Prvi kvartal !!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prvi kvartal !!


24.03.2004 | 02:14
Na pocetku godine Jobs je na MWSF obecao nevjerojatnu godinu za Mac korisnike, punu (hardverskih) iznenadjenja. Da vidimo sto smo dobili otad, pa do kraja prvog tromjesecja 2004. godine:

- GarageBand 1.0.1
- AppleWorks File Repair Utility 1.0
- iChat AV Public Beta 2.1
- Safari 1.2
- Security Update 2004-01-26 (10.3.2 Client)
- Mac OS X 10.3.3 Update
- iChat AV 2.1 Update
- iPhoto 4.0.1 Update
- XServeri ne kasne dva i po, vec samo mjesec i po dana.

Takodjer, najnovije glasine na webu najavljuju Stickes Pro, unaprijedjenu verziju obicnih Stickiesa.

Pocelo je zestoko!
Ne znam kako cu moc' izdrzat do kraja godine od ovako shokantnih iznenadjenja.
24.03.2004 | 12:42
Da, jedina konkretnija novost je mini iPod, a on nema baš previše veze s Macintoshem u najužem smislu. Sve to ide presporo - ili smo mi zaista toliko razmaženi?

OK, revizija G5 je sada pred vratima, sada me samo zanima da li će opravdati toliko čekanje ili će opet izaći s nekakvim tako-tako kompromisom.

Npr. ako ću biti pesimističan (ili realan?) moglo bi se dogoditi da izbace odmah samo 2.0 i 2.2 modele, a da se 2.4 mora čekati 2 mjeseca. Onda bi se moglo dogoditi da nova serija Cinema ekrana izađe bez flagship modela od 30". Nadalje, ne bih se začudio da se i dalje prave blesavi, pa čak i u toj all-alu-look kombinaciju uz stroj daju neprikladnu bijelu tastaturu i miša. Isto tako bio bi red da barem high-end model ima 1 GB, a ne da ti uvale dva modula od 256 MB. Grafičke su isto posebna tema...

Čime se mogu iskupiti da im se u trenu oproste svi grijesi? Jednostavno:

1) top model dual 2.5 GHz s 1 GB RAM, bolji Superdrive
2) Cinema 30" ne skuplja od 3600 eura
3) srebrni miš i tastatura u duhu aluminijskog dizajna

Ovo što tražim nije ništa nerealno, ali nekako sumnjam da će se dogoditi.
24.03.2004 | 13:10
E moram još dodati i opciju iz mašte...

1) top model već sada s najavljenih 3 GHz, dual-layer DVDRW, top model ATI grafika
2) Cinema 30" od 3200 eura
3) svjetleća tastatura u stilu PowerBooka i potpuno novi miš o kojem se priča neko vrijeme

Naravno, kako stvari sada stoje ovo možemo vidjeti negdje u prvom mjesecu 2005 .
24.03.2004 | 17:20
Sve to ide presporo - ili smo mi zaista toliko razmaženi?

Imaju los operativni management. Takodjer im logistika uopce nije dobra. To je poznata stvar.
Larry Ellison je taj i slicne probleme u Oracleu rijesio na sljedeci nacin: postavio bi plan razvoja za jednu godinu, rascijepan na tromjesecja (nekad i manje) i pratio bi odgovara li stvarni rast zacrtanom planu. Ako se plan ne bi ostvarivao, Larry ne bi uopce gledao sto i kako ne stima, niti bi slusao objasnjenja, nego bi lijepo DAO OTKAZ cijelom operativnom managementu.
Tako je, u samo par godina, samo nekolicina ostala na svojim radnim mjestima, ukljucujuci Larryja, njegovu tajnici i nekoliko zbilja vrhunskih operativaca.
Na koncu svakog razdoblja sastavljao se vrlim brzim postupkom novi tim, a Larry bi se samo lukavo smijesio i ukljucio stopericu ...
  • eucryl
  • Posjetitelj
24.03.2004 | 20:24
Šteta što Apple OM ne prati jabučnjak... našlo bi se tu dobrih stratega koji imaju nos za zahtjeve potrošača
Mislim da je potrebno samo malo strpljenja i sve ćemo se smješiti uskoro... još da je paraaa
24.03.2004 | 22:42
Lako za pare - dok Apple izbaci novi proizvod čovjek može uštedjeti i za Ferrari .
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
25.03.2004 | 01:18
Lako za pare - dok Apple izbaci novi proizvod čovjek može uštedjeti i za Ferrari
Goooorkooooo :->
25.03.2004 | 12:29
A pazi ovaj zadnji trač: "A great many sources in retail are saying they've been told to expect no major PowerMac updates until as far off as June or even July!" - ha-ha-ha... nadam se da je to samo loša šala...
25.03.2004 | 19:15
Apple to make iPod mini worldwide in July


Sve bolje od boljeg!!
Onda, novi PowerMac, sve da je sada i izisao, ne treba cekat' prije Bozica. Appleova logistika je nadmasila sva ocekivanja nevjerojatno dobrog planiranja.

Zzzzzz .. ajmo fino spavat ljetni san (ja cu zimski).
Probudite me tamo u prosincu.

Laku noc' Davore. Lijepo sanjaj svoj novi Alu LCD. To je sve sto ti preostaje
28.03.2004 | 20:46
Nevjerojatno!

Zadnja vijest je zaista deprimirajuća: "Between March 28, 2004, and June 26, 2004, purchase a Power Mac G5 and a 23-inch Cinema HD Display at the same time — and get $500 back by mail."

U prijevodu: "Kupite staru robu da ispraznimo skladišta, a novi strojevi se pojavljuju tek na WWDC-u! - znači još tri(!) mjeseca čekanja do najave novih strojeva i vjerojatno još pet mjeseci do stvarne isporuke prvih top-modela. Depresivno, depresivno...

Jedino dobro u svemu tome je to što bi onda morali direktno skočiti na 3 GHz - što bi isto bio čudan presedan. Uffff.
29.03.2004 | 05:47
Nemam komentara. Pa nije vam to izbor nevjeste pobogu. Kupite kutiju koju trenutno imaju na raspolaganju, cijedite je dok vam ne povrati pare, a zati je jeftino prodajte i idemo dalje. Uopće vas ne kužim sa tim čekanjem Godoa. Joj, da, sanjska kombinacija mi je Tripel layer pekač sa zlatnim laserom koji peče na MaxDVDove neograničenog kapaciteta, te 10 RAM modula od 100GB. Ah, da, je**š sve ako tipkovnica ne bude imala misaoni receptor za upravljanje OSom. I miš bi morao levitirati u prostoru. A onda jedva čekam da pokrenem UT2004.... je** me patak, to bi moralo raditi bez trzanja, zar ne??

Lud sam od čekanja za takvom opremom... Sa današnjom opremom si baš i ne možeš puno pomoći....
29.03.2004 | 11:51
U mom slučaju posao ne pati toliko da bih morao upgrade napraviti odmah - stari stroj još uvijek radi ok i sav posao mogu obaviti - sporije, ali mogu. Novi G5 stroj bih kupio još prošlo ljeto da su uz njega izbacili i odgovarajući monitor - kako nisu, rekao sam da ću čekati prvu revziju koja se trebala pojaviti u prvom mjesecu... no, dobili smo samo Xserve...

Sada, nakon toliko čekanja, ispao bih magarac da kupim stroj koji sam mogao kupiti i prošlo ljeto, a osim toga još uvijek nema novih monitora... dakle, nema mi druge nego čekati novu reviziju i nove monitore - kada god to bilo. Ono što grozno nervira je to što su debelo prešli svoj uobičajni šestomjesečni ciklus obnove strojeva. Jučer sam čitao forume vani i ljudi su totalno ludi - komentari onih koji inače najviše sviraju u Appleove trube su frustrirani, depresivni, pesimistični i pa čak zločesti. Potpuno ih razumijem.
30.03.2004 | 11:26
Danas?
30.03.2004 | 12:06
Vidjeti ćemo... neki kažu da će danas - pazi sad - nova PowerBook serija... ima čak i onih koji kažu da nove G5 serije neće niti biti - da se odmah ide na G6 s novim IBM-ovim procesorom... tračeva je toliko da se više ne može razaznati što je prava informacija...
30.03.2004 | 15:04
To je samo dokaz da je Apple konacno uspio zatvoriti rupe iz kojih su curile informacije...
31.03.2004 | 03:36
To je samo dokaz da je Apple konacno uspio zatvoriti rupe iz kojih su curile informacije...

Ili mozda jos bolje, Apple ZBILJA NEMA sto ponuditi bar jos pola godine. Sva njihova tajnovitost i najave s pocetka godine su prazna slama. Sve mi se cini da to i jest konacna istina. Lani je Jobs trubio o godini laptopa -- pa cijelu godinu nisu obnavljali linije.

Inace, to sto ljudi ocekuju reviziju strojeva je NORMALNO i takodjer podrzavam sve one koji se susprezu kupovine. Ocigledno je doslo vrijeme kad ce obnove linija dospijevati samo jednom godisnje, pa bi onda svaka kupovina na kraju ciklusa bila porazvajuca po dzep i pamet.

Ni ja im ne dam pare. Nisu zasluzili. Zadnjih godinu dana prodaju mi razvodnjeni i nenormalno precijenjeni G4, kojeg treba vec upokojiti zasvagda, nedoradjeni G5 te iPod igracke. Pa mi nije jano, sto rade? G4 imaju vec 5-6 godina, G5 bar 2 godine u razvoju i sl. iPod vec imaju 2 i po godine ... na cemu onda sada gube vrijeme? Novi modeli uopce ne dolaze, sve linije su im prastare i skupe ko vrag.

I onda kazu da bi oni u trzisnu utakmicu sa Sonyjem.
Sony ih moze kupiti, pojesti i podrignuti u jednom zalogaju.

Steta, Appleu treba konkurencija na PowerPC/Mac OS X polju. Drukcije bi onda pjevali.
Ovako ce postati drugi Microsoft, ali u svom svemiru, i svakih 3-4 godine izdati reviziju necega, koja je u biti samo jedno veliko nista.
31.03.2004 | 11:50
OK, ja sam isto u zadnje pola godine namrgođen i ljut na Apple, ali vidim da je Zvonimir totalno izgubio živce . Mislim da oni ne spavaju i da će ove godine ipak izbaciti i nešto što će i ugodno iznenaditi.
31.03.2004 | 12:01
Slazem se s Davorom, nije vrag da bas nista ne rade - nesto se sprema, ovako ionako. Pada mi nesto drugo na pamet - danas zavrsava pepsi kampanja, pa ce biti mjesta za jos jedan bannercic na Apple webu...
31.03.2004 | 19:33
Mislim da oni ne spavaju i da će ove godine ipak izbaciti i nešto što će i ugodno iznenaditi...

To je prognoza koju zna pogoditi i corava kokos poput mene.
Dakako da ce nesto izbacit -- no ja bih volio da nesto ubace!


Zanimljivo u svemu ovome jest stav nas korisnika. Ponasamo se kao skupina religioznih sljedbenika, koji znaju da nemaju spoznaju o skoro nicem glede stavova i akcija vrhunskih autoriteta svoje crkve, ali su cvrsto zapregli da ostanu na svom putu i da vjeruju da ce biti bolje (iako je "bolje" potpuno relativna i osobna stvar svakog sljedbenika).

Tako zagrijaniji korisnici Mac platforme pocinju vidjeti znakove "bolje buducnosti" upravo svugdje, poput pravih religijskih sljedbenika! Analiziraju se konstelacije i datumi bilo kakvih priredbi, vijesti i sajmova, hardwerskih i softwerskih dogadjanja, horoskopa i vremenskih prognoza za podrucja Tajvana i Cupertina u Kaliforniji, odnosno bilo cega sto ima nekakve, pa i najtanje imaginarne veze s Appleom i onda se od toga:

- prvo gradi uvjerenje,
- onda se to uvjerenje zeli prenijeti na drugoga, da bismo nekako zalijecili vlastitu nesigurnost i nedostatak spoznaje o zbilja pravom licu dogadjanja
- onda ta uvjerenja postanu glasine
- glasine postanu toliko jake i razgranate da postanu poluvijesti,
- onda te poluvijesti toliko postanu uvjerljive, da ih pocnu prenositi institucije i drugih religija, kako bi u njima nasle potvrdu za svoja vlastita uvjerenja, oprecnosti, potpore i tomu slicno.

Nakon svega toga, sto nam zbilja ostaje? Nista.
Svijet se vrti kao i prije, a mi Mac korisnici uvijek nekoga i nesto cekamo - tipicno.
Drugi silazak?

Onda gledamo s ceznjom preko ograde, u PC svijet, u svijet "materijalnosti" i svijet neobracenih djavola, u kojemu uvijek ima raskalasenog svjetovnog izobilja i divljeg orgijanja (kojeg se mi, Mac korisnici s ukusom i vjerskom potkovom, gnusamo!).

U PC svijetu, dogadjanja je uvijek u izobilju, jer je golem, svatko pridonosi necem, i brzina razmjene tehnologija i rjesenja je velika, jer jedna firma ne radi sve, kao sto je slucaj s nasom oazom. Stoga su ciklusi promjena kraci, zadovoljstvo (ali i frustracija) prosjecnog korisnika moze biti upravo fantasticna, ali kratkotrajna, i Mac ce korisnik uvijek reci da "to nije to".

Pa se onda potajno pitamo cemu sve nasa patnja? Cekanje. Neprestano cekanje. Uvijek nesto cekas - konstelacije, procesore, sajmove, velike datume, dobavljace, politicke izbore, zemljotrese, pa onda nagadjas koji bi problemi mogli uzrokovati kasnjenja, pa onda sami u sebi opravdavamo ta kasnjenja jer je svijet ipak nesavrsen, a nasi junaci, oci nase vjere, oni su u pravu i uvijek rade pravu stvar za spas nasih dusa ...

I da su novi Macovi tu, odmah iza ugla, ali ih mi ne vidimo jos .. jer smo nesavrseni i jer se trebamo jos jace i usrdnije moliti ...

Ma mi Mac korisnici smo skupina bedaka
31.03.2004 | 20:40
S druge strane, imas ljude koji se cude oko cega se dize toliko buke i koji imaju neupgradeani model iz 2000 godine koji radi sve sto im je potrebno, stoga ih ne sekira puno kada ce i kakav novi Mac. To su oni koji na Mac gledaju kao na ono sto jest, racunalo koje ili vrsi, ili ne vrsi svoju funkciju.
Moj to radi sasvim dobro, i uopce me ne zanima sto ce se dogoditi ove godine ili na iducem MacWorldu...
31.03.2004 | 21:02
Ehej Zvone, onako bez uvertire.... oduševio si me. Nisam u tim Mac krugovima još nikoga osim tebe čuo da tako jasno, koncizno predstavi cijelu stvar. Opet ponavljam, svaka čast. Da, došao sam konačno na svoj račun, komentirati će Davor, ali istina je baš takva kao što si je prikazao. Nećeš vjerovati da je moja multiplatformska "rastrojenost" manjim dijelom upravo posljedica Davorovih vjerskih ubjedjenja. Ispao bih bedak da kažem da mi se Mac ( zajedno sa OS X ) ne dopada. Naprotiv, oduševljen sam njime. Ali... Ja nisam vjernik. Ja nikada nisam zavukao ruku u hlače otvarajući www.apple.com i stenjao pri pogledu na dizajn novoga kućišta ili bio srdit zbog boje miša. E, tada redovito dolaze oni koji mi tvrde da ja to "ne razumijem", jer je to u nekoj višoj sferi. I zato me šokirao odnos Mac zajednice prema Appleu kao da je riječ o nekakvom obiteljskom poduzeću, te da svi drže palčeve hoče li ili neće izaći model sa blah-blah. Kao da baš svi pobiru tantijeme od patenata, odnosno tehnologija koje su implementirane u nove modele. Laknulo mi je... nisam sam
31.03.2004 | 21:34
Moglo bi ti se i ovo svidjeti:
spl.haxial.net/mac-fanatics/
31.03.2004 | 22:20
Zvonimir je ovaj put otišao dalekooo predaleko u svojim teorijama. Niti su Mac korisnici "skupina bedaka", niti "s čežnjom gledaju preko ograde", niti je netko u "patnji", a pogotovo je besmislica da se uvijek nešto čeka i da se od toga pravi religija.

To što se ovaj put diglo više prašine oko novih modela je zapravo čista matematika i nula "religije" jer:

1) novi modeli se nisu pojavili u uobičajenom polugodišnjem ciklusu,
2) novi modeli su konkretno najavljeni, pa je normalno da ih mnogi očekuju,
3) dogodilo se da mnogo ljudi želi svoje (pra)stare sisteme zamijeniti novima baš sada kada nova revizija kasni.

Da, pratim tračeve svaki dan i s nestrpljenjem čekam novi model. Ne vidim tu baš ništa fanatično niti ludo jer moj Mac je sada star 7 godina. Ako nakon toliko vremena odlučim investirati novac u novo računalo sigurno da ću se potruditi da saznam sve o njemu. Da, smeta mi boja miša i neprikladan monitor, pa što? Ako si mogu dozvoliti taj luksuz da tako gledam na računalo - zašto da ne? Ja volim da mi je radni prostor što ljepši i skladniji. To da li je Mac najbrži ili jedan od bržih me uopće ne interesira. Da tome posvećujem "fanatično religioznu" pozornost onda ne bih posao obavljao na G3 procesoru koji sebe otplatio toliko puta da sam mogao doslovno kupiti 100 Wintel kanti.

One kojima se to ne sviđa uvijek mogu odlepršati u Wintel svijet "izobilja" i ne brinuti o boji miša, dizajnu monitora ili datumu nove revizije (Longhorn će navodno 2006!).
31.03.2004 | 23:04
a pogotovo je besmislica da se uvijek nešto čeka i da se od toga pravi religija.

* Ceka se ATI da izbaci novu graficku karticu, pa da onda novi PowerMac moze biti spreman za isporuku. Pitam se, cemu cekanje? Kad bude kartica raspoloziva, stavit je valja u trenutni model.

* Koliko se cekao G4? Onda, skoro 16 mjeseci (!!) je G4 bio "zakljucan" na taktovima od oko 400 Mhz! Nedopustivo. Ali, to je Mac stvarnost.

* Onda jahanje na G4 valovima preko 5 godina. Nedopustivo. Korisnici su vristali za boljim i jacim procesorom, ali G5 nikako da dodje. Drzim da je G5 sprckan doslovno nabrzinu, i to prije manje od godine i po dana! Takodjer su pomaknuli WWDC prosle godine za mjesec i nesto unaprijed, samo da bi IBM uspio proizvesti 2GHz verziju, vjerojatno u par primjeraka, da se naprave testovi i da se ljude konacno smiri.

* Onda isporuka, koja se cekala od lipnja do rujna. Pa u nedovoljnim kolicinama. Pa pogresna logistika (koji je munjator u logistici procijenio da ljudi nece kupovat G5 ko mahniti, i to nakon toliko godina gladi i suse!?)

* Koliko se cekao OS X? Godinama!

* Koliko se dugo ceka revizija B? Previse! I to postaje iritantno, jer ne mozes se otrgnuti dojmu da bez obzira na sav divni software, i partnerstvo s IBMom, nesto tu ipak ne stima. Ako je G5 platforma koja ima noge, gdje su te noge? Gdje je primjena tog G5? Gdje su novi modeli tog "obecavajuceg" procesora? Je li G5 zakljucan na 2GHz? Ako nije, zasto se ljude ne razuvjeri, pokaze suprotno. Obecanih 3GHz ljudima ne znaci nista -- pokazi, ili radije suti.

U cemu je kvaka? Cemu ta dosadna, iritantna, ubitacna kasnjenja?

Zasto uvijek moramo cekati neke sajmove da bi se nesto predstavilo? Zasto ne moze odmah!? Zasto WWDC? Ili MWSF? Zasto ne 2 tjedna prije, pa makar i sa isporukom koja je 2 tjedna dulja..

Ne kuzim. No, ipak, sve je ovo normalno za nas. Ali covjek ne moze biti toliko slijep a da ne vidi tu glupu tvrdoglavost, bolje reci zadrtost, i odsutnost zelje da se izidje u susret korisnicima.

Apple je firma koja ima jedan od ocajnijih operativnih managementa u IT industriji, kao poslodavac su definitivno na dnu liste dobrog imidza, imaju katastrofalan odnos spram jamstvom na strojeve koje isporuce, te pljackaju nemilice sve ne-americke korisnike, cijene starih strojeva nikad ne mijenjaju, itd.

Hoces li da nastavim popis stvari koje su, po meni, iritantno glupe?
31.03.2004 | 23:16
Izbor je slobodan - ako je ono što Apple nudi zastarjelo, iritantno i glupo - što čekaš - "PC izobilje" je preko ograde. Uživaj! Apple ne vuče uvijek sjajne poteze, ali ipak je to daleko od onoga što se nudi kod konkurencije. Ako Apple mora kasniti, sigurno ima dobar razlog za to. Da, možda je čak samo i taktičke prirode, ali i to se računa - Apple nije dobrotvorna organizacija nego kompanija koja radi za profit. Ako želi opstati u nemilosrdnom Wintel svijetu, onda mora uškriljiti svaki novčić.

Mene npr. Wintel svijet uopće ne zanima jer je tamo za mene sve daleko gluplje i iritantnije. Da nije tako, kupio bih ženi dobar polovni auto i s ostatkom para kupio najbržu Wintel kantu. Ovako ću bez grižnje savjesti kupiti apsolutno najbolji G5 koji mi Apple želi prodati. I boli me briga da li će biti i precjenjen dva, tri ili pet puta! Mene samo zanima da imam svoj mir jer znam da će on svoju cijenu vrlo brzo otplatiti x puta.
31.03.2004 | 23:41
Mene npr. Wintel svijet uopće ne zanima jer je tamo za mene sve daleko gluplje i iritantnije

Pogresan tajming sam izabrao. Htio sam reviziju B, ali nikako da dodje.
Zato najednom primjecujem stvari koje inace zanemarujem
Takodjer se pogresan tajming poklopio s trendom u monetarnom ekonomskom sektoru podrucja gdje zivim, pa mi se ne da davati 40-50% novca vise za stroj koji je EOL. Nisam u situaciji glumiti dobrotvornu organizaciju
Bit ce bolje!
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
01.04.2004 | 00:44
Moglo bi ti se i ovo svidjeti:
spl.haxial.net/mac-fanatics[/i]

Meni se svidjelo
01.04.2004 | 12:43
S druge strane, imas ljude koji se cude oko cega se dize toliko buke i koji imaju neupgradeani model iz 2000 godine koji radi sve sto im je potrebno

O tome se i radi - mnogi su odgodili kupnju novog racunala zbog cekanja na B reviziju koja obicno ispravi djecje bolesti, onda su tu ostali koji upravo sada namjeravaju obnoviti stroj, poput mene, Davora ili Zvoneta... Ka spadam u krug ljudi koje si spomenuo, radim svoje i ne boli me briga (ali sa veseljem pratim novosti) sve dok ne dodje vrijeme za kupnju novog stroja - a to je bilo pocetkom godine...

Nevezano - sada je osim monitora i memorije, produzena i akcija za ipod gravure sve do prije WWDCa - ne znam sto se sprema ali ce biti hrpa a to mi se ne dopada, zasto lijepo ne izbace sto imaju odmah.
02.04.2004 | 00:35
Nevezano - sada je osim monitora i memorije, produzena i akcija za ipod gravure sve do prije WWDCa - ne znam sto se sprema ali ce biti hrpa a to mi se ne dopada, zasto lijepo ne izbace sto imaju odmah

WWDC pada na pocetak Appleovog novog financijskog kvartala -- to su namjerno tako postavili. I sve akcije istjecu dva dana prije ... Cak bi i Ivo Sanader zakljucio da se nesto sprema za WWDC, sto ce financijski nadoknaditi (zasigurno!) slabiju prodaju u prvoj polovici godine. Da bi kompenzirali slabiju prodaju, izmisljaju trikove, poput davanja rabata za monitor, besplatnih gravura, besplatne memorije i sl.

No sto ovo znaci za korisnike?

Kupovno, ovo nam donosi vrlo jalovu godinu! Pola godine se rjesavaju zaliha svega, od iPodova do PowerMacova. WWDC ce donijeti, po svemu sudeci, obnovu velikog dijela, ili skoro cijele linije racunala i igracaka, sto je simpaticno, ali ..ajme nama!

Navala ce biti golema. Nema nikakve sanse da Apple zadovolji svu potraznju bar nekoliko mjeseci. Rok isporuke ce biti odgodjen za 3 mjeseca, Apple ce za taj financijski kvartal u izvjestaje ukljuciti sve narudzbe, iako jos neostvarene! (ali na to ima pravo, pa cemo imati jos jedan "friziran" izvjestaj).

Dakle, rok isporuke svega bit ce tamo krajem ljeta, ili pocetka jeseni. Tad se ulazi opet u novi kvartal, koji zavrsava koncem godine, i koji ce financijski biti fenomenalan.
Medjutim, svim ne-americkim korisnicima ponovit se PowerMac epizoda 2003 - ako bilo koji od novih strojeva vidimo prije listopada, bit ce fenomenalno!

Drugim rijecima, Apple ce izbaciti novitete, i proslavit ce 2004 godinu uspjesno, ali jao nama. Cekanje ce se otegnuti unedogled.

Ali mi, glupi Mac korisnici, smo navikli na cekanje, jel da?
02.04.2004 | 02:52
Negdje u komentiranju onoga teksta je pisalo i sljedeće)

Psychoanalysis: This was a popular trend in the hate mail. Many Mac fanatics accused me of lying about being a Mac user and said I must be a "PC weenie" or a "PC idiot" etc. This is quite an interesting example of the psychology of fanaticism. The Mac fanatics are so religiously devoted to Apple and the Mac that they cannot even comprehend that a Mac user could possibly say something negative about Macs. Perhaps they feel betrayed by a Comrade, and emotionally this is more than they can handle, so they prefer to convince themselves that really, I must be a Windows user because no Mac user could ever say something critical about the galaxy's most brilliant creation, the Mac.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 49 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Maxxy, temeljnik, Anonimci (683)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO