Google Maps
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Google Maps

20.10.2021 | 23:23
Hi,

ima li itko iskustvo sa Google maps ispravkom ulica, odnosno duzine iste?

Ima jedna ulica u Slavonskom Brodu koja je predugacka, te je treba skratit, odnosno drugu produzit. No na Google maps nikako ne nalazim pravi alat za tu opciju
Odnosno postoji nekakav "Edit" ali samo mogu recimo napisati da je ulica predugacka al nema nekakvog alata da bi odredio u kojoj duzini!?
Capture.PNG
20.10.2021 | 23:37
Nisam ni znao da se to može.
21.10.2021 | 00:11
Robert_84 kaže:
Ima jedna ulica u Slavonskom Brodu koja je predugacka, te je treba skratit, odnosno drugu produzit...

Nekak mi zvuči kao da je lakše da sjedneš u bager, pa popraviš. Google je u pravu
21.10.2021 | 06:22
1. otvori Google Maps.
2. Traži mjesto koje misliš za mijenjanje prijaviti
3. izaberi predloži promjene ili prijavi.
4. Izaberi zašto to mijenjaš.
5. Klikni na slanje.
21.10.2021 | 06:32
tino1 kaže:
1. otvori Google Maps.
2. Traži mjesto koje misliš za mijenjanje prijaviti
3. izaberi predloži promjene ili prijavi.
4. Izaberi zašto to mijenjaš.
5. Klikni na slanje.

to sam napravio no ne mozes oznacit koji dio ulice je problem. Najlakse je kad je citava ulica upisana krivo il slicno.
No bas ta dio opcije nema.
21.10.2021 | 06:38
Možda ovdje nađeš nešto da ti pomogne:
www.pcmag.com/how-to/google-maps-tips-tricks
21.10.2021 | 09:49
Usput odi na www.osm.org i popravi sam sto treba...ako treba.
21.10.2021 | 12:06
Riba kaže:
Usput odi na www.osm.org i popravi sam sto treba...ako treba.

provjerio sam na datom linku, tu je sve ok, al ne mogu da ne pitam kakve veze osm ima sa google mapama?!
21.10.2021 | 12:07
Kloba kaže:
Možda ovdje nađeš nešto da ti pomogne:
www.pcmag.com/how-to/google-maps-tips-tricks

za sad sam napravio sto sam mogao, prijavio i moram cekat ispravku greske i to je to, neke greske koje sam prijavljivao su ispravili u roku 2 dana, a neke nisu niti nakon dvije godine
21.10.2021 | 12:17
Čuj, ja ti nisam doma u IT-u.
Čisti home user koji je većinu stvari naučio ovdje (a i to malo obzirom koliko mi je objašnjavano).
Samo sam ti preveo pitanje i ukucao na Google.
Prva dva linka su bila hnja, ovaj mi se činio da bi to možda mogao pomoći.
21.10.2021 | 12:33
Kloba kaže:
Čuj, ja ti nisam doma u IT-u.
Čisti home user koji je većinu stvari naučio ovdje (a i to malo obzirom koliko mi je objašnjavano).
Samo sam ti preveo pitanje i ukucao na Google.
Prva dva linka su bila hnja, ovaj mi se činio da bi to možda mogao pomoći.

hi tebi sam i odgovorio da sam napraivo sto sam mogao, pratio sam link citao i to je to, sad cekam, ovo drugo je bilo za Ribu, pogledao sam te mape i tu je sve ok, mozda tu i tamo neka ulica ima krivo ime, al je duljina ulica ok.

HAKove mape su isto ok, samo je google "pogresan"

Starom je problem kad mu dolazi kamion sa nekim vozacem koji ne zna gdje se nalazi oni koriste google, i onda ih mapa odvede u totalno krivom smijeru, onaj tko zna gdje se firma nalazi on to ni ne gleda.

Zanimljivo je kako google ispravlja stvari, naime mozes nesto dat na ispravku, al ako nisi lokalni vodic il kako oni to zovu "provjeren" ispravke se nece pikat nit ista bit ispravljeno... znaci neka mala mijesta nemaju nikakve sanse ako je nesto pogresno da se isto ispravi... komedija.... doslovno ako tu nestko ne zivi tko je "aktivni" google clan... koja glupost
21.10.2021 | 13:49
@Robert:

Ja sam dobio tu Google titulu, pojma nisam imao ni sta je

Imao sam neko vrijeme naviku fotkati stvari i objavljivati na mapama. Skupio sam milijune nekih pregleda restorana, SPA, izletista, skijalista, sta znam...

Ne znam da li je to globalno ili se odnosi samo na moj kraj. Ako zelis mogu ja probati to prijaviti im.
21.10.2021 | 14:16
drlovric kaže:
@Robert:

Ja sam dobio tu Google titulu, pojma nisam imao ni sta je

Imao sam neko vrijeme naviku fotkati stvari i objavljivati na mapama. Skupio sam milijune nekih pregleda restorana, SPA, izletista, skijalista, sta znam...

Ne znam da li je to globalno ili se odnosi samo na moj kraj. Ako zelis mogu ja probati to prijaviti im.

hvala, puno. za sad cu pricekat vec sam odradio sa 3-4 korisnika... i ja sam sam jedan od njih... al sam svatio po netu u biti da se od "local guide" racuna pika ispravak vise nego od nekoga tko nije. kao "od provjerenoga" clana...
21.10.2021 | 14:21
Koliko sam ja pročitao, Google ove ispravke obično proslijedi ljudima koji su već prije sudjelovali u ispravljanju grešaka, a nalaze se u blizini, a kada to "submita" netko tko je već "provjeren", ili to napravi veliki broj raznih ljudi sa istog područja, onda sama potvrda (i stvarno ispravljanje mape) ide puno brže.
21.10.2021 | 18:27
Pa izbrišeš čitavu ulicu i upišeš je ispravno.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 8 minuta
  • MoschuS: Nemam jos Mac pa me zato zanimaju iskustva :D
  • accom: Nisam ni znao te aplikacije. Pa imaš free trial. Ako radiš na LAN-u, probaj Microsoft Remote Acces iz AppStore-a.
  • MoschuS: Da! Koristim to za remote work i na PCu radi super ali me zanima kako je na Macu
  • accom: To pitaš za remote access Parsec app?
  • MoschuS: Da li netko mozda koristi Parsec na Macu? Ima nekih problema u radu?
  • dpasaric: Nema mi smisla ponavljati ono što se može ionako pročitati na stranim webovima ili YT. Kada budem jedan dobio u ruke, onda ću i napisati.
  • dpasaric: Nema članka jer nisam niti jedan takav Mac odbio na test.
  • Tito: Nema vremena za pisanje clanaka... Zauzet je na forumu :D
  • mbp2009: Davore nema članaka za nove macove? :)
  • kupus: firefox i prst u uho. za aktualan safari ionako moraš zadnji ili predzadnji macos
  • Air: A ne radi mi se još update sistema, a ne znam koji bi mi odgovarao
  • Air: Izgleda da ću se morati prebaciti na firefox zbog problema Safarija u otvaranju pojedinih stranica jer sam na High Sierra
  • kupus: firefox i ublock origin
  • kupus: ne korisitm safari, preporuka firefox ublock origin
  • kupus: ne, trackeri su trackeri.
  • Air: Da li to znači da blokira reklame?
  • Air: @Borisone pogledao sam Disconnect Premium i kaže za free verziju da radi samo ovo (ako sam dobro shvatio) FREE OFFERING Our free tracking protection blocks trackers just in your Safari browser.
  • MBPruleZ: Ako je netko zainteresiran za Benks iPad Pen (super jeftina alternativa apple pencil ili kao rezerva) prodajem potpuno novu olovku. Info preko PM. Nažalost nisam čitao da ista nije kompatibilna sa zadnjom verzijom Ipad Pro (M2, 6th. gen). Uzeo ovo jer čekam Apple pencil kojeg donosi "stric iz Amerike" ;)";)
  • Borisone: U Basic (free) varijanti radi sasvim solidno.
  • Borisone: [link]
  • andy: a mislim da imaju i browser extension, besplatni
  • andy: kupio sam prije par godina lifetime licencu za AdGuard. radi savršeno i system-wide.
  • Air: Ekipo može li na osnovu osobnog iskustva neka preporuka za ad bloker u Safariju?
  • ZeljkoB: U Home aplikaciji se dodaju drugi useri (osim osnovnog/owner usera) i kad se dodaju imaju pristup svim smart home uređajima.
  • mbp2009: znaci homepod nije vezan za samo 1 icloud acc?
  • ZeljkoB: 2 usera na homekit ravnopravno kontroliraju sve uređaje
  • mbp2009: pitanje za vas homekit korisnike, ukoliko su 2 usera, oba na iosu i macosu, treba li kupiti odvojene homepodove ili moze jedan bit spojen na oba? da npr oba korisnika mogu paliti i gasiti stvari preko home appa
  • mbp2009: viđao sam slične stvari, hvala, samo što uvijek bude problem da se ne želi ugasiti klima, paljenje nije problem
  • drlovric: mpb: Non smart klimu upognis sa Broadlink RM4. Mozda 10-15$ i rijesis problem :)
  • zvone: Promjenis regiju na mobu.
  • MBPruleZ: ekipa kako koristiti recimo neke free servise kod kupnje apple uređaja vani, jer većina toga kad ubacim svoj HR apple ID nije dostupna (recimo ATV i slilčno)
  • jura22: Hoće li u oglasniku biti promijenjene kune u euro?
  • mbp2009: bilo bi dobro da napises i lokaciju, cisto da ljudi znaju gdje te uputiti
  • Daki: Pozdrav, dobar servis za zamjenu zaslona ipad air
  • Val76: Pozdrav, je li netko mijenjao staklo na watchu 5? Zanime ma otprilike cijena i je li preporuka jm elektronika? Hvala
  • mbp2009: Meni je uvijek taj koncept smart homea bio zanimljiv, no za to bih trebao kupiti novih vjerojatno 12 prekidača za struju, homepod, naći način da non smart klimu uključim u sve to, i novi termostat. skup sport :)
  • JOHN: ……kao da me razumije ali …..ipak ne :)
  • JOHN: …..postoji trunka nade da će nekada progovorit hrvatski
  • JOHN: Nekad imam osjećaj kao da
  • smayoo: Meni i za odabir što da svira Spotify, ali već tu zapinje, ako se ne radi o engleskoj glazbi. S hrvatskom je tako-tako, a s talijanskom - nikako.
  • JOHN: Siri mi služi za uspostavljanje poziva kad vozim. Dalje se uglavnom ne razumijemo. :)
  • vjeko1: HomePod je za mene samo dobar link na Apple Music i j**eno dobar zvučnik, Siri je nužno zlo. Ja ga koristim isključivo preko iPhonea
  • Yonkis: Čekaj, Siri poglupa? Ne znam, meni je ona retardirana, što god joj kažem priča neke nebuloze. Možda jer još hrvatski nije podržan kao jezik za obraćanje prema Siri? ;)
  • drlovric: Nikada od njega asistenta dokle god je Siri ovako poglupa :)
  • drpongrac23: mbp2009 - zanimljivo da je od svega - najmanje zvučnik. Moglo bi se reći da je neka vrsta kućnog asistenta.
  • mbp2009: eventualno ako je cijeli niz smart home stvari, ali ovako bez tog je samo zvucnik
  • mbp2009: kakav je taj homepod? nemam baš nekako dojam da je nešto pretjerano korisno
  • vjeko1: "Novi" HomePod izgleda gotovo identično kao i stari, makar ionako na starom nisam imao zamjerke osim cijene kod nas
  • Borisone: Evo, upravo najavili i novi HomePod.
  • MoschuS: Taj osnovni sa 8/256 i tako nije bas neka sreca tako da ce bilo sta solidnije biti oko 1000eura

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%