Savjeti za izbor bijele (ili sive Samsung) tehnike
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Savjeti za izbor bijele (ili sive Samsung) tehnike


02.05.2023 | 21:17
Useljavam u novi dom i moram u kupovinu perilice i susilice (odvojeni uredjaji). Osobno sam stava da se u nacelu kupi ono sto ima najdulju garanciju i dostupan servis neovisno o "imenu" ali zaista ne pratim dogadjanja u svijetu bijele tehnike posljednjih 40 godina.
Ovako povrsno vidim da Samsung ima nekih zgodnih modela ali prije nego dam odgovor da pitam ovu mudru publiku ovdje.
02.05.2023 | 21:24
Jesi možda cledao Xiaomi ili Huawei?
Šala naravno.
Zašto bi Samsung imao kvalitetnu bjelu tehniku?
Candy nije u ponudi Bosh isto. Miele nema tmo gje si?
Electrolux recimo.
Beko izbjegni, imaju 5 godina garanciju, jeftini su i ne vrijede.
02.05.2023 | 21:26
Sušilicu nemam, a perilica Samsung radi već 13 godina. Jedini kvar, naravno nakon isteka roka (5-6 godina), je bila zamjena grijača, koji je tada plaćen 350 Kn (nekakav fensi-šmensi grijač zelene boje sa zaštitom od ovoga ili onoga, a inače jr cijena "običnih" grijača tada bila negdje oko 50-100 Kn). Inače žena nema nikakve zamjerke, osim što su se sa vremenom skinule oznake oko upravljačkog kruga na sredini.
02.05.2023 | 21:26
Ne znam, svasta je u ponudi. Za Miele imam osjecaj da ne vrijedi toliko koliko kosta. Sve se to na kraju radi u istim tvornicama. (?)
02.05.2023 | 21:32
m@xym kaže:
Sušilicu nemam, a perilica Samsung radi već 13 godina. Jedini kvar, naravno nakon isteka roka (5-6 godina), je bila zamjena grijača, koji je tada plaćen 350 Kn (nekakav fensi-šmensi grijač zelene boje sa zaštitom od ovoga ili onoga, a inače jr cijena "običnih" grijača tada bila negdje oko 50-100 Kn). Inače žena nema nikakve zamjerke, osim što su se sa vremenom skinule oznake oko upravljačkog kruga na sredini.


Tnx, u nacelu ja nisam nikada imao problema ni sa skupim ni sa jeftinim modelima, ali mi ne peremo k'o sumanuti, samo nas je troje i ne valjamo se u blatu kao na reklamama, sve se pere na quick programu.
02.05.2023 | 21:34
U Rijeci je Candy najbolji izbor jer je kvalitetnija od Gorenja, a ima jednako dobar i responsivan servis. U Irskoj - nemam pojma.
02.05.2023 | 21:35
Kao sto sam.i sumnjao, pogledati tko ima najrasireniju servisnu mrezu i najduzu garanciju i odabrati bilo sto od toga.
02.05.2023 | 21:37
Pretpostavljam da ne bi bilo lose ciljati na nesto sa A energy ratingom?
02.05.2023 | 21:39
To ti je uglavnom marketinška muljaža i folirancija. Dva uređaja ti potroše navlas isto energije za isti program pranja, ali onaj koji ima manju snagu i treba mu dulje vremena da odradi isti posao, taj ti je energetska klasa A, a onaj koji ima normalnu snagu i opere u normalno vrijeme, taj je energetska klasa C. Tako da - zanemari to, odnosno, nemoj da ti to bude osobito bitan kriterij.
02.05.2023 | 21:41
Marketingase treba objesiti na bandere. Slobodno moderiraj ovu prijetnju nasiljem.
02.05.2023 | 21:49
Eh, da, zamalo zaboravih da smo prije dvije godine mijenjali i gumu između bubnja i vrata. Ne sjećam se koliki je trošak bio, ali znam da sam morao naručivati taj dio iz Zg, jer naravno, kod nas nema ničega, ni trgovine dijelova, ni ovlaštenih servisa, ali našli nekog lika, on došao, zamijenio gumu, i sve pet. Guma se vjerojatno probušila ili od istrošenosti ili od pranja tenisica i sličnih stvari.

Kod bijele tehnike fakat treba imati sreće. Može se dogoditi da kupiš jeftiniji model od manje razvikanog proizvođača, pa da si miran 15 godina, a možeš kupiti skupi aparat renomiranog proizvođača pa svako malo visit na servisu.
Mi u manjim sredinama smo još izloženiji zbog kroničnog nedostatka servise i rezervnih dijelova pa se onda sve svodi na sreću.

Od bijele tehnike koju smo kupili prije 13 godina (hladnjak, perilica posuđa, pećnica, plača, perilica rublja (Gorenje, Electrolux, Samsung), samo je hladnjak "riknuo" nakon 7-8 godina.
02.05.2023 | 22:23
Riba kaže:
Marketingase treba objesiti na bandere. Slobodno moderiraj ovu prijetnju nasiljem.


Htio bih se očitovati da ovo smatram vrlo nazadnim i zaostalim razmišljanjem. Ja sam tako razmišljao još prije 20ak godina
03.05.2023 | 06:28
Imamo Gorenje, sve u kući imamo od Gorenja. Jednostavno radi, a perilica i sušilica rade na gotovo dnevnoj bazi. Stare su preko 8 god. i za sada nikakvih problema. Imali smo prije sušilicu Quadro - otišla nakon 2 god. total.

Inače kod kupnje takvih stvari gledam dostupnost servisa i dužinu garancije. Gorenje daje 5 god.
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.05.2023 | 06:47
Kako netko dovoljno vješt u DIY stvarima, uopće postavlja pitanje o bojama? Ništa to nije što fini šmirgl i airbrush ne mogu riješiti.
03.05.2023 | 07:32
Kod nas je Miele perilica, radi od 2009. godine. Krajem prošle godine zamjenjeni su amortizeri što je bio popravak cca 1000kn, i dalje radi kao zmaj - dakle non stop u pogonu.
U prvom stanu sam imao neki whirpool koji se doslovno raspao nakon 9 godina i serviseri su rekli da nije za popravak (nakon što su naplatili dolazak i dijagnostiku cca 500kn).
Sestra ima Bosch perilicu i krenuli su karamboli čim je istekla garancija, a kod roditelja stariji model Boscha radi bez greške. Susjed je imao Samsung perilicu i bacio je van iz stana nakon par mjeseci korištenja.

Prije dvije godine smo kupili podstanarima Midea perilicu u Gemmi budući da smo s njihovim servisom imali super iskustva. U biti, svi kuhinjski aparati u stanovima su nam iz Gemme - Franke / Faber / Liebherr. Imao sam prije par godina situaciju da mi je na perilici staroj desetak godina (Franke) pukao neki plastični dio i oni su uredno to nabavili - ukupan trošak cca 100kn.

Vidi koliku tko daje garanciju, da li su van garantnog roka dobavljivi dijelovi i kakvi servisi operiraju.
03.05.2023 | 16:36
Da li si gledao LG ? Imam perilicu preko 10 godina .... jedan servis i to čišćenje skorenog deterdženta ... Kada sam kupovao jedini uvjet je bio da je digitalna .... ne volim kotače na "zupčanike" i "škrgutalicu" na veš mašini....

Od Gorenja imam perilicu suđa sada je stara 7 godina (5G garancija)..... svake godine barem jedan servis ..... Gorenje više ne kupujem.
03.05.2023 | 17:28
I ja imam LG vešmašnu preko 10 godina i nikad ju nitko nije otvorio. Apsolutno nikakvih problema.
03.05.2023 | 18:01
Samsung = Najgora mi najsporija servisna podrška u HR!
03.05.2023 | 18:13
Imam te stvari od Gorenja, cijeli život. Nisam imao potrebu za servisom, jedino sam sam mjenjao modele, zbog tehnološke nadogradnje i ohoho godina, ali mi ništa nije krepalo, bar za sad.
03.05.2023 | 21:16
Od prije koji mjesec AEG nakon dva gorenja (12 godina rada) Ova sad kao nema četkice i tiša je...
04.05.2023 | 07:44
Kakve fkn "četkice"? Četkice imaju istosmjerni motori. Neću tvrditi da nema takvih, ali ja u životu nisam vidio vešmašinu s istosmjernim motorom. Na starim vešmašinama su bili jednofazni asinkroni motori s pomoćnom fazom i promjenjivim brojem polova (1 par polova za centrifugu, 6 ili koliko već za normalan rad). Ti motori nisu na rotoru imali nikakve namote, isto kao što nemaju ni kavezni trofazni asinkroni motori, nego se elektromotorna sila inducira u fiksnim rotorskim štapovima usljed okretnog magnetskog polja. Novije vešmašine imaju običan trofazni asinkroni motor pokretan inverterom. Nigdje četkica, čak ni kliznih kolutova. Ne mogu vjerovati kakve gluposti lupaju ti trgovci...
04.05.2023 | 08:01
Mi imamo Samsung perilicu / sušilicu u jednom. Sad je stara 8 godina i nikakav problem, radi kak treba.

Sjećam se da smo imali jednu "situaciju", javljala je problem sa grijačem od sušilice, pa smo pozvali servisera, koji je došao sutradan, sa novim grijačem. Mogao ga je hladno zamjeniti i naplatiti, ali nije, već je rekao da je sa grijačem sve u redu, ali su se "olabavili" spojevi žičica, pa je to pritegnuo, i grijač i dan danas radi.

Ja imam pozitivna iskustva sa Samsungom. Garancija je bila 3+2 godine, a na motor 10 godina.
12.05.2023 | 14:31
Kupio Samsung, bio je na popustu, kao sto kazes 5 godina garancije na dijelove i ruke, 10 godina na motor. Bit ce dobar.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO