Kamperi za siromasne!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kamperi za siromasne!


26.04.2024 | 09:09
Iduci i vjerojatno jedan od zadnjih zivotnih projekata koji sam si zacrtao jest da si nabavim jedan kamper. Pred 15tak godina sam bio na jednom 10-dnevnom putovanju u iznajmljenom kamperu i to je bilo sjajno iskustvo. Sada mi treba za povremene obiteljske izlete od par dana i da mogu ostati spavati u gradu kad se zapijem.

Ograniceni budzet znaci najmanje 20 godine staro vozilo. Otpisao sam kampere sa drvenom konstrukcijom jer nakon toliko vremena svi su negdje procurili a nemam odgovarajuci prostor da sam saniram stolariju a kako mi treba za 2.5 ljudi fokusirao sam se na kompaktne kombi izvedbe sto je suzilo izbor na Ford Transit u Westfalia Nugget ili CR-Resiemobile Rhodos izvedbi ili Ducato Concorde. Po kuloarima se prica da je Transit skloniji koroziji (sto se cini tocno sudeci po fotografijama i opisima) ali bit ce posla s limarijom i ovako i onako. Dizet motori kod oboje se cine nepoderivi, navodno prolaze 500.000 km uz propisno odrzavanje. Mercedes ja imao jedan model slicne konfiguracije ali sam njih otpisao jer bas svi do jednog imaju probleme s motorom (?).

Eto, odgovorite me od ovog plana! :-D


rhodos.jpeg


nugget.jpeg


concorde.jpg
26.04.2024 | 10:06
Necu te odgovarati jer je i nama to ogromna, za sada neispunjena, zelja. Kampiramo vec dugo i trenutno imamo kamp kucicu ali kamper je nekakav ultimate goal
Do koje duzine bi uzimao i otprilike koji je budzet? Na zalost to je sve jako poskupilo od korone, npr. mi smo kupili potpuno novu Weinsberg kamp kucicu taman prije korone i platili je 16k eura. Trenutno je potpuno isti takav model s istim paketima opreme skoro 23k. Kamperi su otisli jos vise, prije si mogao kupiti stvarno dobar za nekih 30k, danas ces za isti takav dati barem 50 :/
26.04.2024 | 10:47
Haha, budzet je max 17k, ali sto manje to bolje, dakle bit ce neki polu-projekt. Nije mi mrsko rukave zasukati, nazalost lokalno trziste je koma tako da je Njemacka jedina realna opcija, a kao za inat sve sto je bilo zanimljivo za pogledati je daleko od Minhena gdje imam ljude na terenu. Jedan je prodan ispred nosa, sve sto vrijedi odmah ode, doduse sada nije vrijeme za kupovanje, mozda na jesen bude bolja situacija.

Trazim nesto kompaktno, 5m duzine max poput ovog gore da mogu ugurati ispred kuce. Imaju odlican raspored unutra, mogu i 4 osobe spavati, Rhodos i Concorde cak imaju i zaseban WC. Nista vise od toga mi ne treba, dok kampiram se ne perem, samo popljahnjujem. :-D
26.04.2024 | 11:18
Ovi transiti imaju 2.5 litreni usisni dizel motor. To je doslovce nepoderivo, iako su performanse, baš onako za godišnji odmor. Doći ćeš na odredište, ali kad, ne pitaj. Hrđa dolje će vjerojatno biti neizbježna, ali ako se kamperi nisu koristili zimi, nego samo ljeti, onda ni to ne bi trebalo biti preveliki problem. Tretiranje cesata u Njemačkoj ubija aute, jer ne koriste sol, nego nešto još agresivnije, ali ako po zimi nisi vozio cestama, onda je to manji problem.
26.04.2024 | 11:23
Nigdje se meni ne zuri, konacno da ja budem onaj kojeg psuju na cesti.
26.04.2024 | 11:44
Ljudi koji imaju više iskustva kažu da je najveći problem starih rabljenih kampera - gljivice u spremniku i cijevima za vodu koje se ne da istrijebiti drugačije nego kompletnom zamjenom.
26.04.2024 | 11:47
Ne sekira me to previse, ne planiram pripremati hranu i pice ili prati se u njemu. Treba mi doslovno krevet na kotacima u kutiji koja ne prokisnjava.
26.04.2024 | 13:32
Zasto onda ne ides na neku skroz jednostavnu samogradnju? Kupis kombi koji ti odgovara i napravis unutra samo krevete? Ili odes negdje da ti to naprave?
Jer ovako ces pola prostora izgubiti na stvari koje ti ne trebaju. Svi oni imaju kuhinjicu, frizider, wc....
Za inspiraciju si recimo pogledaj Adria Active vanove, 5m duzine i idealni za po gradu i povremeno krace kampiranje.
www.adria-mobil.com/minivans/active

Ili nesto u ovom stilu da si napravis? To su sami slozili u Bauer Caravan Centru i vjerujem da ti mogu napraviti nesto slicno bez problema.
www.njuskalo.hr/kamperi/stripy-van-kamper-oglas-40118937
26.04.2024 | 15:26
Riba kaže:
... a kako mi treba za 2.5 ljudi ...


Ne razumijem, treba ti prostor za tebe, ženu i mini dijete, tebe, ženu i mačku ili si visok 2.17 m pa se računaš kao 1.5, a žena za 1?

Inače, ako ti treba mini kamper za samo prespavati i prevesti se od točke A do točke B, onda se za relativno malo novaca da složiti mini ili mikro kamper od recimo Kangooa, Partnera/Berlinga, Dobloa, Caddya,... pogotovo ako su produžene verzije.

Primjer za preradu Dobloa no lako izgooglaš i ostale marke.



EDIT:
Vidio sam sad tvoj odgovor @MoschuS-u pa slobodno zanemari/obriši moj post
26.04.2024 | 15:46
MoschuS kaže:
Zasto onda ne ides na neku skroz jednostavnu samogradnju? Kupis kombi koji ti odgovara i napravis unutra samo krevete? Ili odes negdje da ti to naprave?
Jer ovako ces pola prostora izgubiti na stvari koje ti ne trebaju. Svi oni imaju kuhinjicu, frizider, wc....
Za inspiraciju si recimo pogledaj Adria Active vanove, 5m duzine i idealni za po gradu i povremeno krace kampiranje.
www.adria-mobil.com/minivans/active

Ili nesto u ovom stilu da si napravis? To su sami slozili u Bauer Caravan Centru i vjerujem da ti mogu napraviti nesto slicno bez problema.
www.njuskalo.hr/kamperi/stripy-van-kamper-oglas-40118937


Nemam interes sam slagati interijer a da mi to radi netko drugi kostat ce vise od raspolozivog budzeta. Zaboravio sam napomenuti da dijete inzistira da ima gore krevet sto potpuno razumijem, inace bih spavao u autu.
Druga problematicna stvar u slucaju da konvertiram vozilo u kamper jest sto treba proci papirologiju da ga mogu registrirati kao isti a to mi se isto bas ne prolazi.

Gospodju cu i ovako tesko natjerati da ide s nama, a da joj dodjem sa konvertiranim teretnim vozilom stjerala bi me negdje.
26.04.2024 | 17:06
Bjezi od ovih starudija. Sta ce ti problemi u zivotu?

Tako sam ja htio jedrilicu kupiti, pa me pametniji ljudi odgovorili.

Ako se zapijes u gradu i nemas vise niti dinara da negdje prenocis, zovi. Rijesit cemo nesto brzinski. Neces spavati u parku
26.04.2024 | 17:58
Za jedrilicu bih te i ja odgovorio. Volim ja sarafiti po kramama, nije to problem nego lijek za dusu, sam odrzavam i 21 godinu star automobil i sluzi me savrseno. Cak i da tri mjeseca stoji ispred kuce i ne pomakne se ja cu biti sretan covjek jer cu vikende provoditi u njemu sa alatom. A i hocu sa juniorom otici na par izleta jer za koju godinu vise nece htjeti nikamo.

U Irskoj nema jeftinog spavanja nazalost.
26.04.2024 | 18:23
Znamo svi da se brodu veseliš dvaput: prvi put kad ga kupiš, drugi put kad ga prodaš...

Riba, samo kupi kamper i ne slušaj ove keyboard warriore! Gedore su zakon, šarafljenje krijepi dušu!
26.04.2024 | 18:59
Fora su ti vanovi. Samo naprid. Obavezno s tendom uzmi.
26.04.2024 | 22:46
I prije prve pustolovine pogledaj onaj Top Gear koji je Clarkson posvetio vozačima kampera!
27.04.2024 | 09:06
Naša kamperska iskustva su isto sjajna i nezaboravna. Prvi put smo to napravili 2012. godine jer su alternativni oblici smještaja na sjeveru Skandinavskog poluotoka komplicirani i rijetki i to nam se toliko dopalo da smo od tada to ponovili još dvaput. Nažalost, samo sam prvi put skupio vremena za napisati i opisati ta iskustva. Ponavljam link za one koji su to tada propustili.

Ono što sam htio reći, a da je ovdje relevantno - meni osobno je najveća vrijednost putovanja kamperom - to što možeš ad hoc odlučiti "wow, ovo je prekrasno, tu ćemo stati i pojesti ručak". I onda skuhaš paštu i umak iz teglice (ili konzerve) u 15 min, ili juhu iz vrećice dok ostali izvuku tendu, rasklope stol i stolice s pogledom na nešto bajkovito lijepo, kao, na primjer, ovo:


Znači, dobro bi bilo da ti funkcionira plinska instalacija, kuhalo, frižider, a i da ti voda ne smrdi. To sve, naravno, za kamperske izlete, ne nužno za prespavati u gradu nakon pijanke.
Drugo, kemijski wc ti mora funkcionirati, prvenstveno radi djeteta. A i tebi dobro dođe kad ti se pripiša usred noći, da ne moraš izlaziti i ići ne znam kamo...
28.04.2024 | 22:15
:-X

ducato1.jpeg
29.04.2024 | 01:24
Dobro je da si ponovio link Emile i ty na tom linku
29.04.2024 | 06:45
Riba kaže:
:-X

ducato1.jpeg


To je to, pazarilo se?
29.04.2024 | 08:03
Pa. Ako se pazarilo, ne izgleda loše.
29.04.2024 | 10:05
Je, pratite me za jos losih zivotnih odluka.

Trebalo bi biti sve ok, 30 godina star ali sa manje kilometraze od 10 godina mladjih, no sto je najvaznije preko zime je bio spremljen na suhom mjestu, rekao bih da stanje podvozja to potvrdjuje.

Veseli me i 5m duzine!

77b799b1-0921-4c9d-987b-d15338de08a4.jpeg


e3899f4a-afaa-49c6-a73e-31e65ece61b5.jpeg


4c370c18-f452-47ae-a2dc-d708ebbc1ca3.jpeg


424f3217-b32e-41ec-beee-c40a35adc36f.jpeg


ccb56712-17d2-4d7f-b2ef-a7299d77ee89.jpeg
29.04.2024 | 11:15
Misliš to prevesti u Irsku pa tamo registrirati ili ga misliš ostaviti na njemačkoj registraciji?
29.04.2024 | 12:20
Kako bih ga mogao ostaviti na njemackoj registraciji? Ide road trip ovamo.
29.04.2024 | 12:47
Pa ono... Kako i kod nas rade non-resident stranci. Otvoriš firmu u Njemačkoj, na fizičkoj adresi neke agencije koja pruža takve usluge i registriraš kamper na tu firmu i onda ta firma s tobom sklopi ugovor o doživotnom najmu kampera po cijeni godišnjeg troška održavanja i registracije. Tako nekako.
Road trip u Irsku ti svakako ide, jer ga želiš imati u Irskoj, a ne u Njemačkoj .
Prenosim ti sigurnosni savjet kojeg su meni dali iskusniji kampisti: NEMOJ NOĆITI PO ODMORIŠTIMA UZ AUTOCESTU po Njemačkoj i Francuskoj. Siđi s autoceste i potraži najbliži tzv. Stellplatz.
29.04.2024 | 12:48
cariblanco kaže:
Dobro je da si ponovio link Emile i ty na tom linku

Hvala tebi na čitanju.
29.04.2024 | 16:07
smayoo kaže:
Prenosim ti sigurnosni savjet kojeg su meni dali iskusniji kampisti: NEMOJ NOĆITI PO ODMORIŠTIMA UZ AUTOCESTU po Njemačkoj i Francuskoj. Siđi s autoceste i potraži najbliži tzv. Stellplatz.


Zbog lopova? Što je to Stellplatz?
29.04.2024 | 17:54
Ne, nego nije dopušteno. Murja te globi da sve zazvoni. Mora na mjesto gdje je to dopušteno
29.04.2024 | 19:17
Polako, polako...
DOPUŠTENO JE prenoćiti. Ako je dopušteno prenoćiti vozačima šlepera, zlo i naopako da nije dopušteno ostalim vozačima stati i spavati kad im se spava. Odmorišta tome služe.
NIJE DOPUŠTENO KAMPIRATI na odmorištu uz autocestu (razvući tendu, rasklopiti stolić i stolice, izvaditi i potpaliti roštilj...).
Razlog je to što je OPASNO. Vrlo su česti pokušaji provale u kampere na odmorištima uz autocestu (jer je u njih puno lakše provaliti nego u kabinu šlepera, a i videonadzoru se lakše sakriti kad je kamper redovito parkiran u gužvi među šleperima), a nažalost, često provalnici pribjegavaju tome da puste određenu količinu plina da bi usnule putnike kampera onesvijestili i onda jednostavnije počistili kamper. Ono što je pri tom opasno je to da mnogi ne znaju koliko je plina dovoljno za to pa puste previše i potencijalno ljude usmrte. Nisam doživio iz prve ruke, ali više puta su me upozorili ljudi koji puno češće i intenzivnije prakticiraju ovakvu vrstu turizma.

Stellplatz je njemački naziv za mjesto predviđeno za kratkotrajni boravak kamperom (ili kamp kućicom, ali gotovo isključivo sam viđao kampere) gdje (uglavnom) imaš sanitarni čvor (WC i tuševe) priključak struje (koji se obično dodatno plaća), mogućnost punjenja vode, a često i pražnjenja tzv. "sive vode" (odbačene vode od pranja suđa, tuširanja i pranja ruku) i "crne vode" (kemijskog WCa, prikladnije bi bilo reći da je to "plava voda" ). To nije kamp jer (a) nema turističke sadržaje koje kamp ima (bazen, dječije igralište, sportski teren, bicikle za najam, saunu...), niti npr. kuhinju i vanjski roštilj i (b) su pitchevi minimalne veličine (toliko da uparkiraš kamper i, ako si ga pažljivo uparkirao, možda pred vrata uspiješ smjestiti mali stolić, ali ljudi to uglavnom ne rade). Često nema ni zelenila, nego je sve samo asfaltirano ili pokriveno šljunkom.

Nijemci su izmislili tu riječ (taj tip usluge) pa se riječ dosta koristi i u drugim zemljama. U Francuskoj se možda (vjerojatno) zove drugačije.

Stellplatz u Njemačkoj zna biti i samo nekoliko posebno dimenzioniranih i označenih parkirnih mjesta za kampere, u vlasništvu lokalne samouprave, besplatno (ili skoro besplatno) za parkiranje, uz samonaplatni automat za struju i vodu, možda i bez mogućnosti pražnjenja sive i crne vode i svakako bez WC-a i tuša.
29.04.2024 | 20:58
smayoo kaže:
Vrlo su česti pokušaji provale u kampere na odmorištima uz autocestu (jer je u njih puno lakše provaliti nego u kabinu šlepera, a i videonadzoru se lakše sakriti kad je kamper redovito parkiran u gužvi među šleperima), a nažalost, često provalnici pribjegavaju tome da puste određenu količinu plina da bi usnule putnike kampera onesvijestili i onda jednostavnije počistili kamper. Ono što je pri tom opasno je to da mnogi ne znaju koliko je plina dovoljno za to pa puste previše i potencijalno ljude usmrte. Nisam doživio iz prve ruke, ali više puta su me upozorili ljudi koji puno češće i intenzivnije prakticiraju ovakvu vrstu turizma.


Ja sam prilicno uvjeren da je ovo sa plinom urbani mit, nesto kao Baba Roga za kampere. Istu pricu sam slusao pred 15 godina kada smo odradili turu. Uvijek "netko zna nekoga":

www.motorhomefun.co.uk/forum/threads/gassy-urban-myth.86526/

scholarworks.iu.edu/journals/index.php/c...ad/35018/38207/90767

Uglavnom koristis zdrav razum pri izboru lokacije, ja nisam nikada imao nikakvih problema.
29.04.2024 | 22:43
Nisam sklon provjeravati koliko se često to događa i je li to urbani mit.
Zdrav razum da, ali vodi računa, ako nemaš isplanirano (pa i rezervirano, ako je špica sezone) mjesto gdje ćeš noćiti, nego "zdravim razumom" kreneš tražiti takvo mjesto kad se počne hvatati mrak i kad skužiš da te hvata umor, lako se može dogoditi da ti presjek zdravog razuma, raspoloživog mjesta i tvog umora bude prazan skup. Ovo ti ne pričam iz treće, nego iz vrlo prve ruke.

Vjerujem da si već putovao autocestama po Italiji, Austriji, Njemačkoj ili Francuskoj. U večernjim satima, ljeti čak i prije mraka, sva su odmorišta zakrcana šleperima jer vozači su obavezni uzeti odmor nakon x sati vožnjie. Uvjeti su idealni za kriminalce. U najgorem slučaju, izaći s autoceste i pronaći parking nekog trgovačkog centra, pod kamerom i svjetlom, pa makar bilo i zabranjeno, sigurnije je.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, Riba, temeljnik, Anonimci (426)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 2.76 Seconds

Provided by iJoomla SEO