilegalno uploada na neki servis), jer je dobio prava na svoju glazbu i poskidao je sva moguća izdanja Jugotona/Croatia Recordsa koji su mu ostali dužni lovu, jer ga nisu isplaćivali desetljećima.

Osobno koristim iTunes Music Store više od desetljeća, pa mi je Apple Music dobro došao za kreiranje raznih privremenih playlista i dodavanja albuma/pjesama koje ne želim kupiti, ali su mi ok za poslušati, a najviše me davno privukao iTunes Match kroz koji sam provukao tisuće loših mp3ica od 128 kbps i dobio van sasvim solidan 256k AAC u svoje vlasništvo.

Super je da smo napokon i mi došli na globalnu kartu Apple Musica, mislim da smo među zadnjih 20 zemalja koje ga nisu imale, ali tek kad iTunes Music/Movies, Apple TV+ i Books postanu kod nas dostupni imat ćemo potpunu uslugu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 47 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO