Paperless ambicija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Paperless ambicija


02.09.2022 | 13:03
Zelja/ideja/namjera mi je eliminirati uporabu papira u poslovanju i privatnom zivotu. Ili to barem svesti na apsolutni minimum.

Sto se tice cijelog mog poslovanja u USA, to je skoro sve elektronski, jako rijetko ispisem bilo sto na papiru.

S druge strane, ljudi me zatrpavaju raznim stvarima (ponude, ugovori, racuni, promo materijali, upute za koristenje i sl.) koje bi volio digitalizirati koliko god je moguce, te se rijesiti papirnih kopija. Osim naravno za slucajeve gdje je obvezno cuvanje originalnih primjeraka.

Nisam uopce pratio trziste skenera zadnih 10-ak godina. Vidim da nude neki fancy koji u jednom prolazu skeniraju obostrano. Cijena 300-400-500e. Ne znam ni sam sta bi gledao. Neki ljudi se skroz presaltali na aplikacije pa skeniraju iPadom.

Neki kupe onaj flatbad pa skeniraju stranicu po stranicu. Jeftiniji su osjetno. Kvalitet je valjda tu negdje.

Nisam pametan sta raditi. To je uredjaj koji ce mi trebati jednom ili nijednom tjedno, nakon sto digitaliziram ovo sto se nakupilo do sada.

Moze neki savjet ili preporuke. Thx
02.09.2022 | 13:58
Moja supruga ima potrebu cuvati dosta dokumenata i te mobilne aplikacije su se pokazale sasvim dorasle zadatku.

Jedna zanimljivost koju sam nedavno cuo na BBC radiju, unatoc sto vec duze vrijeme slusamo o paperless officeu, potrosnja papira citavo vrijeme raste.
02.09.2022 | 14:15
Ja preporučam Canon ImageFormula DR-C225. Ili neki iz te serije.
To obostrani prolazni skener.
Štos kod skenera je u softveru, a ne u samom skeneru.
Ovaj ima odličan softver kojem možeš svašta namještati, a tradicionalno i jedan gumb kojem se pridruži neka akcija.
On sam prima mislim 25 listova, a ako ima više, onda ga se može hraniti i nastavljati skenirati i na kraju imaš jedan dokument (PDF).
02.09.2022 | 16:02
Ako nemaš visoko standardizirani format tih dokumenata koje želiš skenirati, bilo što što uvlači ili provlači papire ti nije cijelo rješenje. Ja skeniram sve ulazne račune od firme koji dođu na papiru (a ne E-mailom). Tih na papiru je skoro sve na nekom termalnom bloku iz kase (restorani, benzinske pumpe, dućani) i tu ti ADF ne funkcionira. A4 na papiru bude 1-2 mjesečno ili ni toliko.

Za ovo početno skeniranje možeš nekom platiti da ti to odradi, na čemu hoće, ti samo pregledaj još jednom prije nego uništiš papire. A za dalje kupi neki flatbed i pokrio si sve mogućnosti.
02.09.2022 | 16:36
Skenirati nešto u PDF ili PNG može biti korisno za pristupiti tim datotekama digitalno/udaljeno.
I tu staje komoditet.

Ako su potrebni meta podaci (tip dokumenta, broj, godina, partner(i), ...) da bi se mogli pretraživati onda treba tu još dodatnog posla ako OCR odradi posao traljavo.

Sve to zajedno puca na onome što je zakonom priznato.
Ne možeš samo skenirati ugovor i baciti original.

Započni tako da inzistiraš na ulazu dokumenata u digitalnom formatu. I to pretraživih PDF-ova, a ne sken-u-pdf.

Kako ide ona kad su direktora pitali smiju li baciti skladišne kartice ili račune starije od 15 godina.
Rekao je da mogu, ali da prvo naprave dvije fotokopije. Jednu za računovodstvo, a drugu za arhivu.
02.09.2022 | 19:19
Moji vozaci skeniraju otpremnice od svega sto odvezu aplikacijama na mobitelu. Mi to uredno fakturiramo i sve stima. Ali to je Amerika.

Balkanski ured je malo drugacija prica

Zanimiljiv mi je i jurin prijedlog, ali ima logike i sto smayoo prica. To su komadi (najcesce racuni) razlicitih velicina, i za to treba flatbed.

Ovaj hibrid skenera mi se cini ok. Ispunjava oba uvjeta.



Jos cu malo istraziti, ali idem prvo dati sansu aplikacijama, da vidim kako ce to ici za racune.
02.09.2022 | 19:34
Borisone kaže:
Ako su potrebni meta podaci (tip dokumenta, broj, godina, partner(i), ...) da bi se mogli pretraživati onda treba tu još dodatnog posla ako OCR odradi posao traljavo.


A kako pretražuješ metapodatke s papira uguranih u kartonski registrator?
03.09.2022 | 12:35
Kad vidim ovak nazim teme, dođe mi da se smijem, zbog stanja u mojoj firmi. Znači mi još uvjek imamo "poštarku" u firmi, koja nosi neke dokumente između ureda, koji se ne mogu e-mail_om prosljediti. Sve je to ok, takvih dokumenta ima, ali da nitko iz jednog ureda nema dvije minute vremena da to odnese do drugog ureda mi je smješno. Ljudi u uredu rade non-stop ? a poštarka je žena od jednog našeg šefa.
03.09.2022 | 13:32
Eto, sve si sam rekao.
06.09.2022 | 08:58
cariblanco kaže:
Sve je to ok, takvih dokumenta ima, ali da nitko iz jednog ureda nema dvije minute vremena da to odnese do drugog ureda mi je smješno.


Jedan moj ured je u Tuzli, BiH. Drugi imamo u Nairobi, a treci je u Columbus, OH. Sve MORA biti digitalizirano da bi uopce funckioniralo.

Pusti me postara, kurira i glasnika, molim te. Ta vremena su valjda iza nas
06.09.2022 | 17:15
Negdje i jesu, ali ne u mojoj firmi. Kad pitam ljude, bilo u firmi ili na forumu, kad su napisali zadnje pismo, mnogi se ne bi ni sjetili...ali zna magazin iz 1985_e

06.09.2022 | 18:52
Ja se sjećam točno. 17. rujna 1990.. ????
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 19 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

m@xym, Riba, songoku, temeljnik, Anonimci (587)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO