Molimo, logirajte se

Samo članovi mogu sudjelovati u temama na ovome forumu. Morate se registrirati ili logirati ako želite aktivno sudjelovati.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 53 minuta
  • jura22: E da, nema ventirlator. 2.500kn i ventilator su prevagnuli u koris Air-a umjestp Pro-a.
  • jura22: puni. Jedino mu se ispravljac dosta grije.
  • jura22: Moj MBA M1 po ovim vrucinama, kada i iPhone gori, ostaje mlaki. Najvise se ugrije kada se
  • mbp2009: btw ios16 pb2 je dosta stabilna, nadam se da ce izaci brzo i pb3, jer dev beta ima postotak baterije u status baru
  • mbp2009: vjerojatno je ok za ljude koji ce ga koristit casual, ali dat tolike novce za nesto sta ce mi pocet stekat nakon 5-6 minuta rendera na fcp mi nema smisla
  • andy: nisam se htio kockati s laptopom bez aktivnog hladenja ma koliko god mi se svidio
  • mbp2009: ja uopce ne razumijem logiku iza te odluke
  • andy: al ventilator je ventilator
  • andy: ja sam skoro uzeo MBA M2 jer mi je ljepsi od MBP
  • drlovric: Ja sam kupio MBP 16" M1 PRO jer je 95% vremena na stolu. Da mi treba za putovanja, isao bi na 14" ili jos vjerojatnije Air. Ovo je tesko, debelo, glomazno :)
  • JOHN: bolje je uložiti na veći ssd, minimalno na 512 jer je verzija sa 256 poprilično sporija od verzije Aira sa M1 procesorom. 8/8 procesor, 1 Tb SSD, 16 Gb Ram bi bio moj osobni odabir. Mada bi radije išao na Macbook pro 14"
  • JOHN: malo sam gledao testove novog Air i ispada da je pametnija opcija Aira sa 8 jezgrenim grafičkim procesorom nego sa 10. Naime prilikom usporavanja (thermal throttling) dolazi do većeg usporavnja kod verzije sa 10 jezgri nego kod one sa 8. Isto tako napucavanje radne memorije nije toliko učinkovito kao što bi trebalo biti.
  • dpasaric: Dodao sam MacBook Air M2 BTO konfiguracije u Voćarnu! :) [link]
  • jura22: Da.
  • Riba: Emoji?
  • jura22: Bio je palac gore Davoru ali ispali su upitnici.
  • jura22: ????
  • jupi: Pasaricu svaka ti cast! Pridruzujem se cestitkama!
  • smayoo: želji
  • smayoo: Pridružujem se čestitci i lijepoj
  • JOHN: iz tvojih usta u Boźje uši
  • dpasaric: Neka nam životi koje su branitelji dali za domovinu budu zalog da pametnije i ljepše upravljamo ovom našem lijepom zemljom!
  • JOHN: Čestitam svima Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja
  • dpasaric: Danas sam isporučio prvi Mac Studio s M1 Ultra procesorom, mislim da je prvi koji je došao do nas. Željno čekam feedback kolege! :) [link]
  • andy: ups, ipak nemaju hrvatski layout
  • andy: možeš naručiti s bilokojim layoutom, ja sam uzeo US
  • jura22: Na mobitelu. Jesam. Mada imam dioptriju i dislekeiju.
  • Borisone: Dok si to pisao, da li si gledao u tipkovnicu?
  • jura22: Mani nije opcija u AT jer zelim tipkovnicu s nasim znakovima a ne zelim lijepiti naljepnice.
  • andy: možda nekome nešto znači - naručio sam built-to-order macbook na apple.com/at prije dva tjedna i već ga danas mogu preuzeti u Beču
  • Borisone: Pretpostavljam "ništa ne prodajem, samo se hvalim".
  • dpasaric: Build-to-order zeleni iMac jedan je od ljepših modela! [link]
  • Kloba: Ovo spojen mislim da piše kako mi je MBP spojen
  • Kloba: Evo, sada radi. Pokazuje baš na stranici od rutera da je spojen LAN 2 i onda sam tu adresu stavio na port forwarding, i to je to. Download 98,5, upload 53,7 Mbps.
  • Kloba: Kada isključim Wi-Fi, ono baš isključim spajanje na MAC-u, nemam internet.
  • Kloba: Ne prepoznaje mi žicu iako na ruteru lan 4 blinka zeleno. Ne znam...
  • Kloba: Oću Daddo
  • Daddo: spoji žicu u MB i onda okini speedtest (naravno, prije tog ugasi wifi)
  • Daddo: kažu a lažu... mora da su iz HDZ. Stvar je zakupljenog bandwidtha... "kućni" korisnik razliku između 100/70 i 1/500 neće vidjet... a u 1/500 stane 10 "kućnih" korisnika
  • Kloba: Inače, kažu što sam udaljeniji od cenrale to je sporiji internet. Moja udaljenost je 1200 metara, što je poprilično daleko koliko su mi rekli. Vi ćete znati više. To je to. Ma, u odnosu na 14 Mbps, ovo je uživancija. :)
  • Kloba: Za moje potrebe mi ne treba. Stoji u ladici ako mi ikada zatreba.
  • Kloba: Da, speedtest radim preko wifi-a iako imam slobodan ulaz u laptop i onaj apple konverter za LAN.
  • Kloba: Ovo što je Daddo napisao. S njim sam se posavjetovao, čovjek mi uvijek izlazi u susret oko toga jer sam ja tudum a to mu je u malom prstu. Evo, maločas izmjerio - u jednom trenutku pokaže 30 Mbps, pet minuta kasnije 98,5 Mbps download. Mene čudi da mi je upload veći od 50 konstantno. U ugovoru sam pročitao da mi ja zagarantirano minimalan download od 70 i upload od 30 Mbps. Paket je 100/50.
  • Daddo: sve štima... PS je žicom spojen na gigabitni port rutera... speedtest radi preko wifija :)
  • m@xym: Kloba, nešto tu ne štima. Ako 50GB skineš za sat vremena onda ti je prosječna brzina downloada 120 Mbit, što je 50% više od brzine koju ti je izmjerio Speedtest (koji obično pokaže brzinu veću od prosječne koju postižeš uobičajenim korištenjem.
  • Kloba: Ne znam gdje ovo napisati pa ću dodati ovdje. I ja sam ušao u društvo korisnika optičkog interneta. Kada skidam igru od 50 GB na PS5 to traje oko sat vremena, a OOKLA pokazuje brzinu dowmloada 80, a uploada 60 Mbps. Inače je 98,5 download, 60 upload. To plus HBO total paket ukupno 290 kuna na dvije godine na Optimi. Za sada radi ko beba.
  • Riba: Pogledat cu!
  • rusty: @Riba - PM notifikacije mi opet ne rade :( Zadnja 16.5 ostalo nula bodova. Tnx!
  • smayoo: Prejako sunce, previše gemišta, psihijatrijska dijagnoza, all of the above...? :)
  • Dijete: sto je ovo bilo? :))

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%