Molimo, logirajte se

Samo članovi mogu sudjelovati u temama na ovome forumu. Morate se registrirati ili logirati ako želite aktivno sudjelovati.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 41 minuta
  • Ender: @Slavo: ma ima dosta tih zanimljivih detalja. Takodje kad je jednom bio u Japanu, i da li je dobio na poklon ili je kupio samurajski mac, i na aerodromu mu nisu dali da unese tu katanu u svoj privatni avion. Kazu - propisi su propisi. Nije pomoglo ni predstavljanje ko je, ni dokazivanje da je avion njegov... ne moze i tacka. Otisao je besan uz reci - nikad vise u Japan!
  • Slavo: @Ender Hvala na još detalja, davno sam čitao pa sam neke činjenice i zaboravio :) Tnx!
  • Soffoklo: "VPNs on iOS are a scam" - [link]
  • Ender: ... koja mu nije prosla.
  • Ender: @Slavo: da, to je bilo nakon jedne posete Jobs-a Sony-ju, i bio je impresioniran sto svi imaju istu radnu uniformu. A. Morita mu je uz malo nelagode objasnio da nakon II sv. rata, Japan je bio toliko razoren da njihovi radnici prakticno nisu imali sta da obuku. Tako da je Sony onda uveo te radnje uniforme. Jobs je to probao da uvede u Apple, i bio je ismejan takoreci. Jedna od retkih stvari koja m
  • Slavo: Jobs je htio uvesti u Apple nošenje “uniformi” tj nekog univerzalnog odjevnog predmeta kao što to imaju japanci, ili su imali u to vrijeme. Zato je išao kod Miyakia, tražio ga je dizajn tih uniformi. Iako se to nikad nije ostvarilo, njemu je dizajnirao tu prepoznatljivu dolčevitu. Eto, malo iz knjige po sjećanju ;-)
  • Soffoklo: "Jedan propust slomio je sve slojeve sigurnosti u MacOS-u" - Monterey je jedino pokrpan - [link]
  • Kloba: Sorry - isprika - nisam čitao pa uletio ko budala. Klasika već - sve znate ;)
  • Kloba: Aha
  • ping: @Kloba ova crna T-shirt ti je crna jabučnjak majica sa likom Jobsa. Zato je trebalo pojašnjenje od Davora da ni bi netko pomislio da Jabučnjak ima love za Miyakea.
  • Kloba: Ovo dolje znači da mislim da su mu te majice ipak Fruit of the Loom bile, isprika :)
  • Kloba: arno FOTL a da je Miyake napravio kombinaciju svega - ne znam sada više
  • Kloba: Pitao Guglo :)
  • Kloba: nebitno, zgodan podatak pa reko da podijelim
  • Kloba: Tako da Davor ipak ima tu pravo - iako sam i ja prvo mislio da nema kao i Smayoo
  • Kloba: Issey Miyake - on je odredio tu turtleneck crnu za Jobsa, ne znam o kakvoj kratkoj majci se piše. Sjećam se da je bilo neko ime iz knjige kada je umro, prvo sam mislio Fruit of the Loom (hlače Levis, tene New Balance) - ali nije - majica je ovaj lik
  • Riba: To je i meni palo na pamet. Ali to je zato jer nisi connoisseur!
  • smayoo: Mislim... to mi je kao da mi sad kažeš da je netko dizajnirao bijeli zid u hodniku neke uredske zgrade... :D
  • smayoo: Jobsovu crnu majicu je netko dizajnirao? :)
  • dpasaric: Umro modni dizajner Issey Miyake, među ostalim poznat i po dizajnu Jobsove crne majice.
  • mbp2009: ne pase ti vent?
  • jura22: E da, nema ventirlator. 2.500kn i ventilator su prevagnuli u koris Air-a umjestp Pro-a.
  • jura22: puni. Jedino mu se ispravljac dosta grije.
  • jura22: Moj MBA M1 po ovim vrucinama, kada i iPhone gori, ostaje mlaki. Najvise se ugrije kada se
  • mbp2009: btw ios16 pb2 je dosta stabilna, nadam se da ce izaci brzo i pb3, jer dev beta ima postotak baterije u status baru
  • mbp2009: vjerojatno je ok za ljude koji ce ga koristit casual, ali dat tolike novce za nesto sta ce mi pocet stekat nakon 5-6 minuta rendera na fcp mi nema smisla
  • andy: nisam se htio kockati s laptopom bez aktivnog hladenja ma koliko god mi se svidio
  • mbp2009: ja uopce ne razumijem logiku iza te odluke
  • andy: al ventilator je ventilator
  • andy: ja sam skoro uzeo MBA M2 jer mi je ljepsi od MBP
  • drlovric: Ja sam kupio MBP 16" M1 PRO jer je 95% vremena na stolu. Da mi treba za putovanja, isao bi na 14" ili jos vjerojatnije Air. Ovo je tesko, debelo, glomazno :)
  • JOHN: bolje je uložiti na veći ssd, minimalno na 512 jer je verzija sa 256 poprilično sporija od verzije Aira sa M1 procesorom. 8/8 procesor, 1 Tb SSD, 16 Gb Ram bi bio moj osobni odabir. Mada bi radije išao na Macbook pro 14"
  • JOHN: malo sam gledao testove novog Air i ispada da je pametnija opcija Aira sa 8 jezgrenim grafičkim procesorom nego sa 10. Naime prilikom usporavanja (thermal throttling) dolazi do većeg usporavnja kod verzije sa 10 jezgri nego kod one sa 8. Isto tako napucavanje radne memorije nije toliko učinkovito kao što bi trebalo biti.
  • dpasaric: Dodao sam MacBook Air M2 BTO konfiguracije u Voćarnu! :) [link]
  • jura22: Da.
  • Riba: Emoji?
  • jura22: Bio je palac gore Davoru ali ispali su upitnici.
  • jura22: ????
  • jupi: Pasaricu svaka ti cast! Pridruzujem se cestitkama!
  • smayoo: želji
  • smayoo: Pridružujem se čestitci i lijepoj
  • JOHN: iz tvojih usta u Boźje uši
  • dpasaric: Neka nam životi koje su branitelji dali za domovinu budu zalog da pametnije i ljepše upravljamo ovom našem lijepom zemljom!
  • JOHN: Čestitam svima Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja
  • dpasaric: Danas sam isporučio prvi Mac Studio s M1 Ultra procesorom, mislim da je prvi koji je došao do nas. Željno čekam feedback kolege! :) [link]
  • andy: ups, ipak nemaju hrvatski layout
  • andy: možeš naručiti s bilokojim layoutom, ja sam uzeo US
  • jura22: Na mobitelu. Jesam. Mada imam dioptriju i dislekeiju.
  • Borisone: Dok si to pisao, da li si gledao u tipkovnicu?
  • jura22: Mani nije opcija u AT jer zelim tipkovnicu s nasim znakovima a ne zelim lijepiti naljepnice.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%