Kucna kina - preporuke, savjeti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kucna kina - preporuke, savjeti?


21.01.2004 | 01:10
Gledam i gledam, no tesko mi se odluciti. Molio bih kolege sa Jabucnjaka koji su to vec prosli da mi pomognu savjetima.

Stvar je slijedeca: dnevna soba je vise nego mala, nema mnogo mjesta tako da i nema prostora za filozofiranje. Uglavnom, standardni all-in-one me ne zadovoljavaju u smislu kvalitete zvuka, cak i u tako malom prostoru. Jako mi se dopalo nesto poput Pioneerovog NS-DV990 (ima vise na kucno-kino.com) ali cijena od 6800kn mi je zalogaj malo preveliki, jos s obzirom da bih u isto vrijeme trebao i u kupnju TVa (za koje isto primam preporuke, bitno je da je 16:9, 100hz i sto veci, sa cijenom do 7000 kn).

Ne bih isao na sam svoj izbor odabiranje komponenti jer cu poluditi - ionako sam do grla u drugim poslovima da sad kruzim okolo i biram. Cisti all in one mi je ono sto trebam - zato i pitam za savjete.

Dakle - sto mi se preporucuje, koji modeli (linkovi na doticne, cijene) dvd playera, all in one sustava i tv-a.

Hvala svima koji ce znati reci nesto o temi, unaprijed.
21.01.2004 | 01:50
Ja sam prošle godine prelomio neke dugove i uzeo na račun toga Sony DAV-S800 + Sony KV-32LS60K. Tada je to koštalo 20,000 kuna, ali mislim da je sada cijena pala. Do sada sam jako zadovoljan. TV je 32" 100 Hz wide i tu nemam što puno komentirati. All-in-one sistem ima integrirano pojačalo (više nego dovoljno jako), dobar DSP, DVD, VCD, audio CD i tuner. Nema MP3, ali to ionako slušam na Macu. Zvuk je najbolja odlika sustava jer ima set zvučnika zbog kojih sam sve i kupio - kada sam vidio dizajn rekao sam "To je to!". Veliki teški elegantni stupovi od brušenog aluminija i dobar komad G5-design-look subwoofera - također od metala. Sistem ima hrpu ulaza i što mi je posebno važno - optički ulaz. Daljinski ima prozirnu zaštitnu plohu koja svjetli u mraku (cool!). Jedini minus sistemu je uzak kut primanja IR signala (npr. kada odeš na 180 stupnjeva nema šanse da hvata, a TV hvata bez frke). Kasnije sam još u sistem dodao Sony VHS i kada sve to spojiš prepozna tzv. SmartLink - što je super stvar jer se npr. baza imena programa automatski kopira u druge uređaje u lancu itd.. Sve u svemu, mogu ga preporučiti, ALI moram reći da nakon što sam ga kupio više ga nigdje nikada nisam vidio - svi sadašnji Sony sistemi nude nekakve jadne škriljac zvučničiće (očigledno je bilo preskupo za proizvodnju i transport - kao da kupis veš-mašinu) na onim tankim štangama (bljak!). Pogledaj da li se još negdje nudi taj ili kakav usporedivi model.

Inače, ne iz prve ruke, mogu reći da sam čuo dosta pohvala za JVC sustave tog tipa, ali nisam ništa isprobao. BTW u toj domeni bi ekspert trebala biti Beti koja dila Pioneer, pa ti sigurno može nešto preporučiti...

Javi što si odabrao...
21.01.2004 | 10:21
I ja sam uzeo isti TV i jako sam zadovoljan (nakon rucnog podesavanja skrivenih opcija geometrije slike, navika od podesavanja monitora), ali sam ostalo kupovao po komponentama a ne komplet.

Za kucno kino preporucio bi JVC QP-112AL/111AL
www.forster.hr/acatalog/6942.html
EISA kucno kino godine 2002, odlicna slika i zvuk. Kupila ga dva frenda i hvale ga na sav glas.
21.01.2004 | 13:21
Napalio sam se na onaj NS-DV990 ali NEMAM mjesta za zvucnike ama bas nigdje. Zato pogledavam DCS-313 - nije skup (3kkuna), na netu nisam nasao puno losih kritika i izgleda OK, malo presivo...

Gandalfe, fala za tip na onaj JVC - ali stvar je ruuzna. A volim da mi ono sto platim i lijepo izgleda.

Za TV se jos nisam odlucio, morao bih potraziti okolo prvo, ovak prek weba sve je slatko Razmisljam o LGju za 7k kuna (RE-32FZ10PX model) koji ima i 100hz i 32 cijev i ravni ekran i pip itd... A zaintrigirao me i ovaj vas Sony model - nisam ga jos nasao kod nas, valjda je demode - no ako vam ne radi probleme ni nakon 1 godinu to je mozda pravi izbor. Uglavnom, boli me glava

Kako vam se cini DVD a kako TV?
21.01.2004 | 15:21
Nisam vidio taj LG, ali ako je 100 Hz i 32" i još ima PiP ne može biti loš. Ono čega me jedino strah je koliko je LG kvalitetan na duži rok. Možda na netu nađeš kakvu recenziju.

Kućno kino NS-DV990 - nisam našao neku veću fotku, ali ono što sam vidio ne izgleda loše, ali mi se (barem na slici) sub čini nekako sitan i neuvjerljiv, a kućno kino bez moćnog suba "nije pos'o". .

DCS-313 - ovdje mi prema fotki sub izgleda veći nego kod NS modela? Kako to misliš da nemaš mjesta za zvučnike? U najgorem slučaju glava se uvijek može skinuti sa stupova i monitirati "u zrak" na zid. Najveći problem u malim prostorima je što obično stražnje zvučnike ne možeš staviti IZA pozicije gledatelja nego u paraleli, pa se koristi kompromisna opcija (svaki uređaj je ima - odabereš da kompenzira to koliko može). To je bed npr. kada ti u Star Warsu letjelica prođe preko tebe, a u biti ovako dođe samo do tebe, a kasnije umjesto da ode iza procesor stiša signal što je ok, ali nije prava stvar. Taj problem ja imam u mojoj sobi koja nije dovoljno duboka da bih mogao složiti bolji raspored.

E da, nisi rekao da li imaju optički ulaz? Bilo bi šteta uzeti nešto bez te opcije sada kada to G5 podržava.
21.01.2004 | 16:26
Nisam vidio taj LG, ali ako je 100 Hz i 32" i još ima PiP ne može biti loš. Ono čega me jedino strah je koliko je LG kvalitetan na duži rok. Možda na netu nađeš kakvu recenziju.

Toga je i mene frka - nisam jos nista iskopao, poludit cu od tih kripticnih naziva za uredjaje


Kućno kino NS-DV990 - nisam našao neku veću fotku, ali ono što sam vidio ne izgleda loše, ali mi se (barem na slici) sub čini nekako sitan i neuvjerljiv, a kućno kino bez moćnog suba "nije pos'o".

Nije velicina bitna
Ali vecu sliku imas ovdje:
www.kucno-kino.com/velika_slika.asp?id=14


DCS-313 - ovdje mi prema fotki sub izgleda veći nego kod NS modela? Kako to misliš da nemaš mjesta za zvučnike? U najgorem slučaju glava se uvijek može skinuti sa stupova i monitirati "u zrak" na zid.

Meni je bed jer kad kauc razvucem do TVa ima manje od metra. Iza kauca nema prostora, a ni zida, pa si misli.


E da, nisi rekao da li imaju optički ulaz? Bilo bi šteta uzeti nešto bez te opcije sada kada to G5 podržava.

Sudeci po ovoj adresi - imaju.
www.techtronics.com/uk/shop/50-pioneer-dcs-313-multi-region-dvd -system.html
21.01.2004 | 17:43
Uuu ovo je zaista veća slika! Ne izgleda loše, ali sub je malen (vidi se u odnosu na daljinski), a kod basa nema do veličine. Recimo iSub je malen i moćan za svoju veličinu, ali je smiješan spram veličine i snage onog od kućnog kina. E sada sve ovisi koliko si zapravo razmažen. Meni je isto TV na možda 2-2.5 metara od dvosjeda i u prvo vrijeme mi se činio kao pretjerano velik, a sada njurgam da ja malen .
23.01.2004 | 00:19
Gledam i gledam, no tesko mi se odluciti. Molio bih kolege sa Jabucnjaka koji su to vec prosli da mi pomognu savjetima.

Mozda ce biti malo izvan teme za neke, ali mislim da bi pobjednicka kombinacija bila "iPod + dobra knjiga (roman, novela, esej, strip, poezija, ...)". Cijenom je jako prihvatljiva, daleko ispod 2500 kuna, portabilnost fenomenalna. Zvuk savrsenstvo (ne cujes da te itko gnjavi, sto je najvaznije!).

Buduci da su knjige u njihovim razlicitim oblicima odavna znane kao prozori u svijet, i hrana za dusu, i buduci da se sve slike realnosti oko nas najprije projiciraju u nasem umu, pa ih tek onda razumijemo, drzim da je najbolje odmah udariti u glavu - zasto nam treba skupa stimulacija snopovima elektrona, kad to mozemo bypassati?

Ovo je cisto razgovor sa samim sobom, pri upitu kud li nas bezglava trka za malo stimulacije (pameti?, mozga? osjetila? duse?) zapravo vodi?
Jesmo li zbilja postali toliko jadni i nesavrseni i prazni da nam treba eskplodirati superskupa zvucna i slikovna bomba u sobi da bismo se osjetili zivima?
23.01.2004 | 00:54
Good point, ali treba biti umjeren u svemu. Ako bismo tvoju pricu doveli do ekstrema završili bismo u tibetanskom samostanu . Svega pomalo, ničega previše!
23.01.2004 | 05:06
..Svega pomalo, ničega previše!

Vidis, nekima je glupo i ispod casti raditi 8 mjeseci za 20,000 kuna, a neki ce to prihvatiti smjesta, jer im znaci razliku izmedju kakva-takva zivljenja i gladnih djecjih usta. Netko ce podignuti kredit od 20,000 Kn da bi zapoceo posao, i bojati se neizvjesnosti (perspektive svog posla u turbulentnim ekonomskim uvjetima), a netko ce to izvaditi iz djepa za malo razonode vikendom, ili kucno superkino.

Nekima je smijesno potrositi samo 2000 Kn na iPod, jer im je prag "pravog" zadovoljstva i shika tamo povise 10,000 Kn. Da ne govorimo o onima koji o iPodu ne mogu ni sanjati, a takvih je na desetke, odmah u nasem susjedstvu.

Stoga, je li ekstremizam ovo sto pitam, osvrnuti se oko sebe, i vidjeti gdje uopce zivimo? Malo prizemniti raspravu?

Odnio nam djavo osjecaj za mjeru
23.01.2004 | 15:29
Istina, to je surova stvarnost, ali sami smo željeli kapitalizam, a onda to ovako završi. Bivši sistem je imao svoje prednosti i nedostatke, baš kao i ovaj. Ja se time ne zamaram nego kao i Borg kažem: "Prilagodit ću se..." . Isto ovako kao ti u usporedbi s iPodom netko bogatiji može gledati na kućno kino u trenu kada si je upravo kupio jahticu za 2,000,000 kuna... itd... uvijek postoji "veća riba" . No, sada smo već oooopasnooo off-topic .
28.01.2004 | 13:26
Mozda ce biti malo izvan teme za neke, ali mislim da bi pobjednicka kombinacija bila "iPod + dobra knjiga (roman, novela, esej, strip, poezija, ...)". Cijenom je jako prihvatljiva, daleko ispod 2500 kuna, portabilnost fenomenalna. Zvuk savrsenstvo (ne cujes da te itko gnjavi, sto je najvaznije!).

E moj Zvone, totalno si fulao topic :-P
Ne slazem se sa tvojom tvrdnjom ipod + knjiga - to je nespojivo u istom trenutku. ne mozes koncentrirano uzivati u nekoj knjizi dok istovremeno uzivas u nekoj pjesmi, osim ako imas dva mozga

iPod imam odavno, knjige citam stalno - ne vidim sto si zapeo za TV
Dobro je raditi od svega pomalo, zato se i okrecem vecem tvu, lakse ce me odvuci od monitora....
04.02.2004 | 12:06
Jucer stigao Pioneer NS-DV990, u kombinaciji sa tv-om Panasonic TX-32PD30 i dig. receiverom Samsung DSR 9500 AY !

Fenomenalno, Pioneer dominira... ne samo dizajnom, nego i performansama
04.02.2004 | 12:38
E moj Tomo

Di zivis, odmah dolazim do tebe da vidim tu ljepotu uzivo
04.02.2004 | 13:44
Di zivis, odmah dolazim do tebe da vidim tu ljepotu uzivo

Opatija-Icici, ako si u prolazu, you're very welcome
06.02.2004 | 11:28
Onda ce to pricekati do ljeta

Dolazim ja u Ri i prije ljeta, dapace vise puta - ali budem prezauzet za turisticko obilazenje. Cujemo se
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 minuta
  • jura22: Radije kupi naljepnice. Ima ih na oglasniku: [link]
  • Riba: Puno, jer ako se ne varam mora se mijenjati kuciste.
  • CoffeePod: Kupio MBP16" M4, al tipkovnica je njemacka. Zna li se koliko bubvrega dode zamjena tipki da mi bude HR?
  • Soffoklo: Misliš bravo retardirana EU birokracija
  • drpongrac23: Bravooo Apple, super!!!
  • m@xym: a evo i pojašnjenja: [link]
  • Yonkis: In iOS 26.2, Wi-Fi network synchronization between iPhone and Apple Watch will no longer be available in the EU.
  • hal9000: HAHAHAHAHAHA: [link]
  • dpasaric: Iskreno, i meni Liquid Glass ide na živce i nije im to trebalo. Srećom barem se na iPhoneu lako ugasi u onim opcijama za invalidne osobe.
  • Borisone: Ne znam što su se svi uspuhali oko Liquid Glass, a tragediju od prikaza UI-a na ne-retina ekranima se tolerira više od desetljeća.
  • CoffeePod: Dyeovog odlazak je mozda najbolja stvar. Racunam da ce implementirat malo nazad Mavericks draži i da će utišat Liquid Glass gimmick. Apple se stvarno mora sjetiti da ljudi vole Apple upravo radi blenda vrhunskog hardware i software koji je funkcionalna koliko i lijepo izgleda. Liquid Glass je form over function 101.
  • Yonkis: Sa novim WApp updateom funkcionalan WhatsApp app na Apple Watchu.
  • IgorD: Zašto ne bi bilo istina? O tom se govori danima, neki ljudi slave što je Dye otišao. Trebao si otvoriti temu
  • Djuro genijalac: Sve mi se čini da je ovo istina..?
  • Djuro genijalac: [link]
  • IgorD: ovo je bilo na 17
  • IgorD: [link]
  • IgorD: Meni radi paste, iPhone Max 15, nije zadnji ios
  • smayoo: Ne možeš s iphonea
  • Djuro genijalac: Jbm, kak se pastea link u vikalicu?
  • Djuro genijalac: Ne znam jel ovo istina, ali....
  • Air: Ja sam u Zg, reci što i kada trebaš?
  • drlovric: Ima li neka dobra dusa iz Zagreba da mi preuzme hedan mali paket i preusmjeri ga na paketomat ili kakogod u Zupanju? :)
  • smayoo: [link]
  • ydrea: @Vanjuška - imamo! Poslao sam ti pp ;)
  • drlovric: Akom znate nekoga da prodaje SteamDeck, ja bih to kupio...
  • Piko: Zašto WP ? .... ima .... samo ja radim u Laravelu, no WP mi nije stran.. što konkretno treba ?
  • dpasaric: Svi otišli u keramičare. Naš ex-voditelj weba radi s mramorom sada. :)
  • Vanjuška: Imamo li na Jabučnjaku ikoga tko je vičan WordPressu i općenito web hokus pokus?
  • Riba: Anker ili Baseus i na miru si.
  • drlovric: Ja vjerujem Ankeru. Godinama bez problema
  • dpasaric: Ne kupuj nikada jeftine punjače za auto, gomila je uništenih iPhonea na taj način.
  • Yonkis: ima netko za preporučiti autopunjač a da ima USB C i USB A? Ne vjerujem ovima ovim artiklima od 5€.
  • zvone: Vrhunski. Moj prvi OS je 7.5. Digao ga i igrao Sim Tower satima. Kao u stara dobra vremena.
  • smayoo: Evo stavio sam ja [link]
  • dpasaric: To je vrijedan link, nemoj da se izgubi na Vikalici, imamo u forumu grupu MacOS Classic, pa ostavi tamo da ostane
  • IgorD: Da, mogao bih nekom to amjestit full scree da se šokira kad se vrati a komp
  • smayoo: hvala!
  • drlovric: Ovo je tako cool. Svaka cast!!
  • Ender: @IgorD: ovo je sjajno! hvala!
  • IgorD: > Infinite Mac is a collection of classic Macintosh and NeXT system releases and software, all easily accessible from the comfort of a web browser
  • IgorD: Upravo otkrio: [link]
  • m@xym: RIP Deajn Ristanović, jedan od rijetkih koji je postao legenda još za svog života (barem nama koji smo pratili same početke kompjuterizacije u bivšoj državi.
  • smayoo: :(
  • IgorD: Računari itd. RIP
  • Yonkis: Zar Apple nije mogao napraviti bolji emoji za miša, tj za magic mouse?
  • Miro Spiro: Umro Dejan Ristanović :( RIP
  • MacSin: OS stari do X je bio cool
  • MacSin: na poslu su svi na win lenovo aliu kad dodem doma je melem za oci ali kad treba nesto upgarde napravit tad je vec probelm
  • MacSin: OS je i dalje miljama od ostalih no sto se tice hardware to je vec diskutabilno

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.85 Seconds

Provided by iJoomla SEO