Prilika?! ...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prilika?! ...


23.11.2020 | 18:00
... Je li ovo dobra prilika? ...

istyle.hr/macbook-air-128gb-international-keyboard.html
23.11.2020 | 18:23
Ispada da jest. Ali ja ga ne bih kupio čak i da mi treba Air.
Obrati pažnju, to je model 2017. Piše u detaljima da dolazi s Mountain Lionom, prilično sam siguran da je to greška, vjerojatno dolazi sa Sierrom ili High Sierrom.
Uočio si da tipkovnica nije hrvatska? 128GB SSD i 8GB RAM. To je vrlo lightweight uporaba.
Također, nema USB C, odnosno TB3, ako ti je bitno.
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.11.2020 | 18:35
3 generacije star uređaj. Prijenosnik k tome, na kojem je "sve zavareno". TB2 port...

Za 6000 kn?

Ja ne bih.
23.11.2020 | 18:36
Po meni nije. Aktualni air je išel po 7999 prije mjesec i pol za studoše. Sa 256 GB SSD, 16 GB rama, USB C, retina display...
Ovo je kupovina rabljenog stroja koji je stajao u nečijoj kutiji. To ne vrijedi više od 4000-4500 kn maks.
23.11.2020 | 18:47
Po meni nije, ja sam takav jedan kupio po toj cijeni isto u istyleu, ali prije dvije godine i sa hrvatskom tipkovnicom tako da mislim da 2020. to nikako nije dobra prilika.
23.11.2020 | 19:28
Ja sam samo brzinski usporedio pošto se iz Njemačke može naručiti rabljeni Air 2017. Tako jadan se ne nudi, ali verzija s 256 GB SSD i 8 GB RAM, i njemačkom tipkovnicom (koja je manje različita od hrvatske, u odnosu na EN-međunarodnu), uređena rabljena (s godinu dana jamstva trgovca, doduše) se nudi za 999 EUR, što uključuje njemački PDV. Ali i ova cijena uključuje hrvatski PDV.

Tako da ispada - da jest prilika, ali nekom koga takav stroj zadovoljava. Sa 128 GB SSD i 8 GB RAM, neproširivo, to je neki JAKO lightweight korisnik. Malo ili ništa mailova, nikakve grafički zahtjevne zadaće (vjerojatno je već i gledanje filmova rezolucije fullHD - zamjetno opterećenje). Pisanje tekstova, surfanje, video conferencing. Carrie Bradshaw stil.
  • kupus
  • Posjetitelj
23.11.2020 | 19:29
Po meni se ne isplati uzimati Intelov mac trenutno, barem ne novi.
23.11.2020 | 21:32
Takvih se očuvanih primjeraka preko oglasa može naći za puno manje novaca, ja sam gotovo isti takav, model 2015, sa HR tipkovnicom, proljetos kupio za 3.600 kn, bez crtice. Kutija, papiri, eno ga leži u ormaru, zajedno sa MacBook Pro mid 2009 kojem je ugrađen SSD i 8 GB RAM-a.

Ne, ne isplati se, da je 3.000 kn, onda da.
23.11.2020 | 21:54
smayoo kaže:
Ispada da jest. Ali ja ga ne bih kupio čak i da mi treba Air.
Obrati pažnju, to je model 2017. Piše u detaljima da dolazi s Mountain Lionom, prilično sam siguran da je to greška, vjerojatno dolazi sa Sierrom ili High Sierrom.
Uočio si da tipkovnica nije hrvatska? 128GB SSD i 8GB RAM. To je vrlo lightweight uporaba.
Također, nema USB C, odnosno TB3, ako ti je bitno.


Piše svašta.

> Sa sustavom OS X El Capitan jednostavno je raditi i najnevjerojatnije stvari, a one svakodnevne pretvaraju se u pravi užitak. I on još k tome besprijekorno surađuje s tvojim aplikacijama i iOS uređajima

Ako nekom treba točno taj stari model, skoro da je bolje onda uzeti isti takav sa HR tipkovnicom i 1000 kuna skuplji

Ja se nikako ne mogu pomiriti s USB-C priključcima. Em realno i dalje nisu nikakav standard em se teško izvlače van. MagSafe je bio zakon. USB A će još barem 5 godina biti 90% stvari koje se uštekavaju u komp. Stvarno su ga zeznuli s tim priključcima. Da novi M1 Air ima MagSafe, dva stara i dva nova USB priključka to bi bio idealan laptop.
23.11.2020 | 23:08
IgorD kaže:
Piše svašta.

> Sa sustavom OS X El Capitan jednostavno je raditi i najnevjerojatnije stvari, a one svakodnevne pretvaraju se u pravi užitak. I on još k tome besprijekorno surađuje s tvojim aplikacijama i iOS uređajima

Ako nekom treba točno taj stari model, skoro da je bolje onda uzeti isti takav sa HR tipkovnicom i 1000 kuna skuplji

Ja se nikako ne mogu pomiriti s USB-C priključcima. Em realno i dalje nisu nikakav standard em se teško izvlače van. MagSafe je bio zakon. USB A će još barem 5 godina biti 90% stvari koje se uštekavaju u komp. Stvarno su ga zeznuli s tim priključcima. Da novi M1 Air ima MagSafe, dva stara i dva nova USB priključka to bi bio idealan laptop.


Ti to stvarno. Preporučaš čovijeku da uzme uređaj 5 godina star koji ne radi najbolje ni na najnovijem os-u. Ko bi reko da će Mac iz 2015 radit savršeno sa os-om koji je izašo iste te godine. Taj Mac se ne isplati nikako uzeti novi u 2020 i pogotovo za te novce, dolazi sa 128gb storage (od tog os zauzme min 40gb), nema niti FHD ekran, ima samo 8gb RAM-a i nema USB-C.
Ako baš hoćeš svijetleću jabuku, USB-A, i MagSafe bolje bi ti bilo da uzmes rabljeni model Macbook Pro 13" iz 2015.
24.11.2020 | 00:03
... Svima puno hvala na odgovorima!
24.11.2020 | 00:08
Nije dobra prilika nego bačenih 6.000 kn. Niti jedan Mac sa samo 128 GB pohrane nije imalo dugotrajnije upotrebljiv, čak niti kod spartanske uporabe.
24.11.2020 | 00:15
... Meni bi bilo dovoljno da je koliki-toliki odmak od prijenosnika donjih specifikacija, na kojemu je trenutno macOS Mojave (10.14.6). S njim sve mogu odraditi. Jedino ponekad trebam veći display (kada sam izvan ureda).

MacBook Air (Mid 2012)
11,6-inch (1366 x 768)
1,7 GHz Intel Core i5
8 GB 1600 MHz DDR3
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
121 GB Flash Storage
24.11.2020 | 00:35
Ako ti je taj dobar, nema razloga da ti ovaj za kojeg pitaš ne bi bio.
24.11.2020 | 00:36
IgorD kaže:
MagSafe je bio zakon.


Zar nema neki 3rd party magsafe šteker za USB C?
24.11.2020 | 01:05
smayoo kaže:
Ako ti je taj dobar, nema razloga da ti ovaj za kojeg pitaš ne bi bio.


... Da. Pretpostavljam. Hvala na odgovoru.

Samo bi bilo ipak dobro proći nešto jeftinije, možda i s nekim polovnim modelom kao ovim s donje poveznice.

https://www.oglasnik.hr/apple/macbook-pro-15-oglas-3611068
24.11.2020 | 07:49
petar kaže:

Ti to stvarno. Preporučaš čovijeku da uzme uređaj 5 godina star koji ne radi najbolje ni na najnovijem os-u. Ko bi reko da će Mac iz 2015 radit savršeno sa os-om koji je izašo iste te godine.


Kao prvo nije bila preporuka nego samo prihvaćanje mogućnosti da netko želi takav model.

A kao drugo, to je model iz 2017. godine. Ima mrvicu bolji procesor od modela iz 2015. i 8GB memorije dok je ovaj stariji imao izvorno samo 4GB (podignut na 8GB 2016. kad sam ja uzeo svoj).

Citat vezan uz El Capitan samo naglašava bizarnost cijelog oglasa i nadovezuje se na Smayoo. Nema šanse da taj model radi sa tom verzijom sistema, vjerojatno treba Sierru ili još vjerojatnije High Sierru.

Sve ostalo su drugi rekli. Cijena je u ovom trenutku pre visoka pogotovo kad se uzme u obzir da nema HR tipkovnicu. Da je ispod 5000 kn još bi se moglo razmišljati o svemu pogotovo zato što se u njega može ubaciti veći SSD. Za 4000 kn bih ga i ja kupio.
24.11.2020 | 07:59
smayoo kaže:
IgorD kaže:
MagSafe je bio zakon.


Zar nema neki 3rd party magsafe šteker za USB C?


Možda ima. Dongle na dongle... cijela stvar je već malo bez veze.

Kad na svoj usb-c dongle koji je s dvije žice utaknut u Air spojim USB3 eksterni disk i još punim iPhone taj dongle nema dovoljno struje pa moj Air počinje trošiti svoju bateriju. Ispada da bih trebao na taj dongle nataknuti USB3 hub sa vlastitim napajanjem na koji onda mogu nesmetano spajati druge stvari.

I onda na te dvije kutijice još staviti taj vrag za MagSafe? Puta dva zbog dvije žice.

Ne znam zašto mi riječ groteskno pada na pamet.
24.11.2020 | 08:54
Treba pratiti oglase, uvijek se s vremenom ukaže neka dobra prilika za kupnju.
29.12.2020 | 13:15
... Što mislite o ovoj ponudi?

www.njuskalo.hr/macintosh/macbook-air-13-2015-oglas-33237775
29.12.2020 | 13:43
Ako je zaista očuvan i ispravan, to je OK cijena, samo provjeri u kakvom je stanju baterija.
29.12.2020 | 14:41
Izgleda da je to ovaj tu zadnji s Jabučnjakovog oglasnika. 337 ciklusa punjenja.
29.12.2020 | 16:26
iMo kaže:


Slobodno me zovi ili piši ako trebaš dodatne informacije.
29.12.2020 | 19:40
... Kad se zemlja malo smiri, vidjet ćemo u vezi toga.

Hvala svima i ljepša nova 2021. godina!
14.06.2021 | 19:46
... Dobar dan

Model s početka priče nestao je s poveznice pa me zanima sjeća li se netko je li to bilo riječ o modelu s donje poveznice, odnosno, važe li svi izrečeni komentari i za ovaj model?...

www.mall.hr/ultrabookovi/apple-prijenosn...bssd128gbmacos-hr-kb

Dakle zanima me koliko će dugo, prema vašim procjenama, to računalo biti upotrebljivo za rad manje zahtjevnog korisnika u programima za obradu zvuka, fotografija, videa i grafičkim programima iz Adobe CC paketa?... Za svaku strčnu procjenu unaprijed najljepše zahvaljujem
14.06.2021 | 21:06
dpasaric kaže:
Nije dobra prilika nego bačenih 6.000 kn. Niti jedan Mac sa samo 128 GB pohrane nije imalo dugotrajnije upotrebljiv, čak niti kod spartanske uporabe.


Potvrđujem, ja nisam slušao Davora pa sam mjesec dana od kupnje ovakvog MbA što je iMo linkao sa mall.hr potrošio još oko 270 € za veći ssd (480 GB od OWC-a).
15.06.2021 | 00:46
... Vicko, hvala na odgovoru.
15.06.2021 | 00:48
... Usput, ima li netko dobra ili loša iskustva s kupnjom osjtljivije i vrijednije tehničke robe preko web-trgovina, posebice preko Mall.hr?...
15.06.2021 | 18:05
Ako je u tvorničkom paket, onda nemaš brige jer jedino ako preko kutije prođe kamion, može oštetiti komp.
Apple, pakira komp u onu fensi šarenu kutiju koja u pravilu stoji u dućanu, a transportna kutija je dosta veća i u nju ide ova fensi.
Nadam se da Apple i dalje prakticira kutiju u kutiji.

Nešto kao ovo:
edwardsrailcar.com/images/apple_macbook_...t_ekspluatacii_2.jpg
16.06.2021 | 02:24
... Hvala na (utješnom) odgovoru.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 20 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO