Savjeti za izbor bijele (ili sive Samsung) tehnike
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Savjeti za izbor bijele (ili sive Samsung) tehnike


02.05.2023 | 21:17
Useljavam u novi dom i moram u kupovinu perilice i susilice (odvojeni uredjaji). Osobno sam stava da se u nacelu kupi ono sto ima najdulju garanciju i dostupan servis neovisno o "imenu" ali zaista ne pratim dogadjanja u svijetu bijele tehnike posljednjih 40 godina.
Ovako povrsno vidim da Samsung ima nekih zgodnih modela ali prije nego dam odgovor da pitam ovu mudru publiku ovdje.
02.05.2023 | 21:24
Jesi možda cledao Xiaomi ili Huawei?
Šala naravno.
Zašto bi Samsung imao kvalitetnu bjelu tehniku?
Candy nije u ponudi Bosh isto. Miele nema tmo gje si?
Electrolux recimo.
Beko izbjegni, imaju 5 godina garanciju, jeftini su i ne vrijede.
02.05.2023 | 21:26
Sušilicu nemam, a perilica Samsung radi već 13 godina. Jedini kvar, naravno nakon isteka roka (5-6 godina), je bila zamjena grijača, koji je tada plaćen 350 Kn (nekakav fensi-šmensi grijač zelene boje sa zaštitom od ovoga ili onoga, a inače jr cijena "običnih" grijača tada bila negdje oko 50-100 Kn). Inače žena nema nikakve zamjerke, osim što su se sa vremenom skinule oznake oko upravljačkog kruga na sredini.
02.05.2023 | 21:26
Ne znam, svasta je u ponudi. Za Miele imam osjecaj da ne vrijedi toliko koliko kosta. Sve se to na kraju radi u istim tvornicama. (?)
02.05.2023 | 21:32
m@xym kaže:
Sušilicu nemam, a perilica Samsung radi već 13 godina. Jedini kvar, naravno nakon isteka roka (5-6 godina), je bila zamjena grijača, koji je tada plaćen 350 Kn (nekakav fensi-šmensi grijač zelene boje sa zaštitom od ovoga ili onoga, a inače jr cijena "običnih" grijača tada bila negdje oko 50-100 Kn). Inače žena nema nikakve zamjerke, osim što su se sa vremenom skinule oznake oko upravljačkog kruga na sredini.


Tnx, u nacelu ja nisam nikada imao problema ni sa skupim ni sa jeftinim modelima, ali mi ne peremo k'o sumanuti, samo nas je troje i ne valjamo se u blatu kao na reklamama, sve se pere na quick programu.
02.05.2023 | 21:34
U Rijeci je Candy najbolji izbor jer je kvalitetnija od Gorenja, a ima jednako dobar i responsivan servis. U Irskoj - nemam pojma.
02.05.2023 | 21:35
Kao sto sam.i sumnjao, pogledati tko ima najrasireniju servisnu mrezu i najduzu garanciju i odabrati bilo sto od toga.
02.05.2023 | 21:37
Pretpostavljam da ne bi bilo lose ciljati na nesto sa A energy ratingom?
02.05.2023 | 21:39
To ti je uglavnom marketinška muljaža i folirancija. Dva uređaja ti potroše navlas isto energije za isti program pranja, ali onaj koji ima manju snagu i treba mu dulje vremena da odradi isti posao, taj ti je energetska klasa A, a onaj koji ima normalnu snagu i opere u normalno vrijeme, taj je energetska klasa C. Tako da - zanemari to, odnosno, nemoj da ti to bude osobito bitan kriterij.
02.05.2023 | 21:41
Marketingase treba objesiti na bandere. Slobodno moderiraj ovu prijetnju nasiljem.
02.05.2023 | 21:49
Eh, da, zamalo zaboravih da smo prije dvije godine mijenjali i gumu između bubnja i vrata. Ne sjećam se koliki je trošak bio, ali znam da sam morao naručivati taj dio iz Zg, jer naravno, kod nas nema ničega, ni trgovine dijelova, ni ovlaštenih servisa, ali našli nekog lika, on došao, zamijenio gumu, i sve pet. Guma se vjerojatno probušila ili od istrošenosti ili od pranja tenisica i sličnih stvari.

Kod bijele tehnike fakat treba imati sreće. Može se dogoditi da kupiš jeftiniji model od manje razvikanog proizvođača, pa da si miran 15 godina, a možeš kupiti skupi aparat renomiranog proizvođača pa svako malo visit na servisu.
Mi u manjim sredinama smo još izloženiji zbog kroničnog nedostatka servise i rezervnih dijelova pa se onda sve svodi na sreću.

Od bijele tehnike koju smo kupili prije 13 godina (hladnjak, perilica posuđa, pećnica, plača, perilica rublja (Gorenje, Electrolux, Samsung), samo je hladnjak "riknuo" nakon 7-8 godina.
02.05.2023 | 22:23
Riba kaže:
Marketingase treba objesiti na bandere. Slobodno moderiraj ovu prijetnju nasiljem.


Htio bih se očitovati da ovo smatram vrlo nazadnim i zaostalim razmišljanjem. Ja sam tako razmišljao još prije 20ak godina
03.05.2023 | 06:28
Imamo Gorenje, sve u kući imamo od Gorenja. Jednostavno radi, a perilica i sušilica rade na gotovo dnevnoj bazi. Stare su preko 8 god. i za sada nikakvih problema. Imali smo prije sušilicu Quadro - otišla nakon 2 god. total.

Inače kod kupnje takvih stvari gledam dostupnost servisa i dužinu garancije. Gorenje daje 5 god.
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.05.2023 | 06:47
Kako netko dovoljno vješt u DIY stvarima, uopće postavlja pitanje o bojama? Ništa to nije što fini šmirgl i airbrush ne mogu riješiti.
03.05.2023 | 07:32
Kod nas je Miele perilica, radi od 2009. godine. Krajem prošle godine zamjenjeni su amortizeri što je bio popravak cca 1000kn, i dalje radi kao zmaj - dakle non stop u pogonu.
U prvom stanu sam imao neki whirpool koji se doslovno raspao nakon 9 godina i serviseri su rekli da nije za popravak (nakon što su naplatili dolazak i dijagnostiku cca 500kn).
Sestra ima Bosch perilicu i krenuli su karamboli čim je istekla garancija, a kod roditelja stariji model Boscha radi bez greške. Susjed je imao Samsung perilicu i bacio je van iz stana nakon par mjeseci korištenja.

Prije dvije godine smo kupili podstanarima Midea perilicu u Gemmi budući da smo s njihovim servisom imali super iskustva. U biti, svi kuhinjski aparati u stanovima su nam iz Gemme - Franke / Faber / Liebherr. Imao sam prije par godina situaciju da mi je na perilici staroj desetak godina (Franke) pukao neki plastični dio i oni su uredno to nabavili - ukupan trošak cca 100kn.

Vidi koliku tko daje garanciju, da li su van garantnog roka dobavljivi dijelovi i kakvi servisi operiraju.
03.05.2023 | 16:36
Da li si gledao LG ? Imam perilicu preko 10 godina .... jedan servis i to čišćenje skorenog deterdženta ... Kada sam kupovao jedini uvjet je bio da je digitalna .... ne volim kotače na "zupčanike" i "škrgutalicu" na veš mašini....

Od Gorenja imam perilicu suđa sada je stara 7 godina (5G garancija)..... svake godine barem jedan servis ..... Gorenje više ne kupujem.
03.05.2023 | 17:28
I ja imam LG vešmašnu preko 10 godina i nikad ju nitko nije otvorio. Apsolutno nikakvih problema.
03.05.2023 | 18:01
Samsung = Najgora mi najsporija servisna podrška u HR!
03.05.2023 | 18:13
Imam te stvari od Gorenja, cijeli život. Nisam imao potrebu za servisom, jedino sam sam mjenjao modele, zbog tehnološke nadogradnje i ohoho godina, ali mi ništa nije krepalo, bar za sad.
03.05.2023 | 21:16
Od prije koji mjesec AEG nakon dva gorenja (12 godina rada) Ova sad kao nema četkice i tiša je...
04.05.2023 | 07:44
Kakve fkn "četkice"? Četkice imaju istosmjerni motori. Neću tvrditi da nema takvih, ali ja u životu nisam vidio vešmašinu s istosmjernim motorom. Na starim vešmašinama su bili jednofazni asinkroni motori s pomoćnom fazom i promjenjivim brojem polova (1 par polova za centrifugu, 6 ili koliko već za normalan rad). Ti motori nisu na rotoru imali nikakve namote, isto kao što nemaju ni kavezni trofazni asinkroni motori, nego se elektromotorna sila inducira u fiksnim rotorskim štapovima usljed okretnog magnetskog polja. Novije vešmašine imaju običan trofazni asinkroni motor pokretan inverterom. Nigdje četkica, čak ni kliznih kolutova. Ne mogu vjerovati kakve gluposti lupaju ti trgovci...
04.05.2023 | 08:01
Mi imamo Samsung perilicu / sušilicu u jednom. Sad je stara 8 godina i nikakav problem, radi kak treba.

Sjećam se da smo imali jednu "situaciju", javljala je problem sa grijačem od sušilice, pa smo pozvali servisera, koji je došao sutradan, sa novim grijačem. Mogao ga je hladno zamjeniti i naplatiti, ali nije, već je rekao da je sa grijačem sve u redu, ali su se "olabavili" spojevi žičica, pa je to pritegnuo, i grijač i dan danas radi.

Ja imam pozitivna iskustva sa Samsungom. Garancija je bila 3+2 godine, a na motor 10 godina.
12.05.2023 | 14:31
Kupio Samsung, bio je na popustu, kao sto kazes 5 godina garancije na dijelove i ruke, 10 godina na motor. Bit ce dobar.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 21 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, temeljnik, zoranowsky, Anonimci (404)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO