O upotrebi modernih perilica rublja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

O upotrebi modernih perilica rublja


19.10.2020 | 17:16
Znam, ako ovo nije stranica za nešto - onda perilice za rublje definitivno spadaju u kategoriju "nešto".
No, nakon što sam cca 25 godina veš prao sa Gorenje WA 512 veš mašinom koja i dalje radi najnormalnije, nedavno sam odlučio kupiti ovu perilicu, te shvatio da ima dosta stvari koje su se u dva desetljeća "unormalile", a meni su sasvim nove.
Tako da, ukoliko mi netko može odgovoriti na sk+ljedeća pitanja, bio bih mu jako zahvalan.
1. Jedna od stvari koja me je veselila kada sam kupovao novu veš mašinu jest mogućnost korištenja tekućeg "praška" za rublje. Međutim, čim sam svoju mašinu stavio na radno joj mjesto, vidio sam da u ladici postoji samo jedan "bazen" (onaj u koji se stavlja omekšivač", dok pretinci za pretpranje i pranje nemaju stijenku na kraju, tako da bi ulijevanje bilo kakvog tekućeg deterdženta rezultiralo istovremenim otjecanjem istog iz pretinca. Čuo sam se sa LG servisom, rekli su mi da ih mnogi ljudi zovu radi toga, ali da oni jednostavno nemaju odgovor. Gospođa s kojom sam razgovarao prisjetila se drugog ragovora sa ženom koj je neko vrijeme živjela u SAD-u, pa joj je rekla da tamo postoje za kupiti nekakve pregrade (baš od LG-a - znači, odgovarajućih dimenzija). Kasnije sam otišao u Pevex, pogledao sve veš mašine koje su imali na izložbenom prostoru, i svaka od njih, nema veze jeli najjetinija ili najskuplja i čiji je proizvođač (istina, nije bilo niti jedne od BOSCH-a) - ima identične ladice, sa bazenom samo za omekšivač, dok su pretinci za pretpranje i pranje "šuplji" na kraju.
2. "Tub clean" mod - jasna mi je funkcija istog (očistiti mašinu od prljavštine i "sluzi" koja ostaje nakon svakog pranja, samo me zanima koristite li to i koliko često te postoji li neko Tub clean sredstvo koje se stavi gdje inače ide prašak, ili se Tub clean funkcija uključi i radi sama bez ikkvih dodataka?
Eto, još jednom isprike - ali ovdje uvijek dobijem i više nego šo tražim kada nešto pitam - pa nemojte zamjeriti što tema nije iz IT-a.
Hvala!
Stara perilica Gorenje:
GorenjeperilicarubljaWA512.jpg

Nova perilica LG:
- ovdje se vidi kako su pretinci za prašak za rublje šuplji
LGF2J5WN4W.jpg
19.10.2020 | 18:15
Kad kupiš tekući detergent za rublje, dobiješ uz njega onu okruglu (ili kakvu već) posudicu (nataknutu kao kapicu na bocu). Uliješ detergent u tu posudicu i ubaciš u bubanj skupa s rubljem. To tako funkcionira i mi tako peremo rublje već, ne znam... 10 godina otkad kupujemo tekući detergent (najčešće tekući koristimo za rublje koje se pere na nižim temperaturama, a za 90º bijeli veš koristimo i dalje prašak na klasičan način).

Za "tub clean" mode prvi put čujem. Ali ono što moja supruga radi - svako 5. do 10. pranje pere krpe za pod i kupaonske prostirke i sl. koje stavi prati bez da doda ikakav detergent. I svejedno se operu i mirišu po detergentu jer se sve zapjeni upravo od tog ostatka u perilici. Isto kao što ja u tekućinu za šajbu u autu svakih nekoliko mjeseci ulijem samo običnu destiliranu vodu i svejedno mi izlazi pjena na staklo.
19.10.2020 | 18:32
Mi od uvijek tekući prašak ulijemo u pretinac za prašak. To što on ode u sistem nema veze jer mašina i tako otvara ventil i pretinac ispire vodom kada treba uzeti prašak.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
19.10.2020 | 18:34
Apropo kad sam ja nasmijao @Dijete sa temom kosilice za travu (koja je još uvijek nije sastavljena jer sam morao raditi kupaonu), tim povodom sad sam se ja nasmijao na temu perilice rublja.

Sljedeća tema bi mogla biti štrikanje ili heklanje ?

Pitah odmah naravno pametnije iz ove teme - surpugu i odgovor je sljedeći.

Uz perilicu dobiješ plastične pregradice koje stavljaš na kraju glavnih pregrada u ladici (za pretpranje, pranje i omekšivač). Te pregradice služe kod upotrebe tekućih detergenata da isti odmah ne oteče.


Nadam se da sam pomogao.

EDIT: pravopis
  • Air
  • Korisnik
  • 60
19.10.2020 | 18:37
vicko kaže:
Mi od uvijek tekući prašak ulijemo u pretinac za prašak. To što on ode u sistem nema veze jer mašina i tako otvara ventil i pretinac ispire vodom kada treba uzeti prašak.


To je problem kod programa koji imaju predpranje i pranje jer u ovom slučaju ti sav detergent ode u predpranje a za pranje ne ostane ništa .
i učinak ti je jako, jako loš.
19.10.2020 | 19:02
Ljudi - hvala na odgovorima.
Susjed (kum) mi je rekao da sam u bubnju trebao dobiti plave nastavke koji se stavljaju u pretince za pretpranje i pranje, ali dodao da možda moja nije imala to jer sam mu rekao da sam pazio na sve, i da na ikakve dodatne plave utore u bubnju nisam naišao kada sam raspakiravao novu mašinu.
Svjedeno, hvala ti na savjetu Air.
Smayoo, kumova mama mi je rekla za tu foru i dala mi taj dozer jer je imala viška, te rekla da ona (pošto kum nije imao vremena - šatro - staviti plave nastavke u ladicu kako bi bilo moguće u nju sipati tekući deterdžent) s njime jednostavno ubaci koliko želi tekućeg "praška" u bubanj veš mašine prije samog pranja.
Tub clean je nova fora i koliko sam uspio pročitati, skroz je dobra jer očisti mašinu od sluzi koju iz sebe ostavlja omekšivač, tekući deterdžent za rublje i slično.
Ove perilice čija je godina proizvodnje 2020., imaju i paru kako bi se roba manje gužvala, ad item foru s kojom u bilo kojem trenu možeš dodati još nešto (to ima i moja), vaganje količine robe prema čemu, uračunavši koji se mod pranja uključio, te što se od dodatnih opcija još odabralo (tipa dodatno ispiranje, mod za izuzetno zmazanu robu, ma desetak stvari još...) - prvih 30sekundi potroši na procjenu koliko će trajati cijelo pranje. Najbrže je pola sata, a najduže je prala 4:45 minuta.
Ma super stvar, ali nije smart. Nacrtan je mobitel, ali su mi u LG-u rekli da je to za servisera koji mobitelom dijagnosticira kvar.
I drago mi je da nije "pametna". Samo mi još treba veš mašina povezana na internet...
19.10.2020 | 19:16
Posuda za deterdžent/omekšivač ima ležište u obliku vodoravnog sifona.
Voda ispire posudu tako da otječe iza pregrade, pa u ležište, pa potom prema prednjoj strani perilice, pa prema niže/bubnju.

Takav tijek tekućina pregradom u ležištu zaustavlja gusti deterdžent na pregradi za detrdžent koji dolazi iz posude 2.
Deterdžent iz posude 1 otječe prema bubnju slobodno.

Izvadi skroz ladicu i pogledaj ležište i sustav pregrada koji se nalazi ispod ladice. Barem je tako na mojoj LG.

Kada pereš s pretrpanjem, perilica prvo pušta vodu u posudu 1 (pretpranje).
Iako je u međuvremenu tekući deterdžent istekao iz posude 2 ispod u ležište, i dalje ga tamo zadržava pregrada.
Voda iz posude 1 mu ne može ništa zbog pregrade u ležištu koja dijeli tokove iz posude 1 i posude 2.
Nakon ciklusa pretpranja perilica pušta vodu u posudu 2 (glavno pranje). Ta voda ispire tekući deterdžent iz pregrade ispod posude 2.

Zanimljivo, ako pereš bez pretpranja, ipak će djelomično uzeti vodu i kroz posudu 1 i kroz posudu 2.
Valjda za one koji ne znaju u koju posudu staviti deterdžent ili da se bude sigurni da kod ispiranje ne zaluta neki zaostali deterdžent.
19.10.2020 | 19:20
Kada već pričamo o veš mašinama, pogledajte LG za američko tržište:

large01.jpg

Spika se zove Twin wash, perilica i sušilica rublja su jedna do druge, ali dok sušilica ispod ima ladicu, pericila ima - drugu perilicu

large04.jpg

Ovdje to zovu sidekick

large07.jpg


Inače, perilice za američko tržište nemaju grijač vode nego toplu vodu koriste iz bojlera, i još neke spike imaju prema kojima europske perilice ispadaju superiorne. Mada sam negdje pročitao da su najbolje perilice za tržište Novog Zelanda i Australije. Ne znam koliko ima istine u tome, ali ne bih se čudio.

Video o perilici iznad:
19.10.2020 | 19:23
Borisone kaže:
Posuda za deterdžent/omekšivač ima ležište u obliku vodoravnog sifona.
Voda ispire posudu tako da otječe iza pregrade, pa u ležište, pa potom prema prednjoj strani perilice, pa prema niže/bubnju.

Takav tijek tekućina pregradom u ležištu zaustavlja gusti deterdžent na pregradi za detrdžent koji dolazi iz posude 2.
Deterdžent iz posude 1 otječe prema bubnju slobodno.

Izvadi skroz ladicu i pogledaj ležište i sustav pregrada koji se nalazi ispod ladice. Barem je tako na mojoj LG.

Kada pereš s pretrpanjem, perilica prvo pušta vodu u posudu 1 (pretpranje).
Iako je u međuvremenu tekući deterdžent istekao iz posude 2 ispod u ležište, i dalje ga tamo zadržava pregrada.
Voda iz posude 1 mu ne može ništa zbog pregrade u ležištu koja dijeli tokove iz posude 1 i posude 2.
Nakon ciklusa pretpranja perilica pušta vodu u posudu 2 (glavno pranje). Ta voda ispire tekući deterdžent iz pregrade ispod posude 2.

Zanimljivo, ako pereš bez pretpranja, ipak će djelomično uzeti vodu i kroz posudu 1 i kroz posudu 2.
Valjda za one koji ne znaju u koju posudu staviti deterdžent ili da se bude sigurni da kod ispiranje ne zaluta neki zaostali deterdžent.

Izvadio sam ladicu i nemam nikakve pregrade, već samo na lijevo jednu rupu u koju se slijeva sav taj prašak i omekšivač.
Ako misliš da je potrebno mogu poslikati.
EDIT:
Ipak sam poriješio, ima dvije rupe i pregrade o kojima si pričao. Stavit ću slike čim mi se s telefona prebace na komp da mi potvrdiš jesam li u pravu.
19.10.2020 | 19:41
Borisone, evo slika:
Ladica za prašak
Ladicazapraak.jpeg

Izvađena ladica
Izvaenaladicazapraak.jpeg

Unutrašnjost sa pretincima? Dvije su rupe, to sam provjerio.
Unutranjostkadaseizvadiladica.jpeg
19.10.2020 | 20:10
Identično je i kod mene. Samo 4 godine prljavije

Edit:
Lijepo sam si ja to zamislio, ali je situacija skruz drugačija.
Zavukao sam iPhone unutra i stvarno, iza pregrade je rupa.

Ništ od moje prethodne teorije. :-/
19.10.2020 | 20:23
Baš čitam upute pod "Dodavanje proizvoda za čišćenje", tu se uredno spominje tekući deterdžent u tri odlomka.
- Ako želite upotrebljavati tekući deterdžent, slijedite smjernice koje Vam pruži proizvođač deterdženta
- Možete uliti tekući deterdžent izravno u glavnu ladicu detrdženta ako odmah počinjete ciklus
- Nemojte upotrebljavati tekući deterdžent ako koristite način vremenske odgode ili ako ste odabrali pretpranje jer se tekućina može stvrdnuti
A ja mislio: pih, pa valjda ne trebam još i to čitati kada sam kupio mašinu. I eto ti ga na.
19.10.2020 | 20:26
Borisone kaže:
Identično je i kod mene. Samo 4 godine prljavije

Edit:
Lijepo sam si ja to zamislio, ali je situacija skruz drugačija.
Zavukao sam iPhone unutra i stvarno, iza pregrade je rupa.

Ništ od moje prethodne teorije. :-/

Čekaj, Borisone - sada si me zbunio. Znači, po tebi ipak ne bi trebao stavljati tekući deterdžent (ako još jednom napišem tu riječ, pucat ću si u glavu) u prvi i drugi utor za prašak za rublje?
EDIT:
Znaš li koji model ti imaš i sjećaš li se koliko si je platio?
Imaš li i ti onu iritantnu melodiju kada završi ciklus pranja?
19.10.2020 | 20:56
Imam neku kombiniranu LG perilicu/sušilicu. Kupljenu 2017 ili 2018. Bila na akciji oko
Sušilicu koristio 2 puta i odustao. Nema te pegle što može izravnati što ta sušilica može zgužvati.

Da, tu je i ta iritantna pjesmica na kraju pranja. Srećom je na drugom kraju kuće pa ne čujem.
Ima tu još iritantnih stvari ali ti neću kvariti veselje s novom perilicom.
Samo pazi, odgoda pranja je vrijeme do završetka, ne početka !?!?
19.10.2020 | 21:13
Ne, na novima imaš odgodu početka pranja. Tipa, sada sve narihtaš, ali želiš da ti se upali sa šest ili sedam sati, kada je struja jeftinija. O toj odgodi pričam, znači odgodi početka pranja.
EDIT:
Uglavnom, neću tekući deterdžent (BANG!) koristiti dok ne pokušam nabaviti na Amazonu ili e-Bayu liqiud detergent cup za svoj model na način na koji ga ti upotrebljavaš, već ću ubaciti potrebnu količinu u bubanj, a ako uključim predpranje, imam opciju add item, pa mi pauzira pranje i dopusti otvaranje vrata, i tu mogu zaliti drugu količinu tekućeg "praška" i nastaviti pranje...
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.10.2020 | 03:10
Kloba kaže:
Mada sam negdje pročitao da su najbolje perilice za tržište Novog Zelanda i Australije. Ne znam koliko ima istine u tome, ali ne bih se čudio.


Evo iz iskustva, ima nesto u tome kaj se tice Novog Zelanda. Ali ne vjerujem da je u masinama stvar, vec u Suncu.

Do sad nisam nikoga upoznao ko pere ista na programu vecih temperatura... 40, 50 stupnjeva je neka norma “visokih temperatura”. Vidio sam mnoge masine koje su prikljucene na hladnu vodu i same masine nemaju grijace - dakle peru u hladnoj vodi. (Volim ves masine pa uglavnom pogledam kaj ko koristi i volim pricat o njima .... hmmm fetis?)

Kad se vec izvjesi van, pojacano UV zracenje ubija “klice”.

Na pocetku mi je bilo nezamislivo prat posteljinu na nizim temperaturama dok smo bili podstanari - ali je top loader koji smo tad imali oprao, Sunce posusilo i steriliziralo..

Prvu masinu smo kupili preko oglasnika, 15 godina staru Bosch 5kg front loader, na opce cudjenje moje drage i njene obitelji i ganjali smo je dodatne dve godine dok nije riknula.

Sad smo na 10kg Electrolux sa Wifijem(wtf?!) i - lampom u bubnju koja je zakon fičr. 10kg bubanj je nesto super <3
Program od 90 stupnjeva smo koristili samo za pelene.
Dobra masina, i tiha...
20.10.2020 | 06:43
Baš me zanimalo hoćeš li se javiti i dati svoje mišljenje.
Znači, potvrđuješ da su mašine za tržište gdje živiš najbolje.
To sam pročitao na nekom postu čovjeka koji je živio dulje vrijeme (tipa 5-7 godina) u Europi, SAD-u i Australiji - pa je zaista imao potpunu sliku.
No, ako se sjećaš, mislim da je to napisao Walter Issacson u svojoj knjizi o Jobsu, da je on inzistirao da u svojoj kući ima EU mašinu za rublje.
Malo sam surfao koje su sve razlike između US i EU modela, i zaista ih ima:

Naišao sam na drugi post, napisan od nekog Amerikanca koji je radio u EU.
Čovjek je napisao da poslije susreta s europskim modelima zmrzio sjevernoameričke perilice za rublje, te objasnio zašto:

"1) Potrebna je 3 puta veća količina vode od europske perilice.

2) Ne zagrijava vodu, morate se osloniti na različitu temperaturu slavine.

3) Korištenje toliko vruće vode (tijekom vrućeg pranja)= veći računi za plin i vodu.

4) Čišćenje je osrednje.

5) Ispiranje je užasno!

6) Spore brzine centrifuge.

7) Sporije brzine centrifuge = više vlage ostaje u odjeći = duže vrijeme sušenja = veći komunalni troškovi

8) Bubnjevi su pregrubi za odjeću.

Europske perilice rublja:

1) Sustav bubnja koji se vrti oko horizontalne osi zahtijeva manje vode. Predpranje, glavno pranje i 5 ispiranja na europskoj perilici zahtijeva jednaku količinu vode kao tek jedan program od kompletnog pranja rublja na US modelu.

2) Imaju interne grijače vode. Možete odabrati temperature između 20 i 95 Celzijevih stupnjeva. To znači da vam nisu potrebne jake kemikalije (poput izbjeljivača koji je u SAD-u uobičajeno sredstvo za pranje mrlja) da su, primjerice, čarape za teretanu nakon pranja potpuno bijeloe, samo zato što se odabralo pranje na 95 stupnjeva. Također, budući da se voda postupno zagrijava, mrlje koje se obično postavlja vrućom vodom uklanjaju se prije nego što voda postane prevruća.

3) Budući da se koristi samo hladna voda, a manje je, njezino zagrijavanje košta manje.

4) Zbog načina na koji perilica radi (dugo se vrti u vrućoj vodi) rezultati čišćenja su puno bolji.

5) Američke mašine ispiru rublje tek jednom, dok mašine u Europi rublje ispiru i do oko pet puta (ovisi o modelu perilice i ciklusu pranja koji je odabran), i sve to odrade potrošeći upola manje vode od američkih veš mašina.

6) Neki EU modeli nude brzine centrifuge do 1600 okretaja u minuti u usporedbi s US standardom od 400-500 rpm.

7) Veće istjecanje vode = kraće vrijeme sušenja, što je = manjoj potrošnji energije.

8) Prevrtanje robe u bubnju EU veš mašine puno je nježnije od američkog sistema kojim se agitatorom premlaćuje veš.

Jedini nedostatci su dugi ciklusi pranja (i do pet sati) i visoka cijena EU perilica u Sjevernoj Americi.
Ali po meni vrijedi, jer jednom kad to isprobate više se nećete vratiti američkim "perilicama rublja". "


Ovo je post Amerikanca koji se zaljubio u europske perilice.
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.10.2020 | 10:40
Kloba kaže:
Baš me zanimalo hoćeš li se javiti i dati svoje mišljenje.
Znači, potvrđuješ da su mašine za tržište gdje živiš najbolje.


Ne, dapace... kazem da je djelovanje Sunca drugacije nego u Hrv pa su potrebe i navike ljudi oko pranja vesa drugacije.

Ovdje cak i ja (crn kak črna flaša) moram koristit +50 kremu pola godine da ne zgorim... Al vecinu vremena sam ionak u montazi pa sunca ne vidim
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 1 minute
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO