mac i hollywod
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

mac i hollywod


17.04.2004 | 20:58
gledam ja televiziju ,i drzavnu i komercijalu i na filmovima serijama ,itd. stalno vidim male lijepe jabucice.na reklamama vidm jabucice.na dokumentarcima vidim jabucice .od kuda aplleu tolika lova da sve to placa?ko onda kaze da aplle nema reklama na tv-u.
  • User
  • Posjetitelj
17.04.2004 | 21:06
U americkim filmovima nije cudo vidit racunala s jabukom jer je Amere gotovo sram prikazivat,a kamoli imat krntije s tajvana... Mac ima odredjeni kultni status tako da Apple ovdje ima reklamu besplatno... Sto se domace TV tiče tu Appleu stvarno fali reklama, onih plaćenih, mislim... Na jačim tržištima Apple se naveliko reklamira... Kad bi isto radili u Hrvatskoj, ne bi me cudilo da prodaja Macova naglo poraste... Ako kod hrvata prolaze jeftine TV reklame s losim racunalima(necu rec koje i za koje firme,ali ih ima), mislim da bi jedna ozbijnija firma tu mogla napravit daleko veci uspjeh...
17.04.2004 | 21:17
Sve je to besplatno, tj. posljedica toga što većina producenata, režisera i ostalih u filmskoj industriji koristi Macintoshe - počevši od Lucasa, pa naniže...

Kod nas se u zadnje vrijeme stvari mjenjaju nabolje - barem u Rijeci... po kafićima G4 iMaci puštaju glazbu, voditeljice na TV za vrijeme emisija ispred sebe imaju iBooke i tako...
17.04.2004 | 22:18
Kod nas se u zadnje vrijeme stvari mjenjaju nabolje - barem u Rijeci... po kafićima G4 iMaci puštaju glazbu, voditeljice na TV za vrijeme emisija ispred sebe imaju iBooke i tako...

Ako mozes sve to nabrojati na prste jedne ruke, onda nije dobro ...
Uostalom, kao da ima nekakve veze? Hr trziste nije nikakvo Mac trziste, i tako ce biti jos dugo, dugo vremena. Nije ni drugdje toliko puno bolje.
17.04.2004 | 22:41
ma prvo idemo redom.. prosjecan hrvat nezna ni cemu sluzi kompjuter... onda onaj mali seljo zeli komp pa kao prvi kupi polovni... pa za godinu dana kupi novi pc... pa je vidio da susjed ima nootebook .. pa bi i on to.. pa naravno nece dati za neku malu kantu vise nego sto je dao za svog novog desktop racunalo.. e tada ide u kupovinu i vidi jednog tajvanca kak mu se smjesi za 8000 tisuca kuna... cak ima i one zgodne naljepnice na sebi.... ljudi moj.. prosjecan rvat ne zeli dati ni za dizajn bolje ambalaze njegovog proizvoda koji ce mu nositi pare...
mislim da moramo jos dug put proci dok nam standard ne naraste a onda i smisao za estetiku...
18.04.2004 | 00:11
Ali malo reklame uvijek koristi. Moje iskustvo sa većinom kompjuterskih korisnika (pod tim smatram svakog čovjeka koji posjeduje kompjuter ili ga koristi na poslu, a sama namjena nije bitna) je takvo da kada spomenem Mac-a prvo što pitaju je "Je li i on radi na Windowsima?", a onda "Je li i on vrti PC programe". Dakle prosječan hrvatski kompjuterski korisnik uopće ne zna razliku između Mac-a i PC-a, osim naravno u cijeni, što se vidi u cjeniku. Da bi se kupci upoznali sa proizvodom, markentig mora odraditi svoje inače nema prodaje. Kada se proizvod ne prodaje nisu krivi kupci, nego prodavači.
A kada tek spomenm linux, onda im nije jasno kako to radi pod Windowsim
Čak i ja kada predlažem kompjuter nekom novopečenom korisniku, koji bi malo surfao, malo napisao nešto u Wordu, uvijek predložim Windowse, ne zbog njihove kvalitete nego jednostavno što će mu s tim svatko znati pomoći.
18.04.2004 | 07:33
Čak i ja kada predlažem kompjuter nekom novopečenom korisniku, koji bi malo surfao, malo napisao nešto u Wordu, uvijek predložim Windowse, ne zbog njihove kvalitete nego jednostavno što će mu s tim svatko znati pomoći.

Ja takvima predlazem da se okrenu samospoznaji
Ta sta ce im racunala i surfanje? Bolje je da surfaju unutarnjim obalama, rekao bi Dalaj Lama. A da pisu, jest, dobro je, ali neka pisu rukom. Vjestina pisanja rukom uskoro ce biti zaboravljena stvar. I to dobro dodje samodisciplini
18.04.2004 | 13:25
Vjestina pisanja rukom uskoro ce biti zaboravljena stvar. I to dobro dodje samodisciplini

istina... primjetio sam da sam poceo puno ruznije pisati... to mi je nekako pokvarilo svo raspolozenje mada prije nego sto ista napisem u komp stavljam na papir, a imam i starog koji je stari graficar koji me natjerao da pisem u 5 razredu sva slova ponovo jer kad je vidio moju biljeznicu pao je skoro u nesvjest... pa sam morao ponovo kao u prvi razred sve ponovo i plus to sve pisati u 3 "fonta" morat cu ga ponovo pozvati da mi vidi blokove

kad me prijatelji pitaju sto bi oni trebali kupiti onda im odmah kazem da da bi uzeo maca... pa onda im ga pokazem.. pa oni sve ushiceni... pa onda im pokazem i os.. pa i tamo zavlada odusevljenje... pa kad me pocinju pitati sto je sa wordom, pa i tu imam potvrdni odgovor da nece imati nikakve probleme.. onda dodje cijena.. e tu malo zamuckaju... pa mi kazu pa ja za te pare dobijem dva pc... tocno... ali ovaj ce tri trajati duplo duze... ljepsi je... i ovo uvijek upali... Faca si sa njime

nazalost... takvih ima 0.5% u hrvata
  • User
  • Posjetitelj
19.04.2004 | 21:59
Evo jos jedan... Pa moglo bi se čak reći i vic o prosjecnom HR korisniku racunala... Dodje tako kod mog oca u kancelariju(zapravo sam ja umjesto njega bio tamo) jedan moj prijatelj i dovede jednog svog prijatelja. Prijatelj voli Macove ali... nema para i igara za njega... Ovaj drugi primjeti: "Jel to onaj Epl Mekintoš?(radi se o iMacu G3/500)", Ja sam mu s ponosom odgovorio da je, a još dok optički miševi nisu "rulali" PC tržištem ovaj prijatelj mu pokaže Pro Mouse od iMaca i kaže: "Vidiš, čovječe! Optički miš!". "Ma koji optički!?", kaže ovaj,"Šta ne vidiš da ima žicu???"... Toliko o prosječnom Hrvatu, dakako... ima i glupljih primjera, no ne želim vrijeđati... Općenito mislim da se dizajn jako dobro prodaje, no nažalost proizvodi niske cijene još bolje... Pogledajte cijenu eMaca u Americi - 5000kn!!! U Hrvatskoj takvo računalo se plaća i do 9000kn, pa nije ni čudo što ga rijetko tko kupuje...

Inače možda bi bilo lijepo otvoriti temu na forumu: "Kada bi Apple imao raširenost na tržištu i zaradu poput Microsofta i Proizvođača PCja...", mislim da bi slika o Appleu bila potpuno drugačija... Razmišljao sam malo o tome, no volio bih vidjeti i vizije drugih ljudi... Mac Useri su manjina, ali manjina daleko ponosnija onime što posjeduju nego ona većina koja plaća servis par puta godišnje. Naravno, pod ovim ne mislim na korisnike UNIXoida i radnih stanica koje koriste(Sun, SGI itd...). Linux je Linux, ali ako se vrti na nekom tajvancu.......
20.04.2004 | 11:14
Zanimljivo sto si spomenuo...da je Mac masovna pojava poput PC-ja, prilicno sam siguran da ne bih imao jednog. Imam pomalo iracionalnu potrebu da uvijek budem u opoziciji.
21.04.2004 | 09:46
Mada nisam bas neki majstor ni za PC ni za Mac moram da kazem da kad bi trebalo da nekom "kultivisanom" preporucim racunar uvek bi to bio Mac. Za decu i nove biznismene samo PC (mada ni to mislim na ove druge). Kod mene u familiji postoji mali problem sto me deca opsedaju za igre. Izbor kod nas u SCG bas i nije nesto. Tromi su po ovoj stavki. Cak i kad hoces da platis original samo te cudno gledaju posto to ovde nije bas obicaj
Sto se reklama tice o tome sam vec govorio. Nema banke koja u reklami nema Mac ali rad sa njima "bas nisu sigurni". Mislim na elektronsko placanje. Zamislite na reklami Mac a samo PC moze da koristi usluge. Tako bar pise kod njih, tj. nigde ne spominju Mac ali PC je naveden kao obavezan.
  • User
  • Posjetitelj
22.04.2004 | 00:18
Ej, Riba! Nisam mislio samo o opoziciji... Mislio sam i na klonove koji bi nastali, a Apple bi vjerojatno bio u poziciji u kojoj je danas IBM... Ljudi bi "oriđiđi" macove kupovali za posao, a klonove za po doma(a mozda i za neke poslove)... Mozda bi proizaslo jos par kvalitetnih firmi s klonovima... Ali mozda je bolje ne razmisljati o tako mracnoj buducnosti
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (902)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO