Steve Jobs - sjećanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Steve Jobs - sjećanja


22.04.2019 | 16:13
Na zidu restorana u Skradinu visi navodni prijevod teksta Steva Jobsa. Zna li netko od kada je ovaj tekst i gdje je prvi puta objavljen.

851D3502-CF95-4F10-865C-7EFD6831B799.jpeg
22.04.2019 | 19:09
Uopće ne zvuči kao nešto što bi Jobs izjavio, i naravno u pravu sam:

www.snopes.com/fact-check/steve-jobs-deathbed-speech/

U "originalnom" lažnom tekstu je i notorna glupost da je mamurluk od boce vina koje košta 30$ isti kao i od one koja košta 300$ , ali s obzirom da se radi o restoranu nije ni čudo da su to uklonili.
22.04.2019 | 19:25
Hvala na pojašnjenju. I meni je to izgledalo sumnjičavo pogotovo jer nisam našao nikakvu referencu na taj tekst. Tko zna možda negdje imaju i photoshopom napravljenu fotku kako Jobs jede baš u njihovom restoranu.
22.04.2019 | 21:08
Boga spominju i mnogi drugi vjernici koji nisu katolici, pa čak ni kršćani...
22.04.2019 | 23:57
smayoo kaže:
Boga spominju i mnogi drugi vjernici koji nisu katolici, pa čak ni kršćani...


Spominju vise stotina bogova, mozda i tisuca, ko zna koliko su ih ljudi imali u povijesti pa ih jednog po jednog poslali u mirovinu...
23.04.2019 | 10:05
Haha, pa čak i u prijevodu, gdje loš predvoditelj može svašta unakaziti, ovo sasvim jasno nije nešto što bi Jobs mogao napisati. Potpuno je van karaktera i patetičnog stila.

Tko želi saznati malo više o pravom Jobsu, iza poslovne stvarnosti, neka uzme knjigu njegove kćer "Small Fry".
23.04.2019 | 22:01
Misliš - baš tako, na hrvatskom?
24.04.2019 | 09:56
Ti si najprije napisao “katoličanstvo”, a ja sam ti skrenuo pažnju da nisu samo katolici - kršćani.
A “Bog” ga zovu jedino Slaveni. No to si valjda znao.
25.04.2019 | 07:26
drlovric kaže:
smayoo kaže:
Boga spominju i mnogi drugi vjernici koji nisu katolici, pa čak ni kršćani...


Spominju vise stotina bogova, mozda i tisuca, ko zna koliko su ih ljudi imali u povijesti pa ih jednog po jednog poslali u mirovinu...


Mislim da ipak nitko ne spominje Boga više od Zagoraca...oni ga najviše spominju, a često se sjete i Majke Božije
25.04.2019 | 11:32
Šalu na stranu. Svi vjernici svijeta svog boga zovu "Bog" na svom jeziku, ako u njihovoj vjeri takvo biće postoji.
27.04.2019 | 08:36
Ne vjerujem da je to Jobsova izjava, prema onome što sam pročitao u njegovoj biografiji zaključio sam da je bio osoba bez imalo sućuti. Tipičan kapitalistički gad.
27.04.2019 | 13:22
Po mom iskustvu, karizmatični ljudi s vizijom često pate od ozbiljnog manjka empatije. ČIni mi se da te karakterne osobine jednostavno - dolaze u paketu. Svi se slažemo da to nije njegova izjava, mislim da to uopće nije u pitanju. Sad... ja baš ne bih rekao da je bio "tipičan kapitalistički gad". To je opis kojeg bih ja čuvao za tipove poput Donalda Trumpa (on mi prvi pada na pamet, očito, ali to ne znači ni slučajno da je najveći ili najznačajniji među kapitalističkim gadovima, samo je, možda, u ovom trenutku najpoznatiji). Jobs je bio čovjek s vizijom, kao, recimo, i Henry Ford. U čemu je razlika, svi su "gazili preko leševa"? Po mom viđenju - u motivu. Jedni su slijedili svoju viziju, a drugi - samo novac.
27.04.2019 | 13:43
Imao je viziju, napravio je čudo u svijetu tehnologije, i tu nema rasprave. Podario je svijetu Apple proizvode, proizvode za kakvima konkurencija može samo uzdisati, još uvijek, još dan danas.

Ono što mu zamjeram je odnos kakav je imao prema svojim zaposlenicima i ljudima oko sebe općenito. O odnosu prema svojoj obitelji da i ne govorim. Kada već govorimo o karakternim osobinama Jobsa, ne treba zaboraviti i na jednog sličnog mu tipa, Elon Muska. Taj je možda i gori od Jobsa.
27.04.2019 | 13:50
Kako rekoh, moj je dojam da su to jednostavno karakterne osobine koje dolaze u paketu. Možemo ih prezirati zbog nedostatka empatije i nehumanog odnosa prema ljudima oko sebe, ali njihov doprinos razvoju ne možemo zanemariti.
27.04.2019 | 23:28
Jobs je bio kompleksna ličnost, mnogi vole podijeliti njegov život u 2 dijela (1. dio bi bio do prisilnog izlaska iz Applea, a 2. nakon povratka u Apple), a još više ga gledati samo kroz prizmu negativnosti potpuno odbacivši išta pozitivno o njemu.
Istina je mnogo kompliciranija s puno sivih ispunjenja između crno-bijelih pogleda na stvari. Većina odabire crno-bijele poglede i time znaju nekih 20% posto istine, jer sivila je puno više. Osobno sam pročitao stotine tekstova o njemu od ljudi koji su ga osobno poznavali ili su imali osobna iskustva s njim i ono što bi bio neki zaključak da je bio oličenje životnog rasta, odnosno učenja. U mladosti je počinio neke greške koje je kasnije kroz život nastojao popraviti ili ih više ne činiti. Nazvati lika kojem je novac bio samo posljedica njegovih odluka, a nikako pogonsko gorivo i cilj kapitalističkim gadom je potpuno promašeno.

Što se tiče kakav je bio prema svojim zaposlenicima ili ljudima općenito tu se jasno vidi crta sazrijevanja. U mladosti je počinio neke vrlo ružne stvari, za mnoge neoprostive, ali samo ako gledamo stvari crno-bijelo možemo ga osuđivati ili hvaliti, jer je isto tako kasnije neke stvari popravio, neke pokušao popraviti, a često je znao biti potpuna suprotnost Jobsa u 20. godinama.

Mogao bih sad navesti nekoliko citata ljudi koji su ga poznavali, radili s njim ili se susreli s njegovom puno manje poznatom stranom života, ali onda bi ispalo da gledam samo "bijelo" prema njemu, tako da na kraju ta jedna kompleksnost i životno učenje kroz rast bi bio neki najtočniji opis Jobsa.

Iako njega bi iskreno bolila neka stvar tko što o njemu misli .
30.04.2019 | 00:50
zabac kaže:
Po meni je bio “kapitalistixki gad” jer ne bi uspio napraviti to sto je Apple danas. Pa sav sadrzaj koji kupijetw nije vase vlasnistvo, vec vam je dato na koristenje. Odjednom se gazi anglosaksonsko pravo koje kaze ako nesto kupis onda jeto tvoje i mozes
Bio je vise tvrdoglav nego vizionar.
Ne pada mi na pamet sto je on to izumio a da nije vec postojalo ali je postojalo traljavo napravljeno. Dao je novi smisao tehnologiji.


Što je bio više teško je reći, jer za preokrenuti, pokrenuti i usavršiti prvo industriju kućnog računalstva, zatim načina konzumiranja glazbe i na kraju mobilne industrije potrebno je puno više od same tvrdoglavosti. Bio je kompleksna osoba s osjećajem za trenutak i znao je kako to što je zamislio ostvariti. Što se sadržaja tiče to je tako još od kaseta, gramofonskih ploča i CD-ova, kupio si ali ne smiješ javno emitirati, umnožavati, neovlašteno kopirati, itd. znači vlasnik si s ograničenim korištenjem, iako ne vidim vezu Jobsa s tim.

"When my life is over, people will give me credit for all the creative stuff," Jobs said while working at NeXT, according to Schlender and Tetzeli. "But no one will know I actually know how to run a business."
30.04.2019 | 00:52
Proveo vikend u Apple Headquarter Cijeli kompleks je masivan, nazalost nisam mogo uc u Apple Park jel jos nije otvoreno za posjetu, ali me prijatelj uveo u ex headquarter Infinite Loop. Nazalost nema slika iznutra jel se ne smije koristit mobitel
Prilozi:
30.04.2019 | 11:57
zabac kaže:
@Soffoklo, nije isto kao s kazetama, plocama, CD-ima.
Njih kad si kupio, postao si vlasnik medija kojeg si mogao prodati, a iTunes stvari ne mozes prodavati (barem ja ne znam kako bi prodao), vec nestaju s nestankom vlasnika (jer opet ne mozes promjeniti podatke u ID-u).


Točno, iako si i dalje bio ograničen kako smiješ koristiti navedene medije. 
S druge strane tako je sa svim softwareom od Microsofta do Adobea i s digitalnim računima poput Google računa ili Apple računa. Sada je nastupila nova era, era pretplate. Većina može živjeti neko vrijeme od prodaje aplikacija ili albuma, ali kad to presuši i ako dalje ne stvara gotov je, pa im se model pretplate dopao iako ne vidim vezu Jobsa s tim osim što je neke "lance" prelomio, a neke nije stigao ili mogao prelomiti. Dobar primjer je glazbena industrija koja se odupirala internetu i mislila da će raznim zabranama i rootkitovima nešto spriječiti, pa su se na kraju obratili Jobsu za pomoć kad su vidjeli da gube bitku pred raznim Napsterima i P2P servisima, pa je ovaj kroz iTunese okrenuo glazbenu industriju naglavačke i opet demonstrirao viziju
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 37 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, amsterdamxxx, dpasaric, IgorD, Maxxy, Riba, Anonimci (606)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO